Licea i technika w Mielcu: matura 2026
W Mielcu maturę pisało jedenaście szkół z co najmniej 20 zdającymi: siedem liceów i cztery technika. II LO im. Mikołaja Kopernika ma średnią trzech matur 81,9%, a I LO im. Stanisława Konarskiego 74,6%. To dwie największe szkoły: 233 i 221 zdających.
Angielski rozszerzony pisało w II LO im. Mikołaja Kopernika 211 osób, ze średnią 82,5%, a w I LO im. Stanisława Konarskiego 202 osoby, średnio 74,3%. W Technikum nr 3 rozszerzenie wybrało 139 osób (67,9%).
Matura 2026, termin główny: szkoły w Mielcu, w których polski pisało co najmniej 20 osób, według średniej trzech matur obowiązkowych na poziomie podstawowym (polski, matematyka, angielski). Kreska: mniej niż 20 zdających. Miejsce w rankingu liceów 2026 (technika nie są w rankingu). Źródło: Mapa Wyników Egzaminów, dane CKE.| Szkoła | Zdających | Polski P | Matematyka P | Angielski P | Matematyka R | Średnia trzech matur | Ranking liceów |
|---|
| II LO im. Mikołaja Kopernikaliceum | 233 | 71,2% | 81,9% | 92,5% | 49,2%135 os. | 81,9%2025: 84,1% | 9. w woj.197. w Polsce |
| I LO im. Stanisława Konarskiegoliceum | 221 | 65,9% | 71,1% | 86,9% | 38,6%79 os. | 74,6%2025: 75,5% | 22. w woj.562. w Polsce |
| V LOliceum | 89 | 59,6% | 58,3% | 85,1% | – | 67,7%2025: 70,5% | 44. w woj.922. w Polsce |
| Technikum nr 3technikum | 181 | 57,3% | 60,8% | 77,7% | 18,6%92 os. | 65,3%2025: 65,4% | – |
| III LOliceum | 91 | 62,0% | 43,7% | 76,3% | – | 60,7%2025: 66,1% | 61. w woj.1262. w Polsce |
| Technikum nr 2technikum | 60 | 55,2% | 56,9% | 65,3% | – | 59,2%2025: 57,1% | – |
| Niepubliczne LOliceum | 29 | 49,4% | 46,4% | 78,8% | – | 58,2%2025: – | 71. w woj.1369. w Polsce |
| Technikum nr 4technikum | 33 | 51,1% | 50,0% | 72,6% | – | 57,9%2025: 60,1% | – |
| Technikum nr 1technikum | 86 | 52,8% | 47,2% | 68,1% | – | 56,0%2025: 56,9% | – |
| Niepubliczne Liceum Mistrzostwa Sportowego im. Grzegorza Latoliceum | 28 | 46,4% | 48,9% | 64,0% | – | 53,1%2025: – | – |
| I Liceum Mistrzostwa Sportowego Stal Mielecliceum | 30 | 48,0% | 48,3% | 59,0% | – | 51,8%2025: – | – |
Mniejsze szkoły i szkoły dla dorosłych, bez porównań, bo przy kilkunastu zdających jeden wynik mocno zmienia średnią: III LO dla Dorosłych (15 os.), Niepubliczne LO dla Dorosłych (13 os.). Ich wyniki liczą się do średniej Mielca w tabeli niżej.
Najwyżej w rankingu liceów 2026 jest II LO im. Mikołaja Kopernika: 9. miejsce wśród 96 liceów w województwie podkarpackim i 197. wśród 1841 w całej Polsce (rok wcześniej 179.). Ranking liczymy ze średniej trzech matur obowiązkowych. Wszystkie licea z województwa są w rankingu liceów: podkarpackie.
Matura 2026 w Mielcu: wszystkie przedmioty
W tabeli są wszystkie szkoły w Mielcu, także dla dorosłych. Polski podstawowy pisało 1109 osób, a angielski rozszerzony 912, czyli zdecydowana większość maturzystów.
Matura 2026, termin główny: średni wynik procentowy wszystkich szkół w Mielcu (także dla dorosłych), podkarpackigo województwa i Polski. Przedmioty, które pisało w gminie co najmniej 20 osób. Różnica w punktach procentowych. Źródło: Mapa Wyników Egzaminów, dane CKE.| Przedmiot | Mielec 2026 | Mielec 2025 | Województwo | Polska | Różnica do Polski | Zdających |
|---|
| Polski, poziom podstawowy | 60,6% | 60,7% | 58,1% | 58,9% | +1,8 | 1109 |
| Matematyka, poziom podstawowy | 62,2% | 64,2% | 59,6% | 59,0% | +3,2 | 1109 |
| Angielski, poziom podstawowy | 79,9% | 79,2% | 75,9% | 78,4% | +1,5 | 1105 |
| Matematyka, poziom rozszerzony | 34,0% | 29,2% | 35,6% | 37,1% | −3,1 | 357 |
| Angielski, poziom rozszerzony | 69,4% | 62,5% | 66,2% | 69,2% | +0,1 | 912 |
| Polski, poziom rozszerzony | 33,5% | 43,8% | 41,6% | 43,9% | −10,4 | 233 |
| Biologia, poziom rozszerzony | 38,9% | 49,0% | 40,5% | 40,7% | −1,8 | 249 |
| Chemia, poziom rozszerzony | 40,5% | 39,9% | 41,1% | 40,8% | −0,3 | 109 |
| Fizyka, poziom rozszerzony | 42,6% | 42,6% | 37,7% | 41,8% | +0,8 | 94 |
| Geografia, poziom rozszerzony | 38,6% | 36,6% | 37,2% | 40,6% | −1,9 | 349 |
| Historia, poziom rozszerzony | 43,3% | 39,3% | 46,3% | 47,2% | −3,9 | 97 |
| WOS, poziom rozszerzony | 50,2% | – | 44,0% | 44,0% | +6,2 | 24 |
| Informatyka, poziom rozszerzony | 41,0% | 38,3% | 37,5% | 39,7% | +1,3 | 50 |
Co z tego wynika dla licealisty z Mielca? Polski rozszerzony spadł z 43,8% do 33,5%, o 10,4 punktu poniżej Polski, i to on jest najsłabszym przedmiotem miasta. Biologia rozszerzona spadła z 49,0% do 38,9%. Matematyka rozszerzona (34,0%) jest trochę pod średnią Polski.