Wyniki matury 2026 w VIII LO w Krakowie: wszystkie przedmioty
Polski pisało w VIII LO 217 osób, o 37 więcej niż w 2025 roku. Matematykę rozszerzoną wybrało 171 maturzystów, a angielski rozszerzony 134. W tabeli są wszystkie przedmioty z co najmniej 10 zdającymi, z wynikiem z 2025 roku i średnimi Krakowa, Małopolski i Polski.
Średni wynik procentowy matury w VIII LO im. Stanisława Wyspiańskiego (termin główny 2026 i 2025) na tle średniej szkół z Krakowa, z województwa małopolskiego i z całej Polski. Różnica w punktach procentowych. Przedmioty, które pisało co najmniej 10 osób. Źródło: Mapa Wyników Egzaminów, dane CKE.| Przedmiot | VIII LO 2026 | Zdających | VIII LO 2025 | Kraków | Województwo | Polska | Różnica z Polską |
|---|
| Polski, poziom podstawowy | 75,5% | 217 | 76,8%180 os. | 64,8% | 61,8% | 58,9% | +16,6 |
| Matematyka, poziom podstawowy | 91,2% | 217 | 93,1%180 os. | 68,3% | 62,1% | 59,0% | +32,1 |
| Angielski, poziom podstawowy | 96,4% | 216 | 97,6%180 os. | 85,9% | 79,5% | 78,4% | +18,1 |
| Matematyka, poziom rozszerzony | 63,5% | 171 | 58,5%130 os. | 48,5% | 40,2% | 37,1% | +26,5 |
| Angielski, poziom rozszerzony | 89,1% | 134 | 85,5%132 os. | 76,4% | 70,6% | 69,2% | +19,9 |
| Biologia, poziom rozszerzony | 68,8% | 84 | 72,7%80 os. | 49,6% | 43,6% | 40,7% | +28,1 |
| Chemia, poziom rozszerzony | 62,2% | 76 | 65,7%66 os. | 49,8% | 44,5% | 40,8% | +21,4 |
| Angielski, poziom dwujęzyczny | 82,5% | 66 | 90,3%33 os. | 79,1% | 78,4% | 74,3% | +8,2 |
| Fizyka, poziom rozszerzony | 64,1% | 37 | 84,2%18 os. | 53,6% | 45,9% | 41,8% | +22,4 |
| Informatyka, poziom rozszerzony | 62,8% | 31 | 63,9%28 os. | 49,0% | 43,3% | 39,7% | +23,1 |
| Geografia, poziom rozszerzony | 72,0% | 26 | 57,6%23 os. | 50,5% | 42,1% | 40,6% | +31,4 |
| Polski, poziom rozszerzony | 57,8% | 18 | 67,1%14 os. | 51,4% | 48,1% | 43,9% | +14,0 |
Co widać w tabeli? Fizyka spadła z 84,2% do 64,1%, a pisało ją dwa razy więcej osób niż rok wcześniej (37 zamiast 18). Matematyka rozszerzona poszła w górę z 58,5% do 63,5%, a geografia z 57,6% do 72,0%. Z informatyki szkoła ma 62,8%, 13,8 punktu więcej niż średnia Krakowa.