Pierwsza lekcja za darmo · 40 minut 1:1

Korepetycje Szczecin · online 1:1 · matematyka, fizyka, polski, angielski, biologia, chemiaKorepetycje online dla uczniów ze Szczecina

Szczecin pisze maturę z polskiego lepiej niż prawie wszystkie duże miasta: podstawowy na 64,7%, drugi wynik z 16, rozszerzony na 51,1%, trzeci. Matematyka podstawowa jest za to trzynasta. W mieście jest też XIII LO, które prowadzi w sześciu z siedmiu przedmiotów naszego rankingu, z matematyką rozszerzoną na 78,6%.

albo zadzwoń22 307 19 26
89%średni wynik z matury
1432maturzystów
81 487lekcji 1:1
4,5/5Trustpilot
Matura 2026 Szczecin i Polska

Szkoły ze Szczecina na tle kraju

Polskimatura podstawowa, 4414 os.+5,8
Szczecin64,7%
Polska58,9%
Matematykamatura podstawowa, 4413 os.+2,2
Szczecin61,3%
Polska59,0%
Fizykamatura rozszerzona, 251 os.+8,0
Szczecin49,8%
Polska41,8%
Średni wynik procentowy, termin główny 2026. Źródło: Mapa Wyników Egzaminów, dane CKE.

Matura 2026 w Szczecinie: wyniki miasta na tle Polski

Maturę z polskiego na poziomie podstawowym pisało w szczecińskich szkołach 4414 osób. Tabela pokazuje średni wynik miasta w każdym przedmiocie, średnią Polski i wynik Szczecina z 2025 roku.

Średni wynik procentowy matury 2026 (termin główny), szkoły ze Szczecina i cała Polska. Różnica w punktach procentowych. Źródło: Mapa Wyników Egzaminów, dane CKE.
PrzedmiotSzczecin 2026Polska 2026RóżnicaSzczecin 2025Zdających
Polski, poziom podstawowy64,7%58,9%+5,863,2%4414
Matematyka, poziom podstawowy61,3%59,0%+2,263,5%4413
Angielski, poziom podstawowy83,3%78,4%+5,084,5%4290
Matematyka, poziom rozszerzony40,3%37,1%+3,237,8%1156
Angielski, poziom rozszerzony74,1%69,2%+4,969,8%3411
Polski, poziom rozszerzony51,1%43,9%+7,251,2%742
Biologia, poziom rozszerzony44,9%40,7%+4,251,2%986
Chemia, poziom rozszerzony46,7%40,8%+6,047,0%458
Fizyka, poziom rozszerzony49,8%41,8%+8,057,5%251
Geografia, poziom rozszerzony45,2%40,6%+4,644,4%722
Historia, poziom rozszerzony49,3%47,2%+2,144,1%237
Informatyka, poziom rozszerzony38,0%39,7%−1,644,8%126
WOS, poziom rozszerzony53,5%44,0%+9,5–164
Niemiecki, poziom rozszerzony70,0%61,2%+8,856,5%88

Co z tego wynika dla ucznia ze Szczecina? Szczecin jest mocny w polskim i w fizyce: polski podstawowy drugi z 16 miast, polski rozszerzony, fizyka i WOS trzecie. Słabiej wypadły matematyka podstawowa, trzynasta z szesnastu (61,3%), i informatyka rozszerzona, która jako jedyna wyszła poniżej średniej Polski (38,0% wobec 39,7%) i jest ostatnia z 16 miast.

Ranking liceów w Szczecinie: matura 2026

Kliknij przedmiot, żeby zobaczyć szczecińskie szkoły z najwyższym średnim wynikiem (co najmniej 20 zdających). XIII LO prowadzi w sześciu z siedmiu przedmiotów, na przykład w matematyce rozszerzonej (78,6%, 66 osób) i fizyce (77,2%, 45 osób). W polskim rozszerzonym pierwsze jest IX LO im. Bohaterów Monte Cassino (75,8%, 69 osób).

  1. 1XIII LO78,6%66 os.
  2. 2V LO z oddziałami dwujęzycznymi im. Adama Asnyka62,4%114 os.
  3. 3XIV LO z oddziałami dwujęzycznymi56,8%61 os.
  4. 4II LO im. Mieszka I53,7%93 os.
  5. 5Technikum Informatyczne Sci49,3%70 os.
  6. 6IX LO z oddziałami dwujęzycznymi im. Bohaterów Monte Cassino48,4%106 os.
  7. 7VI LO im. Stefana Czarnieckiego36,9%43 os.
  8. 8XVI LO35,7%64 os.
  9. 9I LO im. M. Skłodowskiej Curie34,5%85 os.
  10. 10Technikum Elektryczno-Elektroniczne34,2%96 os.
  11. śr.Średnia miasta40,3%1156 os.

Matura z matematyki rozszerzonej 2026: szkoły ze Szczecina, w których pisało co najmniej 20 osób, według średniego wyniku procentowego.

Egzamin ósmoklasisty 2026 w Szczecinie

Ósmoklasiści ze Szczecina napisali matematykę średnio na 57,5%, piętnasty wynik z 16 miast, choć wciąż powyżej średniej Polski (54,8%). Polski (66,2%) i angielski są trzynaste. Przy rekrutacji do liceum wynik z polskiego i matematyki liczy się razy 0,35, a z języka obcego razy 0,3. W zakładkach są szkoły podstawowe z najwyższymi wynikami.

Wynik miasta i Polski

Matematykaegzamin ósmoklasisty, 3189 os.+2,8
Szczecin57,5%
Polska54,8%
Polskiegzamin ósmoklasisty, 3188 os.+1,4
Szczecin66,2%
Polska64,8%
Angielskiegzamin ósmoklasisty, 3482 os.+3,9
Szczecin76,5%
Polska72,6%
  1. 1Społeczna SP nr 1 im. Noblistów Polskich STO86,2%48 os.
  2. 2Katolicka SP im. Świętej Rodziny82,8%37 os.
  3. 3Publiczna Katolicka SP im. św. Stanisława Kostki81,5%43 os.
  4. 4SP nr 33 im. Osadników Wojskowych i Pionierów Ziemi Szczecińskiej81,0%43 os.
  5. 5Polsko-Amerykańska Prywatna SP78,3%38 os.
  6. 6Prywatna SP Leonarda Piwoni76,9%30 os.
  7. 7Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia im. prof. Marka Jasińskiego73,8%61 os.
  8. 8SP nr 10 im. Leonida Teligi72,5%46 os.
  9. 9SP Towarzystwa Salezjańskiego im. św. Józefa71,2%79 os.
  10. 10SP nr 53 im. Fryderyka Chopina70,2%86 os.
  11. śr.Średnia miasta57,5%3189 os.

Egzamin ósmoklasisty 2026 (matematyka): szkoły podstawowe ze Szczecina, w których pisało co najmniej 25 osób.

Jak wyglądają korepetycje online dla ucznia ze Szczecina

Lekcja trwa 40, 80 albo 120 minut na naszej tablicy online, na zadaniach z prawdziwych arkuszy CKE. Uczeń z Pogodna, Gumieniec czy Prawobrzeża ma lekcję w domu.

Przy matematyce podstawowej zaczynamy od ciągów (5,1 punktu na maturze) oraz równań i nierówności (4,7). Do tego uczymy zapisywać zadania otwarte krok po kroku, bo klucz daje punkty za kolejne kroki rozwiązania.

Pierwsza lekcja trwa 40 minut i jest za darmo: korepetytor sprawdza, gdzie uczeń traci punkty, a koordynator ustala stały termin. Między lekcjami uczeń ćwiczy w darmowej aplikacji z zadaniami CKE.

Trustpilot, stan na 27.10.2026

Co piszą rodzice i uczniowie

Na Trustpilot mamy 16 opinii, 15 z nich na pięć gwiazdek. Poniżej sześć, każdą przeczytasz w całości pod linkiem.

Moje dziecko nareszcie rozumie matematykę

Moje dziecko nareszcie rozumie matematykę. I, co najważniejsze, chce ją zrozumieć. Egzamin zaliczeniowy zdany, i to dobrze. Pani Zosia - najlepszy nauczyciel. […] Po każdych zajęciach feedback dla rodzica, zadania domowe. […] Dodatkowym atutem jest spotkanie online z rodzicem i dzieckiem po lekcji próbnej- rozmowa na temat wiedzy i potrzeb ucznia i dostosowanie planu nauki na czas trwania korepetycji.

Idealne tempo, świetne omawianie, polecam!

Korepetycje z rozszerzonej biologii miałam dopiero dwa razy a już jestem zadowolona i pewna że będzie mi się świetnie pracowało. Materiał jest omawiany przez Panią Gabrielę dynamicznie i konkretnie, jednak nie brakuje czasu na pytania czy przedstawienia danej rzeczy jeszcze raz na spokojnie. […] Po zajęciach również udostępniane są notatki oraz zadania z materiału z lekcji co uważam za bardzo dobrą powtórkę. Polecam!!!

Jestem zadowolona z zajęć z Panem Arturem

Jestem zadowolona z zajęć z Panem Arturem. Elastyczne podejście do zajęć. Syn chętnie korzysta z lekcji. Pan Artur potrafi szybko dotrzeć do sedna problemu i przełożyć to na logikę nastolatka.

KSKatarzyna Szymala23 października 2026Trustpilot

Matura 2027

Syn przygotowuje się już od połowy 3 klasy. Zajęcia są prowadzone w sposób jasny i dostosowany do wymagań matury. Dzięki wiedzy i cierpliwości pani Wiktorii nawet trudne zagadnienia stają się zrozumiałe, […] a arkusze maturalne wydają się łatwiejsze.

Jako maturzystka jestem bardzo zadowolona

Jako maturzystka jestem bardzo zadowolona ze współpracy. Duży plus za indywidualne podejście i świetną organizację. Zajęcia są dostosowane do mojego poziomu pomagają mi lepiej zrozumieć materiał i WIDZĘ POSTĘPY!! Gorąco polecam 🤩🤩

Syn zaczął korepetycje od sierpnia

Syn zaczął korepetycje od sierpnia. Firma bardzo dobrze zorganizowane. Jasne zasady współpracy. Korepetycje odbywają się zgodnie z planem. Praca korepetytorów profesjonalna. Syn bardzo zadowolony z korepetycji z chemii z Julią oraz z biologi z Anną.

Pytania o korepetycje w Szczecinie

Ile kosztują korepetycje w Szczecinie?
Tyle samo co w innych miastach, bo lekcje są online. Lekcja kosztuje od 79 zł do nieco ponad 120 zł, zależnie od poziomu, czyli podstawówki, liceum albo matury rozszerzonej, i od liczby zajęć. Dokładną kwotę podaje koordynator po bezpłatnej lekcji próbnej.
Które licea w Szczecinie mają najlepsze wyniki z matury?
XIII LO ma najwyższą średnią w matematyce rozszerzonej (78,6%) i podstawowej (91,8%), biologii (76,4%), chemii (69,1%), fizyce (77,2%) i angielskim rozszerzonym. W polskim rozszerzonym prowadzi IX LO im. Bohaterów Monte Cassino (75,8%).
Jak Szczecin wypadł na maturze 2026?
Powyżej średniej Polski we wszystkich przedmiotach z tabeli poza informatyką (38,0% wobec 39,7%). Największa przewaga jest w WOS (53,5% wobec 44,0%) i fizyce (49,8% wobec 41,8%). W polskim podstawowym Szczecin jest drugi z 16 miast.
Czy korepetycje online sprawdzą się przy polskim?
Tak, bo polski ćwiczy się na pisaniu. Uczeń pisze wypracowanie albo odpowiedź do tekstu, a korepetytor poprawia ją na wspólnej tablicy i pokazuje, które zdanie klucz CKE oceni na 0. W Szczecinie polski rozszerzony pisały w 2026 roku 742 osoby, średnio na 51,1%.
Kiedy jest matura 2027 i egzamin ósmoklasisty 2027?
Matura 2027 zaczyna się 4 maja polskim, 5 maja jest matematyka, 6 maja języki obce, a przedmioty rozszerzone trwają do 21 maja. Egzamin ósmoklasisty odbędzie się 10, 11 i 12 maja 2027. W Szczecinie obowiązują te same terminy co w całej Polsce.
Skąd są dane o wynikach szkół w Szczecinie?
Z Mapy Wyników Egzaminów, którą prowadzi Centrum Informatyczne Edukacji. To oficjalne wyniki CKE z terminu głównego 2026: liczba zdających i średni wynik procentowy każdej szkoły. Średnią Polski liczymy z tych samych danych, ważąc województwa liczbą zdających.

Aktualizacja: 28 października 2026Źródła: Mapa Wyników Egzaminów (Centrum Informatyczne Edukacji, dane CKE)Matura 2027: terminyProfTutoring to marka Professional Tutoring sp. z o.o.

Na pierwszej lekcji sprawdzimy, gdzie dziecko traci punkty

40 minut z korepetytorem na zadaniach z arkuszy CKE, bez płatności. Po lekcji umawiamy krótką rozmowę z rodzicem: mówimy, co wyszło, i proponujemy plan. Jeśli nie pasuje, po prostu nie kontynuujesz. Zero ryzyka, zero zobowiązań!