Pierwsza lekcja za darmo · 40 minut 1:1

Korepetycje Katowice · online 1:1 · biologia, chemia, matematyka, angielski, polski, informatykaKorepetycje online dla uczniów z Katowic

Katowice napisały biologię rozszerzoną najlepiej z 16 największych miast: 50,2%, przy 40,7% w całej Polsce. Chemia jest druga, a III LO im. Mickiewicza ma z biologii średnio 80,5%. Polski rozszerzony wypadł za to poniżej średniej kraju. Uczymy online, z planem z arkuszy CKE, także uczniów z Ligoty czy Giszowca.

albo zadzwoń22 307 19 26
89%średni wynik z matury
1432maturzystów
81 487lekcji 1:1
4,5/5Trustpilot
Matura 2026 Katowice i Polska

Szkoły z Katowic na tle kraju

Biologiamatura rozszerzona, 510 os.+9,4
Katowice50,2%
Polska40,7%
Chemiamatura rozszerzona, 314 os.+9,9
Katowice50,7%
Polska40,8%
Matematykamatura rozszerzona, 770 os.+4,4
Katowice41,5%
Polska37,1%
Średni wynik procentowy, termin główny 2026. Źródło: Mapa Wyników Egzaminów, dane CKE.

Matura 2026 w Katowicach: wyniki miasta na tle Polski

Maturę z polskiego na poziomie podstawowym pisało w katowickich szkołach 2691 osób. Tabela pokazuje średni wynik miasta w każdym przedmiocie, średnią Polski i wynik Katowic z 2025 roku.

Średni wynik procentowy matury 2026 (termin główny), szkoły z Katowic i cała Polska. Różnica w punktach procentowych. Źródło: Mapa Wyników Egzaminów, dane CKE.
PrzedmiotKatowice 2026Polska 2026RóżnicaKatowice 2025Zdających
Polski, poziom podstawowy62,1%58,9%+3,260,2%2691
Matematyka, poziom podstawowy62,6%59,0%+3,565,2%2687
Angielski, poziom podstawowy83,9%78,4%+5,584,0%2646
Matematyka, poziom rozszerzony41,5%37,1%+4,438,5%770
Angielski, poziom rozszerzony74,0%69,2%+4,771,1%2049
Polski, poziom rozszerzony41,3%43,9%−2,553,6%457
Biologia, poziom rozszerzony50,2%40,7%+9,457,5%510
Chemia, poziom rozszerzony50,7%40,8%+9,954,4%314
Fizyka, poziom rozszerzony47,4%41,8%+5,661,7%91
Geografia, poziom rozszerzony48,0%40,6%+7,550,7%417
Historia, poziom rozszerzony54,8%47,2%+7,557,7%162
Informatyka, poziom rozszerzony51,4%39,7%+11,853,1%108
WOS, poziom rozszerzony47,5%44,0%+3,5–156

Co z tego wynika dla ucznia z Katowic? Katowice to dobre miasto dla kandydatów na medycynę: biologia pierwsza z 16 miast, chemia druga (50,7%). Druga jest też informatyka (51,4%). Słabiej wypadł polski rozszerzony, który spadł z 53,6% w 2025 roku do 41,3% i jest poniżej średniej Polski (43,9%).

Ranking liceów w Katowicach: matura 2026

Kliknij przedmiot, żeby zobaczyć katowickie szkoły z najwyższym średnim wynikiem (co najmniej 20 zdających). III LO im. Mickiewicza prowadzi w biologii (80,5%), chemii (75,4%) i angielskim rozszerzonym. W matematyce rozszerzonej pierwsze jest VIII LO im. Marii Skłodowskiej-Curie (65,5%, 146 osób), a w polskim rozszerzonym I LO im. Mikołaja Kopernika (61,8%).

  1. 1VIII LO im. Marii Skłodowskiej-Curie z oddziałami dwujęzycznymi65,5%146 os.
  2. 2III LO im. Adama Mickiewicza63,4%54 os.
  3. 3II LO im. Marii Konopnickiej z oddziałami dwujęzycznymi58,6%103 os.
  4. 4IV LO im. Generała Stanisława Maczka z oddziałami dwujęzycznymi42,6%54 os.
  5. 5I LO im. Mikołaja Kopernika z oddziałami dwujęzycznymi40,3%62 os.
  6. 6X LO im. I. J. Paderewskiego Akademickie26,8%22 os.
  7. 7Technikum nr 1725,2%91 os.
  8. 8Technikum nr 4 im. Powstańców Śląskich10,1%44 os.
  9. śr.Średnia miasta41,5%770 os.

Matura z matematyki rozszerzonej 2026: szkoły z Katowic, w których pisało co najmniej 20 osób, według średniego wyniku procentowego.

Egzamin ósmoklasisty 2026 w Katowicach

Ósmoklasiści z Katowic napisali matematykę średnio na 58,1%, o ponad 8 punktów procentowych lepiej niż rok wcześniej (49,8%). W 2026 roku to wynik powyżej średniej Polski (54,8%), ale trzynasty z 16 miast. Przy rekrutacji do liceum wynik z polskiego i matematyki liczy się razy 0,35, a z języka obcego razy 0,3. W zakładkach są szkoły podstawowe z najwyższymi wynikami.

Wynik miasta i Polski

Matematykaegzamin ósmoklasisty, 2065 os.+3,4
Katowice58,1%
Polska54,8%
Polskiegzamin ósmoklasisty, 2066 os.+2,5
Katowice67,4%
Polska64,8%
Angielskiegzamin ósmoklasisty, 2267 os.+4,7
Katowice77,3%
Polska72,6%
  1. 1Społeczna SP Omega im. Górnośląskich Noblistów87,8%27 os.
  2. 2Katolicka SP im. św. Jacka83,2%25 os.
  3. 3Społeczna SP nr 1 im. Stanisława Konarskiego STO78,7%32 os.
  4. 4SP nr 8 im. Stanisława Staszica72,6%32 os.
  5. 5SP Zakonu Pijarów Matki Bożej Królowej Szkół Pobożnych71,2%27 os.
  6. 6Państwowa ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I St. im. Stanisława Moniuszki70,1%47 os.
  7. 7SP nr 59 im. Jana Matejki70,0%54 os.
  8. 8SP dla Dziewcząt Płomień69,6%28 os.
  9. 9SP nr 4 im. Jerzego Ziętka z oddziałami dwujęzycznymi69,6%27 os.
  10. 10SP nr 21 im. Karola Miarki z oddziałami integracyjnymi68,7%86 os.
  11. śr.Średnia miasta58,1%2065 os.

Egzamin ósmoklasisty 2026 (matematyka): szkoły podstawowe z Katowic, w których pisało co najmniej 25 osób.

Jak wyglądają korepetycje online dla ucznia z Katowic

Lekcja trwa 40, 80 albo 120 minut na naszej tablicy online, na zadaniach z prawdziwych arkuszy CKE. Uczeń z Ligoty, Brynowa czy Koszutki nie dojeżdża na zajęcia.

Kandydatom na medycynę układamy plan z biologii od fizjologii człowieka i zwierząt, która daje na maturze 13,1 z 60 punktów, a z chemii od kinetyki i równowagi (6,3 z 60). Przy polskim rozszerzonym ćwiczymy wypracowanie, za które jest cały wynik egzaminu.

Pierwsza lekcja trwa 40 minut i jest za darmo: korepetytor sprawdza, gdzie uczeń traci punkty, a koordynator ustala stały termin. Między lekcjami uczeń ćwiczy w darmowej aplikacji z zadaniami CKE.

Trustpilot, stan na 27.10.2026

Co piszą rodzice i uczniowie

Na Trustpilot mamy 16 opinii, 15 z nich na pięć gwiazdek. Poniżej sześć, każdą przeczytasz w całości pod linkiem.

Moje dziecko nareszcie rozumie matematykę

Moje dziecko nareszcie rozumie matematykę. I, co najważniejsze, chce ją zrozumieć. Egzamin zaliczeniowy zdany, i to dobrze. Pani Zosia - najlepszy nauczyciel. […] Po każdych zajęciach feedback dla rodzica, zadania domowe. […] Dodatkowym atutem jest spotkanie online z rodzicem i dzieckiem po lekcji próbnej- rozmowa na temat wiedzy i potrzeb ucznia i dostosowanie planu nauki na czas trwania korepetycji.

Idealne tempo, świetne omawianie, polecam!

Korepetycje z rozszerzonej biologii miałam dopiero dwa razy a już jestem zadowolona i pewna że będzie mi się świetnie pracowało. Materiał jest omawiany przez Panią Gabrielę dynamicznie i konkretnie, jednak nie brakuje czasu na pytania czy przedstawienia danej rzeczy jeszcze raz na spokojnie. […] Po zajęciach również udostępniane są notatki oraz zadania z materiału z lekcji co uważam za bardzo dobrą powtórkę. Polecam!!!

Jestem zadowolona z zajęć z Panem Arturem

Jestem zadowolona z zajęć z Panem Arturem. Elastyczne podejście do zajęć. Syn chętnie korzysta z lekcji. Pan Artur potrafi szybko dotrzeć do sedna problemu i przełożyć to na logikę nastolatka.

KSKatarzyna Szymala23 października 2026Trustpilot

Matura 2027

Syn przygotowuje się już od połowy 3 klasy. Zajęcia są prowadzone w sposób jasny i dostosowany do wymagań matury. Dzięki wiedzy i cierpliwości pani Wiktorii nawet trudne zagadnienia stają się zrozumiałe, […] a arkusze maturalne wydają się łatwiejsze.

Jako maturzystka jestem bardzo zadowolona

Jako maturzystka jestem bardzo zadowolona ze współpracy. Duży plus za indywidualne podejście i świetną organizację. Zajęcia są dostosowane do mojego poziomu pomagają mi lepiej zrozumieć materiał i WIDZĘ POSTĘPY!! Gorąco polecam 🤩🤩

Syn zaczął korepetycje od sierpnia

Syn zaczął korepetycje od sierpnia. Firma bardzo dobrze zorganizowane. Jasne zasady współpracy. Korepetycje odbywają się zgodnie z planem. Praca korepetytorów profesjonalna. Syn bardzo zadowolony z korepetycji z chemii z Julią oraz z biologi z Anną.

Pytania o korepetycje w Katowicach

Ile kosztują korepetycje w Katowicach?
Tyle samo co w innych miastach, bo lekcje są online. Lekcja kosztuje od 79 zł do nieco ponad 120 zł, zależnie od poziomu, czyli podstawówki, liceum albo matury rozszerzonej, i od liczby zajęć. Dokładną kwotę podaje koordynator po bezpłatnej lekcji próbnej.
Które licea w Katowicach mają najlepsze wyniki z matury?
III LO im. Mickiewicza ma najwyższą średnią w biologii (80,5%), chemii (75,4%) i angielskim rozszerzonym (91,4%). VIII LO im. Marii Skłodowskiej-Curie prowadzi w matematyce rozszerzonej (65,5%) i podstawowej (91,3%).
Jak Katowice wypadły na maturze 2026?
Najlepiej z 16 miast w biologii (50,2% wobec 40,7% w Polsce), drugie w chemii i informatyce. Największa przewaga nad średnią kraju jest w informatyce (51,4% wobec 39,7%). Poniżej średniej Polski wypadł tylko polski rozszerzony (41,3% wobec 43,9%).
Czy korepetycje online wystarczą do matury na medycynę?
Na lekcji online uczeń pisze na wspólnej tablicy odpowiedzi do prawdziwych zadań z biologii i chemii, a korepetytor pokazuje, za co klucz CKE daje punkt. W Katowicach biologię rozszerzoną pisało w 2026 roku 510 osób, średnio na 50,2%, więc kandydat na medycynę potrzebuje wyniku wyraźnie powyżej tej średniej.
Kiedy jest matura 2027 i egzamin ósmoklasisty 2027?
Matura 2027 zaczyna się 4 maja polskim, 5 maja jest matematyka, 6 maja języki obce, a przedmioty rozszerzone trwają do 21 maja. Egzamin ósmoklasisty odbędzie się 10, 11 i 12 maja 2027. W Katowicach obowiązują te same terminy co w całej Polsce.
Skąd są dane o wynikach szkół w Katowicach?
Z Mapy Wyników Egzaminów, którą prowadzi Centrum Informatyczne Edukacji. To oficjalne wyniki CKE z terminu głównego 2026: liczba zdających i średni wynik procentowy każdej szkoły. Średnią Polski liczymy z tych samych danych, ważąc województwa liczbą zdających.

Aktualizacja: 28 października 2026Źródła: Mapa Wyników Egzaminów (Centrum Informatyczne Edukacji, dane CKE)Matura 2027: terminyProfTutoring to marka Professional Tutoring sp. z o.o.

Na pierwszej lekcji sprawdzimy, gdzie dziecko traci punkty

40 minut z korepetytorem na zadaniach z arkuszy CKE, bez płatności. Po lekcji umawiamy krótką rozmowę z rodzicem: mówimy, co wyszło, i proponujemy plan. Jeśli nie pasuje, po prostu nie kontynuujesz. Zero ryzyka, zero zobowiązań!