Dane CKE · termin główny 2026 · łódzkie

Edukacja w Skierniewicach: wyniki egzaminów 2026

Ósmoklasiści ze Skierniewic napisali matematykę na 61,0%, najwyżej wśród 24 powiatów i miast województwa łódzkiego. Rok wcześniej mieli 53,4%. Na maturze matematyka podstawowa poszła w dół, z 58,3% do 55,3%, i jest 16. w województwie.

  • 510ósmoklasistów
  • 823maturzystów
  • 4 + 4licea + technika
Wyniki 2026 Skierniewice, województwo, Polska

Ósmoklasiści na czele województwa, matura niżej

Matematykaegzamin ósmoklasisty, 510 os.+6,3
Miasto61,0%
Województwo55,1%
Polska54,8%
Angielskiegzamin ósmoklasisty, 519 os.+5,1
Miasto77,8%
Województwo72,2%
Polska72,6%
Matematykamatura podstawowa, 823 os.−3,8
Miasto55,3%
Województwo59,0%
Polska59,0%
Średni wynik procentowy, termin główny 2026. Źródło: Mapa Wyników Egzaminów, dane CKE.

Egzamin ósmoklasisty 2026 w Skierniewicach

Skierniewice na tle województwa i Polski

Matematyka510 os. w 2026+6,3
Miasto61,0%
Województwo55,1%
Polska54,8%
w 2025: 53,4% · 1. miejsce na 24 w województwie
Polski511 os. w 2026+0,8
Miasto65,6%
Województwo63,9%
Polska64,8%
w 2025: 64,6% · 4. miejsce na 24 w województwie
Angielski519 os. w 2026+5,1
Miasto77,8%
Województwo72,2%
Polska72,6%
w 2025: 73,8% · 1. miejsce na 24 w województwie
  1. 1SP im. ks. Stanisława Konarskiego86,7%36 os.
  2. 2SP nr 5 im. Jana Pawła II65,0%122 os.
  3. 3SP nr 9 im. Marii Grzegorzewskiej63,7%90 os.
  4. 4SP nr 7 im. Kornela Makuszyńskiego60,6%38 os.
  5. 5SP nr 4 im. Marii Skłodowskiej-Curie56,7%100 os.
  6. 6SP nr 2 im. Tadeusza Kościuszki54,0%87 os.
  7. 7SP nr 1 im. Henryka Sienkiewicza36,9%27 os.
  8. śr.Średnia miasta61,0%510 os.

Egzamin ósmoklasisty 2026 (matematyka): szkoły podstawowe w Skierniewicach, w których pisało co najmniej 25 osób, według średniego wyniku procentowego; 7 z 7.

Szkoły podstawowe: średnia z trzech egzaminów

Egzamin ósmoklasisty 2026: szkoły podstawowe w Skierniewicach z najwyższą średnią z trzech przedmiotów (matematyka, polski, angielski). Porównujemy szkoły, w których matematykę i polski pisało co najmniej 25 osób, a angielski co najmniej 15; takich szkół jest 7, pokazujemy 7 pierwszych. Zdających: egzamin z matematyki. Źródło: Mapa Wyników Egzaminów, dane CKE.
SzkołaMatematykaPolskiAngielskiŚrednia trzechZdających
SP im. ks. Stanisława Konarskiego86,7%76,7%93,8%85,7%36
SP nr 9 im. Marii Grzegorzewskiej63,7%71,3%80,7%71,9%90
SP nr 5 im. Jana Pawła II65,0%66,7%79,0%70,2%122
SP nr 4 im. Marii Skłodowskiej-Curie56,7%65,7%78,5%67,0%100
SP nr 7 im. Kornela Makuszyńskiego60,6%62,4%76,7%66,6%38
SP nr 2 im. Tadeusza Kościuszki54,0%61,9%70,0%62,0%87
SP nr 1 im. Henryka Sienkiewicza36,9%42,6%66,2%48,6%27
Średnia miasta, wszystkie szkoły61,0%65,6%77,8%68,1%510

Licea i technika w Skierniewicach: matura 2026

Matura 2026, termin główny: licea i technika w Skierniewicach, w których polski pisało co najmniej 20 osób, według średniej trzech matur obowiązkowych na poziomie podstawowym (polski, matematyka, angielski). Kreska: mniej niż 20 zdających. Miejsce liceum w rankingu liceów 2026 (131 liceów w województwie, 1841 w Polsce), a technikum w rankingu techników liczonym tą samą metodą (87 techników w województwie, 1372 w Polsce). Źródło: Mapa Wyników Egzaminów, dane CKE.
SzkołaZdającychPolski PMatematyka PAngielski PMatematyka RŚrednia trzech maturMiejsce w rankingu
LO im. Bolesława Prusaliceum18169,7%75,8%91,5%54,0%76 os.79,0%2025: 83,6%22. w woj.314. w Polsce
Klasyczne LO im. ks. Stanisława Konarskiegoliceum7069,3%78,6%87,4%59,9%39 os.78,4%2025: 87,8%26. w woj.342. w Polsce
LO im. Wisławy Szymborskiejliceum19762,2%60,3%83,8%34,0%77 os.68,7%2025: 68,9%63. w woj.882. w Polsce
Technikum im. Wisławy Szymborskiejtechnikum8552,1%48,2%73,5%16,3%20 os.57,9%2025: 62,9%32. w woj.478. w Polsce
Technikumtechnikum9746,4%39,5%65,4%8,5%27 os.50,5%2025: 51,6%65. w woj.983. w Polsce
Technikumtechnikum5753,2%33,3%60,0%–48,8%2025: 54,0%70. w woj.1081. w Polsce
Technikum im. ppłk. Romualda Sulińskiegotechnikum3451,1%31,2%63,1%–48,5%2025: 55,3%72. w woj.1095. w Polsce
LO im. ppłk. Romualda Sulińskiegoliceum5643,2%35,4%60,2%–46,3%2025: 46,1%118. w woj.1723. w Polsce
Szkoły dla dorosłych, branżowe i mniejsze (3)
Bez porównań, bo to szkoły dla dorosłych, branżowe II stopnia albo z mniej niż 20 zdającymi. Ich wyniki liczą się do średniej Skierniewic w tabeli porównania niżej. Zdających: matura z polskiego 2026.
SzkołaZdających
Zaoczne LO dla Dorosłych Cosinus Plusliceum17
LO dla Dorosłych Żakliceum15
Społeczne LO Mileniumliceum14

Skierniewice na tle województwa i Polski

Egzamin ósmoklasisty i matura 2026 (termin główny): średni wynik procentowy Skierniewic (miasto na prawach powiatu), województwa łódzkiego i Polski oraz zmiana od 2025 roku i różnica do Polski w punktach procentowych. Na maturze przedmioty, które pisało co najmniej 20 osób, ze wszystkich szkół (także dla dorosłych). Miejsce wśród powiatów i miast na prawach powiatu w województwie. Źródło: Mapa Wyników Egzaminów, dane CKE.
EgzaminMiasto 2026Miasto 2025ZmianaWojewództwoPolskaRóżnica do PolskiMiejsce w woj.Zdających
Matematyka, egzamin ósmoklasisty61,0%53,4%+7,755,1%54,8%+6,31. z 24510
Polski, egzamin ósmoklasisty65,6%64,6%+1,163,9%64,8%+0,84. z 24511
Angielski, egzamin ósmoklasisty77,8%73,8%+4,072,2%72,6%+5,11. z 24519
Polski, matura podstawowa57,8%59,7%−2,059,7%58,9%−1,115. z 24823
Matematyka, matura podstawowa55,3%58,3%−3,159,0%59,0%−3,816. z 24823
Angielski, matura podstawowa77,2%75,6%+1,677,2%78,4%−1,23. z 24812
Matematyka, matura rozszerzona37,8%30,9%+6,936,6%37,1%+0,76. z 24260
Angielski, matura rozszerzona67,2%61,5%+5,767,6%69,2%−2,110. z 24631
Polski, matura rozszerzona39,8%34,0%+5,847,1%43,9%−4,018. z 23162
Biologia, matura rozszerzona47,6%48,6%−1,141,7%40,7%+6,82. z 24125
Chemia, matura rozszerzona46,0%46,2%−0,240,9%40,8%+5,23. z 2161
Fizyka, matura rozszerzona38,7%61,5%−22,842,5%41,8%−3,112. z 2148
Geografia, matura rozszerzona40,5%37,2%+3,440,7%40,6%−0,07. z 24289
Historia, matura rozszerzona43,0%45,2%−2,345,9%47,2%−4,310. z 2255
WOS, matura rozszerzona42,3%––41,6%44,0%−1,78. z 21133
Informatyka, matura rozszerzona37,5%45,4%−7,937,1%39,7%−2,16. z 1538

Artykuł do przedruku

Tekst dla lokalnej gazety albo portalu, napisany z wyników Skierniewic i gotowy do publikacji. Liczby w nim pochodzą z tabel wyżej.

Skierniewice · edukacja · wyniki egzaminów 2026

Matematyka w Skierniewicach: ósmoklasiści najlepsi w województwie, maturzyści poniżej średniej

Skierniewiccy ósmoklasiści napisali w maju egzamin z matematyki średnio na 61,0%. To najwyższy wynik wśród 24 powiatów i miast na prawach powiatu w województwie łódzkim. Maturzyści z tego samego miasta mają z podstawowej matematyki 55,3%, mniej niż rok wcześniej i mniej niż średnia Polski.

Wyniki pochodzą z Mapy Wyników Egzaminów, gdzie Centralna Komisja Egzaminacyjna publikuje średnie szkół i miast. Egzamin ósmoklasisty z matematyki pisało w Skierniewicach 510 uczniów. Średnia województwa łódzkiego wyniosła 55,1%, a Polski 54,8%, więc miasto ma 6,3 punktu więcej niż kraj.

Rok wcześniej Skierniewice miały z matematyki 53,4% i były szóste w województwie. Średnia całej Polski z tego egzaminu wzrosła w tym czasie z 50,1% do 54,8%, a Skierniewic do 61,0%. Angielski ósmoklasiści ze Skierniewic napisali na 77,8%, też najwyżej w województwie, przy 72,6% w Polsce. Egzamin z polskiego wyszedł na 65,6%, czwarty wynik w regionie, o 0,8 punktu powyżej średniej kraju.

Szkoła im. ks. Konarskiego z matematyką 86,7%

Najwyższe wyniki ma Szkoła Podstawowa im. ks. Stanisława Konarskiego: 86,7% z matematyki przy 36 zdających. Największa podstawówka w mieście, SP nr 5 im. Jana Pawła II (122 uczniów), ma z matematyki 65,0%, a SP nr 9 im. Marii Grzegorzewskiej 63,7%. SP nr 4 im. Marii Skłodowskiej-Curie, gdzie egzamin pisało 100 uczniów, ma 56,7%, a SP nr 2 im. Tadeusza Kościuszki 54,0%. Matematykę w SP nr 7 im. Kornela Makuszyńskiego pisało 38 uczniów, ze średnią 60,6%.

Matura: matematyka podstawowa w dół

Matematykę podstawową, którą pisze każdy maturzysta, skierniewickie szkoły napisały na 55,3%. Średnia województwa łódzkiego i Polski wynosi 59,0%. Rok wcześniej miasto miało z tego egzaminu 58,3%, a Polska 60,8%. To 16. wynik w województwie.

Najwyżej z matematyki podstawowej jest Klasyczne LO im. ks. Stanisława Konarskiego: 78,6% przy 70 zdających. LO im. Bolesława Prusa, w którym maturę pisało 181 osób, ma 75,8%, a LO im. Wisławy Szymborskiej, największe w mieście (197 osób), 60,3%. Technika wypadają słabiej, a najwyżej z nich jest Technikum im. Wisławy Szymborskiej z wynikiem 48,2%.

Rozszerzona matematyka wyszła lepiej. Pisało ją 260 osób, ze średnią 37,8%, przy 37,1% w Polsce i 30,9% w Skierniewicach rok wcześniej. Średnia Polski z rozszerzonej matematyki wzrosła w tym czasie z 32,6% do 37,1%. Klasyczne LO im. ks. Stanisława Konarskiego ma z rozszerzonej matematyki 59,9% przy 39 zdających, a LO im. Bolesława Prusa 54,0% przy 76 zdających.

Licea w rankingu

W rankingu liceów 2026, liczonym ze średniej trzech matur obowiązkowych (polski, matematyka i angielski na poziomie podstawowym), najwyżej z miasta jest LO im. Bolesława Prusa: 79,0%, 22. miejsce w województwie i 314. w Polsce. Klasyczne LO im. ks. Stanisława Konarskiego ma 78,4% i jest 26. w województwie, a rok wcześniej było 4. w województwie. LO im. Wisławy Szymborskiej ma 68,7%. Najwyżej z techników jest Technikum im. Wisławy Szymborskiej: 57,9% i 32. miejsce w województwie w rankingu techników (w 2025 roku 14.).

Angielski podstawowy maturzyści napisali na 77,2%, tyle co średnia województwa, i to 3. miejsce w regionie. Biologię rozszerzoną szkoły z miasta napisały na 47,6% (drugi wynik w województwie), a chemię na 46,0% (trzeci). Słabiej wypadł polski: podstawowy 57,8%, rozszerzony 39,8%, przy 43,9% w Polsce.

Źródło: ProfTutoring.pl na podstawie danych CKE

Skąd są te liczby

Wszystkie wyniki pochodzą z Mapy Wyników Egzaminów, którą prowadzi Centrum Informatyczne Edukacji na podstawie danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. To średnie wyniki procentowe z terminu głównego egzaminu ósmoklasisty i matury w 2026 i 2025 roku. Średnią miasta, województwa i gmin podaje Mapa; średnią Polski liczymy z województw, ważąc je liczbą zdających.

Średnia trzech matur to średnia z polskiego, matematyki i angielskiego na poziomie podstawowym. Z niej liczymy ranking liceów 2026 i w ten sam sposób ranking techników. Do rankingu trafia szkoła, w której każdy z tych egzaminów pisało co najmniej 20 osób. Szkoły podstawowe porównujemy przy co najmniej 25 zdających, bo w mniejszej szkole jeden wynik mocno zmienia średnią.

Opracowanie: ProfTutoring (Professional Tutoring sp. z o.o.). Błąd w danych albo pytanie o metodę: kontakt@proftutoring.pl.

Aktualizacja: 3 listopada 2026Źródła: Mapa Wyników Egzaminów (Centrum Informatyczne Edukacji, dane CKE)Ranking liceów 2026ProfTutoring to marka Professional Tutoring sp. z o.o.