Pierwsza lekcja za darmo · 40 minut 1:1

Korepetycje Gdynia · online 1:1 · matematyka, angielski, chemia, fizyka, biologia, polskiKorepetycje online dla uczniów z Gdyni

Gdynia jest druga z 16 największych miast w trzech przedmiotach maturalnych: matematyce podstawowej (65,9%), angielskim rozszerzonym (77,0%) i geografii (51,4%). Jedno liceum prowadzi tu prawie we wszystkim: III LO im. Marynarki Wojennej ma 73,6% z matematyki rozszerzonej. Uczymy online, z planem z arkuszy CKE, także uczniów z Chyloni, Karwin czy Orłowa.

albo zadzwoń22 307 19 26
89%średni wynik z matury
1432maturzystów
81 487lekcji 1:1
4,5/5Trustpilot
Matura 2026 Gdynia i Polska

Szkoły z Gdyni na tle kraju

Matematykamatura podstawowa, 2584 os.+6,8
Gdynia65,9%
Polska59,0%
Angielskimatura rozszerzona, 2134 os.+7,8
Gdynia77,0%
Polska69,2%
Matematykamatura rozszerzona, 995 os.+5,5
Gdynia42,6%
Polska37,1%
Średni wynik procentowy, termin główny 2026. Źródło: Mapa Wyników Egzaminów, dane CKE.

Matura 2026 w Gdyni: wyniki miasta na tle Polski

Maturę z polskiego na poziomie podstawowym pisało w gdyńskich szkołach 2585 osób. W tabeli jest średni wynik szkół z Gdyni w każdym przedmiocie, średnia Polski i wynik miasta z 2025 roku.

Średni wynik procentowy matury 2026 (termin główny), szkoły z Gdyni i cała Polska. Różnica w punktach procentowych. Źródło: Mapa Wyników Egzaminów, dane CKE.
PrzedmiotGdynia 2026Polska 2026RóżnicaGdynia 2025Zdających
Polski, poziom podstawowy61,2%58,9%+2,361,5%2585
Matematyka, poziom podstawowy65,9%59,0%+6,866,8%2584
Angielski, poziom podstawowy85,5%78,4%+7,185,4%2566
Matematyka, poziom rozszerzony42,6%37,1%+5,543,0%995
Angielski, poziom rozszerzony77,0%69,2%+7,872,4%2134
Polski, poziom rozszerzony44,6%43,9%+0,743,4%455
Biologia, poziom rozszerzony45,8%40,7%+5,051,1%470
Chemia, poziom rozszerzony47,7%40,8%+6,947,7%234
Fizyka, poziom rozszerzony47,0%41,8%+5,258,6%290
Geografia, poziom rozszerzony51,4%40,6%+10,848,0%570
Historia, poziom rozszerzony51,2%47,2%+3,944,2%181
Informatyka, poziom rozszerzony51,1%39,7%+11,452,0%148
WOS, poziom rozszerzony53,2%44,0%+9,3–105

Co z tego wynika dla ucznia z Gdyni? Gdynia wypadła powyżej średniej Polski we wszystkich przedmiotach z tabeli. Najsłabiej na tle kraju wyszedł polski rozszerzony (44,6% wobec 43,9%), a biologia rozszerzona spadła z 51,1% w 2025 roku do 45,8% i jest dziewiąta z 16 miast. Matematyka rozszerzona trzyma poziom: 42,6% wobec 43,0% rok wcześniej.

Ranking liceów w Gdyni: matura 2026

Wybierz przedmiot, a zobaczysz gdyńskie szkoły z najwyższym średnim wynikiem (co najmniej 20 zdających). III LO im. Marynarki Wojennej prowadzi w sześciu z siedmiu przedmiotów, na przykład w chemii (78,6%) i fizyce (72,4%). W biologii pierwsze jest VI LO im. Wacława Sierpińskiego (72,6%, 38 osób).

  1. 1III LO z Oddz. Dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej RP73,6%105 os.
  2. 2Katolickie LO im. św. Jana Pawła II60,6%20 os.
  3. 3VI LO im. Wacława Sierpińskiego59,5%114 os.
  4. 4II LO z oddziałami dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza56,3%128 os.
  5. 5X LO im. Gdyńskich Nauczycieli Bohaterów II Wojny Światowej52,5%63 os.
  6. 6XIV LO z oddziałami dwujęzycznymi im. Mikołaja Kopernika45,6%79 os.
  7. 7XVII LO42,5%59 os.
  8. 8I Akademickie LO im. Zasłużonych Ludzi Morza39,1%65 os.
  9. 9IX LO im. Marszałka Józefa Piłsudskiego30,4%85 os.
  10. 10Technikum Elektroniczne nr 1 z oddziałami dwujęzycznymi19,7%88 os.
  11. śr.Średnia miasta42,6%995 os.

Matura z matematyki rozszerzonej 2026: szkoły z Gdyni, w których pisało co najmniej 20 osób, według średniego wyniku procentowego.

Egzamin ósmoklasisty 2026 w Gdyni

Ósmoklasiści z Gdyni napisali angielski średnio na 81,6% (piąte miejsce z 16 miast), polski na 70,0% (siódme) i matematykę na 63,5% (ósme). Wszystkie trzy wyniki są powyżej średniej Polski. Przy rekrutacji do liceum wynik z polskiego i matematyki liczy się razy 0,35, a z języka obcego razy 0,3. W zakładkach są szkoły podstawowe z najwyższymi wynikami.

Wynik miasta i Polski

Matematykaegzamin ósmoklasisty, 1854 os.+8,7
Gdynia63,5%
Polska54,8%
Polskiegzamin ósmoklasisty, 1851 os.+5,2
Gdynia70,0%
Polska64,8%
Angielskiegzamin ósmoklasisty, 2011 os.+8,9
Gdynia81,6%
Polska72,6%
  1. 1Amerykańska SP z Wykładowym Językiem Angielskim88,4%28 os.
  2. 2Katolicka SP im. św. Jana Pawła II80,6%32 os.
  3. 3SP nr 20 im. 2 Morskiego Pułku Strzelców79,1%64 os.
  4. 4SP nr 34 z oddziałami integracyjnymi im. Leonida Teligi77,5%29 os.
  5. 5SP nr 18 im. Kornela Makuszyńskiego76,5%64 os.
  6. 6Gdyńska Szkoła Społeczna71,0%25 os.
  7. 7SP nr 8 im. Obrońców Helu70,0%43 os.
  8. 8SP nr 4670,0%60 os.
  9. 9SP nr 44 im. Obrońców Wybrzeża69,6%57 os.
  10. 10SP nr 37 im. Obrońców Kępy Oksywskiej68,5%153 os.
  11. śr.Średnia miasta63,5%1854 os.

Egzamin ósmoklasisty 2026 (matematyka): szkoły podstawowe z Gdyni, w których pisało co najmniej 25 osób.

Jak wyglądają korepetycje online dla ucznia z Gdyni

Lekcja trwa 40, 80 albo 120 minut na naszej tablicy online, na zadaniach z prawdziwych arkuszy CKE. Uczeń z Obłuża, Chyloni czy Orłowa ma lekcję w domu, bez dojazdu.

Przy biologii zaczynamy od fizjologii człowieka i zwierząt, która daje na maturze 13,1 z 60 punktów, a przy matematyce rozszerzonej od geometrii analitycznej, parametru i wzorów Viète’a oraz optymalizacji, po 5,3 z 50 punktów.

Pierwsza lekcja trwa 40 minut i jest za darmo: korepetytor sprawdza, gdzie uczeń traci punkty, a koordynator ustala stały termin. Między lekcjami uczeń ćwiczy w darmowej aplikacji z zadaniami CKE.

Trustpilot, stan na 27.10.2026

Co piszą rodzice i uczniowie

Na Trustpilot mamy 16 opinii, 15 z nich na pięć gwiazdek. Poniżej sześć, każdą przeczytasz w całości pod linkiem.

Moje dziecko nareszcie rozumie matematykę

Moje dziecko nareszcie rozumie matematykę. I, co najważniejsze, chce ją zrozumieć. Egzamin zaliczeniowy zdany, i to dobrze. Pani Zosia - najlepszy nauczyciel. […] Po każdych zajęciach feedback dla rodzica, zadania domowe. […] Dodatkowym atutem jest spotkanie online z rodzicem i dzieckiem po lekcji próbnej- rozmowa na temat wiedzy i potrzeb ucznia i dostosowanie planu nauki na czas trwania korepetycji.

Idealne tempo, świetne omawianie, polecam!

Korepetycje z rozszerzonej biologii miałam dopiero dwa razy a już jestem zadowolona i pewna że będzie mi się świetnie pracowało. Materiał jest omawiany przez Panią Gabrielę dynamicznie i konkretnie, jednak nie brakuje czasu na pytania czy przedstawienia danej rzeczy jeszcze raz na spokojnie. […] Po zajęciach również udostępniane są notatki oraz zadania z materiału z lekcji co uważam za bardzo dobrą powtórkę. Polecam!!!

Jestem zadowolona z zajęć z Panem Arturem

Jestem zadowolona z zajęć z Panem Arturem. Elastyczne podejście do zajęć. Syn chętnie korzysta z lekcji. Pan Artur potrafi szybko dotrzeć do sedna problemu i przełożyć to na logikę nastolatka.

KSKatarzyna Szymala23 października 2026Trustpilot

Matura 2027

Syn przygotowuje się już od połowy 3 klasy. Zajęcia są prowadzone w sposób jasny i dostosowany do wymagań matury. Dzięki wiedzy i cierpliwości pani Wiktorii nawet trudne zagadnienia stają się zrozumiałe, […] a arkusze maturalne wydają się łatwiejsze.

Jako maturzystka jestem bardzo zadowolona

Jako maturzystka jestem bardzo zadowolona ze współpracy. Duży plus za indywidualne podejście i świetną organizację. Zajęcia są dostosowane do mojego poziomu pomagają mi lepiej zrozumieć materiał i WIDZĘ POSTĘPY!! Gorąco polecam 🤩🤩

Syn zaczął korepetycje od sierpnia

Syn zaczął korepetycje od sierpnia. Firma bardzo dobrze zorganizowane. Jasne zasady współpracy. Korepetycje odbywają się zgodnie z planem. Praca korepetytorów profesjonalna. Syn bardzo zadowolony z korepetycji z chemii z Julią oraz z biologi z Anną.

Pytania o korepetycje w Gdyni

Ile kosztują korepetycje w Gdyni?
Tyle samo co w innych miastach, bo lekcje są online. Lekcja kosztuje od 79 zł do nieco ponad 120 zł, zależnie od poziomu, czyli podstawówki, liceum albo matury rozszerzonej, i od liczby zajęć. Dokładną kwotę podaje koordynator po bezpłatnej lekcji próbnej.
Które licea w Gdyni mają najlepsze wyniki z matury?
III LO im. Marynarki Wojennej ma najwyższą średnią w matematyce rozszerzonej (73,6%) i podstawowej (93,2%), chemii (78,6%), fizyce (72,4%), angielskim i polskim rozszerzonym. W biologii prowadzi VI LO im. Wacława Sierpińskiego (72,6%).
Jak Gdynia wypadła na maturze 2026?
Powyżej średniej Polski we wszystkich przedmiotach z naszej tabeli. Największa przewaga jest w informatyce (51,1% wobec 39,7%) i geografii (51,4% wobec 40,6%). W matematyce podstawowej i angielskim rozszerzonym Gdynia jest druga z 16 miast.
Czy korepetycje online pomogą w biologii?
Tak. Uczeń rozwiązuje na tablicy zadania z prawdziwych arkuszy CKE, a korepetytor pokazuje, jak napisać odpowiedź „wyjaśnij”, za którą klucz daje punkt. W Gdyni biologię rozszerzoną pisało w 2026 roku 470 osób, średnio na 45,8%.
Kiedy jest matura 2027 i egzamin ósmoklasisty 2027?
Matura 2027 zaczyna się 4 maja polskim, 5 maja jest matematyka, 6 maja języki obce, a przedmioty rozszerzone trwają do 21 maja. Egzamin ósmoklasisty odbędzie się 10, 11 i 12 maja 2027. W Gdyni obowiązują te same terminy co w całej Polsce.
Skąd są dane o wynikach szkół w Gdyni?
Z Mapy Wyników Egzaminów, którą prowadzi Centrum Informatyczne Edukacji. To oficjalne wyniki CKE z terminu głównego 2026: liczba zdających i średni wynik procentowy każdej szkoły. Średnią Polski liczymy z tych samych danych, ważąc województwa liczbą zdających.

Aktualizacja: 28 października 2026Źródła: Mapa Wyników Egzaminów (Centrum Informatyczne Edukacji, dane CKE)Matura 2027: terminyProfTutoring to marka Professional Tutoring sp. z o.o.

Na pierwszej lekcji sprawdzimy, gdzie dziecko traci punkty

40 minut z korepetytorem na zadaniach z arkuszy CKE, bez płatności. Po lekcji umawiamy krótką rozmowę z rodzicem: mówimy, co wyszło, i proponujemy plan. Jeśli nie pasuje, po prostu nie kontynuujesz. Zero ryzyka, zero zobowiązań!