Pierwsza lekcja za darmo · 40 minut 1:1

Korepetycje Gdańsk · online 1:1 · matematyka, angielski, biologia, chemia, fizyka, polskiKorepetycje online dla uczniów z Gdańska

Gdańsk napisał maturę rozszerzoną z matematyki średnio na 39,9%, dwunasty wynik z 16 największych miast, choć V LO im. Żeromskiego ma z niej 76,3%. Ósmoklasiści wypadli lepiej: piąte miejsce z matematyki. Na lekcjach online, bez dojazdu z Przymorza czy Oruni, uczymy według planu z arkuszy CKE.

albo zadzwoń22 307 19 26
89%średni wynik z matury
1432maturzystów
81 487lekcji 1:1
4,5/5Trustpilot
Matura 2026 Gdańsk i Polska

Szkoły z Gdańska na tle kraju

Matematykamatura rozszerzona, 1848 os.+2,8
Gdańsk39,9%
Polska37,1%
Angielskimatura rozszerzona, 4036 os.+4,9
Gdańsk74,1%
Polska69,2%
Biologiamatura rozszerzona, 1017 os.+4,4
Gdańsk45,1%
Polska40,7%
Średni wynik procentowy, termin główny 2026. Źródło: Mapa Wyników Egzaminów, dane CKE.

Matura 2026 w Gdańsku: wyniki miasta na tle Polski

Maturę z polskiego na poziomie podstawowym pisało w gdańskich szkołach 5274 osoby. W tabeli jest średni wynik szkół z Gdańska w każdym przedmiocie, średnia Polski i wynik miasta z 2025 roku.

Średni wynik procentowy matury 2026 (termin główny), szkoły z Gdańska i cała Polska. Różnica w punktach procentowych. Źródło: Mapa Wyników Egzaminów, dane CKE.
PrzedmiotGdańsk 2026Polska 2026RóżnicaGdańsk 2025Zdających
Polski, poziom podstawowy58,2%58,9%−0,758,4%5274
Matematyka, poziom podstawowy62,1%59,0%+3,163,5%5263
Angielski, poziom podstawowy84,4%78,4%+6,084,8%5201
Matematyka, poziom rozszerzony39,9%37,1%+2,835,5%1848
Angielski, poziom rozszerzony74,1%69,2%+4,969,5%4036
Polski, poziom rozszerzony44,3%43,9%+0,542,5%924
Biologia, poziom rozszerzony45,1%40,7%+4,449,8%1017
Chemia, poziom rozszerzony44,1%40,8%+3,344,7%468
Fizyka, poziom rozszerzony45,6%41,8%+3,854,8%555
Geografia, poziom rozszerzony46,3%40,6%+5,746,8%1280
Historia, poziom rozszerzony50,7%47,2%+3,545,5%388
Informatyka, poziom rozszerzony41,8%39,7%+2,243,5%307
WOS, poziom rozszerzony44,9%44,0%+1,0–266
Niemiecki, poziom rozszerzony64,8%61,2%+3,656,9%43

Co z tego wynika dla ucznia z Gdańska? Gdańsk jest powyżej średniej kraju prawie wszędzie, ale zwykle w drugiej połowie stawki 16 miast. Wyróżnia się angielski podstawowy (84,4%, piąte miejsce) i geografia (46,3%, też piąta). Polski podstawowy wypadł minimalnie poniżej średniej Polski (58,2% wobec 58,9%), a fizyka spadła z 54,8% w 2025 roku do 45,6%.

Ranking liceów w Gdańsku: matura 2026

Kliknij przedmiot, żeby zobaczyć gdańskie szkoły z najwyższym średnim wynikiem (co najmniej 20 zdających). V LO im. Żeromskiego prowadzi w matematyce podstawowej, biologii (78,7%), chemii (71,2%) i fizyce (71,5%). W matematyce rozszerzonej najwyższą średnią ma Gdańskie Liceum Autonomiczne (77,2%, 37 osób), a tuż za nim V LO im. Żeromskiego (76,3%, 92 osoby).

  1. 1Gdańskie Szkoły Autonomiczne Gdańskie Liceum Autonomiczne77,2%37 os.
  2. 2V LO im. Stefana Żeromskiego76,3%92 os.
  3. 3I LO im. Mikołaja Kopernika69,4%109 os.
  4. 4VIII LO im. Komisji Edukacji Narodowej63,7%86 os.
  5. 5III LO z oddziałami dwujęzycznymi im. Bohaterów Westerplatte63,2%64 os.
  6. 6XX LO z oddziałami dwujęzycznymi im. Zbigniewa Herberta63,1%108 os.
  7. 7II LO im. Dr. Władysława Pniewskiego52,4%129 os.
  8. 8X LO Dwujęzyczne im. Lecha Bądkowskiego50,1%70 os.
  9. 9ZSO nr 2 XXIV LO im. Stefana Banacha49,7%22 os.
  10. 10ZSO nr 1 IX LO im. Krzysztofa Kolbergera38,1%114 os.
  11. śr.Średnia miasta39,9%1848 os.

Matura z matematyki rozszerzonej 2026: szkoły z Gdańska, w których pisało co najmniej 20 osób, według średniego wyniku procentowego.

Egzamin ósmoklasisty 2026 w Gdańsku

Gdańscy ósmoklasiści napisali matematykę średnio na 64,0%, piąty wynik z 16 miast i ponad 9 punktów procentowych powyżej średniej Polski (54,8%). Polski (68,8%) i angielski (81,3%) są w środku stawki. Przy rekrutacji do liceum wynik z polskiego i matematyki liczy się razy 0,35, a z języka obcego razy 0,3. W zakładkach są szkoły podstawowe z najwyższymi wynikami.

Wynik miasta i Polski

Matematykaegzamin ósmoklasisty, 3790 os.+9,2
Gdańsk64,0%
Polska54,8%
Polskiegzamin ósmoklasisty, 3790 os.+4,0
Gdańsk68,8%
Polska64,8%
Angielskiegzamin ósmoklasisty, 4346 os.+8,6
Gdańsk81,3%
Polska72,6%
  1. 1Gdańskie Szkoły Autonomiczne Gdańska Autonomiczna SP89,9%36 os.
  2. 2II Społeczna SP STO86,5%36 os.
  3. 3SP im. św. Jana De La Salle82,9%47 os.
  4. 4Gdańska Szkoła Szermierki - SP nr 70 z oddziałami sportowymi80,5%54 os.
  5. 5SP nr 27 im. Dzieci Zjednoczonej Europy77,6%55 os.
  6. 6ZSO nr 2 SP nr 33 im. Stefana Banacha73,4%104 os.
  7. 7SP nr 7772,5%41 os.
  8. 8Pozytywna SP im. Arkadiusza Arama Rybickiego71,6%114 os.
  9. 9SP nr 48 im. gen. Józefa Hallera70,8%68 os.
  10. 10Podstawowa Szkoła Gedanensis70,5%26 os.
  11. śr.Średnia miasta64,0%3790 os.

Egzamin ósmoklasisty 2026 (matematyka): szkoły podstawowe z Gdańska, w których pisało co najmniej 25 osób.

Jak wyglądają korepetycje online dla ucznia z Gdańska

Lekcja trwa 40, 80 albo 120 minut na naszej tablicy online, na zadaniach z prawdziwych arkuszy CKE. Uczeń z Wrzeszcza, Oliwy czy Przymorza ma lekcję w domu, bez dojazdu.

W matematyce rozszerzonej zaczynamy od działów, które dają najwięcej punktów: geometrii analitycznej, parametru i wzorów Viète’a oraz optymalizacji, po 5,3 z 50 punktów na maturze. Przy fizyce zaczynamy od termodynamiki, która daje 7,5 z 60.

Pierwsza lekcja trwa 40 minut i jest za darmo: korepetytor sprawdza, gdzie uczeń traci punkty, a koordynator ustala stały termin. Między lekcjami uczeń ćwiczy w darmowej aplikacji z zadaniami CKE.

Trustpilot, stan na 27.10.2026

Co piszą rodzice i uczniowie

Na Trustpilot mamy 16 opinii, 15 z nich na pięć gwiazdek. Poniżej sześć, każdą przeczytasz w całości pod linkiem.

Moje dziecko nareszcie rozumie matematykę

Moje dziecko nareszcie rozumie matematykę. I, co najważniejsze, chce ją zrozumieć. Egzamin zaliczeniowy zdany, i to dobrze. Pani Zosia - najlepszy nauczyciel. […] Po każdych zajęciach feedback dla rodzica, zadania domowe. […] Dodatkowym atutem jest spotkanie online z rodzicem i dzieckiem po lekcji próbnej- rozmowa na temat wiedzy i potrzeb ucznia i dostosowanie planu nauki na czas trwania korepetycji.

Idealne tempo, świetne omawianie, polecam!

Korepetycje z rozszerzonej biologii miałam dopiero dwa razy a już jestem zadowolona i pewna że będzie mi się świetnie pracowało. Materiał jest omawiany przez Panią Gabrielę dynamicznie i konkretnie, jednak nie brakuje czasu na pytania czy przedstawienia danej rzeczy jeszcze raz na spokojnie. […] Po zajęciach również udostępniane są notatki oraz zadania z materiału z lekcji co uważam za bardzo dobrą powtórkę. Polecam!!!

Jestem zadowolona z zajęć z Panem Arturem

Jestem zadowolona z zajęć z Panem Arturem. Elastyczne podejście do zajęć. Syn chętnie korzysta z lekcji. Pan Artur potrafi szybko dotrzeć do sedna problemu i przełożyć to na logikę nastolatka.

KSKatarzyna Szymala23 października 2026Trustpilot

Matura 2027

Syn przygotowuje się już od połowy 3 klasy. Zajęcia są prowadzone w sposób jasny i dostosowany do wymagań matury. Dzięki wiedzy i cierpliwości pani Wiktorii nawet trudne zagadnienia stają się zrozumiałe, […] a arkusze maturalne wydają się łatwiejsze.

Jako maturzystka jestem bardzo zadowolona

Jako maturzystka jestem bardzo zadowolona ze współpracy. Duży plus za indywidualne podejście i świetną organizację. Zajęcia są dostosowane do mojego poziomu pomagają mi lepiej zrozumieć materiał i WIDZĘ POSTĘPY!! Gorąco polecam 🤩🤩

Syn zaczął korepetycje od sierpnia

Syn zaczął korepetycje od sierpnia. Firma bardzo dobrze zorganizowane. Jasne zasady współpracy. Korepetycje odbywają się zgodnie z planem. Praca korepetytorów profesjonalna. Syn bardzo zadowolony z korepetycji z chemii z Julią oraz z biologi z Anną.

Pytania o korepetycje w Gdańsku

Ile kosztują korepetycje w Gdańsku?
Tyle samo co w innych miastach, bo lekcje są online. Lekcja kosztuje od 79 zł do nieco ponad 120 zł, zależnie od poziomu, czyli podstawówki, liceum albo matury rozszerzonej, i od liczby zajęć. Dokładną kwotę podaje koordynator po bezpłatnej lekcji próbnej.
Które licea w Gdańsku mają najlepsze wyniki z matury?
V LO im. Żeromskiego ma najwyższą średnią w matematyce podstawowej, biologii (78,7%), chemii (71,2%), fizyce (71,5%) i angielskim rozszerzonym. W matematyce rozszerzonej prowadzi Gdańskie Liceum Autonomiczne (77,2%), a w polskim rozszerzonym III LO im. Bohaterów Westerplatte (73,0%, 30 osób).
Jak Gdańsk wypadł na maturze 2026?
Powyżej średniej Polski we wszystkich przedmiotach z naszej tabeli poza polskim podstawowym (58,2% wobec 58,9%). Największa przewaga jest w angielskim podstawowym (84,4% wobec 78,4%) i geografii (46,3% wobec 40,6%). Matematyka rozszerzona: 39,9% wobec 37,1%.
Czy korepetycje online pomogą przed maturą z angielskiego?
Tak. Na lekcji uczeń pisze wypowiedź pisemną i rozwiązuje zadania z arkuszy CKE, a korepetytor od razu pokazuje, które zdanie klucz oceni na 0. W Gdańsku angielski rozszerzony pisało w 2026 roku 4036 osób, średnio na 74,1%.
Kiedy jest matura 2027 i egzamin ósmoklasisty 2027?
Matura 2027 zaczyna się 4 maja polskim, 5 maja jest matematyka, 6 maja języki obce, a przedmioty rozszerzone trwają do 21 maja. Egzamin ósmoklasisty odbędzie się 10, 11 i 12 maja 2027. W Gdańsku obowiązują te same terminy co w całej Polsce.
Skąd są dane o wynikach szkół w Gdańsku?
Z Mapy Wyników Egzaminów, którą prowadzi Centrum Informatyczne Edukacji. To oficjalne wyniki CKE z terminu głównego 2026: liczba zdających i średni wynik procentowy każdej szkoły. Średnią Polski liczymy z tych samych danych, ważąc województwa liczbą zdających.

Aktualizacja: 28 października 2026Źródła: Mapa Wyników Egzaminów (Centrum Informatyczne Edukacji, dane CKE)Matura 2027: terminyProfTutoring to marka Professional Tutoring sp. z o.o.

Na pierwszej lekcji sprawdzimy, gdzie dziecko traci punkty

40 minut z korepetytorem na zadaniach z arkuszy CKE, bez płatności. Po lekcji umawiamy krótką rozmowę z rodzicem: mówimy, co wyszło, i proponujemy plan. Jeśli nie pasuje, po prostu nie kontynuujesz. Zero ryzyka, zero zobowiązań!