Dane CKE z matury 2026 · 334 liceów

Ranking liceów mazowieckie 2026 · wyniki matury CKERanking liceów w województwie mazowieckim 2026

Mazowieckie ma najwięcej mocnych liceów w Polsce: 33 z pierwszej krajowej setki. W rankingu są 334 licea z Warszawy, Radomia, Płocka, Siedlec i mniejszych miast. Pierwszą piątkę tworzą szkoły warszawskie, a prowadzi XXXIII LO im. Mikołaja Kopernika w Warszawie ze średnią 92,0% z trzech obowiązkowych matur.

Zobacz ranking334 liceów, z wyszukiwarką
Matura 2026 Mazowieckie

Pierwsza piątka w województwie

  1. 1XXXIII LO Dwujęzyczne im. Mikołaja KopernikaWarszawa · 1. w Polsce92,0%wynik ogólny
  2. 2V LO im. ks. Józefa PoniatowskiegoWarszawa · 2. w Polsce91,8%wynik ogólny
  3. 3IX LO im. Klementyny HoffmanowejWarszawa · 3. w Polsce91,7%wynik ogólny
  4. 4VIII LO im. Władysława IVWarszawa · 4. w Polsce91,0%wynik ogólny
  5. 52 Społeczne LO z oddziałami międzynarodowymi im. Pawła Jasienicy STOWarszawa · 6. w Polsce90,7%wynik ogólny
Wynik ogólny: średnia z polskiego, matematyki i angielskiego na poziomie podstawowym. Źródło: Mapa Wyników Egzaminów, dane CKE.

Ranking liceów w województwie mazowieckim: wszystkie licea

W tabeli są wszystkie licea województwa, w których każdy z trzech obowiązkowych egzaminów pisało co najmniej 20 osób. Wpisz nazwę miejscowości, na przykład Płock albo Siedlce, a zostaną same tamtejsze szkoły. Ostatnia kolumna to miejsce liceum wśród 1841 szkół w Polsce. Środkowe liceum na Mazowszu ma wynik ogólny 71,2%, a środkowe w całym kraju 67,7%.

334 liceów

Wszystkie licea z rankingu: miejsce w województwie, wynik ogólny (średnia z polskiego, matematyki i angielskiego na poziomie podstawowym, matura 2026), wyniki tych egzaminów, matematyka rozszerzona, liczba zdających i miejsce w Polsce. Źródło: Mapa Wyników Egzaminów, dane CKE.
#LiceumWynik ogólnyPolski PMatematyka PAngielski PMatematyka RZdającychMiejsce w Polsce
1XXXIII LO Dwujęzyczne im. Mikołaja KopernikaWarszawa92,0%84,4%93,0%98,7%70,8%1531
2V LO im. ks. Józefa PoniatowskiegoWarszawa91,8%84,2%93,8%97,5%71,7%1652
3IX LO im. Klementyny HoffmanowejWarszawa91,7%82,3%95,3%97,7%72,0%3303
4VIII LO im. Władysława IVWarszawa91,0%80,5%95,3%97,3%73,3%1864
52 Społeczne LO z oddziałami międzynarodowymi im. Pawła Jasienicy STOWarszawa90,7%77,4%96,1%98,7%81,1%436
6XIV LO im. Stanisława StaszicaWarszawa90,5%79,2%95,1%97,3%75,3%2298
7II LO z oddziałami dwujęzycznymi im. Stefana BatoregoWarszawa90,4%80,0%93,5%97,7%68,5%1719
8XVIII LO im. Jana ZamoyskiegoWarszawa90,3%80,9%93,0%97,1%73,7%21210
9XXVII LO im. Tadeusza CzackiegoWarszawa90,1%80,7%92,0%97,6%73,0%13512
10LXIV LO im. Stanisława Ignacego Witkiewicza WitkacegoWarszawa90,0%83,1%89,9%97,1%76,8%14913
11CLV LO z oddziałami dwujęzycznymi im. Bohaterek Powstania WarszawskiegoWarszawa89,8%82,8%90,7%96,0%69,2%18617
12VII LO im. Juliusza SłowackiegoWarszawa89,8%80,8%91,5%97,1%69,3%14918
13CLVII LO im. Marii Skłodowskiej-CurieWarszawa89,2%77,7%93,5%96,4%70,1%16523
14Społeczne LO nr 5 STOMilanówek89,1%80,5%89,5%97,2%74,5%3824
15IV LO im. rtm. Witolda PileckiegoPiaseczno88,9%77,1%92,6%97,1%72,5%20825
16Społeczne LO nr 4 im. Batalionu AK ParasolWarszawa88,9%78,8%90,8%97,1%68,5%5426
17LXVII LO im. Jana Nowaka-JeziorańskiegoWarszawa88,6%75,3%93,0%97,6%74,7%16127
18LXXXI LO im. Aleksandra FredryWarszawa88,6%77,4%91,7%96,7%70,1%15128
19XXXV LO z oddziałami dwujęzycznymi im. Bolesława PrusaWarszawa88,1%79,9%87,3%97,1%60,9%19632
20XVII LO z oddziałami dwujęzycznymi im. Andrzeja Frycza ModrzewskiegoWarszawa88,0%80,1%87,5%96,4%52,7%19134
21XXVIII LO im. Jana KochanowskiegoWarszawa87,3%76,3%90,1%95,6%68,7%19742
22XXI LO im. Hugona KołłątajaWarszawa87,3%79,3%87,7%94,9%58,0%20344
23XI LO im. Mikołaja RejaWarszawa87,3%73,1%91,5%97,2%66,6%16045
24XL LO z oddziałami dwujęzycznymi im. Stefana ŻeromskiegoWarszawa87,2%73,7%91,3%96,7%73,7%17747
25XXXVII LO im. Jarosława DąbrowskiegoWarszawa86,9%74,7%89,1%97,0%57,1%18055
26XIX LO im. Powstańców WarszawyWarszawa86,5%73,7%89,8%95,9%62,4%17364
27CXXII LO im. Ignacego DomeykiWarszawa86,2%68,2%93,4%97,1%75,5%21170
28Wojskowe Ogólnokształcące Liceum InformatyczneWarszawa85,6%66,6%94,6%95,5%70,3%5076
29XV LO z oddziałami dwujęzycznymi im. Narcyzy ŻmichowskiejWarszawa85,5%78,7%81,4%96,5%54,3%16480
30XXII LO z oddziałami dwujęzycznymi im. José MartíWarszawa85,5%75,5%85,9%95,0%65,5%18082
31LO z oddziałami dwujęzycznymi im. Adama MickiewiczaPiastów85,1%72,5%87,8%95,2%57,8%10287
32IV LO z oddziałami dwujęzycznymi im. dra Tytusa ChałubińskiegoRadom85,0%79,1%81,9%93,9%46,9%24491
33XLI LO im. Joachima LelewelaWarszawa84,9%71,7%87,0%96,0%65,3%26995
34VI LO im. Tadeusza ReytanaWarszawa84,7%68,9%90,2%94,9%67,4%244101
35XVI LO z oddziałami dwujęzycznymi im. Stefanii SempołowskiejWarszawa84,6%79,7%79,0%95,2%45,3%133102
36Pryzmat Akademickie LO Fundacji SternikPruszków84,4%73,9%85,3%94,1%–29112
37CXXXVII LO z oddziałami dwujęzycznymi im. Roberta SchumanaWarszawa84,3%73,1%84,0%95,9%57,7%130114
38I LO z oddziałami integracyjnymi im. Bolesława LimanowskiegoWarszawa84,2%78,5%80,5%93,8%50,4%197115
39III LO z oddziałami dwujęzycznymi im. Marii DąbrowskiejPłock84,1%75,7%82,4%94,2%50,0%215121
40Autorskie LO Niepubliczne nr 42Warszawa84,0%70,6%84,5%96,9%54,9%51123
41LXX LO im. Aleksandra KamińskiegoWarszawa84,0%75,5%81,2%95,2%47,5%194125
42XII LO im. Henryka SienkiewiczaWarszawa83,6%72,5%82,8%95,7%44,1%149134
43I LO im. Zygmunta KrasińskiegoCiechanów83,6%79,2%81,4%90,1%68,8%206136
44XXX LO im. Jana ŚniadeckiegoWarszawa83,4%73,1%82,1%95,2%52,6%231138
45LO im. Tadeusza KościuszkiPruszków83,2%68,3%86,3%95,0%59,1%143146
46Niepubliczne LO z oddziałami dwujęzycznymiŁomianki83,1%70,5%81,5%97,2%54,8%23150
47Żagle LO Stowarzyszenia SternikWarszawa83,0%69,9%86,7%92,3%64,8%34156
48LO im. Tomasza ZanaPruszków82,9%75,9%78,5%94,2%58,4%119160
49IV LO im. Adama MickiewiczaWarszawa82,6%70,6%83,0%94,3%45,5%169168
50II LO im. św. Królowej JadwigiSiedlce82,6%72,9%82,0%92,9%50,5%199170
51Niepubliczne LO im. Roberta Schumana Fundacji PrimusWarszawa82,5%70,5%81,8%95,3%51,3%55171
52II LO im. Adama MickiewiczaCiechanów82,5%74,5%83,3%89,6%53,6%203173
53Społeczne LO nr 25 im. Marzenny OkońskiejWarszawa82,4%71,8%80,8%94,6%54,2%31176
54Społeczne LO nr 1 im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego STOWarszawa82,2%73,8%78,4%94,5%58,3%29179
55XXXIV LO z oddziałami dwujęzycznymi im. Miguela De CervantesaWarszawa82,2%70,9%79,4%96,3%55,9%150181
56ZS Ekonomicznych LOMińsk Mazowiecki82,2%72,8%82,2%91,6%44,0%111183
57LO im. ks. prof. dr Hab. Włodzimierza SedlakaSienno82,2%74,1%82,8%89,6%67,3%56186
58LO im. Marszałka Stanisława MałachowskiegoPłock82,1%70,2%85,9%90,3%59,3%215187
59X LO im. Królowej JadwigiWarszawa82,1%71,1%80,6%94,7%50,8%200188
60LXXXIII LO im. Emiliana KonopczyńskiegoWarszawa81,9%71,7%79,4%94,7%58,8%184192
61XCIV LO im. gen. Stanisława MaczkaWarszawa81,8%70,1%81,9%93,5%60,8%290200
62I LO im. Mikołaja KopernikaRadom81,7%73,1%80,8%91,1%46,3%115206
63Saska Szkoła Realna - LOWarszawa81,7%71,1%78,9%95,0%50,5%35208
64LO Artes LiberalesWarszawa81,6%70,9%78,8%95,3%62,8%45211
65I LO im. Bolesława PrusaSiedlce81,6%66,8%86,6%91,5%57,3%215212
66LO nr III im. Juliusza SłowackiegoOtwock81,5%70,3%81,8%92,3%62,5%159220
67I Społeczne LO z oddziałami międzynarodowymi im. Maharadży Jam Saheba Digvijay SinhjiWarszawa81,4%68,9%79,6%95,6%64,9%74226
68XLVIII LO im. Edwarda DembowskiegoWarszawa81,4%74,7%78,4%91,0%48,5%145227
69XIII LO z oddziałami dwujęzycznymi im. płk. Leopolda Lisa-KuliWarszawa81,3%70,2%79,4%94,3%52,7%307229
70LO im. Biskupa Leona WetmańskiegoSierpc80,9%68,1%81,9%92,6%51,0%61240
71LO Przymierza Rodzin im. św. Jana Pawła IIWarszawa80,9%71,4%74,0%97,1%–25242
72III LO im. płk. Dionizego CzachowskiegoRadom80,8%76,1%77,0%89,3%47,2%256247
73LO im. Mjra. H. SucharskiegoSierpc80,6%73,8%79,2%88,8%48,2%132250
74VI LO z oddziałami dwujęzycznymi im. Jana KochanowskiegoRadom80,5%68,4%82,0%91,1%55,4%193256
75XLIX LO z oddziałami dwujęzycznymi im. Johanna Wolfganga GoethegoWarszawa80,2%64,2%81,7%94,6%54,6%185264
76LO im. Jana Pawła IINadarzyn79,9%70,2%78,0%91,5%47,3%79270
77XXXVIII LO im. Stanisława Kostki PotockiegoWarszawa79,9%66,4%81,6%91,7%47,5%134272
78LO im. Stefana ŻeromskiegoŻyrardów79,9%69,5%77,9%92,2%47,1%152273
79LO z oddziałami dwujęzycznymi im. Władysława JagiełłyPłock79,8%68,5%78,9%92,0%52,5%205279
80LO im. Komisji Edukacji NarodowejPrzasnysz79,7%73,3%76,1%89,8%39,9%151281
81XLIV LO im. Stefana BanachaWarszawa79,6%63,9%81,5%93,5%57,1%205283
82CV LO im. Zbigniewa HerbertaWarszawa79,5%71,3%75,5%91,7%43,2%261288
83II LO im. Marii KonopnickiejRadom79,5%75,6%74,9%87,9%37,6%184290
84LXXXVI LO im. Batalionu ZośkaWarszawa79,4%68,4%78,1%91,8%45,8%142293
85XLVII LO im. Stanisława WyspiańskiegoWarszawa79,3%69,2%77,5%91,0%49,9%160300
86Katolickie LO im. Cypriana Kamila NorwidaGarwolin79,2%68,5%79,4%89,7%61,8%49303
87LXXV LO im. Jana III SobieskiegoWarszawa79,1%74,0%69,2%94,3%25,3%195305
88I LO im. Stanisława WyspiańskiegoMława79,1%74,5%74,2%88,5%32,6%147307
89Prywatne LO Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego im. Matki Jadwigi BorzęckiejWarszawa78,6%74,7%75,1%86,0%30,8%20334
90LO Niepubliczne nr 6Warszawa78,6%66,5%74,1%95,1%51,8%31335
91Społeczne LO Startowa 4k im. Wojciecha MłynarskiegoWarszawa78,6%64,5%78,2%93,0%57,8%46336
92LO Mistrzostwa Sportowego Legii WarszawaUrszulin78,5%73,3%72,2%89,9%–26340
93LO Niepubliczne nr 43 z oddziałami dwujęzycznymi im. Lotników AmerykańskichWarszawa78,4%65,3%74,9%95,2%47,9%51341
94XCIX LO z oddziałami dwujęzycznymi im. Zbigniewa HerbertaWarszawa78,4%68,8%72,3%94,1%33,6%175343
95LO im. Piotra SkargiGrójec78,4%69,0%75,1%91,2%40,6%135344
96CLXIII LO im. Czesława NiemenaWarszawa78,3%70,4%74,0%90,7%57,4%107350
97LO nr I im. K. I. GałczyńskiegoOtwock78,3%65,3%79,6%90,0%66,5%215352
98CLIX LO im. Króla Jana III SobieskiegoWarszawa78,2%63,5%79,1%92,2%44,9%230360
99LO im. Mikołaja KopernikaIłża78,2%70,9%75,6%88,2%74,6%100361
100II LO im. C. K. NorwidaOstrołęka78,2%69,9%76,3%88,4%41,0%256362
101I LO im. Marszałka Józefa PiłsudskiegoGarwolin78,1%66,9%78,0%89,3%45,8%245369
102LO im. Fryderyka ChopinaSochaczew78,0%65,1%76,2%92,8%48,3%172374
103Akademickie LO przy PjatkWarszawa78,0%71,8%66,9%95,2%45,0%47377
104I LO im. Henryka SienkiewiczaPłońsk77,8%71,2%76,0%86,1%46,1%186384
105CLVIII LO z oddziałami dwujęzycznymi im. Księżnej Izabeli CzartoryskiejWarszawa77,7%67,8%71,9%93,5%32,5%131385
106LXXX LO im. Leopolda StaffaWarszawa77,6%67,2%73,4%92,2%49,1%109394
107CLXI LOWarszawa77,5%71,6%70,2%90,7%40,6%88399
108I LO im. Cypriana Kamila NorwidaWyszków77,5%70,7%73,3%88,3%47,8%210403
109XXIV LO im. Cypriana Kamila NorwidaWarszawa77,4%65,1%74,3%93,0%43,3%242405
110III LO im. gen. Józefa SowińskiegoWarszawa77,4%63,6%76,9%91,7%36,2%246408
111I LO im. gen. Józefa BemaOstrołęka77,4%72,5%71,6%88,0%44,1%222410
112I LO Cn-B im. Polskich SpadochroniarzyCiechanów77,4%69,5%81,4%81,3%–25413
113LO im. Polskiej Macierzy SzkolnejMińsk Mazowiecki77,3%66,7%76,1%88,9%50,5%224415
114LO Te Vizja z oddziałami dwujęzycznymiWarszawa77,2%61,3%78,4%91,8%49,6%24419
115LO Niepubliczne nr 40Warszawa77,1%63,3%74,0%94,1%46,3%101421
116Katolickie LO im. Bł. Bronisława MarkiewiczaMarki77,1%71,3%69,2%90,6%49,0%31425
117Prywatne LO Sióstr Niepokalanek im. Matki Bożej CzęstochowskiejSzymanów77,0%70,1%79,9%81,0%52,7%22428
118LO im. Marszałka Józefa PiłsudskiegoPionki76,6%68,7%72,2%88,9%–41446
119Publiczne Katolickie LO im. Bł.ks. Jerzego PopiełuszkiŁazy76,5%73,9%69,2%86,3%28,2%68453
120LO im. Księdza Zygmunta SajnyGóra Kalwaria76,4%70,1%70,4%88,8%27,9%87455
121LXIII LO im. Lajosa KossuthaWarszawa76,3%66,8%71,2%90,8%45,3%159466
122IV LO im. Hetmana Stanisława ŻółkiewskiegoSiedlce76,2%65,5%73,9%89,4%31,7%191467
123LVIII LO im. Krzysztofa Kamila BaczyńskiegoWarszawa76,1%72,1%66,0%90,3%20,5%133476
124Publiczne LO im. Bł. ks. Romana ArchutowskiegoWarszawa76,1%67,2%71,2%90,0%46,6%64477
125LO im. Marii DąbrowskiejKomorów75,8%71,5%67,8%88,1%27,1%85494
126Katolickie LO im. św. Pawła z TarsuWarszawa75,7%65,1%75,7%86,4%–27497
127Prywatne LO im. Zuzanny GinczankiWarszawa75,7%66,8%67,4%92,8%–24499
128CXIX LO im. Jacka KuroniaWarszawa75,6%66,4%71,1%89,4%44,1%120501
129XXV LO im. Józefa WybickiegoWarszawa75,6%71,2%65,9%89,7%43,1%170503
130LO Społeczne nr 17Warszawa75,4%74,2%58,6%93,2%–37516
131LO im. Marii KonopnickiejLegionowo74,9%69,7%66,9%88,1%34,6%369542
132LO nr I im. Marii Curie SkłodowskiejMaków Mazowiecki74,9%67,4%72,5%84,7%42,0%108544
133Społeczne LO nr 99 STOWarszawa74,8%60,8%72,1%91,6%54,3%29550
134CLXV LOWarszawa74,8%68,0%68,9%87,4%42,1%104551
135Korczakowskie LOWarszawa74,7%74,2%59,0%91,0%28,5%33556
136LO w Nowym Mieście nad PilicąNowe Miasto nad Pilicą74,7%63,6%75,8%84,8%50,6%74557
137LO im. Mikołaja KopernikaOstrów Mazowiecka74,6%69,7%66,8%87,3%36,7%223565
138LO im. Stanisława LemaStanisławów Pierwszy74,5%59,1%76,8%87,5%32,0%50572
139II LO w ZS nr 1 im. Legionów PolskichKozienice74,1%64,0%73,7%84,5%34,0%137594
140XLII LO im. Marii KonopnickiejWarszawa73,9%60,4%68,7%92,8%34,2%182604
141LO im. Wojska PolskiegoNowy Dwór Mazowiecki73,8%67,7%67,9%85,9%33,3%134608
142II LO im. Króla Jana III SobieskiegoLegionowo73,8%69,0%66,1%86,3%27,7%160610
143Salezjańskie LO im. Henryka SienkiewiczaSokołów Podlaski73,7%68,0%72,4%80,9%44,6%75617
144LO im. Piotra SkargiPułtusk73,7%64,3%69,3%87,5%56,0%163618
145L LO z oddziałami integracyjnymi im. Ruy BarbosyWarszawa73,5%64,0%68,8%87,7%43,3%193631
146LXXVIII LO im. Marii Pawlikowskiej-JasnorzewskiejWarszawa73,4%62,3%67,3%90,7%25,4%243635
147LXXXIV LO im. Bohaterów NarwikuWarszawa73,3%55,2%73,8%90,9%–24638
148Niepubliczne LO z oddziałami dwujęzycznymiJózefosław73,3%62,4%66,5%91,0%30,4%96641
149LO w ZSKrasnosielc73,2%61,5%73,5%84,7%–20645
150Prywatne LO z oddziałami dwujęzycznymi im. Cecylii Plater-ZyberkównyWarszawa73,1%64,5%60,4%94,5%–27649
151III LO im. Stanisława StaszicaCiechanów73,0%68,6%70,8%79,6%–82653
152XXIII LO im. Marii Skłodowskiej-CurieWarszawa72,8%66,0%66,5%85,9%–63659
153Salezjańskie Liceum Ogólnoksztalcące im. ks. Augusta CzartoryskiegoMińsk Mazowiecki72,8%58,9%73,5%86,0%60,0%27660
154Polonijne LO Niepubliczne KlasykWarszawa72,8%59,6%73,3%85,6%45,4%37661
155LOZawidz Kościelny72,7%67,5%69,1%81,4%42,8%26667
156XLIII LO im. Kazimierza WielkiegoWarszawa72,6%72,3%59,6%85,8%22,7%159673
157CLVI LO Integracyjne Przy Łazienkach KrólewskichWarszawa72,5%72,1%56,8%88,5%–50678
158I LO im. Marii Skłodowskiej-CurieSokołów Podlaski72,4%69,1%64,6%83,3%38,5%153685
159V LO z oddziałami dwujęzycznymi im. Romualda TrauguttaRadom72,2%69,6%61,3%85,7%12,9%261694
160CLX LO im. gen. Dyw. Stefana Roweckiego GrotaWarszawa72,2%64,0%63,6%89,0%26,6%176696
161LXV LO z oddziałami integracyjnymi im. gen. Józefa BemaWarszawa72,2%62,6%63,6%90,4%37,4%110697
162II LO im. Emilii PlaterPiaseczno72,1%64,4%64,2%87,8%30,8%124700
163LOGrodzisk Mazowiecki72,1%68,7%64,8%82,8%50,1%122702
164CLXVI LO z oddziałami sportowymiWarszawa71,5%63,3%69,5%81,6%27,5%54727
165LO Akademickiego Centrum Kształcenia przy Państwowej Akademii Nauk Stosowanych im. Ignacego Mościckiego w CiechanowieMława71,3%58,8%72,9%82,2%–43734
166V LO Bydgoskiego Zakładu Doskonalenia ZawodowegoCiechanów71,3%58,6%76,3%78,9%–20736
167LO w ZS nr 3 im. Jana KochanowskiegoWyszków71,3%65,5%64,4%83,9%30,1%157738
168II LOMława71,1%68,6%69,8%74,9%34,0%90743
169LO Niepubliczne im. Janusza KorczakaWarszawa70,9%63,7%61,1%87,9%–22757
170I LO im. Władysława BroniewskiegoBłonie70,8%64,3%65,7%82,2%30,1%63762
171LO im. Piotra WysockiegoWarka70,6%68,3%69,6%73,9%36,8%73770
172LO im. Armii KrajowejBiałobrzegi70,5%69,3%62,5%79,8%36,3%153774
173I Katolickie LO im. Świętej RodzinySiedlce70,5%63,7%66,2%81,6%26,8%108775
174LO im. Czesława TańskiegoPuszcza Mariańska70,5%69,3%59,7%82,3%15,4%84777
175LO Niepubliczne nr 29 im. Ignacego Jana PaderewskiegoWarszawa70,4%59,8%62,2%89,3%45,4%35778
176III LO im. Jana Pawła IIWołomin70,4%59,4%67,3%84,3%31,6%153784
177Katolickie LO im. św. Filipa NeriRadom70,4%60,8%68,2%82,2%–25785
178Akademickie LO przy Akademii MazowieckiejPłock70,2%62,6%63,0%85,1%21,6%113794
179ZS nr 1 I LOŁosice70,2%62,8%69,7%78,2%36,6%91797
180LII LO im. Władysława Stanisława ReymontaWarszawa70,1%59,0%62,7%88,6%25,1%198802
181Akademickie LO Akademii Finansów i Biznesu VistulaWarszawa70,1%59,3%62,1%88,8%21,5%23804
182LOMarki70,1%59,9%65,4%84,9%19,9%79805
183Niepubliczne LO nr 2 im. Janusza KorczakaWarszawa70,0%61,6%57,9%90,6%–27807
184LXXII LO im. gen. Jakuba JasińskiegoWarszawa70,0%62,2%59,9%87,8%20,8%163811
185LO w ZS nr 1Sierpc69,9%62,4%68,0%79,4%49,0%121815
186XLV LO im. Romualda TrauguttaWarszawa69,9%56,6%65,3%87,8%42,6%133816
187Niepubliczne LO Fundacji Królowej Świętej JadwigiGrodzisk Mazowiecki69,9%64,1%55,6%90,0%31,3%87817
188LOPrzysucha69,3%61,5%65,1%81,3%32,6%125848
189III LO im. Unii EuropejskiejOstrołęka69,2%68,7%59,7%79,4%29,5%295854
190LO z oddziałami dwujęzycznymi Fundacji SzkolnejWarszawa69,1%63,7%56,2%87,6%23,7%98859
191LOMilanówek69,0%61,2%60,4%85,5%42,4%205866
192LO BenedyktaSulejówek69,0%66,6%55,7%84,7%14,7%59867
193LO w ZS nr 2Sierpc69,0%67,1%60,6%79,3%–25868
194LO im. Jana KochanowskiegoZwoleń68,8%62,8%65,8%77,9%46,0%102878
195CX LO im. Roberta SchumanaWarszawa68,7%66,2%57,4%82,4%23,8%98884
196I LO im. Adama MickiewiczaWęgrów68,5%63,3%63,8%78,3%40,4%147888
197LO im. rtm. Witolda PileckiegoZąbki68,2%57,9%62,3%84,3%47,2%45899
198V LO w ZS Centrum Edukacji im. Ignacego ŁukasiewiczaPłock67,9%61,5%60,8%81,4%19,6%215907
199LOJednorożec67,8%67,6%59,4%76,5%–38911
200XXVI LO im. Juliana TuwimaWarszawa67,8%64,0%54,7%84,6%13,2%97916
201LO w ZS nr 1 im. Kazimierza WielkiegoMińsk Mazowiecki67,7%61,8%63,6%77,7%37,5%142919
202LOMilanówek67,7%67,8%50,5%84,7%–36921
203LI LO im. Tadeusza KościuszkiWarszawa67,6%56,7%60,6%85,4%38,9%126928
204XCVI LO im. A. OsieckiejWarszawa67,4%57,5%60,6%84,2%11,8%50936
205LXIX LO z oddziałami integracyjnymi im. Bohaterów Powstania Warszawskiego 1944Warszawa67,3%60,2%56,9%84,6%27,5%98945
206LO im. Tadeusza KościuszkiGostynin67,2%62,1%58,7%80,7%42,7%122952
207LO im. Marii DąbrowskiejŻuromin67,0%56,2%68,1%76,8%47,6%126960
208Społeczne LO STORaciąż66,9%53,4%69,8%77,5%–40968
209I LO im. Stefana CzarnieckiegoKozienice66,9%65,1%58,3%77,3%–87969
210Kolegium św. Rodziny - LOŁomianki66,9%61,6%53,5%85,5%33,3%46971
211III LOPiaseczno66,8%62,6%52,3%85,3%32,5%82976
212XLVI LO z oddziałami dwujęzycznymi im. Stefana CzarnieckiegoWarszawa66,7%60,0%56,3%83,8%16,5%207978
213LO im. Szarych SzeregówMszczonów66,2%68,0%58,7%72,0%–39996
214CLXIV LO Mistrzostwa SportowegoWarszawa66,1%64,5%54,4%79,5%–23999
215III LOPłońsk65,9%59,6%66,6%71,6%46,8%1221005
216Szkoła Mistrzostwa Sportowego-LoPruszków65,9%58,5%60,4%78,9%33,2%1271006
217LO im. Cypriana Kamila NorwidaRadzymin65,8%59,0%58,0%80,3%29,3%2441012
218LVI LO im. Rotmistrza Witolda PileckiegoWarszawa65,8%58,0%56,3%82,9%23,9%1751013
219I LO w ZSO im. Henryka Sienkiewicza w SzydłowcuSzydłowiec65,1%63,7%53,8%77,7%27,2%881043
220LO im. Marii SadzewiczowejŁochów65,0%59,6%60,5%75,0%49,7%1151046
221I Społeczne LO STORadom64,9%63,8%48,4%82,3%–231053
222LXI LO Specjalne im. Janiny ZawadowskiejWarszawa64,8%52,9%48,7%92,8%–261057
223VII LO im. Aleksandra MacieszyPłock64,7%62,2%52,6%79,4%19,6%981062
224Społeczne LO nr 7 im. Bronisława GeremkaWarszawa64,6%56,9%51,4%85,6%–241067
225VII LO im. Krzysztofa Kamila BaczyńskiegoRadom64,4%63,3%51,3%78,6%–1291074
226Akademickie LOPrzasnysz64,4%56,0%59,1%78,0%–741077
227II LO w ZS nr 1 im. Marii Skłodowskiej-CurieWyszków64,2%61,8%54,8%76,2%–1091084
228LO im. Karola WojtyłyŁomianki64,2%52,6%56,4%83,6%–271087
229LO im. Salvadora DalegoWarszawa64,0%64,1%46,0%81,8%–701098
230I LO Cn-B im. 13 Pułku PiechotyPułtusk63,9%51,6%62,2%78,0%–371101
231Prywatne LO im. Zofii i Jędrzeja MoraczewskichWarszawa63,9%59,1%50,1%82,5%33,5%1531103
232LO Szkoła LiderówWarszawa63,8%64,5%46,2%80,8%–881108
233LOPrzasnysz63,7%54,2%65,2%71,6%–1141116
234CLXII LO im. Szarych SzeregówWarszawa63,7%59,2%53,1%78,7%–1001117
235LX LO im. Wojciecha GórskiegoWarszawa63,7%56,5%50,4%84,0%11,0%1481118
236LO w ZS im. Jarosława Iwaszkiewicza w SochaczewieSochaczew63,6%61,4%51,1%78,4%–681120
237Niepubliczne LO Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Płocku Związku Piłki Ręcznej w PolscePłock63,6%63,6%53,6%73,6%–271124
238LO im. Komisji Edukacji NarodowejWarszawa63,6%60,7%41,7%88,4%19,0%381125
239LOChorzele63,6%71,5%52,4%66,8%–561126
240LO im. Ireny SendlerowejTarczyn63,6%65,2%48,9%76,5%–531127
241LOWyszogród63,4%53,9%60,0%76,5%26,9%761135
242II Społeczne LO im. Toniego HalikaOstrołęka63,4%50,2%65,9%74,1%–421137
243LO im. Mjra Henryka Dobrzańskiego HubalaRaciąż63,4%53,7%60,6%75,9%24,8%601138
244XXXIX LO im. Lotnictwa PolskiegoWarszawa63,4%59,5%47,9%82,6%–1191140
245Sportowe LO nr 67 M. G. M.Warszawa63,3%40,8%60,1%89,0%–281143
246II LO im. Powstańców Styczniowych w ZS nr 2Ostrów Mazowiecka62,9%59,7%48,0%81,0%–381154
247I LO im. Wacława NałkowskiegoWołomin62,3%55,0%55,9%76,1%18,4%1411179
248Niepubliczne LO z oddziałami integracyjnymiGarwolin62,3%56,4%46,0%84,6%–271180
249LXII LO Mistrzostwa Sportowego im. Generała Broni Władysława AndersaWarszawa62,3%55,2%54,4%77,3%20,0%1691182
250Prywatne LO EdusolaHalinów62,1%59,0%48,2%79,0%–211192
251LXVIII LO im. Tytusa ChałubińskiegoWarszawa61,8%53,2%48,8%83,5%8,6%1741208
252II LOGarwolin61,8%58,0%53,8%73,6%15,4%1611209
253LO Niepubliczne nr 27 Szkoła RodzinnaWarszawa61,5%54,4%46,0%84,1%–271217
254LXXXVIII LO im. Michała KonarskiegoWarszawa61,4%61,8%44,3%78,2%6,4%871222
255III LOSiedlce61,1%63,3%49,2%70,9%14,3%1011233
256LXXVI LO im. Marszałka Józefa PiłsudskiegoWarszawa61,1%56,0%47,8%79,7%5,6%1801234
257LO w ZS Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Bohaterów Walk nad Bzurą 1939 R. w SochaczewieSochaczew60,9%49,3%57,3%76,1%–361250
258XCVII LO im. Olimpijczyków PolskichWarszawa60,8%59,7%45,4%77,3%–641254
259XIII LO z oddziałami dwujęzycznymi im. Polskich NoblistówRadom60,7%56,9%47,2%78,1%–1091259
260LIX LO Mistrzostwa Sportowego im. Janusza KusocińskiegoWarszawa60,7%51,9%56,8%73,3%30,6%1511261
261IV LO z oddziałami integracyjnymi im. Bolesława KrzywoustegoPłock60,6%57,7%51,2%73,0%–851267
262ZS im. Marii Skłodowskiej-Curie LOMińsk Mazowiecki60,5%54,9%54,2%72,4%13,6%1031272
263LO z oddziałami dwujęzycznymi im. Marii MontessoriRadom60,3%59,8%45,1%75,9%–291281
264LO nr 13Warszawa60,2%51,4%46,1%83,0%–421287
265I LOKonstancin-Jeziorna60,1%56,2%46,4%77,9%–811290
266CXIV LO im. Jana KilińskiegoWarszawa60,1%61,5%40,9%77,9%–1041293
267Katolickie LO im. św. Stanisława KostkiPłock60,1%57,6%47,5%75,1%–601296
268XXXII LO im. Stefana Grota-RoweckiegoWarszawa60,0%60,9%44,6%74,6%–411299
269LOMyszyniec60,0%55,2%52,4%72,3%–221301
270LO BenedyktaRadzymin59,8%49,9%48,6%80,8%25,5%601314
271LO im. Kazimierza Wielkiego w ZS w Solcu nad WisłąSolec nad Wisłą59,3%62,5%53,2%62,2%23,2%691323
272LXXXVII LO im. gen. Leopolda OkulickiegoWarszawa58,9%57,0%45,8%74,0%9,0%881335
273LXXIII LO z oddziałami dwujęzycznymi im. Zawiszaków Proporca VictoriaWarszawa58,9%47,5%47,2%82,0%–471337
274XCII LO z oddziałami integracyjnymiWarszawa58,9%58,2%45,0%73,4%–681339
275LO im. Tadeusza KościuszkiSobolew58,6%52,4%52,7%70,7%24,4%1051353
276X LO z oddziałami integracyjnymi im. Stanisława KonarskiegoRadom58,3%57,3%46,9%70,7%–711363
277LO im. Joachima LelewelaŻelechów58,2%61,0%48,8%64,7%–741370
278LOWiskitki58,0%58,7%43,4%72,0%–321381
279XI LO z oddziałami integracyjnymi im. Stanisława StaszicaRadom58,0%57,2%48,8%68,1%–1051382
280I LOPułtusk57,9%53,1%43,1%77,5%–351389
281II Prywatne LO im. Zofii i Jędrzeja MoraczewskichWarszawa57,6%50,9%45,4%76,5%21,2%731405
282VI LOSiedlce57,1%54,0%43,3%74,0%–561415
283LO nr 6Płock56,7%49,7%53,3%67,1%–431430
284Optima High School - LOWarszawa56,5%55,0%39,4%75,1%13,7%1121440
285II LO w ZS nr 1 im. Melchiora WańkowiczaBłonie56,2%56,8%39,4%72,2%–881455
286III LOMława55,7%59,0%48,1%59,9%–381467
287CXXV LO im. Waldemara MilewiczaWarszawa55,6%49,0%44,4%73,4%–741469
288LO im. Karola Dittricha w ZS nr 2Żyrardów55,5%54,9%37,7%73,9%–301474
289LOGąbin55,4%55,5%47,8%63,0%–541475
290Niepubliczne LO nr 61 im. Stefana KisielewskiegoWarszawa55,1%49,4%42,3%73,7%–311488
291I LO Pul im. 4 Pułku Strzelców KonnychPłock55,0%49,4%48,8%66,8%–241494
292LO im. Ignacego Włodzimierza Garbolewskiego w ZS Centrum Kształcenia PraktycznegoSochaczew54,8%54,8%41,2%68,3%–211501
293Akademickie LOWarszawa54,6%49,0%39,4%75,5%–371504
294CII LO z oddziałami integracyjnymi im. Księdza Józefa WoźniakaWarszawa54,5%52,4%41,1%70,0%–521509
295I LO Cn-B im. Polskich SpadochroniarzyPłock54,5%39,9%52,4%71,1%–641510
296II LOPłońsk54,0%60,5%44,7%56,9%–761529
297VIII LO z oddziałami integracyjnymiSiedlce53,7%49,5%40,6%70,9%–421539
298LOZdziwój Nowy53,6%54,4%35,8%70,5%–291544
299IV LOWołomin53,5%47,1%39,6%73,9%–681545
300I LO Cn-B im. Polskich SpadochroniarzyRadom53,4%51,2%41,9%66,9%–331549
301I LOGóra Kalwaria52,8%50,4%40,4%67,5%–491567
302I LO Pul im. 111 Eskadry MyśliwskiejWołomin52,6%43,9%47,8%66,2%13,2%1961573
303XII LO im. Witolda GombrowiczaRadom52,4%59,5%36,9%60,8%–1151578
304IV LOWyszków52,4%52,3%45,8%59,0%–411579
305Publiczne LOMogielnica52,3%55,6%33,4%68,0%–201580
306I LO Pul im. Cichociemnych Spadochroniarzy Armii KrajowejDębe Wielkie52,2%43,6%52,4%60,6%–321586
307LOPłock51,8%57,7%40,2%57,3%–271594
308LO im. Ignacego Jana PaderewskiegoSulejówek51,7%44,8%39,0%71,3%15,7%1461596
309LO nr II w ZSMaków Mazowiecki51,7%52,0%36,3%66,9%–281597
310I LO im. rtm. Witolda Pileckiego w ZS nr 1Ostrów Mazowiecka51,6%55,2%40,5%59,0%–331603
311LO im. Mjra Konstantego Mikołaja RadziwiłłaKomornica51,5%55,3%36,3%62,8%–781606
312II LO im. Marszałka Franciszka BielińskiegoGóra Kalwaria51,1%50,2%36,8%66,4%–551617
313CXI LO z oddziałami integracyjnymi im. Stefana KisielewskiegoWarszawa50,9%54,0%31,3%67,2%–521624
314XX LO im. Bolesława ChrobregoWarszawa50,8%45,1%41,3%66,0%–571628
315III LO im. Mikołaja KopernikaWyszków50,4%45,5%40,1%65,7%–751638
316LO im. Władysława OrkanaBieżuń50,3%34,1%48,4%68,5%–221642
317LO Kadetów Rzeczypospolitej PolskiejLipiny49,8%45,6%44,6%59,3%16,4%571655
318LO im. Szarych SzeregówTarczyn49,7%44,9%38,7%65,6%–251657
319LO im. Jarosława IwaszkiewiczaNasielsk47,9%51,6%29,1%63,0%–421699
320II LO w ZS im. Korpusu Ochrony Pogranicza SzydłowcuSzydłowiec47,8%49,2%40,2%54,0%–361700
321Sochaczewska Szkoła Realna - LO nr 2 im. mjr. Feliksa KozubowskiegoSochaczew47,6%45,1%35,2%62,5%–281707
322LOPiastów46,8%49,5%28,4%62,4%–241718
323II LOSokołów Podlaski46,2%48,8%29,5%60,5%–561724
324Zaoczne LO Cosinus IiWarszawa45,0%44,0%27,4%63,5%–841741
325I LO Pul im. 11 Pułku Ułanów LegionowychCiechanów44,3%27,3%48,7%56,9%–261748
326ZS, LO im. Adama MickiewiczaMrozy43,4%38,3%39,0%52,7%–581758
327LO Płockiego TOPłock43,2%47,1%22,8%59,6%–231760
328LO HornŻyrardów42,6%38,1%29,6%60,1%–301766
329IX LOSiedlce42,2%47,4%30,7%48,6%–441771
330LO im. Krzysztofa Kamila BaczyńskiegoTłuszcz39,0%44,9%26,4%45,7%–251808
331Prywatne LO dla Młodzieży nr 1 im. Jerzego KrupySochaczew37,3%34,2%23,1%54,6%–421816
332II LOWęgrów35,7%41,5%25,8%39,7%–371823
333Niepubliczne LO im. 72 Pułku Piechoty w Radomiu Zakładu Doskonalenia Zawodowego w KielcachRadom32,5%31,3%22,7%43,4%–621835
334LO im. Bitwy Warszawskiej 1920 RokuUrle31,8%24,1%26,2%45,0%1,0%241837

Licea w Warszawie i w innych miastach Mazowsza

Warszawa ma w rankingu 145 liceów, a połowa z nich ma wynik ogólny powyżej 77,2%. Najwyżej spoza stolicy są szkoły z miejscowości pod Warszawą: Społeczne LO nr 5 STO w Milanówku (89,1%) i IV LO im. rtm. Witolda Pileckiego w Piasecznie (88,9%). Radom ma 16 liceów, a najlepsze z nich, IV LO im. dra Tytusa Chałubińskiego w Radomiu, ma 85,0%. W Płocku prowadzi III LO im. Marii Dąbrowskiej (84,1%), w Ciechanowie I LO im. Zygmunta Krasińskiego (83,6%), a w Siedlcach II LO im. św. Królowej Jadwigi (82,6%).

Miejscowości, w których są co najmniej trzy licea z rankingu: najlepsze liceum i środkowy wynik ogólny (połowa liceów w tej miejscowości ma wynik niższy).
MiejscowośćLiceówNajlepsze liceumWynik ogólnyMiejsce w województwieŚrodkowy wynik
Warszawa145XXXIII LO Dwujęzyczne im. Mikołaja Kopernika92,0%177,2%
Radom16IV LO z oddziałami dwujęzycznymi im. dra Tytusa Chałubińskiego85,0%3264,6%
Płock14III LO z oddziałami dwujęzycznymi im. Marii Dąbrowskiej84,1%3962,1%
Siedlce8II LO im. św. Królowej Jadwigi82,6%5065,8%
Ciechanów6I LO im. Zygmunta Krasińskiego83,6%4375,2%
Sochaczew6LO im. Fryderyka Chopina78,0%10257,8%
Mińsk Mazowiecki5ZS Ekonomicznych LO82,2%5672,8%
Wyszków5I LO im. Cypriana Kamila Norwida77,5%10864,2%
Pruszków4Pryzmat Akademickie LO Fundacji Sternik84,4%3683,1%
Sierpc4LO im. Biskupa Leona Wetmańskiego80,9%7075,3%
Garwolin4Katolickie LO im. Cypriana Kamila Norwida79,2%8670,2%
Mława4I LO im. Stanisława Wyspiańskiego79,1%8871,2%
Ostrołęka4II LO im. C. K. Norwida78,2%10073,3%
Wołomin4III LO im. Jana Pawła II70,4%17657,9%
Milanówek3Społeczne LO nr 5 STO89,1%1469,0%
Piaseczno3IV LO im. rtm. Witolda Pileckiego88,9%1572,1%
Łomianki3Niepubliczne LO z oddziałami dwujęzycznymi83,1%4666,9%
Żyrardów3LO im. Stefana Żeromskiego79,9%7855,5%
Przasnysz3LO im. Komisji Edukacji Narodowej79,7%8064,4%
Płońsk3I LO im. Henryka Sienkiewicza77,8%10465,9%
Góra Kalwaria3LO im. Księdza Zygmunta Sajny76,4%12052,8%
Ostrów Mazowiecka3LO im. Mikołaja Kopernika74,6%13762,9%
Sokołów Podlaski3Salezjańskie LO im. Henryka Sienkiewicza73,7%14372,4%
Pułtusk3LO im. Piotra Skargi73,7%14463,9%

Najlepsze licea w województwie mazowieckim z przedmiotów rozszerzonych

Z matematyki rozszerzonej najwyższą średnią w województwie ma 2 Społeczne LO im. Pawła Jasienicy w Warszawie: 81,1% przy 34 zdających. Z biologii prowadzi XIV LO im. Stanisława Staszica (80,0%), a z chemii V LO im. ks. Józefa Poniatowskiego (81,5%), oba z Warszawy. Fizykę najlepiej w całej Polsce napisało liceum spoza stolicy: I LO im. Zygmunta Krasińskiego w Ciechanowie, ze średnią 82,8%.

  1. 12 Społeczne LO z oddziałami międzynarodowymi im. Pawła Jasienicy STOWarszawa81,1%34 os.
  2. 2LXIV LO im. Stanisława Ignacego Witkiewicza WitkacegoWarszawa76,8%89 os.
  3. 3CXXII LO im. Ignacego DomeykiWarszawa75,5%184 os.
  4. 4XIV LO im. Stanisława StaszicaWarszawa75,3%222 os.
  5. 5LXVII LO im. Jana Nowaka-JeziorańskiegoWarszawa74,7%124 os.
  6. 6LO im. Mikołaja KopernikaIłża74,6%51 os.
  7. 7Społeczne LO nr 5 STOMilanówek74,5%22 os.
  8. 8XVIII LO im. Jana ZamoyskiegoWarszawa73,7%162 os.
  9. 9XL LO z oddziałami dwujęzycznymi im. Stefana ŻeromskiegoWarszawa73,7%130 os.
  10. 10VIII LO im. Władysława IVWarszawa73,3%162 os.
  11. śr.Średnia województwawszystkie szkoły43,8%16 453 os.

Matura z matematyki rozszerzonej 2026: 10 liceów z najwyższą średnią spośród 170, w których pisało co najmniej 20 osób.

Mazowieckie na tle Polski: matura 2026 we wszystkich szkołach

Tu liczą się wszystkie szkoły z województwa, także technika. Mazowieckie jest pierwsze w Polsce z matematyki rozszerzonej (43,8%), z angielskiego rozszerzonego (72,1%) i z fizyki (49,3%), a także z matematyki i angielskiego na poziomie podstawowym. Z polskiego podstawowego jest drugie, za małopolskim.

Średni wynik procentowy matury 2026 we wszystkich szkołach województwa (licea i technika) i w całej Polsce, różnica w punktach procentowych i miejsce województwa wśród 16. Źródło: Mapa Wyników Egzaminów, dane CKE.
PrzedmiotWojewództwo 2026Polska 2026RóżnicaMiejsce na 16Województwo 2025
Polski, poziom podstawowy61,5%58,9%+2,6262,6%
Matematyka, poziom podstawowy62,4%59,0%+3,4163,5%
Angielski, poziom podstawowy81,0%78,4%+2,6181,1%
Matematyka, poziom rozszerzony43,8%37,1%+6,7138,9%
Angielski, poziom rozszerzony72,1%69,2%+2,8167,5%
Biologia, poziom rozszerzony43,1%40,7%+2,4346,9%
Chemia, poziom rozszerzony43,1%40,8%+2,4444,0%
Fizyka, poziom rozszerzony49,3%41,8%+7,5157,8%
Polski, poziom rozszerzony47,4%43,9%+3,5350,3%
Geografia, poziom rozszerzony46,3%40,6%+5,7145,2%
Historia, poziom rozszerzony50,3%47,2%+3,1246,6%
Informatyka, poziom rozszerzony42,9%39,7%+3,3247,1%

Co z tego wynika dla rodzica? Na Mazowszu wybór mocnych liceów jest największy w kraju, zwłaszcza w Warszawie i w miejscowościach pod nią. Najsłabiej wypadają tu biologia i chemia: 43,1% z każdej daje dopiero trzecie i czwarte miejsce wśród województw. Uczeń, który celuje w medycynę, zyska najwięcej, jeśli z tymi dwoma przedmiotami ruszy już w drugiej klasie.

Rankingi liceów w innych województwach

Ranking całej Polski, z pierwszą setką i najlepszym liceum każdego województwa, jest na stronie Ranking liceów 2026.

Trustpilot, stan na 27.10.2026

Co piszą rodzice i uczniowie

Na Trustpilot mamy 16 opinii, 15 z nich na pięć gwiazdek. Poniżej sześć, każdą przeczytasz w całości pod linkiem.

Moje dziecko nareszcie rozumie matematykę

Moje dziecko nareszcie rozumie matematykę. I, co najważniejsze, chce ją zrozumieć. Egzamin zaliczeniowy zdany, i to dobrze. Pani Zosia - najlepszy nauczyciel. […] Po każdych zajęciach feedback dla rodzica, zadania domowe. […] Dodatkowym atutem jest spotkanie online z rodzicem i dzieckiem po lekcji próbnej- rozmowa na temat wiedzy i potrzeb ucznia i dostosowanie planu nauki na czas trwania korepetycji.

Idealne tempo, świetne omawianie, polecam!

Korepetycje z rozszerzonej biologii miałam dopiero dwa razy a już jestem zadowolona i pewna że będzie mi się świetnie pracowało. Materiał jest omawiany przez Panią Gabrielę dynamicznie i konkretnie, jednak nie brakuje czasu na pytania czy przedstawienia danej rzeczy jeszcze raz na spokojnie. […] Po zajęciach również udostępniane są notatki oraz zadania z materiału z lekcji co uważam za bardzo dobrą powtórkę. Polecam!!!

Jestem zadowolona z zajęć z Panem Arturem

Jestem zadowolona z zajęć z Panem Arturem. Elastyczne podejście do zajęć. Syn chętnie korzysta z lekcji. Pan Artur potrafi szybko dotrzeć do sedna problemu i przełożyć to na logikę nastolatka.

KSKatarzyna Szymala23 października 2026Trustpilot

Matura 2027

Syn przygotowuje się już od połowy 3 klasy. Zajęcia są prowadzone w sposób jasny i dostosowany do wymagań matury. Dzięki wiedzy i cierpliwości pani Wiktorii nawet trudne zagadnienia stają się zrozumiałe, […] a arkusze maturalne wydają się łatwiejsze.

Jako maturzystka jestem bardzo zadowolona

Jako maturzystka jestem bardzo zadowolona ze współpracy. Duży plus za indywidualne podejście i świetną organizację. Zajęcia są dostosowane do mojego poziomu pomagają mi lepiej zrozumieć materiał i WIDZĘ POSTĘPY!! Gorąco polecam 🤩🤩

Syn zaczął korepetycje od sierpnia

Syn zaczął korepetycje od sierpnia. Firma bardzo dobrze zorganizowane. Jasne zasady współpracy. Korepetycje odbywają się zgodnie z planem. Praca korepetytorów profesjonalna. Syn bardzo zadowolony z korepetycji z chemii z Julią oraz z biologi z Anną.

Pytania o licea w województwie mazowieckim

Które liceum jest najlepsze w województwie mazowieckim?
Według matury 2026 pierwsze jest XXXIII LO im. Mikołaja Kopernika w Warszawie, z wynikiem ogólnym 92,0%, pierwsze także w całej Polsce. Za nim są V LO im. ks. Józefa Poniatowskiego (91,8%) i IX LO im. Klementyny Hoffmanowej (91,7%), obie szkoły również z Warszawy.
Jakie jest najlepsze liceum na Mazowszu poza Warszawą?
Społeczne LO nr 5 STO w Milanówku, z wynikiem 89,1% czternaste w województwie. Tuż za nim jest IV LO im. rtm. Witolda Pileckiego w Piasecznie (88,9%). Z dużych miast poza Warszawą najwyżej jest Radom, gdzie IV LO im. dra Tytusa Chałubińskiego w Radomiu ma 85,0%.
Ile liceów z województwa mazowieckiego jest w pierwszej setce w Polsce?
Trzydzieści trzy, z czego 29 w Warszawie. Pozostałe cztery są w Milanówku, Piasecznie, Piastowie i Radomiu.
Gdzie na Mazowszu najlepiej zdaje się fizykę?
Najwyższą średnią z fizyki rozszerzonej ma I LO im. Zygmunta Krasińskiego w Ciechanowie: 82,8%, najwięcej w całej Polsce. Na drugim miejscu w kraju jest V LO im. ks. Józefa Poniatowskiego w Warszawie (81,8%).
Skąd są dane i jak liczymy ranking?
Z Mapy Wyników Egzaminów, którą prowadzi Centrum Informatyczne Edukacji. To oficjalne wyniki CKE z terminu głównego 2026: liczba zdających i średni wynik procentowy każdej szkoły. Średnią Polski liczymy z tych samych danych, ważąc województwa liczbą zdających. Wynik ogólny liceum to średnia z polskiego, matematyki i angielskiego na poziomie podstawowym. W rankingu są licea, w których każdy z tych egzaminów pisało co najmniej 20 osób, bez techników i szkół dla dorosłych.
Ile kosztują korepetycje przed maturą albo egzaminem ósmoklasisty?
Lekcja kosztuje od 79 zł do nieco ponad 120 zł, zależnie od poziomu, czyli podstawówki, liceum albo matury rozszerzonej, i od liczby zajęć. Dokładną kwotę podaje koordynator po bezpłatnej lekcji próbnej. Lekcje odbywają się online, więc nie ma znaczenia, w której miejscowości uczeń mieszka.

Aktualizacja: 28 października 2026Źródła: Mapa Wyników Egzaminów (Centrum Informatyczne Edukacji, dane CKE)Ranking liceów 2026 w PolsceProfTutoring to marka Professional Tutoring sp. z o.o.

Na pierwszej lekcji sprawdzimy, gdzie dziecko traci punkty

40 minut z korepetytorem na zadaniach z arkuszy CKE, bez płatności. Po lekcji umawiamy krótką rozmowę z rodzicem: mówimy, co wyszło, i proponujemy plan. Jeśli nie pasuje, po prostu nie kontynuujesz. Zero ryzyka, zero zobowiązań!