Dane CKE z matury 2026 · 163 liceów

Ranking liceów wielkopolskie 2026 · wyniki matury CKERanking liceów w województwie wielkopolskim 2026

W rankingu są 163 licea z Wielkopolski, z czego 9 w pierwszej setce Polski. Prowadzi VIII LO im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, siódme w kraju, ze średnią 90,7% z trzech obowiązkowych matur. Poznań ma 47 liceów w rankingu i całą pierwszą piątkę województwa.

Zobacz ranking163 liceów, z wyszukiwarką
Matura 2026 Wielkopolskie

Pierwsza piątka w województwie

  1. 1VIII LO im. Adama MickiewiczaPoznań · 7. w Polsce90,7%wynik ogólny
  2. 2LO św. Marii MagdalenyPoznań · 21. w Polsce89,6%wynik ogólny
  3. 3II LO im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny ModrzejewskiejPoznań · 29. w Polsce88,5%wynik ogólny
  4. 4I LO im. Karola MarcinkowskiegoPoznań · 52. w Polsce87,1%wynik ogólny
  5. 5XXXVIII Dwujęzyczne LOPoznań · 56. w Polsce86,9%wynik ogólny
Wynik ogólny: średnia z polskiego, matematyki i angielskiego na poziomie podstawowym. Źródło: Mapa Wyników Egzaminów, dane CKE.

Ranking liceów w województwie wielkopolskim: wszystkie licea

Tabela pokazuje wszystkie licea województwa z co najmniej 20 zdającymi z każdego egzaminu obowiązkowego. Wpisz w okienko na przykład Kalisz, Konin albo Leszno, żeby zobaczyć tylko tamtejsze szkoły. Środkowe wielkopolskie liceum ma 67,7%, dokładnie tyle, ile środkowe liceum w Polsce.

163 liceów

Wszystkie licea z rankingu: miejsce w województwie, wynik ogólny (średnia z polskiego, matematyki i angielskiego na poziomie podstawowym, matura 2026), wyniki tych egzaminów, matematyka rozszerzona, liczba zdających i miejsce w Polsce. Źródło: Mapa Wyników Egzaminów, dane CKE.
#LiceumWynik ogólnyPolski PMatematyka PAngielski PMatematyka RZdającychMiejsce w Polsce
1VIII LO im. Adama MickiewiczaPoznań90,7%80,6%94,4%97,1%78,4%2007
2LO św. Marii MagdalenyPoznań89,6%82,4%89,7%96,9%70,9%14121
3II LO im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny ModrzejewskiejPoznań88,5%84,3%84,9%96,2%69,6%8929
4I LO im. Karola MarcinkowskiegoPoznań87,1%80,4%85,2%95,7%62,0%20452
5XXXVIII Dwujęzyczne LOPoznań86,9%76,8%86,1%97,8%58,0%14656
6I LO im. Witolda Gromadzkiego Niepubliczna Szkoła Fundacji Ekos z oddziałami dwujęzycznymiSwarzędz86,9%77,7%87,2%95,9%67,9%3957
7XVI LO z oddziałami dwujęzycznymi im. Charles De Gaulle'aPoznań86,8%76,4%86,8%97,1%69,5%12960
8III LO im. św. Jana KantegoPoznań86,5%76,5%87,0%95,9%69,9%16265
9VII LO im. DąbrówkiPoznań85,5%75,1%86,1%95,4%63,7%14979
10VI LO im. Ignacego Jana PaderewskiegoPoznań84,6%73,9%85,7%94,2%55,5%171103
11III LO im. Mikołaja KopernikaKalisz84,0%73,3%85,1%93,6%56,4%234126
12V LO im. Klaudyny PotockiejPoznań83,4%72,7%83,9%93,5%53,5%247142
13IX LO im. Karola LibeltaPoznań82,9%73,5%80,9%94,3%66,7%151159
14II LO im. Mikołaja Kopernika z oddziałami dwujęzycznymi i międzynarodowymiLeszno82,2%71,3%80,3%95,0%49,6%145180
15I LO im. Rodu LeszczyńskichLeszno81,8%71,5%80,9%93,0%45,8%206203
16IV LO im. Komisji Edukacji NarodowejPoznań81,4%73,9%76,8%93,5%43,6%153224
17Publiczne Salezjańskie LO im. Bł.piątki PoznańskiejPoznań81,4%70,9%79,1%94,2%51,8%65225
18II LO im. Krzysztofa Kamila BaczyńskiegoKonin80,2%73,8%75,5%91,4%45,0%299259
19II LO STOPiła80,2%70,5%77,6%92,6%52,9%31261
20I LO im. Adama AsnykaKalisz79,2%71,2%76,1%90,3%38,9%202302
21I LO im. Bolesława ChrobregoGniezno79,1%70,1%76,1%91,0%59,9%211309
22XI LO im. Jadwigi i Wacława ZembrzuskichPoznań79,1%74,6%69,8%92,8%45,6%184311
23Dwujęzyczne LOLuboń78,9%69,3%71,6%95,7%29,1%55323
24XIV LO im. Kazimierza WielkiegoPoznań78,9%72,4%71,9%92,3%41,1%187326
25Publiczne LO Zakonu Pijarów im. św. Józefa KalasancjuszaPoznań78,6%75,7%71,3%88,7%41,1%75337
26Społeczne LO nr 4 STOPoznań78,4%73,0%69,0%93,2%60,1%73345
27LO im. Powstańców Wielkopolskich w Środzie Wlkp.Środa Wielkopolska78,0%70,1%74,3%89,5%46,4%141376
28LO Towarzystwa Salezjańskiego im. św.jana BoskoPiła77,8%72,0%73,2%88,2%59,8%66383
29XVII LOPoznań77,7%68,4%71,5%93,3%33,5%163387
30I LO im. Oskara KolbergaKościan77,6%70,7%74,8%87,4%41,9%226392
31I LO im. ks. J. Kompałły i W. LipskiegoOstrów Wielkopolski77,6%68,2%75,3%89,3%33,1%260396
32Niepubliczne LOPleszew77,5%74,1%71,4%87,0%–25401
33LO im. Powstańców WielkopolskichTarnowo Podgórne77,0%71,0%69,2%91,0%43,6%76426
34LO nr I im. Mjra Henryka SucharskiegoKępno77,0%69,5%74,9%86,5%37,8%176429
35XV LO im. P0rof. Wiktora DegiPoznań76,9%72,0%68,2%90,6%29,2%141434
36II LO im. Stanisława StaszicaPiła76,7%70,8%72,6%86,8%43,6%217438
37LO nr 1 im. T. KościuszkiJarocin76,6%71,0%71,1%87,8%27,9%226442
38LO im. Marii Skłodowskiej-CurieWolsztyn76,4%67,5%73,4%88,4%41,0%242456
39I LO im. Marii Skłodowskiej-CurieZłotów76,4%65,0%76,4%87,9%53,2%115458
40I LO im. Marii Skłodowskiej-CurieOstrzeszów76,4%68,3%73,8%87,1%45,8%133459
41Publiczne LO Ksw im. Bł. Natalii TułasiewiczPoznań76,1%72,4%70,5%85,6%39,6%63475
42LO im. gen. Józefa WybickiegoŚrem76,1%67,5%71,2%89,6%34,1%192479
43XXV LO im. Generałowej Jadwigi ZamoyskiejPoznań75,9%72,0%64,4%91,3%15,4%172487
44I LO im. św. BarbaryChodzież75,8%68,4%71,4%87,5%41,0%170493
45XXXIX LO Sióstr Urszulanek Unii RzymskiejPoznań75,6%74,0%66,3%86,5%26,8%59504
46III LO im. Cypriana Kamila NorwidaKonin75,5%72,1%67,5%86,9%33,3%256506
47XXI LO im. gen. Władysława AndersaPoznań75,4%70,0%65,0%91,2%22,7%97512
48II LO im. DąbrówkiGniezno75,4%67,6%69,8%88,8%44,9%245514
49LO Sióstr Urszulanek SjkPniewy75,2%72,1%69,4%84,1%39,5%64525
50I LO im. Hugona KołłątajaKrotoszyn75,0%69,8%72,0%83,2%50,5%192538
51I LO im. Marii Skłodowskiej-CuriePiła74,9%69,0%66,3%89,3%51,9%288546
52LO im. Stanisława StaszicaTrzcianka74,7%64,7%73,0%86,5%45,4%100555
53LO im. Jarosława DąbrowskiegoMiędzychód74,7%73,2%67,2%83,7%52,7%63558
54ZSO i Zawodowych im. Braci KostaneckichZagórów74,4%73,2%67,6%82,5%–21576
55LO z oddziałami dwujęzycznymi w ZSO im. Ziemi Gostyńskiej w GostyniuGostyń74,3%76,9%62,9%83,2%39,0%123579
56X LO im. Przemysła IIPoznań74,3%64,5%68,2%90,1%33,4%171585
57LO im. Kazimierza WielkiegoKoło73,8%67,8%69,0%84,6%45,4%245609
58LO im. Henryka SienkiewiczaWrześnia73,8%65,4%66,9%89,0%37,7%225615
59LO im. Mikołaja KopernikaNowy Tomyśl73,7%68,7%66,0%86,4%27,6%182623
60XX LO im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.Poznań73,6%69,7%64,6%86,5%27,4%186626
61LOGrodzisk Wielkopolski72,8%67,7%66,8%83,9%37,4%145662
62III LO im. Juliusza SłowackiegoLeszno72,8%64,4%69,6%84,3%21,9%246665
63LO nr IIKępno72,4%68,2%69,2%79,8%25,2%59682
64I LO im. Tadeusza KościuszkiTurek72,4%68,3%67,1%81,7%34,8%340684
65Publiczne LO im. Romka StrzałkowskiegoPoznań72,2%63,8%64,4%88,5%29,1%68693
66LO nr I-AkademickieŚroda Wielkopolska72,1%60,8%72,5%83,1%30,5%70699
67LO im. Marszałka J. PiłsudskiegoSłupca71,6%67,2%65,2%82,4%39,6%127716
68I LO im. St. StaszicaPleszew71,3%68,3%62,8%82,9%28,0%169732
69LO im. Romka StrzałkowskiegoSuchy Las71,3%56,7%68,1%89,2%46,8%75733
70I LO im. Jarosława DąbrowskiegoRawicz70,9%65,8%63,5%83,4%26,4%153755
71II LO im. Tadeusza KościuszkiKalisz70,8%63,6%65,2%83,6%21,5%197760
72LO im. Matki J. Borzęckiej Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania PańskiegoPoznań70,3%62,2%61,7%87,1%–26787
73IV LO im. Fryderyka ChopinaOstrów Wielkopolski70,0%67,8%57,2%85,1%16,4%218808
74I LO im. ks. Piotra SkargiSzamotuły69,9%65,3%60,5%84,1%36,1%243814
75LO im. Janka z CzarnkowaCzarnków69,5%64,6%62,1%81,7%29,4%147841
76Akademickie LO MileniumGniezno69,4%63,7%59,8%84,7%–32845
77III LOOstrów Wielkopolski68,9%66,0%61,0%79,8%28,5%218874
78LO im. Stanisława WyspiańskiegoOborniki68,2%60,9%61,8%81,9%29,6%156895
79Montessori Szkoła Życia Niepubliczne LO Fundacji Królowej św. JadwigiOstrów Wielkopolski68,2%69,5%50,6%84,3%–26900
80LOWronki68,1%66,3%57,9%80,0%–39902
81LO im. Mikołaja KopernikaPuszczykowo67,8%62,0%58,3%83,1%17,9%137914
82LO Mistrzostwa SportowegoPiła67,7%63,3%63,8%75,9%–22920
83LORokietnica67,6%58,7%59,0%85,2%17,2%23924
84LO im. Generałowej ZamoyskiejKórnik67,4%54,0%59,5%88,7%15,7%44940
85Chrześcijańskie LO im. Króla DawidaPoznań67,2%62,4%54,5%84,8%–32947
86LO im. Przemysława IIRogoźno67,1%71,8%59,3%70,3%31,6%49955
87I LO im. Tadeusza KościuszkiKonin67,0%64,0%55,7%81,4%24,7%253959
88III LO w ZS im. Jana III Sobieskiego w GnieźnieGniezno66,6%64,6%55,4%79,8%–180983
89I LO im. Powstańców WielkopolskichWągrowiec66,6%63,1%56,7%79,8%31,8%169986
90Społeczne LOJarocin65,5%64,6%50,5%81,5%–221025
91Społeczne LO nr 1 im. św. Urszuli LedóchowskiejPoznań65,5%57,8%54,6%84,1%–361026
92LO przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i TechnicznychKłodawa65,4%65,7%52,5%78,0%–421030
93Private High School Gaudium Et Studium LOPoznań65,1%60,7%59,2%75,4%–251041
94LO przy Zse-AKoło64,8%75,0%55,8%63,7%–241054
95II LO im. Tadeusza StaniewskiegoSwarzędz64,8%62,4%53,6%78,2%24,4%1281059
96XXVIII LOPoznań64,4%62,3%45,0%85,8%–801076
97LO w Zespole im. Konstytucji 3 Maja w Pobiedziskach LetniskuPobiedziska64,0%57,4%56,2%78,5%–271094
98LOKoźmin Wielkopolski63,9%68,1%56,5%66,9%–281105
99XXXI LOPoznań63,7%61,0%54,7%75,5%–691114
100Niepubliczne Akademickie LOPoznań63,6%55,2%52,3%83,4%–301122
101Sportowe LO im. Kazimierza NowakaPoznań63,6%63,9%49,7%77,2%–511123
102LO Szkoły Mistrzostwa Sportowego PoloniiŚroda Wielkopolska62,9%58,7%54,6%75,4%–281155
103LOBolechowo-Osiedle62,8%60,4%48,1%79,9%–521160
104LO nr 3Jarocin62,8%62,6%54,3%71,5%9,8%821161
105Katolickie Publiczne Akademickie LO im. św. Jana Pawła IIŚrem62,7%55,4%54,7%78,1%–341164
106II LOWągrowiec62,7%57,5%57,2%73,3%23,5%1201171
107II LO im. Jana Pawła IIZłotów61,9%60,6%43,3%81,8%–611204
108LOPniewy61,9%59,8%57,4%68,5%28,0%671205
109LOKrzyż Wielkopolski61,4%59,7%50,7%73,9%12,1%471223
110LO Mistrzostwa SportowegoPoznań61,3%57,3%53,8%72,8%19,5%1441227
111LO im. Stefana GarczyńskiegoZbąszyń61,0%56,1%50,1%76,7%17,8%971243
112II LOWrześnia60,8%52,0%56,2%74,1%10,2%321258
113II LOOstrzeszów60,4%63,7%43,4%74,2%–611274
114LO im. Prymasa Tysiąclecia ks. Stefana Kardynała WyszyńskiegoOpalenica60,3%61,0%48,0%71,8%–791283
115LO im. Tadeusza KościuszkiŁobżenica60,2%57,1%50,5%73,0%–211288
116IV LO im. Ignacego Jana PaderewskiegoKalisz60,1%60,4%47,2%72,7%8,6%2351292
117LO HoryzontPoznań59,8%48,3%43,3%87,8%–211311
118Prywatne LO MieszkoPoznań59,2%51,0%46,2%80,5%–581325
119XXIX LOPoznań59,1%58,1%43,8%75,4%–1231329
120LO im. Ziemi Krobskiej w ZSO i ZawodowychKrobia59,0%59,6%45,2%72,1%11,2%831334
121Akademickie LO WshiuPoznań58,8%49,1%52,0%75,4%–231345
122LO im. Henryka SienkiewiczaSompolno58,6%57,3%50,0%68,5%–471354
123II LO im. Władysława ReymontaOstrów Wielkopolski58,2%57,3%46,6%70,6%6,9%2251373
124LO nr 2Jarocin58,0%61,6%49,2%63,3%–911380
125LO Szkoła Mistrzostwa Sportowego Marcina GortataPoznań58,0%50,1%53,0%71,0%22,2%891383
126LO im. Karola KurpińskiegoWłoszakowice58,0%50,1%51,9%71,9%–301387
127Prywatne LO KossakaPoznań57,5%49,9%45,0%77,5%12,2%1061407
128LORataje56,6%50,4%43,6%75,9%–301435
129V LO w ZS Górniczo-Energetycznych im. Stanisława Staszica w KoninieKonin55,8%60,2%38,0%69,1%–421463
130II LOSzamotuły55,5%56,8%40,4%69,5%–421472
131LO Liceum w ChmurzePoznań55,4%51,9%36,5%77,8%14,5%25851476
132LO im. Michała KosmowskiegoTrzemeszno55,4%45,7%51,9%68,6%–241477
133IV LO im. Karola Kazimierza KurpińskiegoLeszno55,3%53,1%45,0%67,8%–731480
134LOMiejska Górka55,2%55,2%44,8%65,4%–721486
135Niepubliczne LO ScandynaviaPoznań54,9%50,1%37,4%77,3%–371495
136XVIII LOPoznań54,5%52,6%41,4%69,5%–811506
137IV LO w ZS im. Mikołaja Kopernika w KoninieKonin54,4%51,0%44,9%67,3%–371514
138LOJutrosin54,3%53,1%47,0%62,9%15,1%581515
139LO im. Adama MickiewiczaKleczew54,0%51,6%41,6%68,7%–811530
140Publiczne LO Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców im. Kardynała Augusta HlondaPoznań53,6%52,0%44,1%64,7%–251542
141V LO im. Jana III SobieskiegoKalisz53,5%52,8%40,9%66,7%8,1%1121546
142LONietążkowo53,0%58,5%38,9%61,6%–411558
143LO im. Władysława JagiełłyOdolanów52,9%53,1%37,6%67,9%–201563
144VI LO w ZS Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Stefana Batorego w KoninieKonin52,6%53,8%43,5%60,6%–391570
145Prywatne LO im. I. J. PaderewskiegoLubasz52,0%48,0%42,0%65,9%–1041589
146VII LO - Szkoła Mistrzostwa SportowegoKalisz51,7%45,0%45,2%64,8%–411602
147LO nr III im. gen. Jana Henryka Dąbrowskiego w Środzie Wlkp.Środa Wielkopolska50,2%46,9%47,1%56,5%–321645
148II LOKościan50,1%48,7%42,8%58,9%–931646
149III LO im. Hipolita CegielskiegoZłotów49,6%46,0%36,8%65,9%–241663
150III LOPiła48,4%44,2%36,7%64,2%–321691
151LO Teb EdukacjaPoznań48,0%45,5%31,3%67,2%–1101697
152LO Teb EdukacjaGniezno47,6%47,1%38,0%57,7%–201708
153LOPiła46,1%49,9%33,0%55,5%–571727
154XXXVII LO z oddziałami terapeutycznymi im. Jana Pawła IIPoznań45,5%38,9%30,6%66,9%–391735
155LOŻychlin44,8%49,7%28,0%56,7%–221744
156LOKonin43,5%31,9%40,0%58,5%–481756
157Mundurowe LO Zakładu Doskonalenia ZawodowegoGniezno43,5%40,4%34,3%55,7%–251757
158ZS Technicznych im. Hipolita CegielskiegoŚrem43,1%41,6%32,9%54,8%1,5%761762
159Zaoczne LO CosinusPiła42,7%43,3%22,8%61,9%–421765
160LO w ZS Rolniczych im. gen. Józefa Wybickiego w GrabonoguGrabonóg41,7%51,3%31,0%42,9%–301777
161LOPrzygodzice40,9%44,2%26,3%52,1%–1061788
162Prywatne LOChodzież40,9%49,4%25,7%47,5%–411790
163LOKaczki Średnie37,8%44,4%23,3%45,8%–241812

Licea w Poznaniu i w innych miastach Wielkopolski

Połowa poznańskich liceów ma wynik ogólny powyżej 74,3%. Najwyżej spoza Poznania jest I LO im. Witolda Gromadzkiego w Swarzędzu (86,9%), szkoła niepubliczna tuż obok miasta. Z większych miast wysoko są Kalisz, gdzie III LO im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu ma 84,0%, oraz Leszno z II LO im. Mikołaja Kopernika w Lesznie (82,2%). Konin ma 7 liceów, ale połowa z nich ma mniej niż 55,8%.

Miejscowości, w których są co najmniej trzy licea z rankingu: najlepsze liceum i środkowy wynik ogólny (połowa liceów w tej miejscowości ma wynik niższy).
MiejscowośćLiceówNajlepsze liceumWynik ogólnyMiejsce w województwieŚrodkowy wynik
Poznań47VIII LO im. Adama Mickiewicza90,7%174,3%
Piła8II LO STO80,2%1971,3%
Konin7II LO im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego80,2%1855,8%
Kalisz6III LO im. Mikołaja Kopernika84,0%1165,5%
Gniezno6I LO im. Bolesława Chrobrego79,1%2168,0%
Ostrów Wielkopolski5I LO im. ks. J. Kompałły i W. Lipskiego77,6%3168,9%
Leszno4II LO im. Mikołaja Kopernika z oddziałami dwujęzycznymi i międzynarodowymi82,2%1477,3%
Środa Wielkopolska4LO im. Powstańców Wielkopolskich w Środzie Wlkp.78,0%2767,5%
Jarocin4LO nr 1 im. T. Kościuszki76,6%3764,2%
Złotów3I LO im. Marii Skłodowskiej-Curie76,4%3961,9%
Śrem3LO im. gen. Józefa Wybickiego76,1%4262,7%

Najlepsze licea w województwie wielkopolskim z przedmiotów rozszerzonych

VIII LO im. Adama Mickiewicza w Poznaniu prowadzi w województwie z czterech przedmiotów rozszerzonych: matematyki (78,4%), biologii (78,2%), fizyki (81,0%) i angielskiego (93,5%). Z chemii najwyższą średnią ma II LO im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej w Poznaniu: 79,5%.

  1. 1VIII LO im. Adama MickiewiczaPoznań78,4%131 os.
  2. 2LO św. Marii MagdalenyPoznań70,9%90 os.
  3. 3III LO im. św. Jana KantegoPoznań69,9%87 os.
  4. 4XVI LO z oddziałami dwujęzycznymi im. Charles De Gaulle'aPoznań69,5%67 os.
  5. 5IX LO im. Karola LibeltaPoznań66,7%65 os.
  6. 6VII LO im. DąbrówkiPoznań63,7%65 os.
  7. 7I LO im. Karola MarcinkowskiegoPoznań62,0%95 os.
  8. 8Społeczne LO nr 4 STOPoznań60,1%27 os.
  9. 9I LO im. Bolesława ChrobregoGniezno59,9%69 os.
  10. 10LO Towarzystwa Salezjańskiego im. św.jana BoskoPiła59,8%32 os.
  11. śr.Średnia województwawszystkie szkoły32,5%7815 os.

Matura z matematyki rozszerzonej 2026: 10 liceów z najwyższą średnią spośród 75, w których pisało co najmniej 20 osób.

Wielkopolskie na tle Polski: matura 2026 we wszystkich szkołach

Średnie z tabeli obejmują wszystkie szkoły z województwa, także technika. Wielkopolskie wypada tu słabiej, niż sugeruje czołówka jego liceów. Z matematyki podstawowej (55,8%) jest piętnaste w Polsce, z matematyki rozszerzonej (32,5%) trzynaste, z biologii (38,3%) też trzynaste. Najlepiej idzie fizyka (40,1%), szósta w kraju.

Średni wynik procentowy matury 2026 we wszystkich szkołach województwa (licea i technika) i w całej Polsce, różnica w punktach procentowych i miejsce województwa wśród 16. Źródło: Mapa Wyników Egzaminów, dane CKE.
PrzedmiotWojewództwo 2026Polska 2026RóżnicaMiejsce na 16Województwo 2025
Polski, poziom podstawowy59,5%58,9%+0,6660,4%
Matematyka, poziom podstawowy55,8%59,0%−3,31558,9%
Angielski, poziom podstawowy77,1%78,4%−1,21276,6%
Matematyka, poziom rozszerzony32,5%37,1%−4,61328,4%
Angielski, poziom rozszerzony68,2%69,2%−1,01063,0%
Biologia, poziom rozszerzony38,3%40,7%−2,51345,7%
Chemia, poziom rozszerzony38,0%40,8%−2,71243,4%
Fizyka, poziom rozszerzony40,1%41,8%−1,6651,8%
Polski, poziom rozszerzony45,6%43,9%+1,8646,7%
Geografia, poziom rozszerzony39,3%40,6%−1,3838,1%
Historia, poziom rozszerzony46,1%47,2%−1,2844,3%
Informatyka, poziom rozszerzony40,8%39,7%+1,1743,4%

Co z tego wynika dla rodzica? Między najlepszymi poznańskimi liceami a resztą województwa jest duża różnica, a matematyka w całej Wielkopolsce wypada słabo. Jeśli dziecko chodzi do szkoły spoza czołówki i myśli o studiach, na których liczy się matematyka, plan nauki trzeba ułożyć wcześniej niż w ostatniej klasie.

Rankingi liceów w innych województwach

Ranking całej Polski, z pierwszą setką i najlepszym liceum każdego województwa, jest na stronie Ranking liceów 2026.

Trustpilot, stan na 27.10.2026

Co piszą rodzice i uczniowie

Na Trustpilot mamy 16 opinii, 15 z nich na pięć gwiazdek. Poniżej sześć, każdą przeczytasz w całości pod linkiem.

Moje dziecko nareszcie rozumie matematykę

Moje dziecko nareszcie rozumie matematykę. I, co najważniejsze, chce ją zrozumieć. Egzamin zaliczeniowy zdany, i to dobrze. Pani Zosia - najlepszy nauczyciel. […] Po każdych zajęciach feedback dla rodzica, zadania domowe. […] Dodatkowym atutem jest spotkanie online z rodzicem i dzieckiem po lekcji próbnej- rozmowa na temat wiedzy i potrzeb ucznia i dostosowanie planu nauki na czas trwania korepetycji.

Idealne tempo, świetne omawianie, polecam!

Korepetycje z rozszerzonej biologii miałam dopiero dwa razy a już jestem zadowolona i pewna że będzie mi się świetnie pracowało. Materiał jest omawiany przez Panią Gabrielę dynamicznie i konkretnie, jednak nie brakuje czasu na pytania czy przedstawienia danej rzeczy jeszcze raz na spokojnie. […] Po zajęciach również udostępniane są notatki oraz zadania z materiału z lekcji co uważam za bardzo dobrą powtórkę. Polecam!!!

Jestem zadowolona z zajęć z Panem Arturem

Jestem zadowolona z zajęć z Panem Arturem. Elastyczne podejście do zajęć. Syn chętnie korzysta z lekcji. Pan Artur potrafi szybko dotrzeć do sedna problemu i przełożyć to na logikę nastolatka.

KSKatarzyna Szymala23 października 2026Trustpilot

Matura 2027

Syn przygotowuje się już od połowy 3 klasy. Zajęcia są prowadzone w sposób jasny i dostosowany do wymagań matury. Dzięki wiedzy i cierpliwości pani Wiktorii nawet trudne zagadnienia stają się zrozumiałe, […] a arkusze maturalne wydają się łatwiejsze.

Jako maturzystka jestem bardzo zadowolona

Jako maturzystka jestem bardzo zadowolona ze współpracy. Duży plus za indywidualne podejście i świetną organizację. Zajęcia są dostosowane do mojego poziomu pomagają mi lepiej zrozumieć materiał i WIDZĘ POSTĘPY!! Gorąco polecam 🤩🤩

Syn zaczął korepetycje od sierpnia

Syn zaczął korepetycje od sierpnia. Firma bardzo dobrze zorganizowane. Jasne zasady współpracy. Korepetycje odbywają się zgodnie z planem. Praca korepetytorów profesjonalna. Syn bardzo zadowolony z korepetycji z chemii z Julią oraz z biologi z Anną.

Pytania o licea w województwie wielkopolskim

Które liceum jest najlepsze w województwie wielkopolskim?
VIII LO im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, z wynikiem ogólnym 90,7%, siódme w Polsce. Drugie jest LO św. Marii Magdaleny w Poznaniu (89,6%), a trzecie II LO im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej, też z Poznania (88,5%).
Jakie jest najlepsze liceum w Wielkopolsce poza Poznaniem?
I LO im. Witolda Gromadzkiego w Swarzędzu, niepubliczne, z wynikiem 86,9%, szóste w województwie. Najlepszym liceum w mieście innym niż Poznań i Swarzędz jest III LO im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu (84,0%).
Ile liceów z Wielkopolski jest w pierwszej setce w Polsce?
Dziewięć: osiem z Poznania i jedno ze Swarzędza.
Gdzie w Wielkopolsce najlepiej zdaje się chemię?
Najwyższą średnią z chemii rozszerzonej ma II LO im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej w Poznaniu: 79,5%. Średnia wszystkich szkół z województwa to 38,0%, dwunasty wynik w Polsce.
Skąd są dane i jak liczymy ranking?
Z Mapy Wyników Egzaminów, którą prowadzi Centrum Informatyczne Edukacji. To oficjalne wyniki CKE z terminu głównego 2026: liczba zdających i średni wynik procentowy każdej szkoły. Średnią Polski liczymy z tych samych danych, ważąc województwa liczbą zdających. Wynik ogólny liceum to średnia z polskiego, matematyki i angielskiego na poziomie podstawowym. W rankingu są licea, w których każdy z tych egzaminów pisało co najmniej 20 osób, bez techników i szkół dla dorosłych.
Ile kosztują korepetycje przed maturą albo egzaminem ósmoklasisty?
Lekcja kosztuje od 79 zł do nieco ponad 120 zł, zależnie od poziomu, czyli podstawówki, liceum albo matury rozszerzonej, i od liczby zajęć. Dokładną kwotę podaje koordynator po bezpłatnej lekcji próbnej. Lekcje odbywają się online, więc nie ma znaczenia, w której miejscowości uczeń mieszka.

Aktualizacja: 28 października 2026Źródła: Mapa Wyników Egzaminów (Centrum Informatyczne Edukacji, dane CKE)Ranking liceów 2026 w PolsceProfTutoring to marka Professional Tutoring sp. z o.o.

Na pierwszej lekcji sprawdzimy, gdzie dziecko traci punkty

40 minut z korepetytorem na zadaniach z arkuszy CKE, bez płatności. Po lekcji umawiamy krótką rozmowę z rodzicem: mówimy, co wyszło, i proponujemy plan. Jeśli nie pasuje, po prostu nie kontynuujesz. Zero ryzyka, zero zobowiązań!