Dane CKE z matury 2026 · 53 liceów

Ranking liceów świętokrzyskie 2026 · wyniki matury CKERanking liceów w województwie świętokrzyskim 2026

W rankingu są 53 licea ze Świętokrzyskiego, a jedno z nich jest w pierwszej setce Polski: I LO im. Stefana Żeromskiego w Kielcach, z wynikiem 86,4% z trzech obowiązkowych matur. Za to środek stawki jest tu jeden z najwyższych w kraju, a z biologii i chemii województwo ma najlepsze średnie w Polsce.

Zobacz ranking53 liceów, z wyszukiwarką
Matura 2026 Świętokrzyskie

Pierwsza piątka w województwie

  1. 1I LO im. Stefana ŻeromskiegoKielce · 66. w Polsce86,4%wynik ogólny
  2. 2II LO im. Jana ŚniadeckiegoKielce · 118. w Polsce84,2%wynik ogólny
  3. 3VI LO im. Juliusza SłowackiegoKielce · 172. w Polsce82,5%wynik ogólny
  4. 4III LO z oddziałami integracyjnymi im. Cypriana Kamila NorwidaKielce · 246. w Polsce80,8%wynik ogólny
  5. 5LO im. św. Jadwigi KrólowejKielce · 251. w Polsce80,6%wynik ogólny
Wynik ogólny: średnia z polskiego, matematyki i angielskiego na poziomie podstawowym. Źródło: Mapa Wyników Egzaminów, dane CKE.

Ranking liceów w województwie świętokrzyskim: wszystkie licea

Tabela pokazuje wszystkie licea województwa z co najmniej 20 zdającymi z każdego egzaminu obowiązkowego. Wpisz Ostrowiec, Starachowice albo Sandomierz, żeby zobaczyć tylko tamte szkoły. Środkowe liceum województwa ma wynik ogólny 71,0%, a środkowe w Polsce 67,7%.

53 liceów

Wszystkie licea z rankingu: miejsce w województwie, wynik ogólny (średnia z polskiego, matematyki i angielskiego na poziomie podstawowym, matura 2026), wyniki tych egzaminów, matematyka rozszerzona, liczba zdających i miejsce w Polsce. Źródło: Mapa Wyników Egzaminów, dane CKE.
#LiceumWynik ogólnyPolski PMatematyka PAngielski PMatematyka RZdającychMiejsce w Polsce
1I LO im. Stefana ŻeromskiegoKielce86,4%78,5%86,2%94,6%50,3%22866
2II LO im. Jana ŚniadeckiegoKielce84,2%76,1%84,0%92,5%54,1%342118
3VI LO im. Juliusza SłowackiegoKielce82,5%73,2%82,8%91,6%46,0%287172
4III LO z oddziałami integracyjnymi im. Cypriana Kamila NorwidaKielce80,8%73,4%77,9%91,1%41,8%229246
5LO im. św. Jadwigi KrólowejKielce80,6%70,4%80,9%90,5%50,8%74251
6II LO im. Adama MickiewiczaSkarżysko-Kamienna79,1%67,1%80,6%89,8%49,0%172304
7IV LOKielce78,9%71,0%77,1%88,6%38,1%228322
8I LO im. gen. Władysława SikorskiegoWłoszczowa78,7%62,9%84,1%89,1%62,7%183328
9II LOWłoszczowa77,5%63,4%79,4%89,8%39,9%91400
10I LO im. Tadeusza KościuszkiBusko-Zdrój76,5%65,7%77,6%86,2%42,9%256450
11I LO Collegium GostomianumSandomierz76,2%66,4%76,8%85,4%44,6%170470
12LO nr II im. Joachima ChreptowiczaOstrowiec Świętokrzyski76,0%59,6%81,5%86,9%51,7%123481
13I LO im. Juliusza SłowackiegoSkarżysko-Kamienna75,5%65,2%72,1%89,1%44,5%167507
14Katolickie LO im. ks. Marcina PopielaOstrowiec Świętokrzyski75,0%63,9%73,5%87,8%–40535
15I LO im. Tadeusza KościuszkiStarachowice75,0%67,1%70,8%87,1%44,6%151537
16V LO im. ks. Piotra ŚciegiennegoKielce74,7%70,5%66,6%87,0%25,3%255559
17II LOJędrzejów74,5%67,2%71,5%84,8%33,9%93569
18II LO z oddziałami dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej-CurieKońskie74,5%65,3%72,7%85,3%44,6%182573
19Katolickie LO im. św. Stanisława KostkiKielce74,2%61,9%71,7%88,9%38,3%84588
20Społeczne LO STOStarachowice73,6%63,5%67,5%90,0%–22625
21LO Mistrzostwa Sportowego im. Włodzimierza Leonarda Lubańskiego w ZS PonadpodstawowychNowiny73,2%62,7%69,3%87,7%–45647
22LO im. Jana Pawła IIBogoria72,0%72,9%52,5%90,5%27,5%50707
23II LO im. Stanisława StaszicaStarachowice71,6%66,3%62,4%86,0%25,8%163717
24LO w ZSO im. Edwarda Szylki w OżarowieOżarów71,5%50,5%76,8%87,3%24,7%26722
25I LO im. Komisji Edukacji NarodowejKońskie71,5%65,4%68,3%80,8%43,4%144726
26LO im. Kardynała Karola WojtyłyŁopuszno71,2%63,9%68,9%80,9%–35741
27LO w ZS im. Oddziału Partyzanckiego AK Jędrusie w PołańcuPołaniec71,0%67,1%63,4%82,6%25,5%47748
28LO im. Bohaterów Powstania StyczniowegoMałogoszcz70,0%74,2%61,8%73,9%24,8%54813
29III LO z oddziałami integracyjnymiWłoszczowa69,5%53,9%75,0%79,5%–52842
30LO im. ks. kard. Stefana WyszyńskiegoStaszów69,3%67,2%64,2%76,4%35,9%179853
31LO im. Bartosza GłowackiegoOpatów69,1%57,4%67,9%81,9%38,8%141864
32LO nr III im. Władysława BroniewskiegoOstrowiec Świętokrzyski68,5%56,7%65,2%83,6%34,8%168887
33LO im. Marii Curie-SkłodowskiejKazimierza Wielka67,9%65,8%64,3%73,5%41,7%65908
34LO nr I im. Stanisława StaszicaOstrowiec Świętokrzyski67,8%62,2%58,5%82,8%30,7%168915
35VII LO im. J. PiłsudskiegoKielce67,6%63,6%59,9%79,2%14,4%325930
36LO im. Hugona KołłątajaPińczów67,2%64,2%62,0%75,2%31,2%120951
37II LO im. Tadeusza KościuszkiSandomierz66,0%56,3%66,2%75,5%39,2%1171003
38I LO im. Mikołaja RejaJędrzejów64,7%57,8%61,6%74,6%49,4%1291065
39LO im. Władysława ŁokietkaChęciny63,9%64,0%54,0%73,6%–411107
40LO im. Płk Jana Piwnika Ponurego w ZS nr 1Opatów63,0%48,9%67,0%73,1%–501151
41LO w ZSOSędziszów61,9%61,9%50,4%73,3%–281206
42III LOBusko-Zdrój61,3%55,3%52,8%75,8%13,5%811226
43LO im. Adolfa Dygasińskiego w Powiatowym Zespole SzkółChmielnik60,6%62,3%49,9%69,5%–251269
44LO im. Juliusza Verne’aKielce60,3%58,8%43,5%78,5%–221282
45LO im. Józefa Szermentowskiego w Powiatowym Zespole SzkółBodzentyn57,7%59,3%52,1%61,8%–591399
46III LO z oddziałami integracyjnymi im. Krzysztofa Kamila BaczyńskiegoStarachowice57,3%56,3%42,8%72,8%5,6%691411
47LO Mistrzostwa SportowegoOstrowiec Świętokrzyski57,0%49,5%52,4%69,1%–541420
48X LO Mistrzostwa Sportowego im. Józefa WybickiegoKielce56,5%56,8%43,9%68,8%4,2%1681439
49Sportowe LOStarachowice54,7%42,7%50,5%70,8%–331503
50II LOBusko-Zdrój53,1%49,9%46,9%62,6%–281555
51LOSandomierz47,7%35,6%42,3%65,2%–291703
52Niepubliczne LO Zakładu Doskonalenia ZawodowegoKielce45,3%40,9%32,0%63,1%–481737
53LO im. Marii KonopnickiejWodzisław39,6%36,5%42,5%39,8%–261804

Licea w Kielcach i w innych miastach województwa

Kielce mają 12 liceów w rankingu i pięć pierwszych miejsc w województwie, a połowa kieleckich liceów ma powyżej 76,8%. Najwyżej spoza Kielc jest II LO im. Adama Mickiewicza w Skarżysku-Kamiennej (79,1%). Bardzo równo wypada Włoszczowa: połowa jej liceów ma więcej niż 77,5%, a I LO im. gen. Władysława Sikorskiego we Włoszczowie ma 78,7%.

Miejscowości, w których są co najmniej trzy licea z rankingu: najlepsze liceum i środkowy wynik ogólny (połowa liceów w tej miejscowości ma wynik niższy).
MiejscowośćLiceówNajlepsze liceumWynik ogólnyMiejsce w województwieŚrodkowy wynik
Kielce12I LO im. Stefana Żeromskiego86,4%176,8%
Ostrowiec Świętokrzyski5LO nr II im. Joachima Chreptowicza76,0%1268,5%
Starachowice5I LO im. Tadeusza Kościuszki75,0%1571,6%
Włoszczowa3I LO im. gen. Władysława Sikorskiego78,7%877,5%
Busko-Zdrój3I LO im. Tadeusza Kościuszki76,5%1061,3%
Sandomierz3I LO Collegium Gostomianum76,2%1166,0%

Najlepsze licea w województwie świętokrzyskim z przedmiotów rozszerzonych

Z biologii rozszerzonej najwyższą średnią w całej Polsce ma LO im. Jana Pawła II w Bogorii: 86,6% przy 29 zdających. Z matematyki rozszerzonej prowadzi w województwie I LO im. gen. Władysława Sikorskiego we Włoszczowie (62,7%), z chemii LO im. św. Jadwigi Królowej w Kielcach (69,7%), a z angielskiego I LO im. Stefana Żeromskiego w Kielcach (87,8%).

  1. 1I LO im. gen. Władysława SikorskiegoWłoszczowa62,7%89 os.
  2. 2II LO im. Jana ŚniadeckiegoKielce54,1%166 os.
  3. 3LO nr II im. Joachima ChreptowiczaOstrowiec Świętokrzyski51,7%82 os.
  4. 4LO im. św. Jadwigi KrólowejKielce50,8%29 os.
  5. 5I LO im. Stefana ŻeromskiegoKielce50,3%116 os.
  6. 6I LO im. Mikołaja RejaJędrzejów49,4%20 os.
  7. 7II LO im. Adama MickiewiczaSkarżysko-Kamienna49,0%64 os.
  8. 8VI LO im. Juliusza SłowackiegoKielce46,0%198 os.
  9. 9II LO z oddziałami dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej-CurieKońskie44,6%80 os.
  10. 10I LO Collegium GostomianumSandomierz44,6%102 os.
  11. śr.Średnia województwawszystkie szkoły34,9%2967 os.

Matura z matematyki rozszerzonej 2026: 10 liceów z najwyższą średnią spośród 28, w których pisało co najmniej 20 osób.

Świętokrzyskie na tle Polski: matura 2026 we wszystkich szkołach

Tabela obejmuje wszystkie szkoły z województwa, z technikami. Świętokrzyskie jest pierwsze w Polsce z biologii (46,6%) i chemii (46,0%) oraz trzecie z matematyki podstawowej (61,9%). Słabiej wypadają matematyka rozszerzona (34,9%), dziewiąta, i fizyka (39,3%), dziesiąta.

Średni wynik procentowy matury 2026 we wszystkich szkołach województwa (licea i technika) i w całej Polsce, różnica w punktach procentowych i miejsce województwa wśród 16. Źródło: Mapa Wyników Egzaminów, dane CKE.
PrzedmiotWojewództwo 2026Polska 2026RóżnicaMiejsce na 16Województwo 2025
Polski, poziom podstawowy58,8%58,9%−0,1856,9%
Matematyka, poziom podstawowy61,9%59,0%+2,9362,5%
Angielski, poziom podstawowy77,5%78,4%−0,8876,0%
Matematyka, poziom rozszerzony34,9%37,1%−2,2928,8%
Angielski, poziom rozszerzony68,9%69,2%−0,4861,7%
Biologia, poziom rozszerzony46,6%40,7%+5,9150,5%
Chemia, poziom rozszerzony46,0%40,8%+5,3146,0%
Fizyka, poziom rozszerzony39,3%41,8%−2,51048,8%
Polski, poziom rozszerzony48,3%43,9%+4,5142,0%
Geografia, poziom rozszerzony39,1%40,6%−1,5935,8%
Historia, poziom rozszerzony45,3%47,2%−1,91144,8%
Informatyka, poziom rozszerzony34,4%39,7%−5,31330,2%

Co z tego wynika dla rodzica? Świętokrzyskie nie ma wielu liceów z krajowej czołówki, ale przeciętna szkoła wypada tu lepiej niż w większości województw, a biologia i chemia najlepiej w Polsce. Kandydaci na medycynę trafiają więc do szkół, w których te dwa przedmioty idą dobrze. Słabiej jest z matematyką rozszerzoną, którą trzeba dopilnować, jeśli dziecko myśli o politechnice.

Rankingi liceów w innych województwach

Ranking całej Polski, z pierwszą setką i najlepszym liceum każdego województwa, jest na stronie Ranking liceów 2026.

Trustpilot, stan na 27.10.2026

Co piszą rodzice i uczniowie

Na Trustpilot mamy 16 opinii, 15 z nich na pięć gwiazdek. Poniżej sześć, każdą przeczytasz w całości pod linkiem.

Moje dziecko nareszcie rozumie matematykę

Moje dziecko nareszcie rozumie matematykę. I, co najważniejsze, chce ją zrozumieć. Egzamin zaliczeniowy zdany, i to dobrze. Pani Zosia - najlepszy nauczyciel. […] Po każdych zajęciach feedback dla rodzica, zadania domowe. […] Dodatkowym atutem jest spotkanie online z rodzicem i dzieckiem po lekcji próbnej- rozmowa na temat wiedzy i potrzeb ucznia i dostosowanie planu nauki na czas trwania korepetycji.

Idealne tempo, świetne omawianie, polecam!

Korepetycje z rozszerzonej biologii miałam dopiero dwa razy a już jestem zadowolona i pewna że będzie mi się świetnie pracowało. Materiał jest omawiany przez Panią Gabrielę dynamicznie i konkretnie, jednak nie brakuje czasu na pytania czy przedstawienia danej rzeczy jeszcze raz na spokojnie. […] Po zajęciach również udostępniane są notatki oraz zadania z materiału z lekcji co uważam za bardzo dobrą powtórkę. Polecam!!!

Jestem zadowolona z zajęć z Panem Arturem

Jestem zadowolona z zajęć z Panem Arturem. Elastyczne podejście do zajęć. Syn chętnie korzysta z lekcji. Pan Artur potrafi szybko dotrzeć do sedna problemu i przełożyć to na logikę nastolatka.

KSKatarzyna Szymala23 października 2026Trustpilot

Matura 2027

Syn przygotowuje się już od połowy 3 klasy. Zajęcia są prowadzone w sposób jasny i dostosowany do wymagań matury. Dzięki wiedzy i cierpliwości pani Wiktorii nawet trudne zagadnienia stają się zrozumiałe, […] a arkusze maturalne wydają się łatwiejsze.

Jako maturzystka jestem bardzo zadowolona

Jako maturzystka jestem bardzo zadowolona ze współpracy. Duży plus za indywidualne podejście i świetną organizację. Zajęcia są dostosowane do mojego poziomu pomagają mi lepiej zrozumieć materiał i WIDZĘ POSTĘPY!! Gorąco polecam 🤩🤩

Syn zaczął korepetycje od sierpnia

Syn zaczął korepetycje od sierpnia. Firma bardzo dobrze zorganizowane. Jasne zasady współpracy. Korepetycje odbywają się zgodnie z planem. Praca korepetytorów profesjonalna. Syn bardzo zadowolony z korepetycji z chemii z Julią oraz z biologi z Anną.

Pytania o licea w województwie świętokrzyskim

Które liceum jest najlepsze w województwie świętokrzyskim?
I LO im. Stefana Żeromskiego w Kielcach, z wynikiem ogólnym 86,4%, sześćdziesiąte szóste w Polsce. Drugie jest II LO im. Jana Śniadeckiego w Kielcach (84,2%), a trzecie VI LO im. Juliusza Słowackiego, też z Kielc (82,5%).
Jakie jest najlepsze liceum w województwie świętokrzyskim poza Kielcami?
II LO im. Adama Mickiewicza w Skarżysku-Kamiennej, z wynikiem 79,1% szóste w województwie. Ósme jest I LO im. gen. Władysława Sikorskiego we Włoszczowie (78,7%).
Gdzie w Polsce najlepiej zdaje się biologię rozszerzoną?
W LO im. Jana Pawła II w Bogorii w powiecie staszowskim: 86,6% średnio przy 29 zdających, najwięcej ze wszystkich liceów w kraju, w których biologię pisało co najmniej 20 osób. W rankingu ogólnym LO im. Jana Pawła II w Bogorii jest dopiero na 707. miejscu.
Ile liceów ze Świętokrzyskiego jest w pierwszej setce w Polsce?
Jedno: I LO im. Stefana Żeromskiego w Kielcach, na 66. miejscu.
Skąd są dane i jak liczymy ranking?
Z Mapy Wyników Egzaminów, którą prowadzi Centrum Informatyczne Edukacji. To oficjalne wyniki CKE z terminu głównego 2026: liczba zdających i średni wynik procentowy każdej szkoły. Średnią Polski liczymy z tych samych danych, ważąc województwa liczbą zdających. Wynik ogólny liceum to średnia z polskiego, matematyki i angielskiego na poziomie podstawowym. W rankingu są licea, w których każdy z tych egzaminów pisało co najmniej 20 osób, bez techników i szkół dla dorosłych.
Ile kosztują korepetycje przed maturą albo egzaminem ósmoklasisty?
Lekcja kosztuje od 79 zł do nieco ponad 120 zł, zależnie od poziomu, czyli podstawówki, liceum albo matury rozszerzonej, i od liczby zajęć. Dokładną kwotę podaje koordynator po bezpłatnej lekcji próbnej. Lekcje odbywają się online, więc nie ma znaczenia, w której miejscowości uczeń mieszka.

Aktualizacja: 28 października 2026Źródła: Mapa Wyników Egzaminów (Centrum Informatyczne Edukacji, dane CKE)Ranking liceów 2026 w PolsceProfTutoring to marka Professional Tutoring sp. z o.o.

Na pierwszej lekcji sprawdzimy, gdzie dziecko traci punkty

40 minut z korepetytorem na zadaniach z arkuszy CKE, bez płatności. Po lekcji umawiamy krótką rozmowę z rodzicem: mówimy, co wyszło, i proponujemy plan. Jeśli nie pasuje, po prostu nie kontynuujesz. Zero ryzyka, zero zobowiązań!