Dane CKE z matury 2026 · 96 liceów

Ranking liceów podkarpackie 2026 · wyniki matury CKERanking liceów w województwie podkarpackim 2026

W rankingu jest 96 liceów z Podkarpacia, z czego 3 w pierwszej setce Polski. Najlepsze nie jest w Rzeszowie, tylko w Jaśle: IV LO im. Jana Pawła II w Jaśle ma 88,0% z trzech obowiązkowych matur i 33. miejsce w kraju. Drugie jest I Społeczne LO w Tarnobrzegu, a najlepsze rzeszowskie liceum zajmuje trzecie miejsce.

Zobacz ranking96 liceów, z wyszukiwarką
Matura 2026 Podkarpackie

Pierwsza piątka w województwie

  1. 1IV LO z oddziałami dwujęzycznymi i integracyjnymi im. Jana Pawła IIJasło · 33. w Polsce88,0%wynik ogólny
  2. 2I Społeczne LO im. Hetmana Jana TarnowskiegoTarnobrzeg · 48. w Polsce87,2%wynik ogólny
  3. 3II LO im. płk. Leopolda Lisa-KuliRzeszów · 73. w Polsce86,1%wynik ogólny
  4. 4I LO im. ks. Stanisława KonarskiegoRzeszów · 120. w Polsce84,1%wynik ogólny
  5. 5I LO z oddziałami dwujęzycznymi im. Mikołaja KopernikaKrosno · 129. w Polsce83,8%wynik ogólny
Wynik ogólny: średnia z polskiego, matematyki i angielskiego na poziomie podstawowym. Źródło: Mapa Wyników Egzaminów, dane CKE.

Ranking liceów w województwie podkarpackim: wszystkie licea

Tabela zawiera wszystkie licea województwa z co najmniej 20 zdającymi z każdego egzaminu obowiązkowego. Wpisz Krosno, Mielec albo Przemyśl, a zostaną tylko tamte szkoły. Środkowe podkarpackie liceum ma wynik ogólny 65,6%, a środkowe w Polsce 67,7%.

96 liceów

Wszystkie licea z rankingu: miejsce w województwie, wynik ogólny (średnia z polskiego, matematyki i angielskiego na poziomie podstawowym, matura 2026), wyniki tych egzaminów, matematyka rozszerzona, liczba zdających i miejsce w Polsce. Źródło: Mapa Wyników Egzaminów, dane CKE.
#LiceumWynik ogólnyPolski PMatematyka PAngielski PMatematyka RZdającychMiejsce w Polsce
1IV LO z oddziałami dwujęzycznymi i integracyjnymi im. Jana Pawła IIJasło88,0%75,6%94,4%94,1%60,0%3633
2I Społeczne LO im. Hetmana Jana TarnowskiegoTarnobrzeg87,2%76,7%89,9%94,9%73,0%6248
3II LO im. płk. Leopolda Lisa-KuliRzeszów86,1%73,7%89,0%95,6%63,1%24773
4I LO im. ks. Stanisława KonarskiegoRzeszów84,1%76,7%80,2%95,6%57,2%211120
5I LO z oddziałami dwujęzycznymi im. Mikołaja KopernikaKrosno83,8%69,8%87,4%94,3%61,8%239129
6Publiczne Akademickie LO z oddziałami dwujęzycznymiRzeszów83,2%71,0%84,5%93,9%57,4%79147
7II LO im. Księdza Jana TwardowskiegoDębica82,1%75,6%80,5%90,1%52,6%155189
8IV LO im. Mikołaja KopernikaRzeszów82,0%70,2%84,0%91,9%52,1%300190
9II LO im. Mikołaja KopernikaMielec81,9%71,2%81,9%92,5%49,2%233197
10IX LO z oddziałami dwujęzycznymiRzeszów81,8%67,0%83,0%95,4%48,6%121204
11Publiczne LO im. Jana Pawła II Sióstr PrezentekRzeszów81,5%70,9%82,9%90,7%58,1%130215
12Społeczne LO z oddziałami dwujęzycznymi im. Małego KsięciaTarnobrzeg81,3%71,0%78,3%94,7%64,0%33228
13I LO im. Króla Stanisława LeszczyńskiegoJasło79,0%71,1%74,8%91,2%54,9%171312
14Samorządowe LO im. Cypriana Kamila NorwidaStalowa Wola78,5%63,9%82,8%88,9%51,1%217338
15III LODębica78,1%69,2%75,1%90,1%43,4%109366
16II LO im. Konstytucji 3 MajaKrosno77,4%66,2%75,3%90,6%53,7%247412
17II LO im. Ppłk Józefa ModrzejewskiegoJasło76,4%70,0%71,0%88,2%44,9%136457
18III LORzeszów76,4%67,6%72,2%89,3%31,9%257461
19LOKolbuszowa75,5%69,4%72,9%84,1%50,1%136510
20I LO im. Juliusza SłowackiegoPrzemyśl75,3%65,3%73,2%87,5%42,9%228521
21I LO im. Komisji Edukacji NarodowejSanok75,1%64,5%72,2%88,6%47,1%214530
22I LO im. Stanisława KonarskiegoMielec74,6%65,9%71,1%86,9%38,6%221562
23I LO im. Henryka SienkiewiczaŁańcut74,5%67,3%68,8%87,4%30,1%172568
24II LOJarosław74,2%70,6%67,1%84,9%30,0%190587
25LO im. Adama MickiewiczaStrzyżów74,1%68,9%70,3%83,1%52,1%149592
26II LO im. prof. Kazimierza MorawskiegoPrzemyśl74,0%62,4%73,0%86,6%57,1%208598
27II LO im. Marii Skłodowskiej-CurieSanok73,8%65,3%73,3%82,7%42,7%173614
28I LO im. Króla Kazimierza WielkiegoBrzozów73,7%70,4%67,7%83,1%38,2%181616
29I LO im. Mikołaja KopernikaJarosław73,7%68,5%66,5%86,2%44,7%245619
30VI LORzeszów73,7%62,0%72,7%86,4%33,0%346620
31Publiczne LO im. Pauli Montal Sióstr PijarekRzeszów73,3%64,2%70,7%85,1%47,9%60639
32I LO im. Komisji Edukacji NarodowejStalowa Wola73,0%60,1%73,0%86,0%47,5%271652
33LO z oddziałami dwujęzycznymiBoguchwała72,6%65,2%63,2%89,4%40,8%47670
34LO im. Stefana CzarnieckiegoNisko71,8%66,9%67,2%81,4%24,9%107712
35Publiczne Katolickie LO im. Anny JenkeJarosław71,2%66,2%68,4%79,0%40,7%35740
36LOUstrzyki Dolne70,8%64,1%66,6%81,7%35,7%87761
37ZSO im. prof. Stanisława Bąka LOGrębów70,8%57,5%71,4%83,3%–30764
38I LO im. Króla Władysława JagiełłyDębica70,4%62,5%66,2%82,4%35,6%225782
39LO im. ks. Piotra SkargiSędziszów Małopolski69,4%66,7%62,7%78,7%36,7%177846
40LO im. Mikołaja KopernikaTarnobrzeg69,2%59,5%66,5%81,6%35,5%321856
41LO nr 1Leżajsk69,0%60,0%65,3%81,6%37,0%400870
42LO im. Tadeusza KościuszkiRopczyce68,8%61,1%63,1%82,0%38,9%142881
43LO im. Tadeusza KościuszkiLubaczów68,2%66,1%60,1%78,3%26,8%187898
44V LOMielec67,7%59,6%58,3%85,1%–89922
45LOLesko66,9%55,3%64,7%80,8%44,0%55966
46III LO im. Generała Stanisława MaczkaKrosno66,0%60,9%59,1%78,2%21,8%1531000
47I LONowa Sarzyna65,9%61,0%60,1%76,6%24,9%631007
48I LO im. Króla Władysława JagiełłyPrzeworsk65,9%63,4%58,8%75,4%37,0%1601008
49VIII LO im. Stanisława WyspiańskiegoRzeszów65,3%61,0%52,9%82,0%14,2%1871034
50Samorządowe LOGłogów Małopolski64,7%53,7%63,6%76,8%35,7%451060
51VI LOJarosław63,8%64,3%53,9%73,1%–341110
52LO im. T. Kościuszki w Sokołowie Młp.Sokołów Małopolski63,1%57,4%59,0%73,0%30,4%421148
53IV LOPrzemyśl62,9%55,8%58,1%74,8%16,8%961157
54LO Mistrzostwa Sportowego ResoviaRzeszów62,1%50,9%58,6%76,8%–591190
55LO im. Komisji Edukacji NarodowejDynów62,1%55,8%58,5%71,9%34,0%901194
56VI LOKrosno61,7%58,9%51,7%74,6%7,6%1011213
57VII LORzeszów61,7%59,0%52,5%73,5%–771214
58ZS Publicznych LO im. Stanisława WyspiańskiegoRymanów61,2%59,8%48,2%75,7%17,6%1511230
59LOTarnobrzeg61,1%58,2%55,6%69,4%19,0%831238
60LO Mistrzostwa Sportowego StalRzeszów60,9%43,9%63,1%75,7%–261249
61III LOMielec60,7%62,0%43,7%76,3%–911262
62V LO im. Jana SzczepanikaKrosno60,6%62,2%44,2%75,3%–911270
63LO im. Sebastiana PetrycegoPilzno60,4%61,0%44,9%75,3%–311276
64II LOŁańcut59,9%53,8%51,5%74,5%27,8%2181304
65LOBłażowa59,8%50,5%55,8%73,1%–241310
66LO im. Jana KochanowskiegoNowa Dęba59,3%51,4%56,0%70,5%–241324
67LO Mistrzostwa Sportowego Igloopol DębicaDębica58,7%54,3%54,4%67,3%–331351
68LO im. Marii KonopnickiejJedlicze58,5%57,3%53,3%64,8%–391356
69LO im. Adama MickiewiczaŻołynia58,5%51,6%57,7%66,0%–201357
70LO im. Ignacego KrasickiegoDubiecko58,4%57,9%53,2%64,1%–511359
71Niepubliczne LOMielec58,2%49,4%46,4%78,8%–291369
72V LO im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego Szkoła Mistrzostwa SportowegoRzeszów58,1%61,2%49,8%63,5%17,5%1091374
73IV LOJarosław58,0%58,1%50,8%65,2%–361384
74III LO w ZS nr 1 im. gen. Władysława SikorskiegoStalowa Wola57,8%51,0%49,7%72,8%17,6%2031393
75LO im. Marii Skłodowskiej-CurieKołaczyce57,4%58,6%46,0%67,7%15,2%1311408
76Salezjańskie Publiczne LOPrzemyśl57,2%57,1%50,9%63,5%–261413
77LO Mistrzostwa Sportowego im. Książąt CzartoryskichJarosław57,0%58,0%47,6%65,3%–221421
78LO Mistrzostwa Sportowego KarpatyKrosno56,5%56,9%47,6%64,9%–221443
79VIII LOJarosław56,4%58,0%44,4%66,7%–311449
80LO im. Bartosza GłowackiegoJodłowa55,3%49,9%44,0%72,0%–211479
81LO nr XIVRzeszów55,3%48,4%51,8%65,6%16,1%441483
82LOMiejsce Piastowe53,8%57,0%40,0%64,4%7,7%1661536
83LOTyczyn53,4%48,3%45,1%66,6%–711548
84XI LORzeszów52,9%46,7%39,1%72,8%–521562
85LOTrzciana51,7%50,0%47,8%57,4%–221599
86LO w KamieniuNowy Kamień51,4%47,0%44,7%62,6%–281607
87II LOBrzozów50,8%57,1%38,5%56,8%–601626
88LO Edu-Sport z oddziałami mistrzostwa SportowegoKrosno50,7%42,1%44,6%65,5%–211631
89XII LO z oddziałami integracyjnymiRzeszów50,7%46,9%39,1%66,2%–531632
90LOTarnobrzeg50,4%49,3%42,5%59,5%–301637
91LO im. Mikołaja KopernikaNowy Żmigród48,6%49,5%36,4%59,9%–231685
92X LORzeszów48,1%48,5%39,6%56,2%–731695
93II LOPrzeworsk45,8%44,6%36,2%56,5%–561732
94II LO w ZS nr 2 im. Tadeusza KościuszkiStalowa Wola41,2%31,5%38,2%54,0%–251782
95III LOŁańcut39,5%33,5%33,6%51,4%–351805
96LO SportoweRopczyce35,7%33,2%33,7%40,2%–291824

Licea w Rzeszowie i w innych miastach Podkarpacia

Rzeszów ma 18 liceów w rankingu, a połowa z nich ma więcej niż 69,3%. Najlepsze rzeszowskie liceum to II LO im. płk. Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie (86,1%). W Krośnie prowadzi I LO im. Mikołaja Kopernika w Krośnie (83,8%), w Dębicy II LO im. Księdza Jana Twardowskiego w Dębicy (82,1%), a w Mielcu II LO im. Mikołaja Kopernika w Mielcu (81,9%).

Miejscowości, w których są co najmniej trzy licea z rankingu: najlepsze liceum i środkowy wynik ogólny (połowa liceów w tej miejscowości ma wynik niższy).
MiejscowośćLiceówNajlepsze liceumWynik ogólnyMiejsce w województwieŚrodkowy wynik
Rzeszów18II LO im. płk. Leopolda Lisa-Kuli86,1%369,3%
Krosno7I LO z oddziałami dwujęzycznymi im. Mikołaja Kopernika83,8%561,7%
Jarosław7II LO74,2%2463,8%
Tarnobrzeg5I Społeczne LO im. Hetmana Jana Tarnowskiego87,2%269,2%
Mielec5II LO im. Mikołaja Kopernika81,9%967,7%
Dębica4II LO im. Księdza Jana Twardowskiego82,1%774,2%
Stalowa Wola4Samorządowe LO im. Cypriana Kamila Norwida78,5%1465,4%
Przemyśl4I LO im. Juliusza Słowackiego75,3%2068,4%
Jasło3IV LO z oddziałami dwujęzycznymi i integracyjnymi im. Jana Pawła II88,0%179,0%
Łańcut3I LO im. Henryka Sienkiewicza74,5%2359,9%

Najlepsze licea w województwie podkarpackim z przedmiotów rozszerzonych

II LO im. płk. Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie prowadzi w województwie z biologii (71,5%), chemii (71,7%), fizyki (62,1%) i angielskiego rozszerzonego (89,7%). Z matematyki rozszerzonej najwyższą średnią ma I Społeczne LO im. Hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnobrzegu: 73,0% przy 43 zdających.

  1. 1I Społeczne LO im. Hetmana Jana TarnowskiegoTarnobrzeg73,0%43 os.
  2. 2II LO im. płk. Leopolda Lisa-KuliRzeszów63,1%131 os.
  3. 3I LO z oddziałami dwujęzycznymi im. Mikołaja KopernikaKrosno61,8%135 os.
  4. 4IV LO z oddziałami dwujęzycznymi i integracyjnymi im. Jana Pawła IIJasło60,0%31 os.
  5. 5Publiczne LO im. Jana Pawła II Sióstr PrezentekRzeszów58,1%63 os.
  6. 6Publiczne Akademickie LO z oddziałami dwujęzycznymiRzeszów57,4%39 os.
  7. 7I LO im. ks. Stanisława KonarskiegoRzeszów57,2%76 os.
  8. 8II LO im. prof. Kazimierza MorawskiegoPrzemyśl57,1%70 os.
  9. 9I LO im. Króla Stanisława LeszczyńskiegoJasło54,9%67 os.
  10. 10II LO im. Konstytucji 3 MajaKrosno53,7%87 os.
  11. śr.Średnia województwawszystkie szkoły35,6%5242 os.

Matura z matematyki rozszerzonej 2026: 10 liceów z najwyższą średnią spośród 47, w których pisało co najmniej 20 osób.

Podkarpackie na tle Polski: matura 2026 we wszystkich szkołach

Tabela obejmuje wszystkie szkoły z województwa, także technika. Podkarpackie ma piąty wynik w Polsce z matematyki podstawowej (59,6%) i szósty z chemii (41,1%). Najsłabiej wypada angielski: rozszerzony (66,2%) jest ostatni w kraju, a podstawowy (75,9%) przedostatni.

Średni wynik procentowy matury 2026 we wszystkich szkołach województwa (licea i technika) i w całej Polsce, różnica w punktach procentowych i miejsce województwa wśród 16. Źródło: Mapa Wyników Egzaminów, dane CKE.
PrzedmiotWojewództwo 2026Polska 2026RóżnicaMiejsce na 16Województwo 2025
Polski, poziom podstawowy58,1%58,9%−0,8957,8%
Matematyka, poziom podstawowy59,6%59,0%+0,6561,5%
Angielski, poziom podstawowy75,9%78,4%−2,41575,3%
Matematyka, poziom rozszerzony35,6%37,1%−1,5731,5%
Angielski, poziom rozszerzony66,2%69,2%−3,01660,5%
Biologia, poziom rozszerzony40,5%40,7%−0,3746,6%
Chemia, poziom rozszerzony41,1%40,8%+0,4641,6%
Fizyka, poziom rozszerzony37,7%41,8%−4,11448,3%
Polski, poziom rozszerzony41,6%43,9%−2,21045,2%
Geografia, poziom rozszerzony37,2%40,6%−3,31436,4%
Historia, poziom rozszerzony46,3%47,2%−0,9642,8%
Informatyka, poziom rozszerzony37,5%39,7%−2,1838,5%

Co z tego wynika dla rodzica? Na Podkarpaciu dobre liceum nie musi być w Rzeszowie, czołówkę tworzą też Jasło, Tarnobrzeg i Krosno. Najsłabszym przedmiotem całego województwa jest angielski, więc jeśli dziecko chce zdawać go rozszerzony, pracę nad nim trzeba zacząć wcześnie.

Rankingi liceów w innych województwach

Ranking całej Polski, z pierwszą setką i najlepszym liceum każdego województwa, jest na stronie Ranking liceów 2026.

Trustpilot, stan na 27.10.2026

Co piszą rodzice i uczniowie

Na Trustpilot mamy 16 opinii, 15 z nich na pięć gwiazdek. Poniżej sześć, każdą przeczytasz w całości pod linkiem.

Moje dziecko nareszcie rozumie matematykę

Moje dziecko nareszcie rozumie matematykę. I, co najważniejsze, chce ją zrozumieć. Egzamin zaliczeniowy zdany, i to dobrze. Pani Zosia - najlepszy nauczyciel. […] Po każdych zajęciach feedback dla rodzica, zadania domowe. […] Dodatkowym atutem jest spotkanie online z rodzicem i dzieckiem po lekcji próbnej- rozmowa na temat wiedzy i potrzeb ucznia i dostosowanie planu nauki na czas trwania korepetycji.

Idealne tempo, świetne omawianie, polecam!

Korepetycje z rozszerzonej biologii miałam dopiero dwa razy a już jestem zadowolona i pewna że będzie mi się świetnie pracowało. Materiał jest omawiany przez Panią Gabrielę dynamicznie i konkretnie, jednak nie brakuje czasu na pytania czy przedstawienia danej rzeczy jeszcze raz na spokojnie. […] Po zajęciach również udostępniane są notatki oraz zadania z materiału z lekcji co uważam za bardzo dobrą powtórkę. Polecam!!!

Jestem zadowolona z zajęć z Panem Arturem

Jestem zadowolona z zajęć z Panem Arturem. Elastyczne podejście do zajęć. Syn chętnie korzysta z lekcji. Pan Artur potrafi szybko dotrzeć do sedna problemu i przełożyć to na logikę nastolatka.

KSKatarzyna Szymala23 października 2026Trustpilot

Matura 2027

Syn przygotowuje się już od połowy 3 klasy. Zajęcia są prowadzone w sposób jasny i dostosowany do wymagań matury. Dzięki wiedzy i cierpliwości pani Wiktorii nawet trudne zagadnienia stają się zrozumiałe, […] a arkusze maturalne wydają się łatwiejsze.

Jako maturzystka jestem bardzo zadowolona

Jako maturzystka jestem bardzo zadowolona ze współpracy. Duży plus za indywidualne podejście i świetną organizację. Zajęcia są dostosowane do mojego poziomu pomagają mi lepiej zrozumieć materiał i WIDZĘ POSTĘPY!! Gorąco polecam 🤩🤩

Syn zaczął korepetycje od sierpnia

Syn zaczął korepetycje od sierpnia. Firma bardzo dobrze zorganizowane. Jasne zasady współpracy. Korepetycje odbywają się zgodnie z planem. Praca korepetytorów profesjonalna. Syn bardzo zadowolony z korepetycji z chemii z Julią oraz z biologi z Anną.

Pytania o licea w województwie podkarpackim

Które liceum jest najlepsze w województwie podkarpackim?
IV LO im. Jana Pawła II w Jaśle, z wynikiem ogólnym 88,0%, trzydzieste trzecie w Polsce. Drugie jest I Społeczne LO im. Hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnobrzegu (87,2%), a trzecie II LO im. płk. Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie (86,1%).
Jakie jest najlepsze liceum w Rzeszowie?
II LO im. płk. Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie, z wynikiem ogólnym 86,1% i 73. miejscem w Polsce. Drugie w Rzeszowie jest I LO im. ks. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie (84,1%).
Ile liceów z Podkarpacia jest w pierwszej setce w Polsce?
Trzy: z Jasła, Tarnobrzega i Rzeszowa. I Społeczne LO im. Hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnobrzegu awansowało ze 180. miejsca w 2025 roku na 48.
Gdzie na Podkarpaciu najlepiej zdaje się matematykę rozszerzoną?
W I Społecznym LO im. Hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnobrzegu: 73,0% średnio. Średnia wszystkich szkół z województwa to 35,6%.
Skąd są dane i jak liczymy ranking?
Z Mapy Wyników Egzaminów, którą prowadzi Centrum Informatyczne Edukacji. To oficjalne wyniki CKE z terminu głównego 2026: liczba zdających i średni wynik procentowy każdej szkoły. Średnią Polski liczymy z tych samych danych, ważąc województwa liczbą zdających. Wynik ogólny liceum to średnia z polskiego, matematyki i angielskiego na poziomie podstawowym. W rankingu są licea, w których każdy z tych egzaminów pisało co najmniej 20 osób, bez techników i szkół dla dorosłych.
Ile kosztują korepetycje przed maturą albo egzaminem ósmoklasisty?
Lekcja kosztuje od 79 zł do nieco ponad 120 zł, zależnie od poziomu, czyli podstawówki, liceum albo matury rozszerzonej, i od liczby zajęć. Dokładną kwotę podaje koordynator po bezpłatnej lekcji próbnej. Lekcje odbywają się online, więc nie ma znaczenia, w której miejscowości uczeń mieszka.

Aktualizacja: 28 października 2026Źródła: Mapa Wyników Egzaminów (Centrum Informatyczne Edukacji, dane CKE)Ranking liceów 2026 w PolsceProfTutoring to marka Professional Tutoring sp. z o.o.

Na pierwszej lekcji sprawdzimy, gdzie dziecko traci punkty

40 minut z korepetytorem na zadaniach z arkuszy CKE, bez płatności. Po lekcji umawiamy krótką rozmowę z rodzicem: mówimy, co wyszło, i proponujemy plan. Jeśli nie pasuje, po prostu nie kontynuujesz. Zero ryzyka, zero zobowiązań!