Pierwsza lekcja za darmo · 40 minut 1:1

Korepetycje Opole · online 1:1 · matematyka, niemiecki, angielski, biologia, fizyka, polskiKorepetycje online dla uczniów z Opola

Opolskie szkoły napisały maturę podstawową z matematyki na 63,0%, prawie 4 punkty nad średnią Polski i ponad 6 nad średnią województwa (56,7%). Najmocniej wypadł WOS: 51,3% przy 44,0% w kraju. Słabiej poszły fizyka i informatyka. Uczymy online, także niemieckiego, który na maturze podstawowej zdawało w Opolu 100 osób.

albo zadzwoń22 307 19 26
89%średni wynik z matury
1432maturzystów
81 487lekcji 1:1
4,5/5Trustpilot
Matura 2026 Opole i Polska

Szkoły z Opola na tle kraju

Matematykamatura podstawowa, 2225 os.+3,9
Opole63,0%
Polska59,0%
WOSmatura rozszerzona, 97 os.+7,4
Opole51,3%
Polska44,0%
Fizykamatura rozszerzona, 151 os.−5,9
Opole35,8%
Polska41,8%
Średni wynik procentowy, termin główny 2026. Źródło: Mapa Wyników Egzaminów, dane CKE.

Matura 2026 w Opolu: wyniki miasta na tle Polski

Polski na poziomie podstawowym zdawało w opolskich szkołach 2228 osób. Tabela pokazuje średni wynik szkół z Opola w każdym przedmiocie, średnią Polski i wynik miasta z 2025 roku.

Średni wynik procentowy matury 2026 (termin główny), szkoły z Opola i cała Polska. Różnica w punktach procentowych. Źródło: Mapa Wyników Egzaminów, dane CKE.
PrzedmiotOpole 2026Polska 2026RóżnicaOpole 2025Zdających
Polski, poziom podstawowy58,6%58,9%−0,361,0%2228
Matematyka, poziom podstawowy63,0%59,0%+3,966,3%2225
Angielski, poziom podstawowy81,6%78,4%+3,283,0%2102
Matematyka, poziom rozszerzony37,5%37,1%+0,435,8%687
Angielski, poziom rozszerzony70,4%69,2%+1,167,3%1726
Polski, poziom rozszerzony45,3%43,9%+1,443,8%509
Biologia, poziom rozszerzony44,3%40,7%+3,651,9%514
Chemia, poziom rozszerzony40,2%40,8%−0,647,0%204
Fizyka, poziom rozszerzony35,8%41,8%−5,944,6%151
Geografia, poziom rozszerzony43,5%40,6%+2,943,3%472
Historia, poziom rozszerzony48,8%47,2%+1,649,4%127
Informatyka, poziom rozszerzony36,4%39,7%−3,243,6%108
WOS, poziom rozszerzony51,3%44,0%+7,4–97
Niemiecki, poziom rozszerzony55,6%61,2%−5,667,3%55

Co z tego wynika dla ucznia z Opola? Opole wypada lepiej od reszty województwa w każdym przedmiocie z tabeli poza niemieckim rozszerzonym. Na tle całej Polski najsłabsze są fizyka (35,8% wobec 41,8%) i informatyka (36,4% wobec 39,7%). Biologia spadła z 51,9% w 2025 roku do 44,3%, choć wciąż jest nad średnią kraju.

Ranking liceów w Opolu: matura 2026

Wybierz przedmiot, a zobaczysz opolskie szkoły z najwyższym średnim wynikiem (co najmniej 20 zdających). Publiczne LO nr II z oddziałami dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej prowadzi w matematyce rozszerzonej (54,3%, 106 osób), biologii (65,8%), angielskim rozszerzonym (84,9%) i polskim rozszerzonym (69,4%). W matematyce podstawowej (83,3%) i chemii (60,2%) pierwsze jest Publiczne LO nr V.

  1. 1Publiczne LO nr II z oddziałami dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej54,3%106 os.
  2. 2Publiczne LO nr V53,7%60 os.
  3. 3Publiczne LO nr III z oddziałami dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej-Curie52,5%61 os.
  4. 4Publiczne LO nr I im. Mikołaja Kopernika49,0%59 os.
  5. 5Publiczne Technikum nr 336,1%56 os.
  6. 6Publiczne LO nr VIII im. Aleksandra Kamińskiego34,5%47 os.
  7. 7Publiczne Technikum nr 531,6%148 os.
  8. 8Publiczne LO nr IX im. Generała Władysława Andersa24,1%21 os.
  9. 9Publiczne Technikum nr 116,9%47 os.
  10. śr.Średnia miasta37,5%687 os.

Matura z matematyki rozszerzonej 2026: szkoły z Opola, w których pisało co najmniej 20 osób, według średniego wyniku procentowego.

Najlepsze liceum z Opola w rankingu liceów 2026 w całej Polsce to Publiczne LO nr V, na 127. miejscu wśród 1841 szkół. Ten ranking liczymy ze średniej z trzech matur obowiązkowych: polskiego, matematyki i angielskiego.

Egzamin ósmoklasisty 2026 w Opolu

Ósmoklasiści z Opola napisali matematykę na 62,3%, o ponad 10 punktów lepiej niż średnia województwa (52,2%) i o 7,5 lepiej niż średnia Polski. Polski wyszedł na 68,8%, a angielski na 77,9%. Niemiecki jako język obcy zdawało 24 ósmoklasistów, średnio na 75,8%. Przy rekrutacji do liceum procent z polskiego i z matematyki mnoży się przez 0,35, a z języka obcego przez 0,3.

Wynik miasta i Polski

Matematykaegzamin ósmoklasisty, 1015 os.+7,6
Opole62,3%
Polska54,8%
Polskiegzamin ósmoklasisty, 1015 os.+4,0
Opole68,8%
Polska64,8%
Angielskiegzamin ósmoklasisty, 1146 os.+5,2
Opole77,9%
Polska72,6%
  1. 1Niepubliczna SP Nasza Szkoła83,2%32 os.
  2. 2Publiczna SP nr 10 im. Henryka Sienkiewicza83,0%29 os.
  3. 3SP Tak im. Ireny Sendlerowej75,2%28 os.
  4. 4Publiczna SP nr 3071,3%26 os.
  5. 5Publiczna SP nr 9 im. Jana Łangowskiego70,6%60 os.
  6. 6Publiczna Katolicka SP Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im. Świętej Rity67,0%29 os.
  7. 7Publiczna SP nr 5 z Odz. integracyjnymi im. Karola Musioła66,6%95 os.
  8. 8Publiczna SP nr 20 im. Księcia Jana Dobrego64,2%81 os.
  9. 9Publiczna SP nr 1 im. Obrońców Westerplatte62,4%37 os.
  10. 10Publiczna SP nr 29 im. Armii Krajowej61,8%52 os.
  11. śr.Średnia miasta62,3%1015 os.

Egzamin ósmoklasisty 2026 (matematyka): szkoły podstawowe z Opola, w których pisało co najmniej 25 osób.

Jak wyglądają korepetycje online dla ucznia z Opola

Uczeń z Zaodrza, Malinki czy Kolonii Gosławickiej ma lekcję w domu: 40, 80 albo 120 minut na naszej tablicy online, na zadaniach z prawdziwych arkuszy CKE.

Niemieckiego uczymy od podstawówki do matury, a w aplikacji jest darmowy kurs od A1 do B2. W Opolu niemiecki podstawowy zdawało w 2026 roku 100 osób, średnio na 75,6%. Rozszerzony pisało 55 osób i wyszło 55,6%, pod średnią Polski (61,2%).

Pierwsza lekcja trwa 40 minut i jest za darmo: korepetytor sprawdza, gdzie uczeń traci punkty, a koordynator ustala stały termin. Między lekcjami uczeń ćwiczy w darmowej aplikacji z zadaniami CKE.

Trustpilot, stan na 27.10.2026

Co piszą rodzice i uczniowie

Na Trustpilot mamy 16 opinii, 15 z nich na pięć gwiazdek. Poniżej sześć, każdą przeczytasz w całości pod linkiem.

Moje dziecko nareszcie rozumie matematykę

Moje dziecko nareszcie rozumie matematykę. I, co najważniejsze, chce ją zrozumieć. Egzamin zaliczeniowy zdany, i to dobrze. Pani Zosia - najlepszy nauczyciel. […] Po każdych zajęciach feedback dla rodzica, zadania domowe. […] Dodatkowym atutem jest spotkanie online z rodzicem i dzieckiem po lekcji próbnej- rozmowa na temat wiedzy i potrzeb ucznia i dostosowanie planu nauki na czas trwania korepetycji.

Idealne tempo, świetne omawianie, polecam!

Korepetycje z rozszerzonej biologii miałam dopiero dwa razy a już jestem zadowolona i pewna że będzie mi się świetnie pracowało. Materiał jest omawiany przez Panią Gabrielę dynamicznie i konkretnie, jednak nie brakuje czasu na pytania czy przedstawienia danej rzeczy jeszcze raz na spokojnie. […] Po zajęciach również udostępniane są notatki oraz zadania z materiału z lekcji co uważam za bardzo dobrą powtórkę. Polecam!!!

Jestem zadowolona z zajęć z Panem Arturem

Jestem zadowolona z zajęć z Panem Arturem. Elastyczne podejście do zajęć. Syn chętnie korzysta z lekcji. Pan Artur potrafi szybko dotrzeć do sedna problemu i przełożyć to na logikę nastolatka.

KSKatarzyna Szymala23 października 2026Trustpilot

Matura 2027

Syn przygotowuje się już od połowy 3 klasy. Zajęcia są prowadzone w sposób jasny i dostosowany do wymagań matury. Dzięki wiedzy i cierpliwości pani Wiktorii nawet trudne zagadnienia stają się zrozumiałe, […] a arkusze maturalne wydają się łatwiejsze.

Jako maturzystka jestem bardzo zadowolona

Jako maturzystka jestem bardzo zadowolona ze współpracy. Duży plus za indywidualne podejście i świetną organizację. Zajęcia są dostosowane do mojego poziomu pomagają mi lepiej zrozumieć materiał i WIDZĘ POSTĘPY!! Gorąco polecam 🤩🤩

Syn zaczął korepetycje od sierpnia

Syn zaczął korepetycje od sierpnia. Firma bardzo dobrze zorganizowane. Jasne zasady współpracy. Korepetycje odbywają się zgodnie z planem. Praca korepetytorów profesjonalna. Syn bardzo zadowolony z korepetycji z chemii z Julią oraz z biologi z Anną.

Pytania o korepetycje w Opolu

Ile kosztują korepetycje w Opolu?
Tyle samo co w innych miastach, bo lekcje są online. Lekcja kosztuje od 79 zł do nieco ponad 120 zł, zależnie od poziomu, czyli podstawówki, liceum albo matury rozszerzonej, i od liczby zajęć. Dokładną kwotę podaje koordynator po bezpłatnej lekcji próbnej.
Które licea w Opolu mają najlepsze wyniki z matury?
Publiczne LO nr II z oddziałami dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej ma najwyższą średnią z matematyki rozszerzonej (54,3%), biologii (65,8%) i polskiego rozszerzonego (69,4%). Publiczne LO nr V prowadzi w matematyce podstawowej (83,3%) i chemii (60,2%), a w ogólnopolskim rankingu liceów jest najwyżej z całego województwa opolskiego.
Jak Opole wypadło na maturze 2026?
Nad średnią Polski są między innymi matematyka podstawowa (63,0% wobec 59,0%), WOS (51,3% wobec 44,0%), biologia, geografia i angielski. Pod średnią kraju są fizyka (35,8% wobec 41,8%), informatyka i niemiecki rozszerzony, a minimalnie także chemia i polski podstawowy.
Czy uczycie niemieckiego online uczniów z Opola?
Tak, do szkoły, na egzamin ósmoklasisty i na maturę, na lekcjach 1:1 z korepetytorem. W darmowej aplikacji jest też kurs niemieckiego od A1 do B2. Uczymy też angielskiego, hiszpańskiego, francuskiego, włoskiego i rosyjskiego.
Kiedy jest matura 2027 i egzamin ósmoklasisty 2027?
Matura 2027 zaczyna się 4 maja polskim, 5 maja jest matematyka, 6 maja języki obce, a przedmioty rozszerzone trwają do 21 maja. Egzamin ósmoklasisty odbędzie się 10, 11 i 12 maja 2027. W Opolu obowiązują te same terminy co w całej Polsce.
Skąd są dane o wynikach szkół w Opolu?
Z Mapy Wyników Egzaminów, którą prowadzi Centrum Informatyczne Edukacji. To oficjalne wyniki CKE z terminu głównego 2026: liczba zdających i średni wynik procentowy każdej szkoły. Średnią Polski liczymy z tych samych danych, ważąc województwa liczbą zdających.

Aktualizacja: 28 października 2026Źródła: Mapa Wyników Egzaminów (Centrum Informatyczne Edukacji, dane CKE)Matura 2027: terminyProfTutoring to marka Professional Tutoring sp. z o.o.

Na pierwszej lekcji sprawdzimy, gdzie dziecko traci punkty

40 minut z korepetytorem na zadaniach z arkuszy CKE, bez płatności. Po lekcji umawiamy krótką rozmowę z rodzicem: mówimy, co wyszło, i proponujemy plan. Jeśli nie pasuje, po prostu nie kontynuujesz. Zero ryzyka, zero zobowiązań!