Pierwsza lekcja za darmo · 40 minut 1:1

Korepetycje Wrocław · online 1:1 · matematyka, fizyka, chemia, angielski, polski, informatykaKorepetycje online dla uczniów z Wrocławia

Wrocław ma najlepszy wynik z informatyki rozszerzonej z 16 największych miast (51,5%) i liceum, w którym średnia z matematyki rozszerzonej wyniosła 81,1%: Akademickie LO Politechniki Wrocławskiej. Średnia całego miasta to 43,5%. Na lekcjach online pomagamy zmniejszyć tę różnicę, z planem z arkuszy CKE.

albo zadzwoń22 307 19 26
89%średni wynik z matury
1432maturzystów
81 487lekcji 1:1
4,5/5Trustpilot
Matura 2026 Wrocław i Polska

Szkoły z Wrocławia na tle kraju

Matematykamatura rozszerzona, 2918 os.+6,4
Wrocław43,5%
Polska37,1%
Informatykamatura rozszerzona, 364 os.+11,9
Wrocław51,5%
Polska39,7%
Angielskimatura rozszerzona, 6497 os.+7,0
Wrocław76,3%
Polska69,2%
Średni wynik procentowy, termin główny 2026. Źródło: Mapa Wyników Egzaminów, dane CKE.

Matura 2026 we Wrocławiu: wyniki miasta na tle Polski

Maturę z polskiego na poziomie podstawowym pisało we wrocławskich szkołach 7870 osób. Tabela pokazuje średni wynik miasta w każdym przedmiocie, obok średniej Polski i wyniku Wrocławia z 2025 roku.

Średni wynik procentowy matury 2026 (termin główny), szkoły z Wrocławia i cała Polska. Różnica w punktach procentowych. Źródło: Mapa Wyników Egzaminów, dane CKE.
PrzedmiotWrocław 2026Polska 2026RóżnicaWrocław 2025Zdających
Polski, poziom podstawowy61,1%58,9%+2,264,6%7870
Matematyka, poziom podstawowy65,0%59,0%+6,066,8%7867
Angielski, poziom podstawowy85,0%78,4%+6,785,2%7723
Matematyka, poziom rozszerzony43,5%37,1%+6,436,0%2918
Angielski, poziom rozszerzony76,3%69,2%+7,071,6%6497
Polski, poziom rozszerzony41,2%43,9%−2,750,1%1770
Biologia, poziom rozszerzony46,0%40,7%+5,250,6%1856
Chemia, poziom rozszerzony42,9%40,8%+2,142,5%933
Fizyka, poziom rozszerzony44,0%41,8%+2,252,5%1079
Geografia, poziom rozszerzony46,2%40,6%+5,744,9%1975
Historia, poziom rozszerzony50,5%47,2%+3,348,9%749
Informatyka, poziom rozszerzony51,5%39,7%+11,950,2%364
WOS, poziom rozszerzony45,1%44,0%+1,2–417
Niemiecki, poziom rozszerzony60,5%61,2%−0,771,8%107

Co z tego wynika dla ucznia z Wrocławia? Matematyka rozszerzona poszła w górę o ponad 7 punktów procentowych w porównaniu z 2025 rokiem i jest czwarta z 16 miast. Słabiej wypadły przedmioty, które liczą się na medycynę i politechnikę: chemia jest czternasta z szesnastu (42,9%), fizyka trzynasta (44,0%), a polski rozszerzony wyszedł poniżej średniej kraju (41,2% wobec 43,9%).

Ranking liceów we Wrocławiu: matura 2026

Wybierz przedmiot, a zobaczysz wrocławskie szkoły z najwyższym średnim wynikiem (co najmniej 20 zdających). W matematyce i fizyce rozszerzonej prowadzi Akademickie LO Politechniki Wrocławskiej: 81,1% przy 118 osobach i 75,3% przy 97. W biologii i chemii pierwsze jest LO nr III im. Mickiewicza (81,4% i 75,6%).

  1. 1Akademickie LO Politechniki Wrocławskiej81,1%118 os.
  2. 2LO nr III im. Adama Mickiewicza70,3%149 os.
  3. 3LO nr V im. Generała Jakuba Jasińskiego62,0%110 os.
  4. 4LO nr XIV im. Polonii Belgijskiej60,2%175 os.
  5. 5LO nr XVI59,7%66 os.
  6. 6LO nr XII im. Bolesława Chrobrego58,8%177 os.
  7. 7LO nr IX im. Juliusza Słowackiego55,6%134 os.
  8. 8LO Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej51,4%37 os.
  9. 9LO nr XIII im. Aleksandra Fredry50,9%187 os.
  10. 10LO nr VIII im. Bolesława Krzywoustego50,7%119 os.
  11. śr.Średnia miasta43,5%2918 os.

Matura z matematyki rozszerzonej 2026: szkoły z Wrocławia, w których pisało co najmniej 20 osób, według średniego wyniku procentowego.

Egzamin ósmoklasisty 2026 we Wrocławiu

Wrocławscy ósmoklasiści napisali matematykę średnio na 65,9%, trzeci wynik z 16 miast i o 11 punktów procentowych więcej niż średnia Polski (54,8%). Angielski (80,6%) jest dopiero dziewiąty. Przy rekrutacji do liceum wynik z polskiego i matematyki liczy się razy 0,35, a z języka obcego razy 0,3. W zakładkach są szkoły podstawowe z najwyższymi wynikami.

Wynik miasta i Polski

Matematykaegzamin ósmoklasisty, 5345 os.+11,2
Wrocław65,9%
Polska54,8%
Polskiegzamin ósmoklasisty, 5347 os.+5,5
Wrocław70,3%
Polska64,8%
Angielskiegzamin ósmoklasisty, 6461 os.+8,0
Wrocław80,6%
Polska72,6%
  1. 1SP Parnas84,6%51 os.
  2. 2SP nr 47 im. Noblistów Polskich83,2%61 os.
  3. 3Dwujęzyczna SP Atut Fundacji Edukacji Międzynarodowej82,0%46 os.
  4. 4SP nr 63 im. Anny Jasińskiej81,9%45 os.
  5. 5SP nr 118 im. Płk Pilota Bolesława Orlińskiego80,0%107 os.
  6. 6SP Ekola79,1%57 os.
  7. 7SP nr 9 im. Wincentego Pola78,9%32 os.
  8. 8SP nr 82 im. Budowniczych Wrocławia78,0%43 os.
  9. 9SP nr 6 im. Józefa Mackiewicza77,4%67 os.
  10. 10SP nr 66 im. Zbigniewa Herberta77,3%45 os.
  11. śr.Średnia miasta65,9%5345 os.

Egzamin ósmoklasisty 2026 (matematyka): szkoły podstawowe z Wrocławia, w których pisało co najmniej 25 osób.

Jak wyglądają korepetycje online dla ucznia z Wrocławia

Lekcja trwa 40, 80 albo 120 minut i odbywa się na naszej tablicy online, na zadaniach z prawdziwych arkuszy CKE. Uczeń z Krzyków, Psiego Pola czy Fabrycznej nie dojeżdża, więc lekcję łatwiej zmieścić między szkołą a zajęciami dodatkowymi.

W fizyce i chemii, które we Wrocławiu wypadły w tym roku słabiej, zaczynamy od działów dających najwięcej punktów. Na maturze z chemii to kinetyka i równowaga chemiczna, średnio 6,3 z 60 punktów, a na maturze z fizyki termodynamika, 7,5 z 60.

Pierwsza lekcja trwa 40 minut i jest za darmo. Korepetytor sprawdza, gdzie uczeń traci punkty, a koordynator ustala stały termin. Między lekcjami uczeń ćwiczy w darmowej aplikacji z zadaniami CKE.

Trustpilot, stan na 27.10.2026

Co piszą rodzice i uczniowie

Na Trustpilot mamy 16 opinii, 15 z nich na pięć gwiazdek. Poniżej sześć, każdą przeczytasz w całości pod linkiem.

Moje dziecko nareszcie rozumie matematykę

Moje dziecko nareszcie rozumie matematykę. I, co najważniejsze, chce ją zrozumieć. Egzamin zaliczeniowy zdany, i to dobrze. Pani Zosia - najlepszy nauczyciel. […] Po każdych zajęciach feedback dla rodzica, zadania domowe. […] Dodatkowym atutem jest spotkanie online z rodzicem i dzieckiem po lekcji próbnej- rozmowa na temat wiedzy i potrzeb ucznia i dostosowanie planu nauki na czas trwania korepetycji.

Idealne tempo, świetne omawianie, polecam!

Korepetycje z rozszerzonej biologii miałam dopiero dwa razy a już jestem zadowolona i pewna że będzie mi się świetnie pracowało. Materiał jest omawiany przez Panią Gabrielę dynamicznie i konkretnie, jednak nie brakuje czasu na pytania czy przedstawienia danej rzeczy jeszcze raz na spokojnie. […] Po zajęciach również udostępniane są notatki oraz zadania z materiału z lekcji co uważam za bardzo dobrą powtórkę. Polecam!!!

Jestem zadowolona z zajęć z Panem Arturem

Jestem zadowolona z zajęć z Panem Arturem. Elastyczne podejście do zajęć. Syn chętnie korzysta z lekcji. Pan Artur potrafi szybko dotrzeć do sedna problemu i przełożyć to na logikę nastolatka.

KSKatarzyna Szymala23 października 2026Trustpilot

Matura 2027

Syn przygotowuje się już od połowy 3 klasy. Zajęcia są prowadzone w sposób jasny i dostosowany do wymagań matury. Dzięki wiedzy i cierpliwości pani Wiktorii nawet trudne zagadnienia stają się zrozumiałe, […] a arkusze maturalne wydają się łatwiejsze.

Jako maturzystka jestem bardzo zadowolona

Jako maturzystka jestem bardzo zadowolona ze współpracy. Duży plus za indywidualne podejście i świetną organizację. Zajęcia są dostosowane do mojego poziomu pomagają mi lepiej zrozumieć materiał i WIDZĘ POSTĘPY!! Gorąco polecam 🤩🤩

Syn zaczął korepetycje od sierpnia

Syn zaczął korepetycje od sierpnia. Firma bardzo dobrze zorganizowane. Jasne zasady współpracy. Korepetycje odbywają się zgodnie z planem. Praca korepetytorów profesjonalna. Syn bardzo zadowolony z korepetycji z chemii z Julią oraz z biologi z Anną.

Pytania o korepetycje we Wrocławiu

Ile kosztują korepetycje we Wrocławiu?
Tyle samo co w innych miastach, bo lekcje są online. Lekcja kosztuje od 79 zł do nieco ponad 120 zł, zależnie od poziomu, czyli podstawówki, liceum albo matury rozszerzonej, i od liczby zajęć. Dokładną kwotę podaje koordynator po bezpłatnej lekcji próbnej.
Które licea we Wrocławiu mają najlepsze wyniki z matury?
Z matematyki i fizyki rozszerzonej najwyższą średnią ma Akademickie LO Politechniki Wrocławskiej (81,1% i 75,3%). W biologii i chemii prowadzi LO nr III im. Mickiewicza (81,4% i 75,6%), a w polskim rozszerzonym LO nr VI im. Prusa (70,7%, 31 osób).
Jak Wrocław wypadł na maturze 2026?
Powyżej średniej Polski prawie wszędzie. Najlepiej w informatyce rozszerzonej (51,5% wobec 39,7%). Poniżej średniej kraju wypadł tylko polski rozszerzony (41,2% wobec 43,9%). Matematyka rozszerzona: 43,5% wobec 37,1%.
Czy korepetycje online pomogą w fizyce na politechnikę?
Na maturze z fizyki punkty dają kolejne kroki obliczenia: prawo, przekształcenie, wynik z jednostką. Na tablicy online korepetytor widzi każdy zapis ucznia i od razu pokazuje, którego kroku brakuje. We Wrocławiu fizykę rozszerzoną pisało w 2026 roku 1079 osób, średnio na 44,0%.
Kiedy jest matura 2027 i egzamin ósmoklasisty 2027?
Matura 2027 zaczyna się 4 maja polskim, 5 maja jest matematyka, 6 maja języki obce, a przedmioty rozszerzone trwają do 21 maja. Egzamin ósmoklasisty odbędzie się 10, 11 i 12 maja 2027. We Wrocławiu obowiązują te same terminy co w całej Polsce.
Skąd są dane o wynikach szkół we Wrocławiu?
Z Mapy Wyników Egzaminów, którą prowadzi Centrum Informatyczne Edukacji. To oficjalne wyniki CKE z terminu głównego 2026: liczba zdających i średni wynik procentowy każdej szkoły. Średnią Polski liczymy z tych samych danych, ważąc województwa liczbą zdających.

Aktualizacja: 28 października 2026Źródła: Mapa Wyników Egzaminów (Centrum Informatyczne Edukacji, dane CKE)Matura 2027: terminyProfTutoring to marka Professional Tutoring sp. z o.o.

Na pierwszej lekcji sprawdzimy, gdzie dziecko traci punkty

40 minut z korepetytorem na zadaniach z arkuszy CKE, bez płatności. Po lekcji umawiamy krótką rozmowę z rodzicem: mówimy, co wyszło, i proponujemy plan. Jeśli nie pasuje, po prostu nie kontynuujesz. Zero ryzyka, zero zobowiązań!