Dane CKE z matury 2026 · 158 liceów

Ranking liceów małopolskie 2026 · wyniki matury CKERanking liceów w województwie małopolskim 2026

Małopolskie ma w rankingu 158 liceów, a 13 z nich jest w pierwszej setce Polski, więcej ma tylko mazowieckie. Prowadzi V LO im. Augusta Witkowskiego w Krakowie z wynikiem 89,9% z trzech obowiązkowych matur. Pierwszą dziesiątkę województwa zamyka I LO im. K. Brodzińskiego w Tarnowie, jedyna szkoła spoza Krakowa w tym gronie.

Zobacz ranking158 liceów, z wyszukiwarką
Matura 2026 Małopolskie

Pierwsza piątka w województwie

  1. 1V LO im. Augusta WitkowskiegoKraków · 15. w Polsce89,9%wynik ogólny
  2. 2I LO im. Bartłomieja NowodworskiegoKraków · 22. w Polsce89,3%wynik ogólny
  3. 3VIII LO im. Stanisława WyspiańskiegoKraków · 38. w Polsce87,7%wynik ogólny
  4. 4VI LO im. Adama MickiewiczaKraków · 43. w Polsce87,3%wynik ogólny
  5. 5VII LO im. Zofii NałkowskiejKraków · 46. w Polsce87,3%wynik ogólny
Wynik ogólny: średnia z polskiego, matematyki i angielskiego na poziomie podstawowym. Źródło: Mapa Wyników Egzaminów, dane CKE.

Ranking liceów w województwie małopolskim: wszystkie licea

W tabeli są wszystkie licea województwa, w których każdy z trzech egzaminów obowiązkowych pisało co najmniej 20 osób. Wpisz Tarnów, Nowy Sącz albo Zakopane, żeby zobaczyć tylko tamte szkoły. Środkowe małopolskie liceum ma 70,6%, a środkowe w Polsce 67,7%.

158 liceów

Wszystkie licea z rankingu: miejsce w województwie, wynik ogólny (średnia z polskiego, matematyki i angielskiego na poziomie podstawowym, matura 2026), wyniki tych egzaminów, matematyka rozszerzona, liczba zdających i miejsce w Polsce. Źródło: Mapa Wyników Egzaminów, dane CKE.
#LiceumWynik ogólnyPolski PMatematyka PAngielski PMatematyka RZdającychMiejsce w Polsce
1V LO im. Augusta WitkowskiegoKraków89,9%79,0%93,8%96,8%75,8%25215
2I LO im. Bartłomieja NowodworskiegoKraków89,3%82,4%89,5%96,0%70,6%20422
3VIII LO im. Stanisława WyspiańskiegoKraków87,7%75,5%91,2%96,4%63,5%21738
4VI LO im. Adama MickiewiczaKraków87,3%78,0%87,0%96,9%64,3%22743
5VII LO im. Zofii NałkowskiejKraków87,3%76,2%89,7%95,9%60,9%20046
6II LO im. Króla Jana III SobieskiegoKraków86,8%75,5%89,8%95,0%65,3%27861
7X LO im. Komisji Edukacji NarodowejKraków86,3%75,5%87,8%95,8%58,9%20468
8Publiczne Salezjańskie LOKraków85,6%79,1%82,7%95,1%55,1%18475
9III LO im. Jana KochanowskiegoKraków85,2%75,1%85,2%95,3%61,3%19985
10I LO im. K. BrodzińskiegoTarnów85,2%79,2%83,5%92,9%53,5%21086
11IV LO im. Tadeusza KościuszkiKraków85,0%74,2%85,3%95,6%59,1%21289
12XLII LO im. Adama MickiewiczaKraków84,9%73,0%88,0%93,7%57,5%11092
13XXXI LO im. Romana IngardenaKraków84,8%71,2%86,9%96,3%51,4%61100
14Publiczne LO Zgromadzenia Sióstr Augustianek im. św. RityKraków84,2%75,0%88,1%89,6%67,9%53116
15XIII LO im. Bohaterów WesterplatteKraków84,2%73,7%83,6%95,2%55,7%210119
16Akademickie LO z oddziałami dwujęzycznymi im. Króla Bolesława ChrobregoNowy Sącz83,8%72,0%81,9%97,4%61,1%29130
17I LO z oddziałami dwujęzycznymi im. Jana DługoszaNowy Sącz83,6%76,9%80,8%93,2%50,5%297135
18I LO im. Marcina WadowityWadowice83,4%71,2%85,5%93,7%58,8%165139
19Społeczne LO Splot z oddziałami dwujęzycznymi im. Jana KarskiegoNowy Sącz83,3%76,7%80,3%92,8%53,7%45145
20III LO im. Adama MickiewiczaTarnów83,1%77,6%80,8%91,1%51,5%300148
21VII Prywatne LO im. Mikołaja RejaKraków83,1%76,5%77,0%95,6%60,6%66151
22VIII Prywatne Akademickie LOKraków83,0%70,0%83,4%95,7%79,7%73153
23II LO im. Hetmana Jana TarnowskiegoTarnów82,6%78,8%76,6%92,5%54,2%138169
24Kostka Publiczne LO Jezuitów im. św. Stanisława KostkiKraków82,2%70,6%80,8%95,3%59,7%123182
25IX LO im. Zygmunta WróblewskiegoKraków81,9%74,8%77,3%93,5%47,7%132198
26XI LO im. Marii DąbrowskiejKraków81,8%74,8%77,8%92,9%44,8%173201
27LO Zakonu Pijarów im. ks. Stanisława KonarskiegoKraków81,8%71,3%82,8%91,2%60,8%123202
28LO nr I im. Marii Skłodowskiej-CurieSucha Beskidzka81,5%75,1%78,6%90,7%51,4%205221
29II LO im. Marii KonopnickiejNowy Sącz81,2%75,1%80,0%88,5%50,5%220233
30I LO im. Seweryna Goszczyńskiego w ZSO nr 1Nowy Targ80,6%71,8%79,2%90,9%51,8%257248
31IV LO im. Jana Pawła II w ZSO nr 1Tarnów80,5%70,4%79,0%92,0%47,7%222254
32LO z oddziałem dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego TsspKraków80,2%73,4%73,1%94,1%–34263
33I LO im. Tadeusza KościuszkiMyślenice79,8%76,0%75,5%87,7%41,0%332280
34III Społeczne LO im. Juliusza Słowackiego STOKraków79,5%65,8%78,7%94,1%65,7%85286
35XLIV LO im. ks. Stanisława KonarskiegoKraków79,0%66,7%77,5%92,6%49,9%159319
36I LO im. ks. Stanisława KonarskiegoOświęcim78,5%69,3%74,8%91,4%50,5%246339
37II LOMyślenice78,4%73,8%71,7%89,6%40,7%120348
38I LO im. Króla Kazimierza Wlk.Bochnia78,3%68,5%77,2%89,2%50,4%277356
39XXVI LOKraków78,3%74,3%71,9%88,5%27,7%84357
40I LO im. Marcina KromeraGorlice78,2%73,3%74,6%86,8%45,4%248359
41Ogólnokształcące Liceum Akademickie JezuitówNowy Sącz77,7%74,6%70,2%88,2%46,6%83389
42II LO im. ks. prof. Józefa Tischnera w ZSRabka-Zdrój77,6%68,0%74,3%90,6%51,9%91397
43I LO im. Jana MatejkiWieliczka77,5%68,8%73,5%90,3%48,0%233398
44LO im. ks. Stefana Kardynała Wyszyńskiego Katolickiego Stowarzyszenia WychowawcówLibiąż77,5%66,5%76,6%89,3%–24404
45I LO im. Stanisława StaszicaChrzanów77,4%67,1%74,9%90,3%47,0%204407
46LO im. Oswalda BalzeraZakopane77,4%69,7%73,1%89,4%55,0%133411
47I LO im. Króla Kazimierza WielkiegoOlkusz77,2%64,8%76,2%90,4%47,0%198420
48XX LO im. Leopolda StaffaKraków77,0%68,0%71,1%91,8%50,8%157430
49LO im. Marii Skłodowskiej-CurieSkawina76,6%66,2%72,4%91,3%53,0%112443
50II LOGorlice76,5%74,0%73,0%82,5%40,4%135451
51LO im. Josephine Gebert w Centrum Edukacyjnym Radosna Nowina 2000Piekary76,4%62,4%77,0%89,7%52,3%165462
52I LO SportoweKraków76,4%64,1%79,3%85,6%41,0%27463
53I LO im. Władysława OrkanaLimanowa76,2%69,5%72,8%86,3%45,1%280471
54I LO im. Marii Skłodowskiej-CurieAndrychów76,2%67,2%73,0%88,3%44,7%272473
55I LO im. Stanisława WyspiańskiegoKęty76,0%66,3%73,0%88,5%34,4%158483
56Elitarne LO im. Jana III SobieskiegoNowy Sącz75,7%66,8%73,5%86,8%28,4%92498
57II LO w ZSO nr 2 im. św. Jadwigi KrólowejNowy Targ75,6%65,2%71,2%90,4%35,3%162502
58LO im. Tadeusza KościuszkiKrzeszowice75,4%68,5%70,3%87,5%44,9%116513
59Publiczne LO Sióstr PrezentekKraków75,3%68,2%71,1%86,6%47,7%64523
60XXVIII LO im. Wojciecha BednarskiegoKraków75,1%62,4%72,3%90,8%42,3%106528
61XLIII LO im. Zofii ChrzanowskiejKraków75,0%67,2%67,1%90,7%38,0%105539
62XII LO im. Cypriana Kamila NorwidaKraków74,8%70,8%66,8%86,9%34,0%181548
63IV LO w ZS nr 1 im. Stanisława StaszicaBochnia74,8%63,0%74,5%86,8%36,0%101553
64Salezjańskie Publiczne LOOświęcim74,4%66,1%71,2%86,0%43,4%143575
65XXVII LO im. dr. Henryka JordanaKraków74,2%64,4%67,7%90,6%29,8%222586
66LO im. Artura GrottgeraGrybów74,0%67,8%70,4%83,9%41,5%131599
67XLI LO im. Księdza Jana TwardowskiegoKraków74,0%66,8%65,7%89,5%32,8%137600
68IV LO im. Krzysztofa Kamila BaczyńskiegoOlkusz74,0%63,0%71,7%87,3%42,3%269601
69V LO im. Janusza KorczakaTarnów73,5%72,0%59,9%88,6%–136630
70XV LO im. Marii Skłodowskiej-CurieKraków73,3%61,1%69,8%88,9%42,1%216643
71XVII LO im. Młodej PolskiKraków72,8%70,9%58,4%89,1%8,6%72663
72Katolickie LO im. Jana Pawła IISkawina72,5%63,6%67,8%86,0%33,8%53680
73V LONowy Sącz72,4%68,8%63,1%85,1%21,8%177687
74Katolickie LO im. Świętej Rodziny z NazaretuKraków72,0%65,1%66,2%84,7%30,2%62706
75LO im. Tadeusza KościuszkiMiechów71,6%61,2%69,1%84,4%24,0%197719
76Niepubliczne LO LiceoMyślenice71,6%70,4%58,3%86,0%25,0%23720
77XVIII LO im. Profesora Akademii Krakowskiej św. Jana KantegoKraków71,2%59,5%66,8%87,4%33,0%146739
78XIV LO im. Mikołaja KopernikaKraków71,0%63,3%61,9%87,7%30,2%118753
79LO Szkoły Mistrzostwa Sportowego Zks Unia TarnówTarnów70,7%70,9%59,4%81,8%–30765
80III Prywatne LOKraków70,6%57,6%65,5%88,6%44,8%46772
81I LO im. Eugeniusza RomeraRabka-Zdrój70,4%61,7%68,1%81,4%46,8%142780
82LOZakliczyn69,9%71,5%65,8%72,2%–20821
83Publiczne LO Sióstr Salezjanek im. Świętego Dominika SavioKraków69,8%65,7%62,6%81,2%33,5%142824
84LO im. Stanisława WyspiańskiegoBiecz69,7%72,8%58,2%78,2%30,8%60827
85XVI LO im. Krzysztofa Kamila BaczyńskiegoKraków69,7%67,4%57,4%84,2%17,6%134831
86IV Prywatne LO im. Królów PolskichKraków69,7%59,6%65,5%84,0%39,7%43832
87Niepubliczne LO Fundacji Królowej Świętej JadwigiKęty69,1%67,1%53,5%86,7%36,5%53861
88Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 im. ks. prof. J. TischneraWadowice69,0%68,3%58,4%80,1%–86871
89XXIV LO im. Jana Pawła IIKraków68,8%61,2%60,8%84,5%26,2%159877
90ZS im. Ojca Świętgo Jana Pawła II - LONiepołomice68,6%66,1%55,1%84,5%17,1%107886
91I LO im. Tadeusza KościuszkiDąbrowa Tarnowska67,9%63,9%62,6%77,3%33,6%139906
92LOLipnica Wielka67,5%59,3%67,9%75,2%33,5%30935
93XXIII LO im. płk. Pilota Stanisława SkarżyńskiegoKraków67,4%54,8%63,7%83,8%23,7%50937
94ZS i Placówek Oświatowych im. Mikołaja Kopernika - I LOKalwaria Zebrzydowska67,4%61,7%64,2%76,3%31,5%176939
95LO im. Marii Skłodowskiej-CurieStary Sącz67,2%63,9%61,0%76,5%24,4%142949
96Da Vinci Społeczne LOKraków67,0%60,0%54,6%86,5%–21961
97XVI LO im. Armii KrajowejTarnów67,0%61,2%58,5%81,3%–88962
98LO im. Mikołaja KopernikaTuchów66,5%70,9%51,4%77,3%–121987
99V Prywatne LO im. Królowej JadwigiKraków66,5%60,3%55,6%83,5%22,7%83989
100I Społeczne LO im. X. B. W. Ignacego KrasickiegoKraków66,4%59,3%54,0%85,8%29,3%53991
101LO im. Mikołaja KopernikaBrzesko66,3%61,1%58,2%79,7%34,7%200994
102XIV LO w ZSO i Technicznych im. Jana SzczepanikaTarnów65,8%69,0%53,6%75,0%–951009
103II LOKęty65,4%62,4%52,2%81,6%–1041031
104XXII LO im. Generała Bronisława DuchaKraków64,9%58,1%56,2%80,2%19,8%211052
105Akademickie LO EmmanuelKraków64,8%59,9%48,9%85,6%25,1%741056
106VII LO im. Stanisława StaszicaTarnów64,4%63,4%52,3%77,5%13,4%1281075
107III LO im. Władysława GrabskiegoNowy Sącz64,2%60,3%53,8%78,6%5,7%971085
108XXI LO im. Stanisława Ignacego Witkiewicza-WitkacegoKraków64,2%57,8%46,4%88,5%–291086
109II LO im. K. K. BaczyńskiegoChrzanów64,1%61,3%54,2%76,8%19,5%2741090
110LO im. Stefana Żeromskiego w Krościenku nad DunajcemKrościenko nad Dunajcem64,0%63,6%53,2%75,1%–501096
111LO Szkoła Mistrzostwa SportowegoWieliczka63,9%57,9%54,7%79,2%–211100
112LOKrynica-Zdrój63,5%58,3%55,5%76,7%25,1%771131
113LO nr I, ZS im. H. KołłątajaJordanów63,5%65,0%54,1%71,5%21,6%921132
114LO im. Władysława Łokietka w ZS i Placówek OświatowychSkała63,5%64,6%53,4%72,4%–461133
115Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Wadowicach - II LO im. ks.st.staszicaWadowice63,4%59,9%55,7%74,8%–531134
116LO Mistrzostwa SportowegoZakopane63,1%65,3%54,9%69,0%–391149
117LO im. Henryka SienkiewiczaBobowa62,9%63,1%57,9%67,7%–541156
118II LO im. Orła BiałegoBochnia62,7%61,5%51,0%75,6%11,0%2061166
119LO im. Bohaterów WesterplatteJabłonka62,5%61,4%54,1%71,9%15,4%1081173
120Publiczne LO im. Królowej ApostołówKraków62,3%60,2%50,9%75,7%17,2%1101184
121VI LONowy Sącz61,8%59,1%49,1%77,2%–1411210
122LOGromnik61,6%67,2%51,9%65,6%23,3%961216
123II LO Mistrzostwa SportowegoOświęcim61,2%55,3%49,8%78,4%14,8%3061232
124LO im. E. DembowskiegoGdów61,0%60,9%49,0%73,0%–541244
125LO Mistrzostwa SportowegoKraków60,7%56,2%53,2%72,5%–391264
126IV LOMyślenice60,4%66,7%44,0%70,5%5,4%511275
127Szkoła Mistrzostwa Sportowego LO Marcina GortataKraków60,4%58,4%45,9%76,8%–531277
128Społeczne LO im. Księdza Profesora Józefa TischneraTarnów60,4%49,2%47,9%84,0%10,2%401278
129LOProszowice60,4%61,8%48,4%70,9%–701279
130ZS nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej - IV LO im. kard. Stefana WyszyńskiegoLimanowa60,0%56,7%51,0%72,4%23,1%1841297
131Społeczne LO Mistrzostwa SportowegoKraków59,8%53,2%49,9%76,2%–321312
132XXIX LO im. Krzysztofa KieślowskiegoKraków58,8%51,1%42,6%82,8%–371342
133XXX LO im. Świętego Brata Alberta-Adama ChmielowskiegoKraków58,8%60,8%39,5%76,2%–1211346
134LO im. Batalionu ParasolTrzebinia57,7%57,5%43,5%72,0%11,0%1221402
135LO im. Romualda TrauguttaWolbrom57,6%48,3%53,1%71,5%21,6%671404
136IV LO Sportowe im. Świętej KingiNowy Sącz57,4%51,6%54,2%66,3%–771409
137II LO im. Ziemi OlkuskiejOlkusz56,7%47,9%47,0%75,2%20,8%1231431
138Niepubliczne LO U Konarskiego'Tarnów56,4%55,8%38,1%75,4%–461444
139III LO Mistrzostwa SportowegoKęty55,7%39,2%50,6%77,4%–241464
140XXI LO SportoweTarnów55,7%53,9%44,2%69,0%–431466
141LO Huty im. Tadeusza SendzimiraKraków55,3%57,1%36,4%72,6%–631478
142I LODobczyce54,2%57,3%39,6%65,6%–1231523
143LOWojnicz52,9%51,4%39,9%67,4%–661560
144LOŚwiątniki Górne52,7%50,6%40,7%66,9%–601569
145XXV LO im. Stefana ŻeromskiegoKraków50,0%45,5%37,1%67,5%3,9%1401649
146Regionalne LO im. Władysława ZamoyskiegoZakopane49,8%44,8%39,6%65,0%–231656
147Niepubliczne LO Mistrzostwa Sportowego Podhale Nowy TargNowy Targ49,5%42,9%43,4%62,3%–341665
148ZS im. Komisji Edukacji Narodowej w Tymbarku - LOTymbark49,2%44,7%44,6%58,3%–801675
149LOSzczucin49,1%53,5%35,7%58,2%–201676
150LO Teb EdukacjaNowy Sącz48,6%49,3%40,0%56,6%–331683
151LOMarcinkowice47,6%44,4%38,3%60,3%–911705
152Niepubliczne LO Szkoły Sportowej Piłki Nożnej im. Generała Bernarda MondaKraków45,7%45,5%33,5%58,0%–251733
153LO w Andrychowie Zakładu Doskonalenia Zawodowego w KatowicachAndrychów42,9%49,5%27,2%52,1%–251764
154Prywatne LO Mgra Stefana KwietniowskiegoWieliczka41,0%34,0%30,9%58,2%–261785
155LO z oddziałami integracyjnymi Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im. św. Jana BoskoCzarny Dunajec40,9%41,8%33,4%47,7%–361786
156LO w Kętach Zakładu Doskonalenia Zawodowego w KatowicachKęty40,9%38,8%34,0%49,9%–241789
157Niepubliczne LO w Miechowie Zakładu Doskonalenia Zawodowego w KielcachMiechów39,4%37,9%25,1%55,2%–231806
158Prywatne LO dla Młodzieży im. gen. Józefa HalleraNowy Targ37,5%39,2%27,2%46,2%–441814

Licea w Krakowie i w innych miastach Małopolski

Kraków ma 58 liceów w rankingu, a połowa z nich ma wynik ogólny powyżej 74,9%. W Tarnowie najlepsze jest I LO im. K. Brodzińskiego (85,2%), w Nowym Sączu Akademickie LO im. Króla Bolesława Chrobrego (83,8%). Nowy Sącz wypada jako miasto bardzo równo: połowa z jego 11 liceów ma więcej niż 75,7%. Wysoko jest też I LO im. Marcina Wadowity w Wadowicach (83,4%).

Miejscowości, w których są co najmniej trzy licea z rankingu: najlepsze liceum i środkowy wynik ogólny (połowa liceów w tej miejscowości ma wynik niższy).
MiejscowośćLiceówNajlepsze liceumWynik ogólnyMiejsce w województwieŚrodkowy wynik
Kraków58V LO im. Augusta Witkowskiego89,9%174,9%
Tarnów12I LO im. K. Brodzińskiego85,2%1068,9%
Nowy Sącz11Akademickie LO z oddziałami dwujęzycznymi im. Króla Bolesława Chrobrego83,8%1675,7%
Kęty5I LO im. Stanisława Wyspiańskiego76,0%5565,4%
Nowy Targ4I LO im. Seweryna Goszczyńskiego w ZSO nr 180,6%3062,6%
Myślenice4I LO im. Tadeusza Kościuszki79,8%3375,0%
Wadowice3I LO im. Marcina Wadowity83,4%1869,0%
Oświęcim3I LO im. ks. Stanisława Konarskiego78,5%3674,4%
Bochnia3I LO im. Króla Kazimierza Wlk.78,3%3874,8%
Wieliczka3I LO im. Jana Matejki77,5%4363,9%
Zakopane3LO im. Oswalda Balzera77,4%4663,1%
Olkusz3I LO im. Króla Kazimierza Wielkiego77,2%4774,0%

Najlepsze licea w województwie małopolskim z przedmiotów rozszerzonych

Z matematyki rozszerzonej najwyższą średnią w województwie ma VIII Prywatne Akademickie LO w Krakowie: 79,7% przy 35 zdających. V LO im. Augusta Witkowskiego w Krakowie prowadzi z fizyki (76,8%) i z angielskiego (92,9%), a I LO im. Bartłomieja Nowodworskiego w Krakowie z biologii (77,5%). Z chemii najlepsze w województwie jest II LO w Gorlicach (74,2%).

  1. 1VIII Prywatne Akademickie LOKraków79,7%35 os.
  2. 2V LO im. Augusta WitkowskiegoKraków75,8%191 os.
  3. 3I LO im. Bartłomieja NowodworskiegoKraków70,6%141 os.
  4. 4Publiczne LO Zgromadzenia Sióstr Augustianek im. św. RityKraków67,9%34 os.
  5. 5III Społeczne LO im. Juliusza Słowackiego STOKraków65,7%46 os.
  6. 6II LO im. Króla Jana III SobieskiegoKraków65,3%202 os.
  7. 7VI LO im. Adama MickiewiczaKraków64,3%126 os.
  8. 8VIII LO im. Stanisława WyspiańskiegoKraków63,5%171 os.
  9. 9III LO im. Jana KochanowskiegoKraków61,3%110 os.
  10. 10VII LO im. Zofii NałkowskiejKraków60,9%142 os.
  11. śr.Średnia województwawszystkie szkoły40,2%9642 os.

Matura z matematyki rozszerzonej 2026: 10 liceów z najwyższą średnią spośród 86, w których pisało co najmniej 20 osób.

Małopolskie na tle Polski: matura 2026 we wszystkich szkołach

Średnie z tabeli obejmują wszystkie szkoły z województwa, także technika. Małopolskie jest pierwsze w Polsce z polskiego podstawowego (61,8%) i drugie z matematyki podstawowej (62,1%), matematyki rozszerzonej (40,2%), biologii (43,6%) i fizyki (45,9%). Z chemii (44,5%) i angielskiego podstawowego (79,5%) jest trzecie.

Średni wynik procentowy matury 2026 we wszystkich szkołach województwa (licea i technika) i w całej Polsce, różnica w punktach procentowych i miejsce województwa wśród 16. Źródło: Mapa Wyników Egzaminów, dane CKE.
PrzedmiotWojewództwo 2026Polska 2026RóżnicaMiejsce na 16Województwo 2025
Polski, poziom podstawowy61,8%58,9%+2,9162,0%
Matematyka, poziom podstawowy62,1%59,0%+3,1264,0%
Angielski, poziom podstawowy79,5%78,4%+1,2379,0%
Matematyka, poziom rozszerzony40,2%37,1%+3,1236,0%
Angielski, poziom rozszerzony70,6%69,2%+1,3264,8%
Biologia, poziom rozszerzony43,6%40,7%+2,9248,4%
Chemia, poziom rozszerzony44,5%40,8%+3,8346,6%
Fizyka, poziom rozszerzony45,9%41,8%+4,1255,5%
Polski, poziom rozszerzony48,1%43,9%+4,2252,9%
Geografia, poziom rozszerzony42,1%40,6%+1,5240,7%
Historia, poziom rozszerzony54,4%47,2%+7,2150,0%
Informatyka, poziom rozszerzony43,3%39,7%+3,6147,0%

Co z tego wynika dla rodzica? Małopolskie to jedno z dwóch najmocniejszych województw w kraju, i to nie tylko dzięki Krakowowi: dobre licea są też w Tarnowie, Nowym Sączu i Wadowicach. Konkurencja przy rekrutacji do czołowych krakowskich szkół jest przez to duża, więc wynik z egzaminu ósmoklasisty ma tu szczególne znaczenie.

Rankingi liceów w innych województwach

Ranking całej Polski, z pierwszą setką i najlepszym liceum każdego województwa, jest na stronie Ranking liceów 2026.

Trustpilot, stan na 27.10.2026

Co piszą rodzice i uczniowie

Na Trustpilot mamy 16 opinii, 15 z nich na pięć gwiazdek. Poniżej sześć, każdą przeczytasz w całości pod linkiem.

Moje dziecko nareszcie rozumie matematykę

Moje dziecko nareszcie rozumie matematykę. I, co najważniejsze, chce ją zrozumieć. Egzamin zaliczeniowy zdany, i to dobrze. Pani Zosia - najlepszy nauczyciel. […] Po każdych zajęciach feedback dla rodzica, zadania domowe. […] Dodatkowym atutem jest spotkanie online z rodzicem i dzieckiem po lekcji próbnej- rozmowa na temat wiedzy i potrzeb ucznia i dostosowanie planu nauki na czas trwania korepetycji.

Idealne tempo, świetne omawianie, polecam!

Korepetycje z rozszerzonej biologii miałam dopiero dwa razy a już jestem zadowolona i pewna że będzie mi się świetnie pracowało. Materiał jest omawiany przez Panią Gabrielę dynamicznie i konkretnie, jednak nie brakuje czasu na pytania czy przedstawienia danej rzeczy jeszcze raz na spokojnie. […] Po zajęciach również udostępniane są notatki oraz zadania z materiału z lekcji co uważam za bardzo dobrą powtórkę. Polecam!!!

Jestem zadowolona z zajęć z Panem Arturem

Jestem zadowolona z zajęć z Panem Arturem. Elastyczne podejście do zajęć. Syn chętnie korzysta z lekcji. Pan Artur potrafi szybko dotrzeć do sedna problemu i przełożyć to na logikę nastolatka.

KSKatarzyna Szymala23 października 2026Trustpilot

Matura 2027

Syn przygotowuje się już od połowy 3 klasy. Zajęcia są prowadzone w sposób jasny i dostosowany do wymagań matury. Dzięki wiedzy i cierpliwości pani Wiktorii nawet trudne zagadnienia stają się zrozumiałe, […] a arkusze maturalne wydają się łatwiejsze.

Jako maturzystka jestem bardzo zadowolona

Jako maturzystka jestem bardzo zadowolona ze współpracy. Duży plus za indywidualne podejście i świetną organizację. Zajęcia są dostosowane do mojego poziomu pomagają mi lepiej zrozumieć materiał i WIDZĘ POSTĘPY!! Gorąco polecam 🤩🤩

Syn zaczął korepetycje od sierpnia

Syn zaczął korepetycje od sierpnia. Firma bardzo dobrze zorganizowane. Jasne zasady współpracy. Korepetycje odbywają się zgodnie z planem. Praca korepetytorów profesjonalna. Syn bardzo zadowolony z korepetycji z chemii z Julią oraz z biologi z Anną.

Pytania o licea w województwie małopolskim

Które liceum jest najlepsze w województwie małopolskim?
V LO im. Augusta Witkowskiego w Krakowie, z wynikiem ogólnym 89,9%, piętnaste w Polsce. Drugie jest I LO im. Bartłomieja Nowodworskiego w Krakowie (89,3%), trzecie VIII LO im. Stanisława Wyspiańskiego, też z Krakowa (87,7%).
Jakie jest najlepsze liceum w Małopolsce poza Krakowem?
I LO im. K. Brodzińskiego w Tarnowie, z wynikiem 85,2% dziesiąte w województwie. Dalej są dwa licea z Nowego Sącza, z Akademickim LO im. Króla Bolesława Chrobrego w Nowym Sączu na czele (83,8%), i I LO im. Marcina Wadowity w Wadowicach (83,4%).
Ile liceów z Małopolski jest w pierwszej setce w Polsce?
Trzynaście: dwanaście z Krakowa i I LO im. K. Brodzińskiego z Tarnowa. Setkę zamyka XXXI LO im. Romana Ingardena w Krakowie, które rok wcześniej było na 450. miejscu.
Gdzie w Małopolsce najlepiej zdaje się chemię?
Najwyższą średnią z chemii rozszerzonej ma II LO w Gorlicach: 74,2% przy 20 zdających. Średnia wszystkich szkół z województwa to 44,5%, trzeci wynik w Polsce.
Skąd są dane i jak liczymy ranking?
Z Mapy Wyników Egzaminów, którą prowadzi Centrum Informatyczne Edukacji. To oficjalne wyniki CKE z terminu głównego 2026: liczba zdających i średni wynik procentowy każdej szkoły. Średnią Polski liczymy z tych samych danych, ważąc województwa liczbą zdających. Wynik ogólny liceum to średnia z polskiego, matematyki i angielskiego na poziomie podstawowym. W rankingu są licea, w których każdy z tych egzaminów pisało co najmniej 20 osób, bez techników i szkół dla dorosłych.
Ile kosztują korepetycje przed maturą albo egzaminem ósmoklasisty?
Lekcja kosztuje od 79 zł do nieco ponad 120 zł, zależnie od poziomu, czyli podstawówki, liceum albo matury rozszerzonej, i od liczby zajęć. Dokładną kwotę podaje koordynator po bezpłatnej lekcji próbnej. Lekcje odbywają się online, więc nie ma znaczenia, w której miejscowości uczeń mieszka.

Aktualizacja: 28 października 2026Źródła: Mapa Wyników Egzaminów (Centrum Informatyczne Edukacji, dane CKE)Ranking liceów 2026 w PolsceProfTutoring to marka Professional Tutoring sp. z o.o.

Na pierwszej lekcji sprawdzimy, gdzie dziecko traci punkty

40 minut z korepetytorem na zadaniach z arkuszy CKE, bez płatności. Po lekcji umawiamy krótką rozmowę z rodzicem: mówimy, co wyszło, i proponujemy plan. Jeśli nie pasuje, po prostu nie kontynuujesz. Zero ryzyka, zero zobowiązań!