Pierwsza lekcja za darmo · 40 minut 1:1

Korepetycje Bielsko-Biała · online 1:1 · matematyka, fizyka, biologia, chemia, angielski, informatykaKorepetycje online dla uczniów z Bielska-Białej

Bielsko-Biała napisała maturę 2026 lepiej od średniej Polski w każdym przedmiocie z naszej tabeli. Fizyka rozszerzona wyszła na 52,3%, ponad 10 punktów nad średnią kraju, a w V LO matematyka rozszerzona na 66,0%. Przy takiej konkurencji plan z arkuszy CKE daje więcej niż powtarzanie wszystkiego po kolei.

albo zadzwoń22 307 19 26
89%średni wynik z matury
1432maturzystów
81 487lekcji 1:1
4,5/5Trustpilot
Matura 2026 Bielsko-Biała i Polska

Szkoły z Bielska-Białej na tle kraju

Fizykamatura rozszerzona, 132 os.+10,5
Bielsko-Biała52,3%
Polska41,8%
Matematykamatura rozszerzona, 883 os.+4,7
Bielsko-Biała41,8%
Polska37,1%
Biologiamatura rozszerzona, 653 os.+5,6
Bielsko-Biała46,3%
Polska40,7%
Średni wynik procentowy, termin główny 2026. Źródło: Mapa Wyników Egzaminów, dane CKE.

Matura 2026 w Bielsku-Białej: wyniki miasta na tle Polski

Polski na poziomie podstawowym zdawało w bielskich szkołach 2994 osoby. Tabela pokazuje średni wynik szkół z Bielska-Białej w każdym przedmiocie, średnią Polski i wynik miasta z 2025 roku.

Średni wynik procentowy matury 2026 (termin główny), szkoły z Bielska-Białej i cała Polska. Różnica w punktach procentowych. Źródło: Mapa Wyników Egzaminów, dane CKE.
PrzedmiotBielsko-Biała 2026Polska 2026RóżnicaBielsko-Biała 2025Zdających
Polski, poziom podstawowy62,9%58,9%+4,064,5%2994
Matematyka, poziom podstawowy62,4%59,0%+3,361,9%2995
Angielski, poziom podstawowy83,5%78,4%+5,282,2%2976
Matematyka, poziom rozszerzony41,8%37,1%+4,734,8%883
Angielski, poziom rozszerzony72,8%69,2%+3,567,8%2421
Polski, poziom rozszerzony50,9%43,9%+7,148,9%494
Biologia, poziom rozszerzony46,3%40,7%+5,653,7%653
Chemia, poziom rozszerzony46,9%40,8%+6,244,2%270
Fizyka, poziom rozszerzony52,3%41,8%+10,557,4%132
Geografia, poziom rozszerzony43,8%40,6%+3,344,2%601
Historia, poziom rozszerzony54,9%47,2%+7,751,4%140
Informatyka, poziom rozszerzony48,0%39,7%+8,349,6%93
WOS, poziom rozszerzony53,0%44,0%+9,0–82

Co z tego wynika dla ucznia z Bielska-Białej? Poprzeczka jest wysoko. Matematyka rozszerzona urosła z 34,8% w 2025 roku do 41,8%, a średnia województwa śląskiego to 34,1%. Spadły za to biologia (z 53,7% do 46,3%) i fizyka (z 57,4% do 52,3%), co ma znaczenie dla kandydatów na medycynę i politechnikę.

Ranking liceów w Bielsku-Białej: matura 2026

Wybierz przedmiot, a zobaczysz bielskie szkoły z najwyższym średnim wynikiem (co najmniej 20 zdających). V LO prowadzi w matematyce rozszerzonej (66,0%, 127 osób), matematyce podstawowej (94,4%) i angielskim rozszerzonym (91,8%). I LO im. Mikołaja Kopernika jest pierwsze w biologii (66,8%, 132 osoby) i chemii (64,3%), a III LO im. Stefana Żeromskiego w polskim rozszerzonym (68,8%). Fizykę w V LO pisało 69 osób, średnio na 65,7%.

  1. 1V LO66,0%127 os.
  2. 2I LO im. Mikołaja Kopernika60,2%144 os.
  3. 3ZSO im. Stefana Żeromskiego - III LO z oddziałami dwujęzycznymi im. Stefana Żeromskiego52,6%110 os.
  4. 4LO Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego44,1%23 os.
  5. 5ZS Medycznych i Ogólnokształcących im. Hanny Chrzanowskiej - LO nr VIII42,9%68 os.
  6. 6IV LO im. Komisji Edukacji Narodowej35,5%96 os.
  7. 7Technikum nr 3 z oddziałami integracyjnymi w Zespole Szkół Elektronicznych, Elektrycznych i Mechanicznych im. Jędrzeja Śniadeckiego24,3%115 os.
  8. 8Technikum nr 1 w Bielskiej Szkole Przemysłowej18,2%29 os.
  9. 9II LO im. Adama Asnyka14,1%23 os.
  10. śr.Średnia miasta41,8%883 os.

Matura z matematyki rozszerzonej 2026: szkoły z Bielska-Białej, w których pisało co najmniej 20 osób, według średniego wyniku procentowego.

Najlepsze liceum z Bielska-Białej w rankingu liceów 2026 w całej Polsce to V LO, na 49. miejscu wśród 1841 szkół. Ten ranking liczymy ze średniej z trzech matur obowiązkowych: polskiego, matematyki i angielskiego.

Egzamin ósmoklasisty 2026 w Bielsku-Białej

Ósmoklasiści z Bielska-Białej napisali matematykę na 58,4%, wyżej niż rok wcześniej (54,2%) i nad średnią Polski (54,8%). Polski wyszedł na 66,6%, angielski na 75,7%. Przy rekrutacji do liceum procent z polskiego i z matematyki mnoży się przez 0,35, a z języka obcego przez 0,3. Z angielskiego najwyżej są Dwujęzyczna SP im. W. Kopalińskiego (97,2%) i Anglojęzyczna SP Oxford Primary School (97,1%).

Wynik miasta i Polski

Matematykaegzamin ósmoklasisty, 1622 os.+3,6
Bielsko-Biała58,4%
Polska54,8%
Polskiegzamin ósmoklasisty, 1621 os.+1,8
Bielsko-Biała66,6%
Polska64,8%
Angielskiegzamin ósmoklasisty, 1778 os.+3,1
Bielsko-Biała75,7%
Polska72,6%
  1. 1Społeczna SP Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego81,6%39 os.
  2. 2Anglojęzyczna SP Oxford Primary School78,1%43 os.
  3. 3SP Zgromadzenia Córek Bożej Miłości im. Franciszki Lechner72,7%26 os.
  4. 4Dwujęzyczna SP im. W. Kopalińskiego71,6%33 os.
  5. 5SP nr 2 Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja70,7%67 os.
  6. 6SP nr 23 im. Józefa Drożdża70,5%29 os.
  7. 7SP nr 13 im. Władysława Jagiełły69,9%57 os.
  8. 8SP nr 25 im. Księdza Jana Twardowskiego69,0%39 os.
  9. 9SP nr 31 im. Jana Kochanowskiego68,7%38 os.
  10. 10SP nr 6 Integracyjna im. Kazimierza Brodzińskiego68,0%38 os.
  11. śr.Średnia miasta58,4%1622 os.

Egzamin ósmoklasisty 2026 (matematyka): szkoły podstawowe z Bielska-Białej, w których pisało co najmniej 25 osób.

Jak wyglądają korepetycje online dla ucznia z Bielska-Białej

Lekcja trwa 40, 80 albo 120 minut na naszej tablicy online, na zadaniach z prawdziwych arkuszy CKE. Uczeń z Mikuszowic, Złotych Łanów czy Straconki ma ją w domu.

W fizyce zaczynamy od termodynamiki (7,5 z 60 punktów), a w matematyce rozszerzonej od geometrii analitycznej, parametru i optymalizacji (po 5,3 z 50). To działy, za które na maturze jest najwięcej punktów.

Pierwsza lekcja trwa 40 minut i jest za darmo: korepetytor sprawdza, gdzie uczeń traci punkty, a koordynator ustala stały termin. Między lekcjami uczeń ćwiczy w darmowej aplikacji z zadaniami CKE.

Trustpilot, stan na 27.10.2026

Co piszą rodzice i uczniowie

Na Trustpilot mamy 16 opinii, 15 z nich na pięć gwiazdek. Poniżej sześć, każdą przeczytasz w całości pod linkiem.

Moje dziecko nareszcie rozumie matematykę

Moje dziecko nareszcie rozumie matematykę. I, co najważniejsze, chce ją zrozumieć. Egzamin zaliczeniowy zdany, i to dobrze. Pani Zosia - najlepszy nauczyciel. […] Po każdych zajęciach feedback dla rodzica, zadania domowe. […] Dodatkowym atutem jest spotkanie online z rodzicem i dzieckiem po lekcji próbnej- rozmowa na temat wiedzy i potrzeb ucznia i dostosowanie planu nauki na czas trwania korepetycji.

Idealne tempo, świetne omawianie, polecam!

Korepetycje z rozszerzonej biologii miałam dopiero dwa razy a już jestem zadowolona i pewna że będzie mi się świetnie pracowało. Materiał jest omawiany przez Panią Gabrielę dynamicznie i konkretnie, jednak nie brakuje czasu na pytania czy przedstawienia danej rzeczy jeszcze raz na spokojnie. […] Po zajęciach również udostępniane są notatki oraz zadania z materiału z lekcji co uważam za bardzo dobrą powtórkę. Polecam!!!

Jestem zadowolona z zajęć z Panem Arturem

Jestem zadowolona z zajęć z Panem Arturem. Elastyczne podejście do zajęć. Syn chętnie korzysta z lekcji. Pan Artur potrafi szybko dotrzeć do sedna problemu i przełożyć to na logikę nastolatka.

KSKatarzyna Szymala23 października 2026Trustpilot

Matura 2027

Syn przygotowuje się już od połowy 3 klasy. Zajęcia są prowadzone w sposób jasny i dostosowany do wymagań matury. Dzięki wiedzy i cierpliwości pani Wiktorii nawet trudne zagadnienia stają się zrozumiałe, […] a arkusze maturalne wydają się łatwiejsze.

Jako maturzystka jestem bardzo zadowolona

Jako maturzystka jestem bardzo zadowolona ze współpracy. Duży plus za indywidualne podejście i świetną organizację. Zajęcia są dostosowane do mojego poziomu pomagają mi lepiej zrozumieć materiał i WIDZĘ POSTĘPY!! Gorąco polecam 🤩🤩

Syn zaczął korepetycje od sierpnia

Syn zaczął korepetycje od sierpnia. Firma bardzo dobrze zorganizowane. Jasne zasady współpracy. Korepetycje odbywają się zgodnie z planem. Praca korepetytorów profesjonalna. Syn bardzo zadowolony z korepetycji z chemii z Julią oraz z biologi z Anną.

Pytania o korepetycje w Bielsku-Białej

Ile kosztują korepetycje w Bielsku-Białej?
Tyle samo co w innych miastach, bo lekcje są online. Lekcja kosztuje od 79 zł do nieco ponad 120 zł, zależnie od poziomu, czyli podstawówki, liceum albo matury rozszerzonej, i od liczby zajęć. Dokładną kwotę podaje koordynator po bezpłatnej lekcji próbnej.
Które licea w Bielsku-Białej mają najlepsze wyniki z matury?
V LO ma najwyższą średnią z matematyki rozszerzonej (66,0%), podstawowej (94,4%) i z angielskiego rozszerzonego (91,8%), a w ogólnopolskim rankingu liceów jest najwyżej z Bielska-Białej. I LO im. Mikołaja Kopernika prowadzi w biologii (66,8%) i chemii (64,3%).
Jak Bielsko-Biała wypadła na maturze 2026?
Lepiej niż Polska w każdym przedmiocie z naszej tabeli. Największa przewaga jest w fizyce (52,3% wobec 41,8%), WOS (53,0% wobec 44,0%) i informatyce (48,0% wobec 39,7%). Najmniejsza w matematyce podstawowej (62,4% wobec 59,0%) i geografii (43,8% wobec 40,6%).
Czy uczycie angielskiego i innych języków uczniów z Bielska-Białej?
Tak. Online uczymy angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, francuskiego, włoskiego i rosyjskiego. Angielski podstawowy wyszedł w Bielsku-Białej na 83,5%, a rozszerzony na 72,8%, oba nad średnią Polski.
Kiedy jest matura 2027 i egzamin ósmoklasisty 2027?
Matura 2027 zaczyna się 4 maja polskim, 5 maja jest matematyka, 6 maja języki obce, a przedmioty rozszerzone trwają do 21 maja. Egzamin ósmoklasisty odbędzie się 10, 11 i 12 maja 2027. W Bielsku-Białej obowiązują te same terminy co w całej Polsce.
Skąd są dane o wynikach szkół w Bielsku-Białej?
Z Mapy Wyników Egzaminów, którą prowadzi Centrum Informatyczne Edukacji. To oficjalne wyniki CKE z terminu głównego 2026: liczba zdających i średni wynik procentowy każdej szkoły. Średnią Polski liczymy z tych samych danych, ważąc województwa liczbą zdających.

Aktualizacja: 28 października 2026Źródła: Mapa Wyników Egzaminów (Centrum Informatyczne Edukacji, dane CKE)Matura 2027: terminyProfTutoring to marka Professional Tutoring sp. z o.o.

Na pierwszej lekcji sprawdzimy, gdzie dziecko traci punkty

40 minut z korepetytorem na zadaniach z arkuszy CKE, bez płatności. Po lekcji umawiamy krótką rozmowę z rodzicem: mówimy, co wyszło, i proponujemy plan. Jeśli nie pasuje, po prostu nie kontynuujesz. Zero ryzyka, zero zobowiązań!