Wyniki matury 2026 w VI LO w Krakowie
Polski pisało w VI LO 227 osób, matematykę rozszerzoną 126, a polski rozszerzony 69. Angielski na poziomie dwujęzycznym zdawało 146 osób, a hiszpański dwujęzyczny 28. W tabeli są wszystkie przedmioty z co najmniej 10 zdającymi.
Średni wynik procentowy matury w VI LO im. Adama Mickiewicza (termin główny 2026 i 2025) na tle średniej szkół z Krakowa, z województwa małopolskiego i z całej Polski. Różnica w punktach procentowych. Przedmioty, które pisało co najmniej 10 osób. Źródło: Mapa Wyników Egzaminów, dane CKE.| Przedmiot | VI LO 2026 | Zdających | VI LO 2025 | Kraków | Województwo | Polska | Różnica z Polską |
|---|
| Polski, poziom podstawowy | 78,0% | 227 | 76,4%232 os. | 64,8% | 61,8% | 58,9% | +19,1 |
| Matematyka, poziom podstawowy | 87,0% | 227 | 87,8%232 os. | 68,3% | 62,1% | 59,0% | +28,0 |
| Angielski, poziom podstawowy | 96,9% | 219 | 97,6%228 os. | 85,9% | 79,5% | 78,4% | +18,6 |
| Angielski, poziom dwujęzyczny | 78,9% | 146 | 86,3%124 os. | 79,1% | 78,4% | 74,3% | +4,5 |
| Matematyka, poziom rozszerzony | 64,3% | 126 | 51,5%133 os. | 48,5% | 40,2% | 37,1% | +27,2 |
| Angielski, poziom rozszerzony | 89,3% | 71 | 84,6%105 os. | 76,4% | 70,6% | 69,2% | +20,1 |
| Polski, poziom rozszerzony | 76,1% | 69 | 77,1%87 os. | 51,4% | 48,1% | 43,9% | +32,2 |
| Geografia, poziom rozszerzony | 75,6% | 47 | 72,5%53 os. | 50,5% | 42,1% | 40,6% | +35,1 |
| Biologia, poziom rozszerzony | 62,9% | 43 | 67,6%43 os. | 49,6% | 43,6% | 40,7% | +22,1 |
| Chemia, poziom rozszerzony | 57,7% | 37 | 54,0%38 os. | 49,8% | 44,5% | 40,8% | +16,9 |
| Historia, poziom rozszerzony | 77,0% | 37 | 78,5%15 os. | 59,6% | 54,4% | 47,2% | +29,8 |
| Hiszpański, poziom dwujęzyczny | 72,2% | 28 | – | 64,0% | 63,1% | 54,8% | +17,4 |
| Fizyka, poziom rozszerzony | 61,6% | 16 | 72,1%13 os. | 53,6% | 45,9% | 41,8% | +19,8 |
| Historia sztuki, poziom rozszerzony | 72,5% | 15 | 74,8%17 os. | 56,1% | 47,8% | 42,2% | +30,2 |
Co widać w tabeli? Matematyka rozszerzona poszła w górę z 51,5% do 64,3%, o 12,7 punktu. Angielski rozszerzony wzrósł z 84,6% do 89,3%. Spadły biologia (z 67,6% do 62,9%) i fizyka (z 72,1% do 61,6%), którą pisało tylko 16 osób.