Pierwsza lekcja za darmo · 40 minut 1:1

Korepetycje Toruń · online 1:1 · matematyka, chemia, fizyka, angielski, biologia, polskiKorepetycje online dla uczniów z Torunia

Toruń napisał maturę rozszerzoną z matematyki na 44,4%, trzeci wynik z 16 największych miast, przy 37,1% w całej Polsce. Polski podstawowy jest za to dwunasty. Uniwersyteckie LO ma z chemii rozszerzonej średnią 82,1%. Uczymy online, z planem z arkuszy CKE, także uczniów z Rubinkowa czy Bielan.

albo zadzwoń22 307 19 26
89%średni wynik z matury
1432maturzystów
81 487lekcji 1:1
4,5/5Trustpilot
Matura 2026 Toruń i Polska

Szkoły z Torunia na tle kraju

Matematykamatura rozszerzona, 780 os.+7,3
Toruń44,4%
Polska37,1%
Chemiamatura rozszerzona, 327 os.+6,9
Toruń47,6%
Polska40,8%
Polskimatura podstawowa, 2938 os.+1,2
Toruń60,1%
Polska58,9%
Średni wynik procentowy, termin główny 2026. Źródło: Mapa Wyników Egzaminów, dane CKE.

Matura 2026 w Toruniu: wyniki miasta na tle Polski

Maturę z polskiego na poziomie podstawowym pisało w toruńskich szkołach 2938 osób. Tabela pokazuje średni wynik miasta w każdym przedmiocie, średnią Polski i wynik Torunia z 2025 roku.

Średni wynik procentowy matury 2026 (termin główny), szkoły z Torunia i cała Polska. Różnica w punktach procentowych. Źródło: Mapa Wyników Egzaminów, dane CKE.
PrzedmiotToruń 2026Polska 2026RóżnicaToruń 2025Zdających
Polski, poziom podstawowy60,1%58,9%+1,256,9%2938
Matematyka, poziom podstawowy63,6%59,0%+4,665,4%2937
Angielski, poziom podstawowy83,2%78,4%+4,883,1%2897
Matematyka, poziom rozszerzony44,4%37,1%+7,337,7%780
Angielski, poziom rozszerzony74,8%69,2%+5,670,2%2190
Polski, poziom rozszerzony48,3%43,9%+4,545,6%477
Biologia, poziom rozszerzony46,1%40,7%+5,354,4%598
Chemia, poziom rozszerzony47,6%40,8%+6,949,5%327
Fizyka, poziom rozszerzony48,6%41,8%+6,858,9%212
Geografia, poziom rozszerzony43,0%40,6%+2,442,5%745
Historia, poziom rozszerzony48,1%47,2%+0,846,8%194
Informatyka, poziom rozszerzony48,6%39,7%+9,041,5%100
WOS, poziom rozszerzony48,6%44,0%+4,6–134
Niemiecki, poziom rozszerzony75,8%61,2%+14,667,4%31

Co z tego wynika dla ucznia z Torunia? Matematyka rozszerzona poszła w górę z 37,7% w 2025 roku do 44,4%. Polski podstawowy też się poprawił (z 56,9% do 60,1%), choć w Polsce spadł. Słabiej wypadła historia: 48,1%, czternaste miejsce z 16 miast, niemal tyle co średnia kraju (47,2%).

Ranking liceów w Toruniu: matura 2026

Kliknij przedmiot, żeby zobaczyć toruńskie szkoły z najwyższym średnim wynikiem (co najmniej 20 zdających). Uniwersyteckie LO prowadzi w chemii (82,1%, 47 osób), biologii, matematyce podstawowej i angielskim. I LO im. Kopernika jest pierwsze w matematyce rozszerzonej (70,6%, 75 osób), fizyce (74,1%) i polskim rozszerzonym (69,5%).

  1. 1I LO im. Mikołaja Kopernika70,6%75 os.
  2. 2Uniwersyteckie LO70,4%59 os.
  3. 3X LO im. prof. Stefana Banacha58,3%138 os.
  4. 4IV LO im. Tadeusza Kościuszki56,8%104 os.
  5. 5V LO im. Jana Pawła II51,3%71 os.
  6. 6VIII LO38,5%49 os.
  7. 7III LO im. Samuela Bogumiła Lindego25,4%58 os.
  8. 8Technikum nr 522,3%106 os.
  9. śr.Średnia miasta44,4%780 os.

Matura z matematyki rozszerzonej 2026: szkoły z Torunia, w których pisało co najmniej 20 osób, według średniego wyniku procentowego.

Egzamin ósmoklasisty 2026 w Toruniu

Ósmoklasiści z Torunia napisali matematykę średnio na 60,0%, polski na 68,2% i angielski na 78,2%. To wyniki powyżej średniej Polski, ale w środku albo w dole stawki 16 miast. Przy rekrutacji do liceum wynik z polskiego i matematyki liczy się razy 0,35, a z języka obcego razy 0,3. W zakładkach są szkoły podstawowe z najwyższymi wynikami.

Wynik miasta i Polski

Matematykaegzamin ósmoklasisty, 1673 os.+5,2
Toruń60,0%
Polska54,8%
Polskiegzamin ósmoklasisty, 1673 os.+3,4
Toruń68,2%
Polska64,8%
Angielskiegzamin ósmoklasisty, 1732 os.+5,5
Toruń78,2%
Polska72,6%
  1. 1Społeczna SP Stowarzyszenia Edukacja85,1%27 os.
  2. 2SP Towarzystwa Salezjańskiego im. św. Dominika Savio83,0%48 os.
  3. 3Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia80,5%43 os.
  4. 4SP nr 5 im. Romualda Traugutta75,7%87 os.
  5. 5SP nr 10 im. Komisji Edukacji Narodowej71,5%56 os.
  6. 6SP nr 32 im. Armii Krajowej68,0%86 os.
  7. 7SP nr 4 z oddziałami dwujęzycznymi im. Św.jana Pawła II67,8%96 os.
  8. 8SP nr 23 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu64,7%43 os.
  9. 9SP nr 3 im. Kpt.jana Drzewieckiego64,7%72 os.
  10. 10SP nr 18 im. Arkadego Fiedlera62,5%63 os.
  11. śr.Średnia miasta60,0%1673 os.

Egzamin ósmoklasisty 2026 (matematyka): szkoły podstawowe z Torunia, w których pisało co najmniej 25 osób.

Jak wyglądają korepetycje online dla ucznia z Torunia

Lekcja trwa 40, 80 albo 120 minut na naszej tablicy online, na zadaniach z prawdziwych arkuszy CKE. Uczeń z Bydgoskiego Przedmieścia, Mokrego czy Rubinkowa ma lekcję w domu.

Przy polskim podstawowym zaczynamy od wypracowania, bo daje 35 z 60 punktów na maturze, a przy chemii od kinetyki i równowagi chemicznej (6,3 z 60). Kolejność działów bierzemy z naszych analiz arkuszy CKE.

Pierwsza lekcja trwa 40 minut i jest za darmo. Korepetytor sprawdza, gdzie uczeń traci punkty, a koordynator ustala stały termin. Między lekcjami uczeń ćwiczy w darmowej aplikacji.

Trustpilot, stan na 27.10.2026

Co piszą rodzice i uczniowie

Na Trustpilot mamy 16 opinii, 15 z nich na pięć gwiazdek. Poniżej sześć, każdą przeczytasz w całości pod linkiem.

Moje dziecko nareszcie rozumie matematykę

Moje dziecko nareszcie rozumie matematykę. I, co najważniejsze, chce ją zrozumieć. Egzamin zaliczeniowy zdany, i to dobrze. Pani Zosia - najlepszy nauczyciel. […] Po każdych zajęciach feedback dla rodzica, zadania domowe. […] Dodatkowym atutem jest spotkanie online z rodzicem i dzieckiem po lekcji próbnej- rozmowa na temat wiedzy i potrzeb ucznia i dostosowanie planu nauki na czas trwania korepetycji.

Idealne tempo, świetne omawianie, polecam!

Korepetycje z rozszerzonej biologii miałam dopiero dwa razy a już jestem zadowolona i pewna że będzie mi się świetnie pracowało. Materiał jest omawiany przez Panią Gabrielę dynamicznie i konkretnie, jednak nie brakuje czasu na pytania czy przedstawienia danej rzeczy jeszcze raz na spokojnie. […] Po zajęciach również udostępniane są notatki oraz zadania z materiału z lekcji co uważam za bardzo dobrą powtórkę. Polecam!!!

Jestem zadowolona z zajęć z Panem Arturem

Jestem zadowolona z zajęć z Panem Arturem. Elastyczne podejście do zajęć. Syn chętnie korzysta z lekcji. Pan Artur potrafi szybko dotrzeć do sedna problemu i przełożyć to na logikę nastolatka.

KSKatarzyna Szymala23 października 2026Trustpilot

Matura 2027

Syn przygotowuje się już od połowy 3 klasy. Zajęcia są prowadzone w sposób jasny i dostosowany do wymagań matury. Dzięki wiedzy i cierpliwości pani Wiktorii nawet trudne zagadnienia stają się zrozumiałe, […] a arkusze maturalne wydają się łatwiejsze.

Jako maturzystka jestem bardzo zadowolona

Jako maturzystka jestem bardzo zadowolona ze współpracy. Duży plus za indywidualne podejście i świetną organizację. Zajęcia są dostosowane do mojego poziomu pomagają mi lepiej zrozumieć materiał i WIDZĘ POSTĘPY!! Gorąco polecam 🤩🤩

Syn zaczął korepetycje od sierpnia

Syn zaczął korepetycje od sierpnia. Firma bardzo dobrze zorganizowane. Jasne zasady współpracy. Korepetycje odbywają się zgodnie z planem. Praca korepetytorów profesjonalna. Syn bardzo zadowolony z korepetycji z chemii z Julią oraz z biologi z Anną.

Pytania o korepetycje w Toruniu

Ile kosztują korepetycje w Toruniu?
Tyle samo co w innych miastach, bo lekcje są online. Lekcja kosztuje od 79 zł do nieco ponad 120 zł, zależnie od poziomu, czyli podstawówki, liceum albo matury rozszerzonej, i od liczby zajęć. Dokładną kwotę podaje koordynator po bezpłatnej lekcji próbnej.
Które licea w Toruniu mają najlepsze wyniki z matury?
Uniwersyteckie LO ma najwyższą średnią w chemii (82,1%), biologii (76,0%), matematyce podstawowej (94,6%) i angielskim rozszerzonym. I LO im. Kopernika prowadzi w matematyce rozszerzonej (70,6%), fizyce (74,1%) i polskim rozszerzonym (69,5%).
Jak Toruń wypadł na maturze 2026?
Powyżej średniej Polski we wszystkich przedmiotach z tabeli. Największa przewaga jest w informatyce (48,6% wobec 39,7%) i matematyce rozszerzonej (44,4% wobec 37,1%), w której Toruń jest trzeci z 16 miast.
Czy korepetycje online pomogą w matematyce rozszerzonej?
Tak, bo na maturze rozszerzonej punkty dają kolejne kroki rozwiązania, a na tablicy online korepetytor widzi każdy zapis ucznia. W Toruniu matematykę rozszerzoną pisało w 2026 roku 780 osób, średnio na 44,4%.
Kiedy jest matura 2027 i egzamin ósmoklasisty 2027?
Matura 2027 zaczyna się 4 maja polskim, 5 maja jest matematyka, 6 maja języki obce, a przedmioty rozszerzone trwają do 21 maja. Egzamin ósmoklasisty odbędzie się 10, 11 i 12 maja 2027. W Toruniu obowiązują te same terminy co w całej Polsce.
Skąd są dane o wynikach szkół w Toruniu?
Z Mapy Wyników Egzaminów, którą prowadzi Centrum Informatyczne Edukacji. To oficjalne wyniki CKE z terminu głównego 2026: liczba zdających i średni wynik procentowy każdej szkoły. Średnią Polski liczymy z tych samych danych, ważąc województwa liczbą zdających.

Aktualizacja: 28 października 2026Źródła: Mapa Wyników Egzaminów (Centrum Informatyczne Edukacji, dane CKE)Matura 2027: terminyProfTutoring to marka Professional Tutoring sp. z o.o.

Na pierwszej lekcji sprawdzimy, gdzie dziecko traci punkty

40 minut z korepetytorem na zadaniach z arkuszy CKE, bez płatności. Po lekcji umawiamy krótką rozmowę z rodzicem: mówimy, co wyszło, i proponujemy plan. Jeśli nie pasuje, po prostu nie kontynuujesz. Zero ryzyka, zero zobowiązań!