Dane CKE z matury 2026 · 100 liceów

Ranking liceów lubelskie 2026 · wyniki matury CKERanking liceów w województwie lubelskim 2026

W rankingu jest dokładnie 100 liceów z Lubelszczyzny, a 3 z nich są w pierwszej setce Polski, wszystkie z Lublina. Prowadzi III LO im. Unii Lubelskiej w Lublinie z wynikiem 87,8% z trzech obowiązkowych matur, trzydzieste siódme w kraju. Czwarte w województwie jest I Społeczne LO w Zamościu.

Zobacz ranking100 liceów, z wyszukiwarką
Matura 2026 Lubelskie

Pierwsza piątka w województwie

  1. 1III LO im. Unii LubelskiejLublin · 37. w Polsce87,8%wynik ogólny
  2. 2IX LO im. Mikołaja KopernikaLublin · 67. w Polsce86,4%wynik ogólny
  3. 3I LO im. Stanisława StaszicaLublin · 98. w Polsce84,8%wynik ogólny
  4. 4I Społeczne LO im. Unii EuropejskiejZamość · 111. w Polsce84,4%wynik ogólny
  5. 5Ogólnokształcące Liceum LotniczeDęblin · 154. w Polsce83,0%wynik ogólny
Wynik ogólny: średnia z polskiego, matematyki i angielskiego na poziomie podstawowym. Źródło: Mapa Wyników Egzaminów, dane CKE.

Ranking liceów w województwie lubelskim: wszystkie licea

Tabela zawiera wszystkie licea województwa z co najmniej 20 zdającymi z każdego egzaminu obowiązkowego. Wpisz Zamość, Puławy albo Chełm, a zostaną tylko tamtejsze szkoły. Środkowe lubelskie liceum ma wynik ogólny 64,4%, wyraźnie poniżej środka Polski (67,7%).

100 liceów

Wszystkie licea z rankingu: miejsce w województwie, wynik ogólny (średnia z polskiego, matematyki i angielskiego na poziomie podstawowym, matura 2026), wyniki tych egzaminów, matematyka rozszerzona, liczba zdających i miejsce w Polsce. Źródło: Mapa Wyników Egzaminów, dane CKE.
#LiceumWynik ogólnyPolski PMatematyka PAngielski PMatematyka RZdającychMiejsce w Polsce
1III LO im. Unii LubelskiejLublin87,8%75,0%92,0%96,5%75,3%16437
2IX LO im. Mikołaja KopernikaLublin86,4%75,1%88,2%95,9%65,7%18967
3I LO im. Stanisława StaszicaLublin84,8%69,5%89,5%95,5%68,6%19298
4I Społeczne LO im. Unii EuropejskiejZamość84,4%76,0%86,0%91,3%80,5%88111
5Ogólnokształcące Liceum LotniczeDęblin83,0%69,6%88,6%90,9%61,1%45154
6II LO im. Hetmana Jana ZamoyskiegoLublin81,9%65,8%86,3%93,6%64,2%191193
7V LO im. Marii Skłodowskiej-CurieLublin81,5%66,6%84,6%93,3%59,0%258217
8LO im. Jana III SobieskiegoLublin80,6%70,4%78,5%92,9%66,9%55252
9I LO im. Jana ZamoyskiegoZamość80,4%72,5%80,1%88,7%61,3%284257
10IV LO im. Jana Pawła IIŁuków80,0%70,9%81,0%88,1%60,2%160269
11XXI LO im. św. Stanisława KostkiLublin79,9%65,6%82,5%91,5%57,9%197274
12Prywatne LO im. Królowej JadwigiLublin78,9%61,2%82,2%93,4%59,6%100321
13Katolickie LO im. Cypriana NorwidaBiała Podlaska78,9%68,5%77,8%90,2%45,4%35324
14XXX LO im. Księdza Jana TwardowskiegoLublin78,3%65,9%76,2%92,9%48,1%272349
15I LO im. Stefana CzarnieckiegoChełm77,8%64,0%78,5%90,8%46,8%149382
16I LO im. J. I. KraszewskiegoBiała Podlaska76,6%67,4%74,0%88,3%44,1%252448
17I LO im. Władysława JagiełłyKrasnystaw76,2%70,6%71,7%86,5%52,2%108468
18I LO im. ks. A. J. CzartoryskiegoPuławy76,2%66,4%72,6%89,5%47,3%217474
19I LO im. Organizacji Narodów ZjednoczonychBiłgoraj75,8%67,3%72,8%87,2%50,2%274495
20II LOPuławy75,7%61,6%77,2%88,4%46,3%239496
21III LO im. Cypriana Kamila NorwidaZamość75,5%66,2%75,4%84,8%58,5%217509
22ZS nr 1 im. Władysława Grabskiego XV LOLublin75,2%64,7%70,2%90,7%27,8%125526
23IV LO im. Stefanii SempołowskiejLublin74,6%65,8%68,9%89,2%29,1%233560
24I LO im. Tadeusza KościuszkiŁuków74,6%67,5%73,5%82,6%47,8%241566
25I LO im. ks. Stanisława StaszicaHrubieszów74,2%59,9%77,2%85,4%55,1%188590
26I LO im. Władysława BroniewskiegoŚwidnik73,8%60,0%71,8%89,5%51,6%123613
27XXIX LO im. CC Mjr Hieronima Dekutowskiego Ps. ZaporaLublin73,3%62,9%71,8%85,3%35,6%210640
28I LO im. M. Skłodowskiej-CurieRyki72,9%65,1%71,8%81,8%41,4%82656
29II LO im. Krzysztofa Kamila BaczyńskiegoŚwidnik72,3%59,0%69,8%88,0%59,4%123691
30II LO im. Mikołaja RejaKraśnik71,9%64,6%68,2%82,8%39,2%207711
31I LO im. Bartosza GłowackiegoTomaszów Lubelski71,8%56,1%75,8%83,5%39,9%154714
32II LO im. gen. Gustawa Orlicz-DreszeraChełm71,5%59,7%69,5%85,4%38,1%229724
33LO im. Kazimierza WielkiegoLublin71,4%58,0%71,5%84,5%40,5%54731
34XXIII LO im. Nauczycieli Tajnego NauczaniaLublin71,1%59,5%65,2%88,5%38,2%249746
35I LOParczew70,8%69,2%60,3%82,9%32,5%120763
36I LO im. Tadeusza KościuszkiWłodawa70,2%67,0%64,3%79,4%42,5%127792
37I LO w ZS nr 2Lubartów70,1%60,1%67,5%82,7%50,3%149803
38Niepubliczne LOLublin70,0%55,2%66,2%88,8%–39806
39I LORadzyń Podlaski69,7%57,7%70,4%81,0%43,9%180830
40II LO im. C. K. NorwidaKrasnystaw69,6%69,1%56,5%83,2%27,7%86836
41I LO im. Tadeusza KościuszkiKraśnik69,5%63,8%66,6%78,0%33,0%266840
42II LO im. Emilii PlaterBiała Podlaska69,4%61,8%62,8%83,6%29,4%218843
43II LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w ZS Budowlanych i OgólnokształcącychBiłgoraj68,3%62,4%61,2%81,2%23,5%195891
44LO im. Marszałka Józefa PiłsudskiegoPoniatowa68,1%61,9%64,7%77,6%25,1%65901
45II LO im. Piotra FirlejaLubartów67,9%61,4%59,8%82,6%30,6%300905
46II LO im. Marii KonopnickiejZamość67,3%63,5%58,4%80,1%32,5%228943
47I LO im. Bohaterów Porytowego WzgórzaJanów Lubelski66,5%57,5%61,3%80,7%31,9%213988
48IV LO im. Stanisława StaszicaBiała Podlaska65,7%61,1%56,0%80,2%24,3%2281014
49IV LO z oddziałami integracyjnymi im. dr. Jadwigi MłodowskiejChełm65,2%54,3%58,4%83,0%21,1%1501037
50III LOPuławy64,9%52,5%63,8%78,4%26,3%1901050
51ZS Elektronicznych X LO Mistrzostwa SportowegoLublin64,0%55,0%59,5%77,5%–281097
52ZS Ekonomicznych im. A. i J. Vetterów XVI LOLublin63,8%56,5%52,1%82,7%–601112
53Śródziemnomorskie LO im. św. Dominika GuzmanaLublin62,5%51,5%47,1%88,8%–331174
54LO im. gen. Wł. SikorskiegoMiędzyrzec Podlaski62,4%58,4%55,7%73,0%26,1%981178
55VI LO im. Hugona KołłątajaLublin62,1%56,4%54,7%75,1%14,9%2111193
56ZS nr 5 im. Jana Pawła II XXIV LOLublin61,0%53,9%49,7%79,4%–1311242
57LO Mistrzostwa Sportowego Górnika ŁęcznaŁęczna59,8%48,3%54,5%76,7%–351308
58VII LO im. Marii KonopnickiejLublin59,8%54,1%49,5%75,8%14,8%901313
59Prywatne LO im. Mieszka ILublin59,3%52,0%51,6%74,3%–431322
60LO im. Mikołaja KopernikaBełżyce58,7%46,8%59,2%70,2%–471348
61II LO im. Andrzeja Frycza ModrzewskiegoWłodawa58,5%57,2%48,4%69,8%28,9%601355
62VIII LO im. Zofii NałkowskiejLublin58,4%50,4%51,7%73,1%15,7%1481360
63LO im. 15 Pułku Piechoty WilkówDęblin58,2%48,9%53,7%71,9%–301372
64XIX LO im. Marii i Jerzego KuncewiczówLublin57,7%56,1%44,4%72,5%29,1%1491400
65LO im. Adama MickiewiczaOpole Lubelskie56,0%51,5%47,7%68,7%–541460
66XXVII LO im. Zesłańców SybiruLublin55,3%49,9%41,9%74,1%7,5%1631482
67LOJanów Podlaski54,8%50,4%46,4%67,8%–571497
68LOPuchaczów54,8%48,5%52,9%63,1%–311498
69Akademickie LOTerespol54,7%47,4%43,5%73,2%–661502
70I LO im. Jana ZamoyskiegoŁęczna54,5%53,4%40,3%69,7%–471508
71XVIII LO im. Stanisławy Filipiny PaleologLublin54,4%50,4%44,0%68,8%–741511
72II LO w ZS Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu PodlaskimRadzyń Podlaski54,0%51,7%54,0%56,1%–731531
73LO w ZS im. ks. Antoniego Kwiatkowskiego w BychawieBychawa53,7%45,0%55,8%60,2%–571538
74LO im. Stanisława Kostki StarowieyskiegoŁaszczów53,4%49,3%39,4%71,5%–351547
75II LOHrubieszów53,3%47,1%51,7%61,0%31,4%1481552
76II LO im. gen. Władysława SikorskiegoTomaszów Lubelski52,6%47,4%44,5%66,1%17,8%2141572
77Europejskie LOPuławy52,2%45,4%41,3%70,0%–311584
78Katolickie LO im. Papieża Jana Pawła IIBiłgoraj52,0%51,8%37,6%66,5%–761590
79LORadoryż Smolany51,9%47,1%47,9%60,7%–571591
80Akademickie LOBiała Podlaska51,0%46,6%40,4%66,0%–721620
81ZS Chemicznych i Przemysłu Spożywczego im. gen. Franciszka Kleeberga XII LOLublin50,7%46,6%38,0%67,4%–591633
82LO im. Batalionów ChłopskichAdamów50,2%52,3%39,8%58,5%–391644
83XIV LOLublin49,4%45,2%39,7%63,4%7,1%1611669
84ZS im. Romualda TrauguttaSiedliszcze49,4%37,0%52,7%58,5%–441671
85LO Lubelskiej Akademii WseiLublin48,4%40,3%30,2%74,6%–381689
86IV LOZamość47,1%45,8%37,2%58,2%–1031712
87VI LO w ZS nr 3 im. Marii DąbrowskiejPuławy47,0%46,6%39,9%54,5%–671714
88LO Zespołu Szkół im. Henryka SienkiewiczaGrabowiec46,6%38,5%39,7%61,5%–211719
89LO im. Wł. ZawadzkiegoWisznice44,0%43,3%36,5%52,2%–301749
90LO Centrum Szkół Mundurowych Zamość im. Powstania ZamojskiegoZamość43,3%43,8%32,7%53,4%–781759
91VII LOZamość42,3%47,2%32,4%47,2%–491770
92Zaoczne LO CosinusLublin42,2%32,2%31,1%63,5%–361772
93II LO im. Wicentego WitosaJanów Lubelski41,1%44,2%29,0%50,0%–271783
94LO LiderLublin40,2%32,8%30,3%57,5%–361796
95LOSobieszyn38,9%35,5%36,6%44,5%–281809
96III LO im. Juliusza SłowackiegoKraśnik35,2%35,4%22,9%47,3%–601827
97LO im. ks. Jana KaczkowskiegoNiemce34,7%37,5%21,0%45,6%–351829
98IV LOPuławy33,7%29,8%24,6%46,8%–321831
99LO LiderZamość33,5%32,3%16,9%51,4%–221832
100LO im. 27 Wołyńskiej Dywizji Armii KrajowejDubienka30,9%27,8%28,1%36,9%–221838

Licea w Lublinie, Zamościu i w innych miastach

Lublin ma 31 liceów w rankingu, ale połowa z nich ma mniej niż 64,0%, więc różnica między czołówką a resztą jest duża. W Zamościu najlepsze jest I Społeczne LO im. Unii Europejskiej w Zamościu (84,4%), w Białej Podlaskiej Katolickie LO im. Cypriana Norwida w Białej Podlaskiej (78,9%), a w Chełmie I LO im. Stefana Czarnieckiego w Chełmie (77,8%). Wysoko, na piątym miejscu, jest Ogólnokształcące Liceum Lotnicze w Dęblinie (83,0%).

Miejscowości, w których są co najmniej trzy licea z rankingu: najlepsze liceum i środkowy wynik ogólny (połowa liceów w tej miejscowości ma wynik niższy).
MiejscowośćLiceówNajlepsze liceumWynik ogólnyMiejsce w województwieŚrodkowy wynik
Lublin31III LO im. Unii Lubelskiej87,8%164,0%
Zamość8I Społeczne LO im. Unii Europejskiej84,4%457,2%
Puławy6I LO im. ks. A. J. Czartoryskiego76,2%1858,6%
Biała Podlaska5Katolickie LO im. Cypriana Norwida78,9%1369,4%
Chełm3I LO im. Stefana Czarnieckiego77,8%1571,5%
Biłgoraj3I LO im. Organizacji Narodów Zjednoczonych75,8%1968,3%
Kraśnik3II LO im. Mikołaja Reja71,9%3069,5%

Najlepsze licea w województwie lubelskim z przedmiotów rozszerzonych

III LO im. Unii Lubelskiej w Lublinie prowadzi w województwie z biologii (74,3%), chemii (73,1%), fizyki (74,3%) i angielskiego rozszerzonego (92,5%). Z matematyki rozszerzonej najwyższą średnią ma I Społeczne LO im. Unii Europejskiej w Zamościu: 80,5%, trzeci wynik w Polsce.

  1. 1I Społeczne LO im. Unii EuropejskiejZamość80,5%48 os.
  2. 2III LO im. Unii LubelskiejLublin75,3%74 os.
  3. 3I LO im. Stanisława StaszicaLublin68,6%102 os.
  4. 4IX LO im. Mikołaja KopernikaLublin65,7%94 os.
  5. 5II LO im. Hetmana Jana ZamoyskiegoLublin64,2%89 os.
  6. 6I LO im. Jana ZamoyskiegoZamość61,3%117 os.
  7. 7Ogólnokształcące Liceum LotniczeDęblin61,1%32 os.
  8. 8IV LO im. Jana Pawła IIŁuków60,2%61 os.
  9. 9Prywatne LO im. Królowej JadwigiLublin59,6%37 os.
  10. 10II LO im. Krzysztofa Kamila BaczyńskiegoŚwidnik59,4%28 os.
  11. śr.Średnia województwawszystkie szkoły38,0%4705 os.

Matura z matematyki rozszerzonej 2026: 10 liceów z najwyższą średnią spośród 46, w których pisało co najmniej 20 osób.

Lubelskie na tle Polski: matura 2026 we wszystkich szkołach

Tabela obejmuje wszystkie szkoły z województwa, także technika. Lubelskie ma czwarty wynik w Polsce z matematyki rozszerzonej (38,0%) i piąty z chemii (42,3%) i fizyki (40,6%). Z polskiego podstawowego (55,0%) i angielskiego podstawowego (74,9%) jest jednak ostatnie w kraju.

Średni wynik procentowy matury 2026 we wszystkich szkołach województwa (licea i technika) i w całej Polsce, różnica w punktach procentowych i miejsce województwa wśród 16. Źródło: Mapa Wyników Egzaminów, dane CKE.
PrzedmiotWojewództwo 2026Polska 2026RóżnicaMiejsce na 16Województwo 2025
Polski, poziom podstawowy55,0%58,9%−3,91659,0%
Matematyka, poziom podstawowy58,3%59,0%−0,7761,2%
Angielski, poziom podstawowy74,9%78,4%−3,41674,9%
Matematyka, poziom rozszerzony38,0%37,1%+0,9432,9%
Angielski, poziom rozszerzony68,3%69,2%−0,9962,8%
Biologia, poziom rozszerzony39,9%40,7%−0,8846,7%
Chemia, poziom rozszerzony42,3%40,8%+1,6544,5%
Fizyka, poziom rozszerzony40,6%41,8%−1,2553,6%
Polski, poziom rozszerzony46,9%43,9%+3,0544,3%
Geografia, poziom rozszerzony37,6%40,6%−3,01138,8%
Historia, poziom rozszerzony47,1%47,2%−0,1545,4%
Informatyka, poziom rozszerzony36,0%39,7%−3,61142,1%

Co z tego wynika dla rodzica? Na Lubelszczyźnie przedmioty ścisłe wypadają dobrze, a słabo polski i angielski, czyli dwa egzaminy obowiązkowe. To one decydują o tym, czy uczeń zda maturę, i dają punkty na każdy kierunek studiów, więc ćwiczenie wypracowania i angielskiego nie powinno czekać do ostatniej klasy.

Rankingi liceów w innych województwach

Ranking całej Polski, z pierwszą setką i najlepszym liceum każdego województwa, jest na stronie Ranking liceów 2026.

Trustpilot, stan na 27.10.2026

Co piszą rodzice i uczniowie

Na Trustpilot mamy 16 opinii, 15 z nich na pięć gwiazdek. Poniżej sześć, każdą przeczytasz w całości pod linkiem.

Moje dziecko nareszcie rozumie matematykę

Moje dziecko nareszcie rozumie matematykę. I, co najważniejsze, chce ją zrozumieć. Egzamin zaliczeniowy zdany, i to dobrze. Pani Zosia - najlepszy nauczyciel. […] Po każdych zajęciach feedback dla rodzica, zadania domowe. […] Dodatkowym atutem jest spotkanie online z rodzicem i dzieckiem po lekcji próbnej- rozmowa na temat wiedzy i potrzeb ucznia i dostosowanie planu nauki na czas trwania korepetycji.

Idealne tempo, świetne omawianie, polecam!

Korepetycje z rozszerzonej biologii miałam dopiero dwa razy a już jestem zadowolona i pewna że będzie mi się świetnie pracowało. Materiał jest omawiany przez Panią Gabrielę dynamicznie i konkretnie, jednak nie brakuje czasu na pytania czy przedstawienia danej rzeczy jeszcze raz na spokojnie. […] Po zajęciach również udostępniane są notatki oraz zadania z materiału z lekcji co uważam za bardzo dobrą powtórkę. Polecam!!!

Jestem zadowolona z zajęć z Panem Arturem

Jestem zadowolona z zajęć z Panem Arturem. Elastyczne podejście do zajęć. Syn chętnie korzysta z lekcji. Pan Artur potrafi szybko dotrzeć do sedna problemu i przełożyć to na logikę nastolatka.

KSKatarzyna Szymala23 października 2026Trustpilot

Matura 2027

Syn przygotowuje się już od połowy 3 klasy. Zajęcia są prowadzone w sposób jasny i dostosowany do wymagań matury. Dzięki wiedzy i cierpliwości pani Wiktorii nawet trudne zagadnienia stają się zrozumiałe, […] a arkusze maturalne wydają się łatwiejsze.

Jako maturzystka jestem bardzo zadowolona

Jako maturzystka jestem bardzo zadowolona ze współpracy. Duży plus za indywidualne podejście i świetną organizację. Zajęcia są dostosowane do mojego poziomu pomagają mi lepiej zrozumieć materiał i WIDZĘ POSTĘPY!! Gorąco polecam 🤩🤩

Syn zaczął korepetycje od sierpnia

Syn zaczął korepetycje od sierpnia. Firma bardzo dobrze zorganizowane. Jasne zasady współpracy. Korepetycje odbywają się zgodnie z planem. Praca korepetytorów profesjonalna. Syn bardzo zadowolony z korepetycji z chemii z Julią oraz z biologi z Anną.

Pytania o licea w województwie lubelskim

Które liceum jest najlepsze w województwie lubelskim?
III LO im. Unii Lubelskiej w Lublinie, z wynikiem ogólnym 87,8%, trzydzieste siódme w Polsce. Drugie jest IX LO im. Mikołaja Kopernika w Lublinie (86,4%), a trzecie I LO im. Stanisława Staszica, też z Lublina (84,8%).
Jakie jest najlepsze liceum w Zamościu?
I Społeczne LO im. Unii Europejskiej w Zamościu ma wynik ogólny 84,4%, czwarty w województwie, i trzeci w Polsce wynik z matematyki rozszerzonej: 80,5% średnio przy 48 zdających.
Ile liceów z Lubelszczyzny jest w pierwszej setce w Polsce?
Trzy, wszystkie z Lublina. Ostatnie z nich, I LO im. Stanisława Staszica w Lublinie, jest na 98. miejscu.
Gdzie na Lubelszczyźnie najlepiej zdaje się biologię?
W III LO im. Unii Lubelskiej w Lublinie: 74,3% średnio z biologii rozszerzonej. Średnia wszystkich szkół z województwa to 39,9%.
Skąd są dane i jak liczymy ranking?
Z Mapy Wyników Egzaminów, którą prowadzi Centrum Informatyczne Edukacji. To oficjalne wyniki CKE z terminu głównego 2026: liczba zdających i średni wynik procentowy każdej szkoły. Średnią Polski liczymy z tych samych danych, ważąc województwa liczbą zdających. Wynik ogólny liceum to średnia z polskiego, matematyki i angielskiego na poziomie podstawowym. W rankingu są licea, w których każdy z tych egzaminów pisało co najmniej 20 osób, bez techników i szkół dla dorosłych.
Ile kosztują korepetycje przed maturą albo egzaminem ósmoklasisty?
Lekcja kosztuje od 79 zł do nieco ponad 120 zł, zależnie od poziomu, czyli podstawówki, liceum albo matury rozszerzonej, i od liczby zajęć. Dokładną kwotę podaje koordynator po bezpłatnej lekcji próbnej. Lekcje odbywają się online, więc nie ma znaczenia, w której miejscowości uczeń mieszka.

Aktualizacja: 28 października 2026Źródła: Mapa Wyników Egzaminów (Centrum Informatyczne Edukacji, dane CKE)Ranking liceów 2026 w PolsceProfTutoring to marka Professional Tutoring sp. z o.o.

Na pierwszej lekcji sprawdzimy, gdzie dziecko traci punkty

40 minut z korepetytorem na zadaniach z arkuszy CKE, bez płatności. Po lekcji umawiamy krótką rozmowę z rodzicem: mówimy, co wyszło, i proponujemy plan. Jeśli nie pasuje, po prostu nie kontynuujesz. Zero ryzyka, zero zobowiązań!