Dane CKE z matury 2026 · 82 liceów

Ranking liceów zachodniopomorskie 2026 · wyniki matury CKERanking liceów w województwie zachodniopomorskim 2026

W rankingu są 82 licea z Pomorza Zachodniego, z czego 4 w pierwszej setce Polski. Prowadzi XIII LO w Szczecinie z wynikiem 89,9% z trzech obowiązkowych matur, czternaste w kraju. Trzecie w województwie jest już liceum z Koszalina: I LO im. Stanisława Dubois.

Zobacz ranking82 liceów, z wyszukiwarką
Matura 2026 Zachodniopomorskie

Pierwsza piątka w województwie

  1. 1XIII LOSzczecin · 14. w Polsce89,9%wynik ogólny
  2. 2V LO z oddziałami dwujęzycznymi im. Adama AsnykaSzczecin · 53. w Polsce87,1%wynik ogólny
  3. 3I LO im. Stanisława DuboisKoszalin · 93. w Polsce84,9%wynik ogólny
  4. 4XIV LO z oddziałami dwujęzycznymiSzczecin · 94. w Polsce84,9%wynik ogólny
  5. 5II LO im. Władysława BroniewskiegoKoszalin · 110. w Polsce84,4%wynik ogólny
Wynik ogólny: średnia z polskiego, matematyki i angielskiego na poziomie podstawowym. Źródło: Mapa Wyników Egzaminów, dane CKE.

Ranking liceów w województwie zachodniopomorskim: wszystkie licea

Tabela zawiera wszystkie licea województwa z co najmniej 20 zdającymi z każdego egzaminu obowiązkowego. Wpisz Koszalin, Stargard albo Kołobrzeg, a zostaną tylko tamtejsze szkoły. Środkowe liceum województwa ma wynik ogólny 63,0%, wyraźnie poniżej środka Polski (67,7%).

82 liceów

Wszystkie licea z rankingu: miejsce w województwie, wynik ogólny (średnia z polskiego, matematyki i angielskiego na poziomie podstawowym, matura 2026), wyniki tych egzaminów, matematyka rozszerzona, liczba zdających i miejsce w Polsce. Źródło: Mapa Wyników Egzaminów, dane CKE.
#LiceumWynik ogólnyPolski PMatematyka PAngielski PMatematyka RZdającychMiejsce w Polsce
1XIII LOSzczecin89,9%81,9%91,8%96,2%78,6%10014
2V LO z oddziałami dwujęzycznymi im. Adama AsnykaSzczecin87,1%78,5%87,3%95,5%62,4%18653
3I LO im. Stanisława DuboisKoszalin84,9%78,3%81,8%94,7%58,5%17393
4XIV LO z oddziałami dwujęzycznymiSzczecin84,9%76,3%83,5%94,9%56,8%13394
5II LO im. Władysława BroniewskiegoKoszalin84,4%75,4%83,2%94,8%57,6%211110
6II LO im. Mieszka ISzczecin84,4%76,9%82,2%94,0%53,7%212113
7IX LO z oddziałami dwujęzycznymi im. Bohaterów Monte CassinoSzczecin84,1%77,4%79,2%95,7%48,4%263122
8I LO Dwujęzyczne im. Mikołaja KopernikaKołobrzeg81,3%76,3%73,8%93,8%45,9%152230
9Katolickie LO im. św. Maksymiliana Marii KolbegoSzczecin80,8%72,0%78,0%92,5%71,0%49243
10Społeczne LO STOSzczecinek80,5%78,8%70,8%91,8%–24255
11I LO im. M. Skłodowskiej CurieSzczecin79,0%74,1%69,9%93,0%34,5%301316
12LO z oddziałami integracyjnymi im. Mieszka IŚwinoujście78,3%70,7%74,6%89,6%40,0%132355
13XVI LOSzczecin77,4%70,7%71,5%90,1%35,7%162406
14LO w ZS Stowarzyszenia OświatowegoDębno76,9%72,6%68,3%89,8%–30433
15II LOKołobrzeg75,8%70,7%69,2%87,6%40,0%131492
16VI LO im. Stefana CzarnieckiegoSzczecin75,7%71,8%66,3%88,8%36,9%210500
17I LO im. ks. ElżbietySzczecinek75,4%69,2%68,1%88,8%29,5%190519
18I LO im. Adama MickiewiczaStargard75,3%68,6%70,4%87,1%35,0%200520
19I Prywatne LOSzczecin75,1%66,8%66,0%92,4%41,1%54532
20XII LOSzczecin72,5%69,5%60,3%87,7%18,1%69675
21IV LO im. B. PrusaSzczecin72,3%65,7%62,2%88,9%24,4%149690
22V LO im. Stanisława LemaKoszalin72,2%66,1%62,2%88,1%29,9%222698
23LO im. Bogusława XBiałogard71,6%68,9%63,1%82,7%25,3%125718
24LOŚwidwin71,5%67,2%67,4%80,0%37,6%88725
25I LO im. Stefana ŻeromskiegoGoleniów71,1%67,3%60,8%85,0%37,6%119747
26LO z oddziałami dwujęzycznymi im. Bolesława ChrobregoGryfice71,0%66,1%64,2%82,7%18,6%94750
27III LO im. Mikołaja KopernikaSzczecin71,0%69,0%57,3%86,7%19,5%128751
28XI LO z oddziałami dwujęzycznymiSzczecin69,1%64,0%56,6%86,5%–108865
29Społeczne LO Społecznego Towarzystwa Szkoły GimnazjalnejŚwinoujście68,9%58,5%59,9%88,2%–28875
30LO im. Bolesława KrzywoustegoKamień Pomorski67,4%64,7%59,5%78,1%42,9%58938
31II LO w ZS nr 1 im. Komisji Edukacji NarodowejSzczecinek67,2%67,5%53,4%80,6%9,8%117950
32Niepubliczne LO Fundacji Królowej Świętej JadwigiPrzecław67,2%64,7%50,3%86,5%–22953
33II LONowogard66,8%60,2%59,0%81,1%37,3%95974
34LO z oddziałami integracyjnymiSzczecin64,7%66,0%47,4%80,7%12,2%881063
35VI LOKoszalin64,4%62,7%50,6%79,9%21,2%2181073
36LO Mistrzostwa SportowegoSzczecin64,3%60,9%56,2%75,9%16,0%751078
37I LO im. Kazimierza Wielkiego z oddziałami mistrzostwa SportowegoWałcz64,0%60,7%57,6%73,9%32,8%1011092
38LO z oddziałami dwujęzycznymiKalisz Pomorski63,9%59,1%53,6%78,8%30,3%1041106
39I LO im. Aleksandra OmieczyńskiegoGryfino63,8%56,3%58,0%77,1%27,7%1301109
40VIII LO im. Olimpijczyków PolskichSzczecin63,6%64,6%48,5%77,8%–731121
41LO im. Stanisława StaszicaPołczyn-Zdrój63,2%61,2%47,8%80,8%–381145
42LOŁobez62,8%62,8%52,1%73,4%–581163
43LO im. Bohaterów Oflagu IidBorne Sulinowo62,7%66,5%40,0%81,5%–241167
44II LO im. Cypriana Kamila NorwidaStargard62,4%61,6%46,6%79,1%22,6%2431176
45LO im. i Armii Wojska PolskiegoDrawsko Pomorskie62,2%52,6%59,5%74,5%45,5%751186
46I LO im. Ppor. Emilii GierczakNowogard61,9%55,8%54,3%75,7%18,7%1091199
47Liceum Ogólnokształące w ZS nr 1 im. Noblistów Polskich przyPyrzyce61,9%61,0%53,9%70,8%34,4%1141201
48LO Mistrzostwa Sportowego w ZS im. Czesława Miłosza w GryficachGryfice61,9%57,5%54,1%74,1%–761203
49I LOBarlinek61,2%50,5%59,2%74,0%21,9%971228
50LO ZdrojeSzczecin61,2%57,8%48,8%77,0%–251231
51VII LO im. K. K. BaczyńskiegoSzczecin60,9%59,5%49,1%74,2%–1621245
52I LOSławno60,9%62,0%41,5%79,3%–461246
53XVIII LO im. Józefa WybickiegoSzczecin60,9%62,8%44,0%76,0%–1221248
54LO im. Krzysztofa Kamila BaczyńskiegoResko60,7%64,5%49,2%68,2%–211263
55III LO z oddziałami sportowymiStargard60,7%54,2%54,2%73,6%–251265
56Niepubliczne LO Szkoła Bez Granic ŚwinoujścieŚwinoujście60,1%56,6%44,6%79,0%19,0%2541291
57LO Szkoła Mistrzostwa Sportowego z oddziałami dwujęzycznymi nr IPolice60,1%57,3%45,3%77,6%15,4%1411295
58II LO im. Bohaterów Powstania WarszawskiegoGryfino59,7%59,5%45,9%73,8%–221315
59LOLipiany58,9%57,1%45,9%73,7%–231336
60I LOChoszczno58,9%60,2%50,5%65,9%37,6%951340
61II LO w ZSMyślibórz58,3%50,8%45,3%78,9%–491361
62LO im. SybirakówSzczecin58,0%55,8%46,1%72,1%–331385
63LO im. Bohaterów Spod SiekierekChojna56,9%57,0%48,5%65,2%–581425
64LO w ZS im. Zbigniewa Herberta w TrzebiatowieTrzebiatów56,4%55,3%46,2%67,7%–561446
65LOZłocieniec56,2%58,6%34,5%75,6%–441453
66Publiczne LO im. Kardynała Augusta HlondaGoleniów56,2%54,5%37,4%76,6%–341454
67LO Teb EdukacjaSzczecin55,6%56,7%34,6%75,3%–321471
68LO im. 3 Dywizji Strzelców KarpackichCzaplinek54,3%62,0%37,5%63,4%–261519
69V LO w ZS nr 6 im. St. StaszicaSzczecinek53,7%46,5%56,6%57,9%–361540
70LOGościno53,2%47,1%41,8%70,6%–351553
71LO im. Stefana ŻeromskiegoDarłowo52,8%53,9%38,0%66,5%–421566
72II LO w ZS nr 7Biały Bór51,1%46,5%45,4%61,5%–621614
73LO z oddziałami sportowymiSzczecin50,8%47,6%40,6%64,0%–521629
74Społeczne LO STO im. Zbigniewa HerbertaKołobrzeg50,1%40,7%35,7%74,0%–301647
75Prywatne Centrum Edukacyjne Szkoły Sukces I LOBiałogard48,6%52,9%36,0%57,0%–351684
76LO dla MłodzieżyStargard47,8%43,0%32,2%68,1%–401702
77I LODębno47,6%41,9%40,9%60,0%–451706
78Niepubliczne LOStargard46,5%48,3%32,7%58,6%–351721
79LO DeltaSzczecin45,0%47,1%26,9%61,1%–1171739
80LOTychowo41,3%44,0%28,0%51,9%–241780
81LO Teb EdukacjaKoszalin39,0%36,9%19,9%60,4%–461807
82Prywatne LOKoszalin36,6%42,1%24,5%43,1%–341819

Licea w Szczecinie, Koszalinie i w innych miastach

Szczecin ma 24 licea w rankingu, a połowa z nich ma wynik ogólny powyżej 71,6%. Koszalin ma 6 liceów i dwa mocne: I LO im. Stanisława Dubois w Koszalinie (84,9%) i II LO im. Władysława Broniewskiego w Koszalinie (84,4%). W mniejszych miastach wyróżniają się I LO Dwujęzyczne im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu (81,3%) i Społeczne LO STO w Szczecinku (80,5%).

Miejscowości, w których są co najmniej trzy licea z rankingu: najlepsze liceum i środkowy wynik ogólny (połowa liceów w tej miejscowości ma wynik niższy).
MiejscowośćLiceówNajlepsze liceumWynik ogólnyMiejsce w województwieŚrodkowy wynik
Szczecin24XIII LO89,9%171,6%
Koszalin6I LO im. Stanisława Dubois84,9%368,3%
Stargard5I LO im. Adama Mickiewicza75,3%1860,7%
Szczecinek4Społeczne LO STO80,5%1071,3%
Kołobrzeg3I LO Dwujęzyczne im. Mikołaja Kopernika81,3%875,8%
Świnoujście3LO z oddziałami integracyjnymi im. Mieszka I78,3%1268,9%

Najlepsze licea w województwie zachodniopomorskim z przedmiotów rozszerzonych

XIII LO w Szczecinie prowadzi w województwie ze wszystkich pięciu głównych przedmiotów rozszerzonych: z matematyki (78,6%), fizyki (77,2%), biologii (76,4%), chemii (69,1%) i angielskiego (92,5%). Z matematyki rozszerzonej to piąty wynik w Polsce wśród liceów z co najmniej 20 zdającymi.

  1. 1XIII LOSzczecin78,6%66 os.
  2. 2V LO z oddziałami dwujęzycznymi im. Adama AsnykaSzczecin62,4%114 os.
  3. 3I LO im. Stanisława DuboisKoszalin58,5%76 os.
  4. 4II LO im. Władysława BroniewskiegoKoszalin57,6%107 os.
  5. 5XIV LO z oddziałami dwujęzycznymiSzczecin56,8%61 os.
  6. 6II LO im. Mieszka ISzczecin53,7%93 os.
  7. 7IX LO z oddziałami dwujęzycznymi im. Bohaterów Monte CassinoSzczecin48,4%106 os.
  8. 8I LO Dwujęzyczne im. Mikołaja KopernikaKołobrzeg45,9%65 os.
  9. 9II LOKołobrzeg40,0%38 os.
  10. 10LO z oddziałami integracyjnymi im. Mieszka IŚwinoujście40,0%52 os.
  11. śr.Średnia województwawszystkie szkoły33,9%2631 os.

Matura z matematyki rozszerzonej 2026: 10 liceów z najwyższą średnią spośród 26, w których pisało co najmniej 20 osób.

Zachodniopomorskie na tle Polski: matura 2026 we wszystkich szkołach

Tabela obejmuje wszystkie szkoły z województwa, z technikami. Zachodniopomorskie ma trzeci wynik w Polsce z polskiego podstawowego (60,2%), ale ostatni, szesnasty, z matematyki podstawowej (55,4%). Matematyka rozszerzona (33,9%) jest dwunasta.

Średni wynik procentowy matury 2026 we wszystkich szkołach województwa (licea i technika) i w całej Polsce, różnica w punktach procentowych i miejsce województwa wśród 16. Źródło: Mapa Wyników Egzaminów, dane CKE.
PrzedmiotWojewództwo 2026Polska 2026RóżnicaMiejsce na 16Województwo 2025
Polski, poziom podstawowy60,2%58,9%+1,3358,2%
Matematyka, poziom podstawowy55,4%59,0%−3,61657,2%
Angielski, poziom podstawowy78,0%78,4%−0,3678,7%
Matematyka, poziom rozszerzony33,9%37,1%−3,21230,9%
Angielski, poziom rozszerzony69,0%69,2%−0,3764,2%
Biologia, poziom rozszerzony39,2%40,7%−1,51044,2%
Chemia, poziom rozszerzony39,1%40,8%−1,71041,2%
Fizyka, poziom rozszerzony39,6%41,8%−2,2847,2%
Polski, poziom rozszerzony43,9%43,9%+0,0743,7%
Geografia, poziom rozszerzony37,4%40,6%−3,21237,5%
Historia, poziom rozszerzony40,2%47,2%−7,01642,1%
Informatyka, poziom rozszerzony34,8%39,7%−4,91241,0%

Co z tego wynika dla rodzica? Matematyka to najsłabszy punkt województwa, i to na obu poziomach. Uczeń, który potrzebuje dobrego wyniku z matematyki, na przykład na politechnikę albo ekonomię, znajdzie wynik swojej szkoły z matematyki rozszerzonej w zakładkach wyżej. Jeśli jest niski, dodatkową pracę lepiej zaplanować od początku liceum.

Rankingi liceów w innych województwach

Ranking całej Polski, z pierwszą setką i najlepszym liceum każdego województwa, jest na stronie Ranking liceów 2026.

Trustpilot, stan na 27.10.2026

Co piszą rodzice i uczniowie

Na Trustpilot mamy 16 opinii, 15 z nich na pięć gwiazdek. Poniżej sześć, każdą przeczytasz w całości pod linkiem.

Moje dziecko nareszcie rozumie matematykę

Moje dziecko nareszcie rozumie matematykę. I, co najważniejsze, chce ją zrozumieć. Egzamin zaliczeniowy zdany, i to dobrze. Pani Zosia - najlepszy nauczyciel. […] Po każdych zajęciach feedback dla rodzica, zadania domowe. […] Dodatkowym atutem jest spotkanie online z rodzicem i dzieckiem po lekcji próbnej- rozmowa na temat wiedzy i potrzeb ucznia i dostosowanie planu nauki na czas trwania korepetycji.

Idealne tempo, świetne omawianie, polecam!

Korepetycje z rozszerzonej biologii miałam dopiero dwa razy a już jestem zadowolona i pewna że będzie mi się świetnie pracowało. Materiał jest omawiany przez Panią Gabrielę dynamicznie i konkretnie, jednak nie brakuje czasu na pytania czy przedstawienia danej rzeczy jeszcze raz na spokojnie. […] Po zajęciach również udostępniane są notatki oraz zadania z materiału z lekcji co uważam za bardzo dobrą powtórkę. Polecam!!!

Jestem zadowolona z zajęć z Panem Arturem

Jestem zadowolona z zajęć z Panem Arturem. Elastyczne podejście do zajęć. Syn chętnie korzysta z lekcji. Pan Artur potrafi szybko dotrzeć do sedna problemu i przełożyć to na logikę nastolatka.

KSKatarzyna Szymala23 października 2026Trustpilot

Matura 2027

Syn przygotowuje się już od połowy 3 klasy. Zajęcia są prowadzone w sposób jasny i dostosowany do wymagań matury. Dzięki wiedzy i cierpliwości pani Wiktorii nawet trudne zagadnienia stają się zrozumiałe, […] a arkusze maturalne wydają się łatwiejsze.

Jako maturzystka jestem bardzo zadowolona

Jako maturzystka jestem bardzo zadowolona ze współpracy. Duży plus za indywidualne podejście i świetną organizację. Zajęcia są dostosowane do mojego poziomu pomagają mi lepiej zrozumieć materiał i WIDZĘ POSTĘPY!! Gorąco polecam 🤩🤩

Syn zaczął korepetycje od sierpnia

Syn zaczął korepetycje od sierpnia. Firma bardzo dobrze zorganizowane. Jasne zasady współpracy. Korepetycje odbywają się zgodnie z planem. Praca korepetytorów profesjonalna. Syn bardzo zadowolony z korepetycji z chemii z Julią oraz z biologi z Anną.

Pytania o licea w województwie zachodniopomorskim

Które liceum jest najlepsze w województwie zachodniopomorskim?
XIII LO w Szczecinie, z wynikiem ogólnym 89,9%, czternaste w Polsce. Drugie jest V LO im. Adama Asnyka w Szczecinie (87,1%), a trzecie I LO im. Stanisława Dubois w Koszalinie (84,9%).
Jakie jest najlepsze liceum w Koszalinie?
I LO im. Stanisława Dubois w Koszalinie, z wynikiem ogólnym 84,9% i 93. miejscem w Polsce. Tuż za nim jest II LO im. Władysława Broniewskiego w Koszalinie (84,4%).
Ile liceów z województwa zachodniopomorskiego jest w pierwszej setce w Polsce?
Cztery: XIII LO, V LO i XIV LO ze Szczecina oraz I LO im. Stanisława Dubois z Koszalina.
Gdzie w województwie zachodniopomorskim najlepiej zdaje się matematykę rozszerzoną?
W XIII LO w Szczecinie: 78,6% średnio przy 66 zdających. Średnia wszystkich szkół z województwa to 33,9%.
Skąd są dane i jak liczymy ranking?
Z Mapy Wyników Egzaminów, którą prowadzi Centrum Informatyczne Edukacji. To oficjalne wyniki CKE z terminu głównego 2026: liczba zdających i średni wynik procentowy każdej szkoły. Średnią Polski liczymy z tych samych danych, ważąc województwa liczbą zdających. Wynik ogólny liceum to średnia z polskiego, matematyki i angielskiego na poziomie podstawowym. W rankingu są licea, w których każdy z tych egzaminów pisało co najmniej 20 osób, bez techników i szkół dla dorosłych.
Ile kosztują korepetycje przed maturą albo egzaminem ósmoklasisty?
Lekcja kosztuje od 79 zł do nieco ponad 120 zł, zależnie od poziomu, czyli podstawówki, liceum albo matury rozszerzonej, i od liczby zajęć. Dokładną kwotę podaje koordynator po bezpłatnej lekcji próbnej. Lekcje odbywają się online, więc nie ma znaczenia, w której miejscowości uczeń mieszka.

Aktualizacja: 28 października 2026Źródła: Mapa Wyników Egzaminów (Centrum Informatyczne Edukacji, dane CKE)Ranking liceów 2026 w PolsceProfTutoring to marka Professional Tutoring sp. z o.o.

Na pierwszej lekcji sprawdzimy, gdzie dziecko traci punkty

40 minut z korepetytorem na zadaniach z arkuszy CKE, bez płatności. Po lekcji umawiamy krótką rozmowę z rodzicem: mówimy, co wyszło, i proponujemy plan. Jeśli nie pasuje, po prostu nie kontynuujesz. Zero ryzyka, zero zobowiązań!