Pierwsza lekcja za darmo · 40 minut 1:1

Korepetycje Poznań · online 1:1 · matematyka, biologia, chemia, angielski, polskiKorepetycje online dla uczniów z Poznania

Matematyka podstawowa poszła w Poznaniu w 2026 roku najsłabiej z 16 największych miast: 56,7%, poniżej średniej Polski (59,0%) i o ponad 8 punktów procentowych gorzej niż rok wcześniej. Jednocześnie VIII LO im. Mickiewicza ma 78,4% z matematyki rozszerzonej. Na lekcjach online pracujemy nad tą różnicą, z planem z arkuszy CKE.

albo zadzwoń22 307 19 26
89%średni wynik z matury
1432maturzystów
81 487lekcji 1:1
4,5/5Trustpilot
Matura 2026 Poznań i Polska

Szkoły z Poznania na tle kraju

Matematykamatura podstawowa, 10 543 os.−2,3
Poznań56,7%
Polska59,0%
Matematykamatura rozszerzona, 2630 os.+3,1
Poznań40,2%
Polska37,1%
Biologiamatura rozszerzona, 2271 os.+0,5
Poznań41,2%
Polska40,7%
Średni wynik procentowy, termin główny 2026. Źródło: Mapa Wyników Egzaminów, dane CKE.

Matura 2026 w Poznaniu: wyniki miasta na tle Polski

Maturę z matematyki na poziomie podstawowym pisało w poznańskich szkołach 10 543 osoby. Tabela pokazuje średni wynik miasta w każdym przedmiocie, średnią Polski i wynik Poznania z 2025 roku.

Średni wynik procentowy matury 2026 (termin główny), szkoły z Poznania i cała Polska. Różnica w punktach procentowych. Źródło: Mapa Wyników Egzaminów, dane CKE.
PrzedmiotPoznań 2026Polska 2026RóżnicaPoznań 2025Zdających
Polski, poziom podstawowy61,0%58,9%+2,164,5%10 556
Matematyka, poziom podstawowy56,7%59,0%−2,365,2%10 543
Angielski, poziom podstawowy82,2%78,4%+3,984,9%10 401
Matematyka, poziom rozszerzony40,2%37,1%+3,137,7%2630
Angielski, poziom rozszerzony72,4%69,2%+3,270,3%7988
Polski, poziom rozszerzony47,3%43,9%+3,452,9%2249
Biologia, poziom rozszerzony41,2%40,7%+0,553,8%2271
Chemia, poziom rozszerzony42,9%40,8%+2,151,7%1229
Fizyka, poziom rozszerzony47,6%41,8%+5,859,4%529
Geografia, poziom rozszerzony46,0%40,6%+5,546,0%2649
Historia, poziom rozszerzony48,0%47,2%+0,851,0%823
Informatyka, poziom rozszerzony48,0%39,7%+8,351,5%326
WOS, poziom rozszerzony41,1%44,0%−2,8–606
Niemiecki, poziom rozszerzony69,8%61,2%+8,670,4%130

Co z tego wynika dla ucznia z Poznania? W całej Polsce matematyka podstawowa spadła z 60,8% do 59,0%, a w Poznaniu z 65,2% do 56,7%. Biologia rozszerzona jest ostatnia z 16 miast (41,2%, prawie tyle co średnia kraju, 40,7%), a chemia trzynasta. Kandydat na medycynę z Poznania potrzebuje więc wyniku wyraźnie powyżej średniej miasta.

Ranking liceów w Poznaniu: matura 2026

Wybierz przedmiot, a zobaczysz poznańskie szkoły z najwyższym średnim wynikiem (co najmniej 20 zdających). VIII LO im. Mickiewicza prowadzi w matematyce rozszerzonej (78,4%, 131 osób), biologii (78,2%) i fizyce (81,0%). W chemii pierwsze jest II LO im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej.

  1. 1VIII LO im. Adama Mickiewicza78,4%131 os.
  2. 2LO św. Marii Magdaleny70,9%90 os.
  3. 3III LO im. św. Jana Kantego69,9%87 os.
  4. 4XVI LO z oddziałami dwujęzycznymi im. Charles De Gaulle'a69,5%67 os.
  5. 5IX LO im. Karola Libelta66,7%65 os.
  6. 6VII LO im. Dąbrówki63,7%65 os.
  7. 7I LO im. Karola Marcinkowskiego62,0%95 os.
  8. 8Społeczne LO nr 4 STO60,1%27 os.
  9. 9XXXVIII Dwujęzyczne LO58,0%79 os.
  10. 10VI LO im. Ignacego Jana Paderewskiego55,5%74 os.
  11. śr.Średnia miasta40,2%2630 os.

Matura z matematyki rozszerzonej 2026: szkoły z Poznania, w których pisało co najmniej 20 osób, według średniego wyniku procentowego.

Egzamin ósmoklasisty 2026 w Poznaniu

Ósmoklasiści z Poznania napisali matematykę średnio na 58,8%, polski na 67,6% i angielski na 78,6%. We wszystkich trzech przedmiotach to wynik powyżej średniej Polski, ale dopiero dziesiąte albo jedenaste miejsce z 16 miast. Przy rekrutacji do liceum wynik z polskiego i matematyki liczy się razy 0,35, a z języka obcego razy 0,3. W zakładkach są szkoły podstawowe z najwyższymi wynikami.

Wynik miasta i Polski

Matematykaegzamin ósmoklasisty, 5113 os.+4,1
Poznań58,8%
Polska54,8%
Polskiegzamin ósmoklasisty, 5115 os.+2,7
Poznań67,6%
Polska64,8%
Angielskiegzamin ósmoklasisty, 5768 os.+5,9
Poznań78,6%
Polska72,6%
  1. 1Piątkowska Szkoła Społeczna im. dr Wandy Błeńskiej90,2%37 os.
  2. 2Społeczna SP nr 2 im. E. Hr. Raczyńskiego STO86,6%35 os.
  3. 3Społeczna SP nr 4 STO im. prof. Adama Wodziczki86,0%51 os.
  4. 4Prywatna SP Gaudium Et Studium85,3%53 os.
  5. 5Społeczna SP nr 1 im. św. Urszuli Ledóchowskiej STO85,1%47 os.
  6. 6Dwujęzyczna Polsko-Angielska Prywatna SP82,5%38 os.
  7. 7Społeczna SP nr 3 Dębinka82,5%35 os.
  8. 8Publiczna Salezjańska SP im. Bł. Piątki Poznańskiej80,2%60 os.
  9. 9SP nr 5678,0%86 os.
  10. 10SP Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej77,7%51 os.
  11. śr.Średnia miasta58,8%5113 os.

Egzamin ósmoklasisty 2026 (matematyka): szkoły podstawowe z Poznania, w których pisało co najmniej 25 osób.

Jak wyglądają korepetycje online dla ucznia z Poznania

Lekcja trwa 40, 80 albo 120 minut na naszej tablicy online, na zadaniach z prawdziwych arkuszy CKE. Uczeń z Jeżyc, Wildy czy Rataj nie traci czasu na dojazd.

Przy matematyce podstawowej zaczynamy od działów, które dają najwięcej punktów: ciągów (5,1 punktu na egzaminie) oraz równań i nierówności (4,7). Do tego uczymy zapisywać zadania otwarte tak, żeby klucz dał wszystkie punkty.

Pierwsza lekcja trwa 40 minut i jest za darmo: korepetytor sprawdza, gdzie uczeń traci punkty, a koordynator ustala stały termin. Między lekcjami uczeń ćwiczy w darmowej aplikacji.

Trustpilot, stan na 27.10.2026

Co piszą rodzice i uczniowie

Na Trustpilot mamy 16 opinii, 15 z nich na pięć gwiazdek. Poniżej sześć, każdą przeczytasz w całości pod linkiem.

Moje dziecko nareszcie rozumie matematykę

Moje dziecko nareszcie rozumie matematykę. I, co najważniejsze, chce ją zrozumieć. Egzamin zaliczeniowy zdany, i to dobrze. Pani Zosia - najlepszy nauczyciel. […] Po każdych zajęciach feedback dla rodzica, zadania domowe. […] Dodatkowym atutem jest spotkanie online z rodzicem i dzieckiem po lekcji próbnej- rozmowa na temat wiedzy i potrzeb ucznia i dostosowanie planu nauki na czas trwania korepetycji.

Idealne tempo, świetne omawianie, polecam!

Korepetycje z rozszerzonej biologii miałam dopiero dwa razy a już jestem zadowolona i pewna że będzie mi się świetnie pracowało. Materiał jest omawiany przez Panią Gabrielę dynamicznie i konkretnie, jednak nie brakuje czasu na pytania czy przedstawienia danej rzeczy jeszcze raz na spokojnie. […] Po zajęciach również udostępniane są notatki oraz zadania z materiału z lekcji co uważam za bardzo dobrą powtórkę. Polecam!!!

Jestem zadowolona z zajęć z Panem Arturem

Jestem zadowolona z zajęć z Panem Arturem. Elastyczne podejście do zajęć. Syn chętnie korzysta z lekcji. Pan Artur potrafi szybko dotrzeć do sedna problemu i przełożyć to na logikę nastolatka.

KSKatarzyna Szymala23 października 2026Trustpilot

Matura 2027

Syn przygotowuje się już od połowy 3 klasy. Zajęcia są prowadzone w sposób jasny i dostosowany do wymagań matury. Dzięki wiedzy i cierpliwości pani Wiktorii nawet trudne zagadnienia stają się zrozumiałe, […] a arkusze maturalne wydają się łatwiejsze.

Jako maturzystka jestem bardzo zadowolona

Jako maturzystka jestem bardzo zadowolona ze współpracy. Duży plus za indywidualne podejście i świetną organizację. Zajęcia są dostosowane do mojego poziomu pomagają mi lepiej zrozumieć materiał i WIDZĘ POSTĘPY!! Gorąco polecam 🤩🤩

Syn zaczął korepetycje od sierpnia

Syn zaczął korepetycje od sierpnia. Firma bardzo dobrze zorganizowane. Jasne zasady współpracy. Korepetycje odbywają się zgodnie z planem. Praca korepetytorów profesjonalna. Syn bardzo zadowolony z korepetycji z chemii z Julią oraz z biologi z Anną.

Pytania o korepetycje w Poznaniu

Ile kosztują korepetycje w Poznaniu?
Tyle samo co w innych miastach, bo lekcje są online. Lekcja kosztuje od 79 zł do nieco ponad 120 zł, zależnie od poziomu, czyli podstawówki, liceum albo matury rozszerzonej, i od liczby zajęć. Dokładną kwotę podaje koordynator po bezpłatnej lekcji próbnej.
Które licea w Poznaniu mają najlepsze wyniki z matury?
VIII LO im. Mickiewicza ma najwyższą średnią z matematyki rozszerzonej (78,4%), biologii (78,2%), fizyki (81,0%) i angielskiego rozszerzonego (93,5%). W chemii prowadzi II LO im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej, a w polskim rozszerzonym VII LO im. Dąbrówki (84,0%, 28 osób).
Jak Poznań wypadł na maturze 2026?
Powyżej średniej Polski w większości przedmiotów, ale niżej niż większość dużych miast. Poniżej średniej kraju wypadły matematyka podstawowa (56,7% wobec 59,0%) i WOS (41,1% wobec 44,0%). Najlepiej na tle Polski wypadła informatyka (48,0% wobec 39,7%).
Czy korepetycje online pomogą w matematyce podstawowej?
Tak, bo na maturze podstawowej punkty najczęściej uciekają przez te same błędy: kuszącą złą odpowiedź w zadaniu zamkniętym i niepełny zapis zadania otwartego. Na tablicy online korepetytor widzi każdy krok ucznia. W Poznaniu matematykę podstawową pisało w 2026 roku 10 543 osoby, średnio na 56,7%.
Kiedy jest matura 2027 i egzamin ósmoklasisty 2027?
Matura 2027 zaczyna się 4 maja polskim, 5 maja jest matematyka, 6 maja języki obce, a przedmioty rozszerzone trwają do 21 maja. Egzamin ósmoklasisty odbędzie się 10, 11 i 12 maja 2027. W Poznaniu obowiązują te same terminy co w całej Polsce.
Skąd są dane o wynikach szkół w Poznaniu?
Z Mapy Wyników Egzaminów, którą prowadzi Centrum Informatyczne Edukacji. To oficjalne wyniki CKE z terminu głównego 2026: liczba zdających i średni wynik procentowy każdej szkoły. Średnią Polski liczymy z tych samych danych, ważąc województwa liczbą zdających.

Aktualizacja: 28 października 2026Źródła: Mapa Wyników Egzaminów (Centrum Informatyczne Edukacji, dane CKE)Matura 2027: terminyProfTutoring to marka Professional Tutoring sp. z o.o.

Na pierwszej lekcji sprawdzimy, gdzie dziecko traci punkty

40 minut z korepetytorem na zadaniach z arkuszy CKE, bez płatności. Po lekcji umawiamy krótką rozmowę z rodzicem: mówimy, co wyszło, i proponujemy plan. Jeśli nie pasuje, po prostu nie kontynuujesz. Zero ryzyka, zero zobowiązań!