Pierwsza lekcja za darmo · 40 minut 1:1

Korepetycje Tarnów · online 1:1 · matematyka, polski, historia, angielski, niemiecki, biologiaKorepetycje online dla uczniów z Tarnowa

Tarnowskie szkoły napisały maturę z polskiego podstawowego na 66,2%, ponad 7 punktów nad średnią Polski, a historię rozszerzoną na 57,3%, aż o 10,1 punktu wyżej niż cały kraj. Słabiej poszedł polski rozszerzony: 41,1%, mniej niż w Polsce i w Małopolsce. Uczymy online, więc lekcja z Mościc albo z Krzyża wygląda tak samo, z planem ułożonym z arkuszy CKE.

albo zadzwoń22 307 19 26
89%średni wynik z matury
1432maturzystów
81 487lekcji 1:1
4,5/5Trustpilot
Matura 2026 Tarnów i Polska

Szkoły z Tarnowa na tle kraju

Polskimatura podstawowa, 2255 os.+7,3
Tarnów66,2%
Polska58,9%
Historiamatura rozszerzona, 123 os.+10,1
Tarnów57,3%
Polska47,2%
Polskimatura rozszerzona, 511 os.−2,7
Tarnów41,1%
Polska43,9%
Średni wynik procentowy, termin główny 2026. Źródło: Mapa Wyników Egzaminów, dane CKE.

Matura 2026 w Tarnowie: wyniki miasta na tle Polski

Polski na poziomie podstawowym zdawało w tarnowskich szkołach 2255 osób. Tabela pokazuje średni wynik szkół z Tarnowa w każdym przedmiocie, średnią Polski i wynik miasta z 2025 roku.

Średni wynik procentowy matury 2026 (termin główny), szkoły z Tarnowa i cała Polska. Różnica w punktach procentowych. Źródło: Mapa Wyników Egzaminów, dane CKE.
PrzedmiotTarnów 2026Polska 2026RóżnicaTarnów 2025Zdających
Polski, poziom podstawowy66,2%58,9%+7,358,9%2255
Matematyka, poziom podstawowy62,9%59,0%+3,965,7%2252
Angielski, poziom podstawowy81,7%78,4%+3,380,5%2242
Matematyka, poziom rozszerzony40,4%37,1%+3,338,5%672
Angielski, poziom rozszerzony72,1%69,2%+2,965,9%1748
Polski, poziom rozszerzony41,1%43,9%−2,749,2%511
Biologia, poziom rozszerzony44,8%40,7%+4,051,2%525
Chemia, poziom rozszerzony45,2%40,8%+4,549,9%242
Fizyka, poziom rozszerzony43,4%41,8%+1,648,9%94
Geografia, poziom rozszerzony44,1%40,6%+3,542,5%442
Historia, poziom rozszerzony57,3%47,2%+10,152,9%123
Informatyka, poziom rozszerzony40,1%39,7%+0,446,6%57
WOS, poziom rozszerzony47,5%44,0%+3,5–91

Co z tego wynika dla ucznia z Tarnowa? Miasto jest nad średnią kraju prawie wszędzie, a w historii, polskim podstawowym i chemii także nad średnią województwa małopolskiego (54,4%, 61,8% i 44,5%). Wyjątkiem jest polski rozszerzony, prawie 7 punktów pod średnią Małopolski (48,1%). Uwagę zwraca też biologia: w 2025 roku wyszła na 51,2%, teraz na 44,8%. Przyszły kandydat na medycynę nie może więc zakładać, że dobra szkoła wystarczy.

Ranking liceów w Tarnowie: matura 2026

Wybierz przedmiot, a zobaczysz tarnowskie szkoły z najwyższym średnim wynikiem (co najmniej 20 zdających). W matematyce rozszerzonej prowadzi II LO im. Hetmana Jana Tarnowskiego (54,2%, 33 osoby), tuż przed I LO im. K. Brodzińskiego, gdzie przy 117 zdających wyszło 53,5%. W biologii, chemii i polskim rozszerzonym pierwsze jest IV LO im. Jana Pawła II (56,6%, 58,7% i 60,2%).

  1. 1II LO im. Hetmana Jana Tarnowskiego54,2%33 os.
  2. 2I LO im. K. Brodzińskiego53,5%117 os.
  3. 3III LO im. Adama Mickiewicza51,5%204 os.
  4. 4IV LO im. Jana Pawła II w ZSO nr 147,7%75 os.
  5. 5Technikum nr 1 w Zespole Szkół Technicznych im. Ignacego Mościckiego36,0%29 os.
  6. 6Technikum nr 4 im. Tadeusza Tertila w Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych24,8%87 os.
  7. 7VII LO im. Stanisława Staszica13,4%27 os.
  8. śr.Średnia miasta40,4%672 os.

Matura z matematyki rozszerzonej 2026: szkoły z Tarnowa, w których pisało co najmniej 20 osób, według średniego wyniku procentowego.

Najlepsze liceum z Tarnowa w rankingu liceów 2026 w całej Polsce to I LO im. K. Brodzińskiego, na 86. miejscu wśród 1841 szkół. Ten ranking liczymy ze średniej z trzech matur obowiązkowych: polskiego, matematyki i angielskiego.

Egzamin ósmoklasisty 2026 w Tarnowie

Ósmoklasiści z Tarnowa napisali polski na 71,6%, matematykę na 61,3%, a angielski na 80,8%. Wszystkie trzy wyniki są nad średnią Polski i nad średnią Małopolski. Przy rekrutacji do liceum procent z polskiego i z matematyki mnoży się przez 0,35, a z języka obcego przez 0,3. Z angielskiego najwyżej jest SP nr 24 z oddziałami dwujęzycznymi im. Mikołaja Kopernika: 90,5%.

Wynik miasta i Polski

Matematykaegzamin ósmoklasisty, 1009 os.+6,6
Tarnów61,3%
Polska54,8%
Polskiegzamin ósmoklasisty, 1010 os.+6,8
Tarnów71,6%
Polska64,8%
Angielskiegzamin ósmoklasisty, 1022 os.+8,2
Tarnów80,8%
Polska72,6%
  1. 1Niepubliczna Niepłatna SP Stowarzyszenia Siódemka72,6%52 os.
  2. 2Niepubliczna Niepłatna SP72,2%46 os.
  3. 3SP Sacré Coeur71,8%25 os.
  4. 4SP nr 9 im. Orląt Lwowskich68,9%80 os.
  5. 5SP nr 17 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w ZSO nr 168,0%74 os.
  6. 6SP nr 24 z oddziałami dwujęzycznymi im. Mikołaja Kopernika67,5%74 os.
  7. 7SP nr 8 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego62,6%75 os.
  8. 8SP nr 14 im. Stefana Jaracza62,6%64 os.
  9. 9SP nr 15 im. Gen.józefa Bema60,2%50 os.
  10. 10SP nr 1 im. Klementyny Hoffmanowej58,5%66 os.
  11. śr.Średnia miasta61,3%1009 os.

Egzamin ósmoklasisty 2026 (matematyka): szkoły podstawowe z Tarnowa, w których pisało co najmniej 25 osób.

Jak wyglądają korepetycje online dla ucznia z Tarnowa

Lekcja ma 40, 80 albo 120 minut. Korepetytor i uczeń piszą na jednej tablicy online i rozwiązują zadania z prawdziwych arkuszy CKE. Dziecko z Jaworskiego, Grabówki czy Zabłocia nie traci czasu na dojazd.

Uczymy też języków: angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, francuskiego, włoskiego i rosyjskiego. W Tarnowie angielski rozszerzony wyszedł na 72,1%, o 2,9 punktu nad średnią Polski, a rok wcześniej na 65,9%.

Pierwsza lekcja trwa 40 minut i jest za darmo. Korepetytor sprawdza, gdzie uczeń traci punkty, a koordynator ustala stały termin. Między lekcjami uczeń ćwiczy w darmowej aplikacji z zadaniami CKE.

Trustpilot, stan na 27.10.2026

Co piszą rodzice i uczniowie

Na Trustpilot mamy 16 opinii, 15 z nich na pięć gwiazdek. Poniżej sześć, każdą przeczytasz w całości pod linkiem.

Moje dziecko nareszcie rozumie matematykę

Moje dziecko nareszcie rozumie matematykę. I, co najważniejsze, chce ją zrozumieć. Egzamin zaliczeniowy zdany, i to dobrze. Pani Zosia - najlepszy nauczyciel. […] Po każdych zajęciach feedback dla rodzica, zadania domowe. […] Dodatkowym atutem jest spotkanie online z rodzicem i dzieckiem po lekcji próbnej- rozmowa na temat wiedzy i potrzeb ucznia i dostosowanie planu nauki na czas trwania korepetycji.

Idealne tempo, świetne omawianie, polecam!

Korepetycje z rozszerzonej biologii miałam dopiero dwa razy a już jestem zadowolona i pewna że będzie mi się świetnie pracowało. Materiał jest omawiany przez Panią Gabrielę dynamicznie i konkretnie, jednak nie brakuje czasu na pytania czy przedstawienia danej rzeczy jeszcze raz na spokojnie. […] Po zajęciach również udostępniane są notatki oraz zadania z materiału z lekcji co uważam za bardzo dobrą powtórkę. Polecam!!!

Jestem zadowolona z zajęć z Panem Arturem

Jestem zadowolona z zajęć z Panem Arturem. Elastyczne podejście do zajęć. Syn chętnie korzysta z lekcji. Pan Artur potrafi szybko dotrzeć do sedna problemu i przełożyć to na logikę nastolatka.

KSKatarzyna Szymala23 października 2026Trustpilot

Matura 2027

Syn przygotowuje się już od połowy 3 klasy. Zajęcia są prowadzone w sposób jasny i dostosowany do wymagań matury. Dzięki wiedzy i cierpliwości pani Wiktorii nawet trudne zagadnienia stają się zrozumiałe, […] a arkusze maturalne wydają się łatwiejsze.

Jako maturzystka jestem bardzo zadowolona

Jako maturzystka jestem bardzo zadowolona ze współpracy. Duży plus za indywidualne podejście i świetną organizację. Zajęcia są dostosowane do mojego poziomu pomagają mi lepiej zrozumieć materiał i WIDZĘ POSTĘPY!! Gorąco polecam 🤩🤩

Syn zaczął korepetycje od sierpnia

Syn zaczął korepetycje od sierpnia. Firma bardzo dobrze zorganizowane. Jasne zasady współpracy. Korepetycje odbywają się zgodnie z planem. Praca korepetytorów profesjonalna. Syn bardzo zadowolony z korepetycji z chemii z Julią oraz z biologi z Anną.

Pytania o korepetycje w Tarnowie

Ile kosztują korepetycje w Tarnowie?
Tyle samo co w innych miastach, bo lekcje są online. Lekcja kosztuje od 79 zł do nieco ponad 120 zł, zależnie od poziomu, czyli podstawówki, liceum albo matury rozszerzonej, i od liczby zajęć. Dokładną kwotę podaje koordynator po bezpłatnej lekcji próbnej.
Które licea w Tarnowie mają najlepsze wyniki z matury?
I LO im. K. Brodzińskiego ma najwyższą średnią z matematyki podstawowej (83,5%) i angielskiego rozszerzonego (83,6%). II LO im. Hetmana Jana Tarnowskiego prowadzi w matematyce rozszerzonej (54,2%), a IV LO im. Jana Pawła II w biologii (56,6%), chemii (58,7%) i polskim rozszerzonym (60,2%). W ogólnopolskim rankingu liceów najwyżej z Tarnowa jest I LO.
Jak Tarnów wypadł na maturze 2026?
Lepiej niż Polska prawie w każdym przedmiocie. Największa przewaga jest w historii (57,3% wobec 47,2%) i w polskim podstawowym (66,2% wobec 58,9%). Z przedmiotów w tabeli pod średnią kraju jest tylko polski rozszerzony (41,1% wobec 43,9%).
Czy uczycie języków obcych uczniów z Tarnowa?
Tak. Online uczymy angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, francuskiego, włoskiego i rosyjskiego, do szkoły, na egzamin ósmoklasisty i na maturę. Do pięciu z tych języków jest też darmowy kurs w aplikacji, bez włoskiego. Ósmoklasiści z Tarnowa napisali angielski na 80,8%, przy 72,6% w całej Polsce.
Kiedy jest matura 2027 i egzamin ósmoklasisty 2027?
Matura 2027 zaczyna się 4 maja polskim, 5 maja jest matematyka, 6 maja języki obce, a przedmioty rozszerzone trwają do 21 maja. Egzamin ósmoklasisty odbędzie się 10, 11 i 12 maja 2027. W Tarnowie obowiązują te same terminy co w całej Polsce.
Skąd są dane o wynikach szkół w Tarnowie?
Z Mapy Wyników Egzaminów, którą prowadzi Centrum Informatyczne Edukacji. To oficjalne wyniki CKE z terminu głównego 2026: liczba zdających i średni wynik procentowy każdej szkoły. Średnią Polski liczymy z tych samych danych, ważąc województwa liczbą zdających.

Aktualizacja: 28 października 2026Źródła: Mapa Wyników Egzaminów (Centrum Informatyczne Edukacji, dane CKE)Matura 2027: terminyProfTutoring to marka Professional Tutoring sp. z o.o.

Na pierwszej lekcji sprawdzimy, gdzie dziecko traci punkty

40 minut z korepetytorem na zadaniach z arkuszy CKE, bez płatności. Po lekcji umawiamy krótką rozmowę z rodzicem: mówimy, co wyszło, i proponujemy plan. Jeśli nie pasuje, po prostu nie kontynuujesz. Zero ryzyka, zero zobowiązań!