Wyniki matury 2026 w VII LO w Krakowie
Polski pisało w VII LO 200 osób, angielski rozszerzony 150, a matematykę rozszerzoną 142. W tabeli jest każdy przedmiot z co najmniej 10 zdającymi, z wynikiem z 2025 roku i średnimi Krakowa, Małopolski i Polski.
Średni wynik procentowy matury w VII LO im. Zofii Nałkowskiej (termin główny 2026 i 2025) na tle średniej szkół z Krakowa, z województwa małopolskiego i z całej Polski. Różnica w punktach procentowych. Przedmioty, które pisało co najmniej 10 osób. Źródło: Mapa Wyników Egzaminów, dane CKE.| Przedmiot | VII LO 2026 | Zdających | VII LO 2025 | Kraków | Województwo | Polska | Różnica z Polską |
|---|
| Polski, poziom podstawowy | 76,2% | 200 | 75,8%170 os. | 64,8% | 61,8% | 58,9% | +17,3 |
| Matematyka, poziom podstawowy | 89,7% | 200 | 90,0%170 os. | 68,3% | 62,1% | 59,0% | +30,7 |
| Angielski, poziom podstawowy | 95,9% | 198 | 96,5%169 os. | 85,9% | 79,5% | 78,4% | +17,5 |
| Angielski, poziom rozszerzony | 90,7% | 150 | 87,2%154 os. | 76,4% | 70,6% | 69,2% | +21,5 |
| Matematyka, poziom rozszerzony | 60,9% | 142 | 53,1%104 os. | 48,5% | 40,2% | 37,1% | +23,8 |
| Geografia, poziom rozszerzony | 69,2% | 59 | 69,8%38 os. | 50,5% | 42,1% | 40,6% | +28,6 |
| Biologia, poziom rozszerzony | 62,9% | 51 | 70,9%48 os. | 49,6% | 43,6% | 40,7% | +22,1 |
| Polski, poziom rozszerzony | 80,1% | 44 | 80,2%38 os. | 51,4% | 48,1% | 43,9% | +36,2 |
| Historia, poziom rozszerzony | 69,6% | 43 | 71,7%19 os. | 59,6% | 54,4% | 47,2% | +22,4 |
| Chemia, poziom rozszerzony | 54,2% | 42 | 52,4%44 os. | 49,8% | 44,5% | 40,8% | +13,5 |
| Angielski, poziom dwujęzyczny | 82,9% | 31 | 85,4%8 os. | 79,1% | 78,4% | 74,3% | +8,6 |
| Fizyka, poziom rozszerzony | 61,5% | 17 | 74,3%11 os. | 53,6% | 45,9% | 41,8% | +19,7 |
Co widać w tabeli? Matematyka rozszerzona poszła w górę z 53,1% do 60,9%, choć pisało ją więcej osób (142 zamiast 104). Biologia spadła z 70,9% do 62,9%, a fizyka, którą pisało 17 osób, z 74,3% do 61,5%. Polski rozszerzony utrzymał wynik z 2025 roku (80,2% i 80,1%).