Pierwsza lekcja za darmo · 40 minut 1:1

Korepetycje Kraków · online 1:1 · matematyka, biologia, chemia, angielski, polski, historiaKorepetycje online dla uczniów z Krakowa

Kraków napisał maturę podstawową z matematyki najlepiej z 16 największych miast: 68,3%, przy 59,0% w całej Polsce. W rozszerzonej jest drugi, za Warszawą, ze średnią 48,5%. Uczymy online, więc lekcja z Nowej Huty czy Bronowic wygląda tak samo, a plan bierzemy z analizy arkuszy CKE.

albo zadzwoń22 307 19 26
89%średni wynik z matury
1432maturzystów
81 487lekcji 1:1
4,5/5Trustpilot
Matura 2026 Kraków i Polska

Szkoły z Krakowa na tle kraju

Matematykamatura rozszerzona, 4009 os.+11,4
Kraków48,5%
Polska37,1%
Biologiamatura rozszerzona, 1895 os.+8,9
Kraków49,6%
Polska40,7%
Chemiamatura rozszerzona, 1118 os.+9,1
Kraków49,8%
Polska40,8%
Średni wynik procentowy, termin główny 2026. Źródło: Mapa Wyników Egzaminów, dane CKE.

Matura 2026 w Krakowie: wyniki miasta na tle Polski

Maturę z polskiego na poziomie podstawowym pisało w krakowskich szkołach 9632 osoby. W tabeli jest średni wynik szkół z Krakowa w każdym przedmiocie, średnia Polski i wynik miasta sprzed roku.

Średni wynik procentowy matury 2026 (termin główny), szkoły z Krakowa i cała Polska. Różnica w punktach procentowych. Źródło: Mapa Wyników Egzaminów, dane CKE.
PrzedmiotKraków 2026Polska 2026RóżnicaKraków 2025Zdających
Polski, poziom podstawowy64,8%58,9%+6,064,3%9632
Matematyka, poziom podstawowy68,3%59,0%+9,370,8%9621
Angielski, poziom podstawowy85,9%78,4%+7,586,1%9532
Matematyka, poziom rozszerzony48,5%37,1%+11,444,0%4009
Angielski, poziom rozszerzony76,4%69,2%+7,272,2%7351
Polski, poziom rozszerzony51,4%43,9%+7,558,1%2136
Biologia, poziom rozszerzony49,6%40,7%+8,955,6%1895
Chemia, poziom rozszerzony49,8%40,8%+9,152,0%1118
Fizyka, poziom rozszerzony53,6%41,8%+11,865,5%543
Geografia, poziom rozszerzony50,5%40,6%+9,948,9%1715
Historia, poziom rozszerzony59,6%47,2%+12,456,0%717
Informatyka, poziom rozszerzony49,0%39,7%+9,354,9%470
WOS, poziom rozszerzony59,8%44,0%+15,8–520
Niemiecki, poziom rozszerzony76,4%61,2%+15,280,3%107

Co z tego wynika dla ucznia z Krakowa? Kraków jest pierwszy z 16 miast w polskim i matematyce podstawowej, historii i WOS, a drugi w biologii i matematyce rozszerzonej. Biologia rozszerzona spadła jednak z 55,6% w 2025 roku do 49,6%, podobnie jak w całej Polsce (z 46,4% do 40,7%). Kto celuje w medycynę, musi liczyć się z tym, że arkusz bywa trudniejszy z roku na rok, i uczyć się od działów, które dają najwięcej punktów.

Ranking liceów w Krakowie: matura 2026

Kliknij przedmiot, żeby zobaczyć 10 krakowskich szkół z najwyższym średnim wynikiem. Bierzemy pod uwagę szkoły, w których egzamin pisało co najmniej 20 osób. W biologii rozszerzonej prowadzi I LO im. Nowodworskiego (77,5%, 52 osoby), w chemii II LO im. Sobieskiego (70,8%, 91 osób), a w matematyce rozszerzonej V LO im. Witkowskiego ma 75,8% przy 191 zdających.

  1. 1VIII Prywatne Akademickie LO79,7%35 os.
  2. 2V LO im. Augusta Witkowskiego75,8%191 os.
  3. 3I LO im. Bartłomieja Nowodworskiego70,6%141 os.
  4. 4Publiczne LO Zgromadzenia Sióstr Augustianek im. św. Rity67,9%34 os.
  5. 5III Społeczne LO im. Juliusza Słowackiego STO65,7%46 os.
  6. 6II LO im. Króla Jana III Sobieskiego65,3%202 os.
  7. 7VI LO im. Adama Mickiewicza64,3%126 os.
  8. 8VIII LO im. Stanisława Wyspiańskiego63,5%171 os.
  9. 9III LO im. Jana Kochanowskiego61,3%110 os.
  10. 10Technikum Łączności nr 14 im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku61,0%219 os.
  11. śr.Średnia miasta48,5%4009 os.

Matura z matematyki rozszerzonej 2026: szkoły z Krakowa, w których pisało co najmniej 20 osób, według średniego wyniku procentowego.

Egzamin ósmoklasisty 2026 w Krakowie

Krakowscy ósmoklasiści napisali matematykę i polski najlepiej z 16 miast: matematykę średnio na 70,9% (Polska 54,8%), polski na 75,0% (Polska 64,8%). Przy rekrutacji do liceum wynik z polskiego i matematyki liczy się razy 0,35, a z języka obcego razy 0,3, więc przy tak wysokiej średniej miasta każdy procent ma znaczenie. W zakładkach są szkoły podstawowe z najwyższymi wynikami.

Wynik miasta i Polski

Matematykaegzamin ósmoklasisty, 6268 os.+16,1
Kraków70,9%
Polska54,8%
Polskiegzamin ósmoklasisty, 6264 os.+10,2
Kraków75,0%
Polska64,8%
Angielskiegzamin ósmoklasisty, 7159 os.+12,2
Kraków84,8%
Polska72,6%
  1. 1Publiczna Katolicka SP im. św. Joanny Beretty Molli91,0%42 os.
  2. 2Katolicka SP im. Świętej Jadwigi Królowej90,8%39 os.
  3. 3Społeczna SP nr 7 STO im. ks. prof. Józefa Tischnera88,0%36 os.
  4. 4SP nr 26 im. Andrzeja Struga85,4%52 os.
  5. 5Prywatna SP Salwator84,3%31 os.
  6. 6Społeczna SP nr 4 im. Juliusza Słowackiego83,4%42 os.
  7. 7Społeczna SP nr 1 im. Józefa Piłsudskiego83,2%28 os.
  8. 8SP nr 33 im. Króla Stefana Batorego83,1%76 os.
  9. 9SP Zakonu Pijarów im. ks. Stanisława Konarskiego82,9%52 os.
  10. 10SP im. Bł. Celiny Borzęckiej82,1%52 os.
  11. śr.Średnia miasta70,9%6268 os.

Egzamin ósmoklasisty 2026 (matematyka): szkoły podstawowe z Krakowa, w których pisało co najmniej 25 osób.

Jak wyglądają korepetycje online dla ucznia z Krakowa

Lekcja trwa 40, 80 albo 120 minut na naszej tablicy online. Korepetytor i uczeń piszą na jednej kartce, a zadania pochodzą z prawdziwych arkuszy CKE. Dla ucznia z Podgórza, Krowodrzy czy Nowej Huty to ta sama lekcja, tylko bez dojazdu.

Uczniom, którzy celują w kierunki medyczne, układamy plan z biologii i chemii od działów, które dają najwięcej punktów. Na maturze z biologii najwięcej daje fizjologia człowieka i zwierząt: 13,1 z 60 punktów, więc od niej zaczynamy.

Pierwsza lekcja trwa 40 minut i jest za darmo. Korepetytor sprawdza, gdzie uczeń traci punkty, koordynator ustala stały termin, a między lekcjami uczeń ćwiczy w darmowej aplikacji.

Trustpilot, stan na 27.10.2026

Co piszą rodzice i uczniowie

Na Trustpilot mamy 16 opinii, 15 z nich na pięć gwiazdek. Poniżej sześć, każdą przeczytasz w całości pod linkiem.

Moje dziecko nareszcie rozumie matematykę

Moje dziecko nareszcie rozumie matematykę. I, co najważniejsze, chce ją zrozumieć. Egzamin zaliczeniowy zdany, i to dobrze. Pani Zosia - najlepszy nauczyciel. […] Po każdych zajęciach feedback dla rodzica, zadania domowe. […] Dodatkowym atutem jest spotkanie online z rodzicem i dzieckiem po lekcji próbnej- rozmowa na temat wiedzy i potrzeb ucznia i dostosowanie planu nauki na czas trwania korepetycji.

Idealne tempo, świetne omawianie, polecam!

Korepetycje z rozszerzonej biologii miałam dopiero dwa razy a już jestem zadowolona i pewna że będzie mi się świetnie pracowało. Materiał jest omawiany przez Panią Gabrielę dynamicznie i konkretnie, jednak nie brakuje czasu na pytania czy przedstawienia danej rzeczy jeszcze raz na spokojnie. […] Po zajęciach również udostępniane są notatki oraz zadania z materiału z lekcji co uważam za bardzo dobrą powtórkę. Polecam!!!

Jestem zadowolona z zajęć z Panem Arturem

Jestem zadowolona z zajęć z Panem Arturem. Elastyczne podejście do zajęć. Syn chętnie korzysta z lekcji. Pan Artur potrafi szybko dotrzeć do sedna problemu i przełożyć to na logikę nastolatka.

KSKatarzyna Szymala23 października 2026Trustpilot

Matura 2027

Syn przygotowuje się już od połowy 3 klasy. Zajęcia są prowadzone w sposób jasny i dostosowany do wymagań matury. Dzięki wiedzy i cierpliwości pani Wiktorii nawet trudne zagadnienia stają się zrozumiałe, […] a arkusze maturalne wydają się łatwiejsze.

Jako maturzystka jestem bardzo zadowolona

Jako maturzystka jestem bardzo zadowolona ze współpracy. Duży plus za indywidualne podejście i świetną organizację. Zajęcia są dostosowane do mojego poziomu pomagają mi lepiej zrozumieć materiał i WIDZĘ POSTĘPY!! Gorąco polecam 🤩🤩

Syn zaczął korepetycje od sierpnia

Syn zaczął korepetycje od sierpnia. Firma bardzo dobrze zorganizowane. Jasne zasady współpracy. Korepetycje odbywają się zgodnie z planem. Praca korepetytorów profesjonalna. Syn bardzo zadowolony z korepetycji z chemii z Julią oraz z biologi z Anną.

Pytania o korepetycje w Krakowie

Ile kosztują korepetycje w Krakowie?
Tyle samo co w innych miastach, bo lekcje są online. Lekcja kosztuje od 79 zł do nieco ponad 120 zł, zależnie od poziomu, czyli podstawówki, liceum albo matury rozszerzonej, i od liczby zajęć. Dokładną kwotę podaje koordynator po bezpłatnej lekcji próbnej.
Które licea w Krakowie mają najlepsze wyniki z matury?
W 2026 roku na rozszerzonej matematyce najwyższą średnią miało VIII Prywatne Akademickie LO (79,7%, 35 osób), a z dużych szkół V LO im. Witkowskiego (75,8%, 191 osób). W biologii prowadzi I LO im. Nowodworskiego (77,5%), w chemii II LO im. Sobieskiego (70,8%). Pełne rankingi z 7 przedmiotów są wyżej na tej stronie.
Jak Kraków wypadł na maturze 2026?
Lepiej niż Polska we wszystkich przedmiotach z naszej tabeli. Największa przewaga jest w WOS (59,8% wobec 44,0%), historii (59,6% wobec 47,2%) i fizyce (53,6% wobec 41,8%). W polskim i matematyce podstawowej Kraków jest pierwszy z 16 dużych miast.
Czy korepetycje online sprawdzą się przy maturze na medycynę?
Tak, jeśli lekcje idą według planu. Uczeń rozwiązuje na tablicy zadania z prawdziwych arkuszy CKE z biologii i chemii, a korepetytor pokazuje, jak napisać odpowiedź, za którą klucz daje punkt. W Krakowie biologię rozszerzoną pisało w 2026 roku 1895 osób, średnio na 49,6%.
Kiedy jest matura 2027 i egzamin ósmoklasisty 2027?
Matura 2027 zaczyna się 4 maja polskim, 5 maja jest matematyka, 6 maja języki obce, a przedmioty rozszerzone trwają do 21 maja. Egzamin ósmoklasisty odbędzie się 10, 11 i 12 maja 2027. W Krakowie obowiązują te same terminy co w całej Polsce.
Skąd są dane o wynikach szkół w Krakowie?
Z Mapy Wyników Egzaminów, którą prowadzi Centrum Informatyczne Edukacji. To oficjalne wyniki CKE z terminu głównego 2026: liczba zdających i średni wynik procentowy każdej szkoły. Średnią Polski liczymy z tych samych danych, ważąc województwa liczbą zdających.

Aktualizacja: 28 października 2026Źródła: Mapa Wyników Egzaminów (Centrum Informatyczne Edukacji, dane CKE)Matura 2027: terminyProfTutoring to marka Professional Tutoring sp. z o.o.

Na pierwszej lekcji sprawdzimy, gdzie dziecko traci punkty

40 minut z korepetytorem na zadaniach z arkuszy CKE, bez płatności. Po lekcji umawiamy krótką rozmowę z rodzicem: mówimy, co wyszło, i proponujemy plan. Jeśli nie pasuje, po prostu nie kontynuujesz. Zero ryzyka, zero zobowiązań!