Dane CKE z matury 2026 · 116 liceów

Ranking liceów dolnośląskie 2026 · wyniki matury CKERanking liceów w województwie dolnośląskim 2026

Dolnośląskie ma w rankingu 116 liceów, a pięć z nich jest w pierwszej setce Polski, wszystkie we Wrocławiu. Prowadzi Akademickie LO Politechniki Wrocławskiej z wynikiem 90,8% z trzech obowiązkowych matur, piątym w kraju. Najwyżej spoza Wrocławia jest LO Aslan im. C. S. Lewisa w Głogowie, szóste w województwie.

Zobacz ranking116 liceów, z wyszukiwarką
Matura 2026 Dolnośląskie

Pierwsza piątka w województwie

  1. 1Akademickie LO Politechniki WrocławskiejWrocław · 5. w Polsce90,8%wynik ogólny
  2. 2LO nr III im. Adama MickiewiczaWrocław · 30. w Polsce88,4%wynik ogólny
  3. 3LO nr XII im. Bolesława ChrobregoWrocław · 39. w Polsce87,6%wynik ogólny
  4. 4LO nr V im. Generała Jakuba JasińskiegoWrocław · 81. w Polsce85,5%wynik ogólny
  5. 5LO nr IX im. Juliusza SłowackiegoWrocław · 99. w Polsce84,8%wynik ogólny
Wynik ogólny: średnia z polskiego, matematyki i angielskiego na poziomie podstawowym. Źródło: Mapa Wyników Egzaminów, dane CKE.

Ranking liceów w województwie dolnośląskim: wszystkie licea

Tabela zawiera wszystkie dolnośląskie licea, w których z każdego z trzech obowiązkowych egzaminów pisało co najmniej 20 osób. Szukasz szkoły w Legnicy, Wałbrzychu albo Jeleniej Górze? Wpisz nazwę miasta w okienko. Środkowe liceum województwa ma wynik ogólny 65,7%, trochę poniżej środka Polski (67,7%).

116 liceów

Wszystkie licea z rankingu: miejsce w województwie, wynik ogólny (średnia z polskiego, matematyki i angielskiego na poziomie podstawowym, matura 2026), wyniki tych egzaminów, matematyka rozszerzona, liczba zdających i miejsce w Polsce. Źródło: Mapa Wyników Egzaminów, dane CKE.
#LiceumWynik ogólnyPolski PMatematyka PAngielski PMatematyka RZdającychMiejsce w Polsce
1Akademickie LO Politechniki WrocławskiejWrocław90,8%77,2%97,8%97,5%81,1%1185
2LO nr III im. Adama MickiewiczaWrocław88,4%73,8%94,9%96,4%70,3%15530
3LO nr XII im. Bolesława ChrobregoWrocław87,6%79,0%88,6%95,2%58,8%27939
4LO nr V im. Generała Jakuba JasińskiegoWrocław85,5%72,9%87,9%95,7%62,0%17881
5LO nr IX im. Juliusza SłowackiegoWrocław84,8%75,7%83,2%95,6%55,6%30699
6LO Aslan im. C. S. LewisaGłogów84,6%72,8%84,8%96,2%45,0%31105
7LO nr XIV im. Polonii BelgijskiejWrocław84,5%71,7%87,8%94,1%60,2%261106
8LO nr XIII im. Aleksandra FredryWrocław83,5%75,2%81,8%93,3%50,9%318137
9LO nr XVIWrocław83,1%74,2%80,4%94,8%59,7%181149
10LO nr VIII im. Bolesława KrzywoustegoWrocław82,9%69,6%83,3%95,9%50,7%270157
11LO nr VII im. Krzysztofa Kamila BaczyńskiegoWrocław81,8%69,0%82,9%93,6%48,4%350199
12LO Sióstr Urszulanek Unii RzymskiejWrocław81,5%72,3%80,9%91,2%51,4%89219
13I LO im. Jana KasprowiczaŚwidnica81,4%71,0%80,8%92,3%57,5%146223
14LO nr VI im. Bolesława PrusaWrocław81,3%71,1%79,7%93,1%39,2%159232
15II LO im. Stanisława WyspiańskiegoLegnica80,8%74,1%76,0%92,3%42,0%231244
16II LO im. Hugona KołłątajaWałbrzych80,2%67,6%82,1%91,0%70,4%120262
17II LO im. Stefana BanachaŚwidnica79,9%64,4%81,0%94,2%51,5%150275
18LO im. Braci ŚniadeckichZgorzelec79,3%73,0%75,3%89,5%40,4%98299
19LO nr IV im. Stefana ŻeromskiegoWrocław78,9%67,9%76,5%92,5%35,3%280320
20I LO im. Mikołaja KopernikaLubin78,7%64,2%78,0%93,8%41,5%200331
21I LO z oddziałami dwujęzycznymi im. Ignacego PaderewskiegoWałbrzych78,6%70,2%75,8%89,8%50,5%137333
22II LOLubin78,3%65,8%77,2%92,0%40,4%234353
23I LO im. Bolesława KrzywoustegoGłogów77,9%67,2%75,4%91,2%46,8%182379
24LO nr X im. Stefanii SempołowskiejWrocław77,7%68,1%73,2%91,8%47,0%264388
25I LO im. Juliusza SłowackiegoOleśnica77,5%61,6%77,3%93,5%38,8%155402
26I LO im. Tadeusza KościuszkiLegnica77,2%67,8%75,1%88,8%43,9%227417
27LO nr XVII im. Agnieszki OsieckiejWrocław77,1%69,2%70,0%92,2%48,1%235422
28I LO im. Władysława BroniewskiegoBolesławiec76,8%70,5%71,5%88,5%38,4%180437
29Alternatywne LOKłodzko76,7%61,6%80,8%87,5%51,5%38439
30LO im. Władysława JagiełłyZąbkowice Śląskie76,4%67,8%72,8%88,5%44,6%123460
31LO nr I im. Danuty Siedzikówny InkiWrocław75,3%63,8%72,2%89,8%40,4%285524
32LO Cogito z oddziałami dwujęzycznymiZgorzelec75,1%63,1%69,8%92,2%34,8%25531
33LO nr I im. Jana III SobieskiegoOława75,0%55,7%78,0%91,2%43,7%183540
34II LO im. ks. Jana TwardowskiegoOleśnica74,8%64,7%70,0%89,7%38,9%150549
35LO im. J. M. OssolińskiegoBrzeg Dolny73,6%60,6%70,6%89,5%38,0%74627
36I LO im. Stefana ŻeromskiegoJelenia Góra72,8%58,8%71,0%88,5%38,4%257664
37II LO im. Cypriana Kamila NorwidaJelenia Góra72,1%56,5%69,9%89,7%26,9%143704
38Niepubliczne LOWołów72,0%57,8%70,0%88,3%35,8%38705
39II LO im. Mikołaja KopernikaGłogów71,9%65,0%62,1%88,6%16,5%131710
40LO im. II Armii Wojska PolskiegoTrzebnica71,6%63,5%64,5%86,7%24,7%155721
41LO nr XI im. Stanisława KonarskiegoWrocław70,9%64,3%60,6%87,8%20,9%122756
42LO nr II im. Piastów Śląskich z oddziałami mistrzostwa SportowegoWrocław70,7%59,1%68,1%84,8%43,8%195768
43LO Mistrzostwa Sportowego Miedź LegnicaLegnica70,6%60,0%67,0%84,7%–31771
44I LO im. Bolesława ChrobregoKłodzko70,3%63,0%62,3%85,6%30,1%259789
45LOŚroda Śląska69,4%66,1%58,9%83,2%21,9%109844
46Niepubliczne LO Fundacji Królowej Świętej JadwigiWrocław69,1%64,5%57,5%85,3%23,7%69863
47I LO im. Jędrzeja ŚniadeckiegoDzierżoniów68,7%61,7%63,6%80,8%29,4%130883
48LO im. Marii KonopnickiejŚwiebodzice68,5%61,9%61,0%82,5%33,3%74889
49LO im. Henryka SienkiewiczaNowa Ruda68,2%59,7%60,6%84,2%35,3%91896
50LOKamienna Góra68,2%59,0%64,0%81,6%52,8%137897
51II LO im. Jana Pawła IIDzierżoniów67,8%53,4%65,3%84,8%32,6%209909
52LO im. Marii Skłodowskiej-CurieBogatynia67,5%63,2%56,6%82,7%–40932
53LO im. Henryka BrodategoLwówek Śląski66,9%63,0%56,8%81,0%–52967
54I LO im. Armii KrajowejMilicz66,8%60,9%58,3%81,2%17,1%156973
55III LO im. Mikołaja KopernikaWałbrzych66,6%57,9%58,7%83,2%22,9%159984
56III LO im. Marii Skłodowskiej-CurieŚwidnica66,6%53,8%58,2%87,7%18,3%118985
57LO w ZS Ponadpodstawowych im. Hipolita Cegielskiego w ZiębicachZiębice65,8%71,4%53,4%72,7%–301010
58I LO im. Księcia Bolka IJawor65,7%59,3%54,8%82,9%28,6%1321018
59LO im. Tadeusza KościuszkiSyców65,7%62,3%58,3%76,4%30,5%781019
60LO im. Mikołaja KopernikaWołów65,5%55,1%60,0%81,3%30,5%531027
61LO im. Adama Mickiewicza w ZS Ponadpodstawowych im. Adama Mickiewicza w LubaniuLubań65,4%53,7%59,1%83,5%27,1%2321029
62LO Cogito WrocławWrocław65,4%54,0%56,0%86,1%23,3%391033
63III Publiczne LO im. Mikołaja KopernikaBolesławiec65,2%60,2%49,3%86,0%–361038
64I LO im. Powstańców ŚląskichBystrzyca Kłodzka65,1%52,1%65,4%77,6%41,5%561044
65Salezjańskie LOWrocław65,0%50,8%61,6%82,7%34,6%831048
66LO im. Jana Pawła IIZłotoryja64,6%59,0%53,9%81,0%20,2%981068
67LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w ZSOStrzelin64,6%60,3%54,3%79,1%22,7%1431069
68LO z oddziałami dwujęzycznumi im. Komisji Ed Ukacji NarodowejBrzeg Dolny64,5%57,3%57,7%78,7%35,8%481070
69Salezjańskie LO im. św. Jana BoskoLubin64,3%61,3%52,0%79,6%17,9%1121079
70LO Dialogu Kultur Etz ChaimWrocław64,1%58,8%48,1%85,3%8,3%401091
71LO im. Stefana ŻeromskiegoStrzegom63,8%59,0%53,5%78,9%55,8%901111
72LO z oddziałami dwujęzycznymi im. Bolesława ChrobregoBielawa62,8%64,2%49,1%75,0%18,2%1081162
73II LO im. J. KorczakaBolesławiec62,4%57,7%54,2%75,5%20,8%1361175
74LO EdukacjaWrocław62,3%59,3%46,6%80,9%16,8%1111183
75V LO im. Jana HeweliuszaLegnica62,0%54,5%54,1%77,5%20,1%2041195
76Społeczne LO Autorska Szkoła Samorozwoju AssaWrocław61,8%46,3%53,5%85,5%25,0%491211
77LO nr XXIV z oddziałami mistrzostwa SportowegoWrocław61,2%51,6%51,8%80,2%14,7%1001229
78LO im. Adama MickiewiczaGóra61,1%56,7%52,0%74,7%26,6%1341235
79ZS Publicznych im. Jana Pawła II LO im. Józefa LompyKudowa-Zdrój61,1%46,9%53,9%82,4%–301239
80III LO im. Jędrzeja Śniadeckiego w ZSO i TechnicznychJelenia Góra60,9%59,8%45,1%77,8%10,8%1461247
81LO im. Olimpijczyków PolskichDługołęka60,2%53,5%49,2%77,8%–491285
82LO nr XV im. Mjr Piotra WysockiegoWrocław59,8%47,0%50,7%81,8%14,6%3341307
83LO Mistrzostwa Sportowego JuniorWrocław59,8%55,9%52,3%71,3%13,4%1311309
84Katolickie LO im. Błogosławionego Edmunda BojanowskiegoHenryków59,1%56,8%49,9%70,5%–331331
85Społeczne LO AlaWrocław58,8%52,2%43,0%81,3%–501341
86LO nr IIOława58,2%42,7%52,2%79,9%–591366
87LO z oddziałami integracyjnymi nr XXXWrocław58,2%48,9%45,5%80,3%–701368
88Niepubliczne LO Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Piłce Ręcznej Mks Zagłębie LubinLubin58,1%43,2%59,1%72,0%–371377
89LO im. Górników i Energetyków Turowa w ZS Zawodowych i LicealnychZgorzelec58,0%57,2%46,0%70,7%–241386
90LO im. Karola HolteiaOborniki Śląskie57,7%54,9%44,2%74,0%6,1%691401
91LOSzczawno-Zdrój57,2%62,5%38,0%71,2%–421412
92LOPolkowice57,0%43,8%45,0%82,1%11,1%801422
93III LO im. Bohaterów WesterplatteGłogów56,3%57,8%41,8%69,2%8,3%941451
94III LOLubin56,0%47,1%50,6%70,2%9,1%901459
95Akademickie LO im. WitelonaLegnica55,6%46,0%42,5%78,1%–401470
96IV LO z oddziałami integracyjnymi i sportowymi im. Janusza KusocińskiegoWałbrzych55,5%46,4%49,0%71,2%10,1%1291473
97Niepubliczne LO MedicalKłodzko55,0%52,9%38,9%73,3%–391493
98LO im. Aleksandra KamińskiegoLubomierz52,6%43,8%43,9%70,0%–281574
99LO w Powiatowym Zespole SzkółŻmigród51,8%45,9%40,1%69,4%–401592
100Husarz. Główna Wojskowa Szkoła Średnia we Wrocławiu - LOWrocław51,7%45,6%40,8%68,8%–511595
101V LO z oddziałami sportowymiŚwidnica51,7%56,9%39,5%58,7%–221598
102LOJelcz-Laskowice51,7%39,5%43,0%72,5%–421601
103LO w ZS Ponadpodstawowych im. Władysława Reymonta w BierutowieBierutów51,4%47,4%36,2%70,6%–421608
104LO w ZS Zawodowych i Ogólnokształcących im. Kombatantów Ziemi LubańskiejLubań51,1%45,5%39,4%68,5%–311616
105LOSobótka50,5%46,5%35,2%69,8%–411635
106Regionalny Ośrodek Edukacji LOWrocław50,5%46,6%33,2%71,5%8,4%1121636
107LO z oddziałami mistrzostwa Sportowego im. J. I. SztaudyngeraSzklarska Poręba50,4%47,8%41,6%61,7%–331641
108LO Teb EdukacjaŚwidnica49,7%50,4%30,5%68,2%–411660
109IV LO im. ks. Jana TwardowskiegoGłogów49,4%44,7%41,7%61,7%–381673
110LO Mistrzostwa Sportowego CertusGłogów47,3%44,1%36,6%61,1%–411711
111VII LO im. gen.dyw. Janusza Brochowicz-Lewińskiego Ps.gryfLegnica45,5%40,2%33,1%63,2%–1641734
112LO Szkoła Mistrzostwa SportowegoKarpacz43,1%42,0%30,4%57,0%–441761
113LO Teb EdukacjaWałbrzych42,4%37,7%28,5%61,2%–321767
114LORakowice Wielkie38,2%41,0%27,3%46,5%–241810
115Zaoczne LO CosinusWrocław38,0%38,4%21,1%54,4%–1291811
116Niepubliczne LOBielawa35,3%32,9%19,6%53,5%–231826

Licea we Wrocławiu i w innych miastach regionu

Wrocław ma w rankingu 32 licea i pięć pierwszych miejsc w województwie, a połowa wrocławskich liceów ma wynik ogólny powyżej 73,1%. Najmocniejszą szkołą spoza Wrocławia jest LO Aslan im. C. S. Lewisa w Głogowie (84,6%). W Świdnicy najlepsze jest I LO im. Jana Kasprowicza (81,4%), w Legnicy II LO im. Stanisława Wyspiańskiego (80,8%), a w Wałbrzychu II LO im. Hugona Kołłątaja (80,2%).

Miejscowości, w których są co najmniej trzy licea z rankingu: najlepsze liceum i środkowy wynik ogólny (połowa liceów w tej miejscowości ma wynik niższy).
MiejscowośćLiceówNajlepsze liceumWynik ogólnyMiejsce w województwieŚrodkowy wynik
Wrocław32Akademickie LO Politechniki Wrocławskiej90,8%173,1%
Głogów6LO Aslan im. C. S. Lewisa84,6%664,1%
Legnica6II LO im. Stanisława Wyspiańskiego80,8%1566,3%
Świdnica5I LO im. Jana Kasprowicza81,4%1366,6%
Wałbrzych5II LO im. Hugona Kołłątaja80,2%1666,6%
Lubin5I LO im. Mikołaja Kopernika78,7%2064,3%
Zgorzelec3LO im. Braci Śniadeckich79,3%1875,1%
Bolesławiec3I LO im. Władysława Broniewskiego76,8%2865,2%
Kłodzko3Alternatywne LO76,7%2970,3%
Jelenia Góra3I LO im. Stefana Żeromskiego72,8%3672,1%

Najlepsze licea w województwie dolnośląskim z przedmiotów rozszerzonych

Akademickie LO Politechniki Wrocławskiej prowadzi w województwie z matematyki rozszerzonej (81,1%, najwięcej w Polsce), z fizyki (75,3%) i z angielskiego rozszerzonego (92,2%). Z biologii i chemii najlepsze jest LO nr III im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu: biologię napisało średnio na 81,4%, drugi wynik w kraju, a chemię na 75,6%.

  1. 1Akademickie LO Politechniki WrocławskiejWrocław81,1%118 os.
  2. 2II LO im. Hugona KołłątajaWałbrzych70,4%54 os.
  3. 3LO nr III im. Adama MickiewiczaWrocław70,3%149 os.
  4. 4LO nr V im. Generała Jakuba JasińskiegoWrocław62,0%110 os.
  5. 5LO nr XIV im. Polonii BelgijskiejWrocław60,2%175 os.
  6. 6LO nr XVIWrocław59,7%66 os.
  7. 7LO nr XII im. Bolesława ChrobregoWrocław58,8%177 os.
  8. 8I LO im. Jana KasprowiczaŚwidnica57,5%69 os.
  9. 9LO nr IX im. Juliusza SłowackiegoWrocław55,6%134 os.
  10. 10LOKamienna Góra52,8%21 os.
  11. śr.Średnia województwawszystkie szkoły35,2%6487 os.

Matura z matematyki rozszerzonej 2026: 10 liceów z najwyższą średnią spośród 63, w których pisało co najmniej 20 osób.

Dolnośląskie na tle Polski: matura 2026 we wszystkich szkołach

W tabeli są średnie wszystkich szkół z województwa, z technikami. Najlepiej dolnośląskie wypada z angielskiego: podstawowy (79,8%) to drugi wynik w Polsce, rozszerzony (70,0%) czwarty. Słabiej idą przedmioty przyrodnicze, bo chemia rozszerzona (37,4%) jest czternasta, a fizyka (38,4%) trzynasta.

Średni wynik procentowy matury 2026 we wszystkich szkołach województwa (licea i technika) i w całej Polsce, różnica w punktach procentowych i miejsce województwa wśród 16. Źródło: Mapa Wyników Egzaminów, dane CKE.
PrzedmiotWojewództwo 2026Polska 2026RóżnicaMiejsce na 16Województwo 2025
Polski, poziom podstawowy56,6%58,9%−2,31158,7%
Matematyka, poziom podstawowy57,9%59,0%−1,11059,3%
Angielski, poziom podstawowy79,8%78,4%+1,4280,0%
Matematyka, poziom rozszerzony35,2%37,1%−1,9829,9%
Angielski, poziom rozszerzony70,0%69,2%+0,7465,0%
Biologia, poziom rozszerzony39,4%40,7%−1,4945,0%
Chemia, poziom rozszerzony37,4%40,8%−3,31438,9%
Fizyka, poziom rozszerzony38,4%41,8%−3,41347,6%
Polski, poziom rozszerzony36,6%43,9%−7,31442,3%
Geografia, poziom rozszerzony39,3%40,6%−1,2737,9%
Historia, poziom rozszerzony45,5%47,2%−1,71043,0%
Informatyka, poziom rozszerzony41,9%39,7%+2,2442,4%

Co z tego wynika dla rodzica? Poza Wrocławiem mocnych liceów jest na Dolnym Śląsku niewiele, a chemia i fizyka wypadają w całym województwie słabo. Uczeń z mniejszego miasta, który zdaje te przedmioty pod medycynę albo politechnikę, często potrzebuje pracy poza szkołą, zanim zacznie się klasa maturalna.

Rankingi liceów w innych województwach

Ranking całej Polski, z pierwszą setką i najlepszym liceum każdego województwa, jest na stronie Ranking liceów 2026.

Trustpilot, stan na 27.10.2026

Co piszą rodzice i uczniowie

Na Trustpilot mamy 16 opinii, 15 z nich na pięć gwiazdek. Poniżej sześć, każdą przeczytasz w całości pod linkiem.

Moje dziecko nareszcie rozumie matematykę

Moje dziecko nareszcie rozumie matematykę. I, co najważniejsze, chce ją zrozumieć. Egzamin zaliczeniowy zdany, i to dobrze. Pani Zosia - najlepszy nauczyciel. […] Po każdych zajęciach feedback dla rodzica, zadania domowe. […] Dodatkowym atutem jest spotkanie online z rodzicem i dzieckiem po lekcji próbnej- rozmowa na temat wiedzy i potrzeb ucznia i dostosowanie planu nauki na czas trwania korepetycji.

Idealne tempo, świetne omawianie, polecam!

Korepetycje z rozszerzonej biologii miałam dopiero dwa razy a już jestem zadowolona i pewna że będzie mi się świetnie pracowało. Materiał jest omawiany przez Panią Gabrielę dynamicznie i konkretnie, jednak nie brakuje czasu na pytania czy przedstawienia danej rzeczy jeszcze raz na spokojnie. […] Po zajęciach również udostępniane są notatki oraz zadania z materiału z lekcji co uważam za bardzo dobrą powtórkę. Polecam!!!

Jestem zadowolona z zajęć z Panem Arturem

Jestem zadowolona z zajęć z Panem Arturem. Elastyczne podejście do zajęć. Syn chętnie korzysta z lekcji. Pan Artur potrafi szybko dotrzeć do sedna problemu i przełożyć to na logikę nastolatka.

KSKatarzyna Szymala23 października 2026Trustpilot

Matura 2027

Syn przygotowuje się już od połowy 3 klasy. Zajęcia są prowadzone w sposób jasny i dostosowany do wymagań matury. Dzięki wiedzy i cierpliwości pani Wiktorii nawet trudne zagadnienia stają się zrozumiałe, […] a arkusze maturalne wydają się łatwiejsze.

Jako maturzystka jestem bardzo zadowolona

Jako maturzystka jestem bardzo zadowolona ze współpracy. Duży plus za indywidualne podejście i świetną organizację. Zajęcia są dostosowane do mojego poziomu pomagają mi lepiej zrozumieć materiał i WIDZĘ POSTĘPY!! Gorąco polecam 🤩🤩

Syn zaczął korepetycje od sierpnia

Syn zaczął korepetycje od sierpnia. Firma bardzo dobrze zorganizowane. Jasne zasady współpracy. Korepetycje odbywają się zgodnie z planem. Praca korepetytorów profesjonalna. Syn bardzo zadowolony z korepetycji z chemii z Julią oraz z biologi z Anną.

Pytania o licea w województwie dolnośląskim

Które liceum jest najlepsze w województwie dolnośląskim?
Akademickie LO Politechniki Wrocławskiej z wynikiem ogólnym 90,8%, piąte w Polsce. Drugie jest LO nr III im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu (88,4%), trzecie LO nr XII im. Bolesława Chrobrego, też z Wrocławia (87,6%).
Jakie jest najlepsze liceum na Dolnym Śląsku poza Wrocławiem?
LO Aslan im. C. S. Lewisa w Głogowie, z wynikiem 84,6% szóste w województwie. Z Legnicy, Świdnicy i Wałbrzycha żadna szkoła nie weszła do pierwszej dziesiątki województwa.
Ile liceów z Dolnego Śląska jest w pierwszej setce w Polsce?
Pięć i wszystkie są we Wrocławiu. LO nr IX im. Juliusza Słowackiego we Wrocławiu jest na 99. miejscu, tuż przed końcem setki.
Które dolnośląskie liceum awansowało najbardziej?
Z trzydziestu najlepszych liceów województwa największy skok zrobiło LO Aslan im. C. S. Lewisa w Głogowie: w 2025 roku było na 538. miejscu w Polsce, a w 2026 jest na 105.
Skąd są dane i jak liczymy ranking?
Z Mapy Wyników Egzaminów, którą prowadzi Centrum Informatyczne Edukacji. To oficjalne wyniki CKE z terminu głównego 2026: liczba zdających i średni wynik procentowy każdej szkoły. Średnią Polski liczymy z tych samych danych, ważąc województwa liczbą zdających. Wynik ogólny liceum to średnia z polskiego, matematyki i angielskiego na poziomie podstawowym. W rankingu są licea, w których każdy z tych egzaminów pisało co najmniej 20 osób, bez techników i szkół dla dorosłych.
Ile kosztują korepetycje przed maturą albo egzaminem ósmoklasisty?
Lekcja kosztuje od 79 zł do nieco ponad 120 zł, zależnie od poziomu, czyli podstawówki, liceum albo matury rozszerzonej, i od liczby zajęć. Dokładną kwotę podaje koordynator po bezpłatnej lekcji próbnej. Lekcje odbywają się online, więc nie ma znaczenia, w której miejscowości uczeń mieszka.

Aktualizacja: 28 października 2026Źródła: Mapa Wyników Egzaminów (Centrum Informatyczne Edukacji, dane CKE)Ranking liceów 2026 w PolsceProfTutoring to marka Professional Tutoring sp. z o.o.

Na pierwszej lekcji sprawdzimy, gdzie dziecko traci punkty

40 minut z korepetytorem na zadaniach z arkuszy CKE, bez płatności. Po lekcji umawiamy krótką rozmowę z rodzicem: mówimy, co wyszło, i proponujemy plan. Jeśli nie pasuje, po prostu nie kontynuujesz. Zero ryzyka, zero zobowiązań!