Pierwsza lekcja za darmo · 40 minut 1:1

Korepetycje Warszawa · online 1:1 · matematyka, angielski, fizyka, biologia, chemia, polskiKorepetycje online dla uczniów z Warszawy

Warszawskie szkoły napisały maturę rozszerzoną z matematyki najlepiej z 16 największych miast: średnio 50,7%, przy 37,1% w całej Polsce. Między liceami jest jednak przepaść, bo w XIV LO im. Staszica średnia wyniosła 75,3%. Na lekcjach online pracujemy właśnie nad tą różnicą, z planem z analizy arkuszy CKE i bez dojazdów przez miasto.

albo zadzwoń22 307 19 26
89%średni wynik z matury
1432maturzystów
81 487lekcji 1:1
4,5/5Trustpilot
Matura 2026 Warszawa i Polska

Szkoły z Warszawy na tle kraju

Matematykamatura rozszerzona, 9010 os.+13,6
Warszawa50,7%
Polska37,1%
Fizykamatura rozszerzona, 2245 os.+13,4
Warszawa55,2%
Polska41,8%
Angielskimatura rozszerzona, 20 658 os.+8,4
Warszawa77,7%
Polska69,2%
Średni wynik procentowy, termin główny 2026. Źródło: Mapa Wyników Egzaminów, dane CKE.

Matura 2026 w Warszawie: wyniki miasta na tle Polski

W maju 2026 maturę z polskiego na poziomie podstawowym pisało w warszawskich szkołach 25 511 osób. Tabela pokazuje średni wynik szkół z Warszawy w każdym przedmiocie, obok średniej Polski i wyniku miasta z 2025 roku.

Średni wynik procentowy matury 2026 (termin główny), szkoły z Warszawy i cała Polska. Różnica w punktach procentowych. Źródło: Mapa Wyników Egzaminów, dane CKE.
PrzedmiotWarszawa 2026Polska 2026RóżnicaWarszawa 2025Zdających
Polski, poziom podstawowy64,2%58,9%+5,366,2%25 511
Matematyka, poziom podstawowy65,7%59,0%+6,766,6%25 484
Angielski, poziom podstawowy86,6%78,4%+8,387,7%24 433
Matematyka, poziom rozszerzony50,7%37,1%+13,645,5%9010
Angielski, poziom rozszerzony77,7%69,2%+8,473,3%20 658
Polski, poziom rozszerzony50,8%43,9%+6,954,0%5238
Biologia, poziom rozszerzony46,1%40,7%+5,450,0%4422
Chemia, poziom rozszerzony46,6%40,8%+5,947,8%2803
Fizyka, poziom rozszerzony55,2%41,8%+13,464,3%2245
Geografia, poziom rozszerzony53,8%40,6%+13,252,8%6518
Historia, poziom rozszerzony54,2%47,2%+7,050,3%2033
Informatyka, poziom rozszerzony48,0%39,7%+8,452,8%936
WOS, poziom rozszerzony52,6%44,0%+8,6–2152
Niemiecki, poziom rozszerzony61,6%61,2%+0,467,1%283

Co z tego wynika dla ucznia z Warszawy? Matematyka rozszerzona, fizyka i geografia wypadły tu najlepiej z 16 miast, ponad 13 punktów procentowych nad średnią kraju. Chemia jest dopiero dziesiąta z szesnastu (46,6%), a biologia szósta (46,1%), więc kandydat na medycynę z Warszawy nie startuje z przewagą. Przy tych dwóch przedmiotach plan z analizy arkuszy daje najwięcej: kolejność działów według punktów i sposób pisania odpowiedzi do poleceń „wyjaśnij”.

Ranking liceów w Warszawie: matura 2026

Wybierz przedmiot, a zobaczysz 10 warszawskich szkół z najwyższym średnim wynikiem i średnią całego miasta na dole. Pomijamy szkoły, w których egzamin pisało mniej niż 20 osób, bo kilka wyników to za mało do porównań. W matematyce rozszerzonej najwyższą średnią ma 2 Społeczne LO im. Pawła Jasienicy (81,1%, 34 osoby), a z dużych liceów XIV LO im. Staszica: 75,3% przy 222 zdających.

  1. 12 Społeczne LO z oddziałami międzynarodowymi im. Pawła Jasienicy STO81,1%34 os.
  2. 2LXIV LO im. Stanisława Ignacego Witkiewicza Witkacego76,8%89 os.
  3. 3CXXII LO im. Ignacego Domeyki75,5%184 os.
  4. 4XIV LO im. Stanisława Staszica75,3%222 os.
  5. 5LXVII LO im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego74,7%124 os.
  6. 6XVIII LO im. Jana Zamoyskiego73,7%162 os.
  7. 7XL LO z oddziałami dwujęzycznymi im. Stefana Żeromskiego73,7%130 os.
  8. 8VIII LO im. Władysława IV73,3%162 os.
  9. 9XXVII LO im. Tadeusza Czackiego73,0%95 os.
  10. 10IX LO im. Klementyny Hoffmanowej72,0%315 os.
  11. śr.Średnia miasta50,7%9010 os.

Matura z matematyki rozszerzonej 2026: szkoły z Warszawy, w których pisało co najmniej 20 osób, według średniego wyniku procentowego.

Egzamin ósmoklasisty 2026 w Warszawie

Ósmoklasiści z Warszawy napisali matematykę średnio na 68,7%, prawie 14 punktów procentowych powyżej średniej kraju (54,8%), a angielski na 85,1%, najwyżej z 16 miast. Przy rekrutacji do liceum wynik z polskiego i z matematyki mnoży się przez 0,35, a z języka obcego przez 0,3, więc każdy procent z egzaminu zamienia się w punkty. W zakładkach są szkoły podstawowe z najwyższymi wynikami.

Wynik miasta i Polski

Matematykaegzamin ósmoklasisty, 15 791 os.+13,9
Warszawa68,7%
Polska54,8%
Polskiegzamin ósmoklasisty, 15 789 os.+9,1
Warszawa73,9%
Polska64,8%
Angielskiegzamin ósmoklasisty, 17 783 os.+12,5
Warszawa85,1%
Polska72,6%
  1. 1Prywatna SP nr 6 Sióstr Niepokalanek im. Bł. M. Marceliny Darowskiej93,2%36 os.
  2. 2Niepubliczna SP nr 47 im. Roberta Schumana Fundacji Primus92,9%52 os.
  3. 3Społeczna SP nr 4 im. Władysława Grabskiego STO92,1%31 os.
  4. 4Społeczna SP nr 1 im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego92,0%27 os.
  5. 5Społeczna SP nr 2 im. Polskich Matematyków Zwycięzców Enigmy STO91,0%27 os.
  6. 6Społeczna SP nr 10 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego STO90,2%36 os.
  7. 7Społeczna SP nr 26 im. prof. Jigoro Kano STO89,8%55 os.
  8. 8SP nr 112 Przymierza Rodzin im. św. Jana Pawła II89,5%58 os.
  9. 9SP nr 3 Przymierza Rodzin im. Błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki89,4%35 os.
  10. 10Prywatna SP nr 9289,2%37 os.
  11. śr.Średnia miasta68,7%15 791 os.

Egzamin ósmoklasisty 2026 (matematyka): szkoły podstawowe z Warszawy, w których pisało co najmniej 25 osób.

Jak wyglądają korepetycje online dla ucznia z Warszawy

Lekcja trwa 40, 80 albo 120 minut i odbywa się na naszej tablicy online: korepetytor i uczeń piszą na tej samej kartce i rozwiązują te same zadania z arkuszy CKE. Uczeń z Ursynowa, Bemowa czy Wawra ma lekcję tak samo jak uczeń ze Śródmieścia, bo nikt nie dojeżdża.

Plan bierzemy z naszych analiz matur. W matematyce rozszerzonej najwięcej punktów dają geometria analityczna, parametr i wzory Viète’a oraz optymalizacja, po 5,3 z 50 punktów na maturze. Uczeń, który celuje w wynik czołowych warszawskich liceów, zaczyna od tych trzech działów.

Pierwsza lekcja trwa 40 minut i jest za darmo: korepetytor sprawdza, gdzie uczeń traci punkty, a koordynator ustala stały termin. Między lekcjami uczeń ćwiczy w darmowej aplikacji z zadaniami CKE.

Trustpilot, stan na 27.10.2026

Co piszą rodzice i uczniowie

Na Trustpilot mamy 16 opinii, 15 z nich na pięć gwiazdek. Poniżej sześć, każdą przeczytasz w całości pod linkiem.

Moje dziecko nareszcie rozumie matematykę

Moje dziecko nareszcie rozumie matematykę. I, co najważniejsze, chce ją zrozumieć. Egzamin zaliczeniowy zdany, i to dobrze. Pani Zosia - najlepszy nauczyciel. […] Po każdych zajęciach feedback dla rodzica, zadania domowe. […] Dodatkowym atutem jest spotkanie online z rodzicem i dzieckiem po lekcji próbnej- rozmowa na temat wiedzy i potrzeb ucznia i dostosowanie planu nauki na czas trwania korepetycji.

Idealne tempo, świetne omawianie, polecam!

Korepetycje z rozszerzonej biologii miałam dopiero dwa razy a już jestem zadowolona i pewna że będzie mi się świetnie pracowało. Materiał jest omawiany przez Panią Gabrielę dynamicznie i konkretnie, jednak nie brakuje czasu na pytania czy przedstawienia danej rzeczy jeszcze raz na spokojnie. […] Po zajęciach również udostępniane są notatki oraz zadania z materiału z lekcji co uważam za bardzo dobrą powtórkę. Polecam!!!

Jestem zadowolona z zajęć z Panem Arturem

Jestem zadowolona z zajęć z Panem Arturem. Elastyczne podejście do zajęć. Syn chętnie korzysta z lekcji. Pan Artur potrafi szybko dotrzeć do sedna problemu i przełożyć to na logikę nastolatka.

KSKatarzyna Szymala23 października 2026Trustpilot

Matura 2027

Syn przygotowuje się już od połowy 3 klasy. Zajęcia są prowadzone w sposób jasny i dostosowany do wymagań matury. Dzięki wiedzy i cierpliwości pani Wiktorii nawet trudne zagadnienia stają się zrozumiałe, […] a arkusze maturalne wydają się łatwiejsze.

Jako maturzystka jestem bardzo zadowolona

Jako maturzystka jestem bardzo zadowolona ze współpracy. Duży plus za indywidualne podejście i świetną organizację. Zajęcia są dostosowane do mojego poziomu pomagają mi lepiej zrozumieć materiał i WIDZĘ POSTĘPY!! Gorąco polecam 🤩🤩

Syn zaczął korepetycje od sierpnia

Syn zaczął korepetycje od sierpnia. Firma bardzo dobrze zorganizowane. Jasne zasady współpracy. Korepetycje odbywają się zgodnie z planem. Praca korepetytorów profesjonalna. Syn bardzo zadowolony z korepetycji z chemii z Julią oraz z biologi z Anną.

Pytania o korepetycje w Warszawie

Ile kosztują korepetycje w Warszawie?
Uczniowie z Warszawy płacą tyle samo co z innych miast, bo lekcje są online. Lekcja kosztuje od 79 zł do nieco ponad 120 zł, zależnie od poziomu, czyli podstawówki, liceum albo matury rozszerzonej, i od liczby zajęć. Dokładną kwotę podaje koordynator po bezpłatnej lekcji próbnej.
Które licea w Warszawie mają najlepsze wyniki z matury z matematyki?
Na maturze rozszerzonej z matematyki w 2026 roku najwyższą średnią miało 2 Społeczne LO im. Pawła Jasienicy (81,1%, 34 osoby), potem LXIV LO im. Witkacego (76,8%) i CXXII LO im. Domeyki (75,5%). Z dużych liceów wyróżnia się XIV LO im. Staszica: 75,3% przy 222 zdających. Średnia Warszawy to 50,7%.
Jak Warszawa wypadła na maturze 2026?
Lepiej niż cała Polska w każdym przedmiocie z naszej tabeli. Największa przewaga jest w matematyce rozszerzonej (50,7% wobec 37,1%), fizyce (55,2% wobec 41,8%) i geografii (53,8% wobec 40,6%), a najmniejsza w polskim podstawowym (64,2% wobec 58,9%) i biologii (46,1% wobec 40,7%).
Czy korepetycje online działają tak samo jak u korepetytora na miejscu?
Uczeń i korepetytor piszą na wspólnej tablicy, a między lekcjami uczeń ćwiczy w aplikacji z zadaniami CKE. Dla większości uczniów różnica polega na tym, że odpada dojazd. Jeśli dziecko jeszcze nie pracuje samo przy komputerze, powiemy to otwarcie po lekcji próbnej.
Kiedy jest matura 2027 i egzamin ósmoklasisty 2027?
Matura 2027 zaczyna się 4 maja polskim, 5 maja jest matematyka, 6 maja języki obce, a przedmioty rozszerzone trwają do 21 maja. Egzamin ósmoklasisty odbędzie się 10, 11 i 12 maja 2027. Terminy są te same w całej Polsce.
Skąd są dane o wynikach szkół w Warszawie?
Z Mapy Wyników Egzaminów, którą prowadzi Centrum Informatyczne Edukacji. To oficjalne wyniki CKE z terminu głównego 2026: liczba zdających i średni wynik procentowy każdej szkoły. Średnią Polski liczymy z tych samych danych, ważąc województwa liczbą zdających.

Aktualizacja: 28 października 2026Źródła: Mapa Wyników Egzaminów (Centrum Informatyczne Edukacji, dane CKE)Matura 2027: terminyProfTutoring to marka Professional Tutoring sp. z o.o.

Na pierwszej lekcji sprawdzimy, gdzie dziecko traci punkty

40 minut z korepetytorem na zadaniach z arkuszy CKE, bez płatności. Po lekcji umawiamy krótką rozmowę z rodzicem: mówimy, co wyszło, i proponujemy plan. Jeśli nie pasuje, po prostu nie kontynuujesz. Zero ryzyka, zero zobowiązań!