Wyniki matury 2026 w VIII LO w Poznaniu: wszystkie przedmioty
Polski i matematykę podstawową pisało w VIII LO po 200 osób, angielski rozszerzony 171, a matematykę rozszerzoną 131. Tabela pokazuje wszystkie przedmioty z co najmniej 10 zdającymi, rok 2025 i średnie Poznania, Wielkopolski i Polski.
Średni wynik procentowy matury w VIII LO im. Adama Mickiewicza (termin główny 2026 i 2025) na tle średniej szkół z Poznania, z województwa wielkopolskiego i z całej Polski. Różnica w punktach procentowych. Przedmioty, które pisało co najmniej 10 osób. Źródło: Mapa Wyników Egzaminów, dane CKE.| Przedmiot | VIII LO 2026 | Zdających | VIII LO 2025 | Poznań | Województwo | Polska | Różnica z Polską |
|---|
| Polski, poziom podstawowy | 80,6% | 200 | 78,8%167 os. | 61,0% | 59,5% | 58,9% | +21,8 |
| Matematyka, poziom podstawowy | 94,4% | 200 | 95,6%167 os. | 56,7% | 55,8% | 59,0% | +35,3 |
| Angielski, poziom podstawowy | 97,1% | 198 | 98,3%165 os. | 82,2% | 77,1% | 78,4% | +18,7 |
| Angielski, poziom rozszerzony | 93,5% | 171 | 92,1%148 os. | 72,4% | 68,2% | 69,2% | +24,2 |
| Matematyka, poziom rozszerzony | 78,4% | 131 | 69,4%108 os. | 40,2% | 32,5% | 37,1% | +41,3 |
| Biologia, poziom rozszerzony | 78,2% | 75 | 84,2%61 os. | 41,2% | 38,3% | 40,7% | +37,5 |
| Chemia, poziom rozszerzony | 73,6% | 63 | 81,0%60 os. | 42,9% | 38,0% | 40,8% | +32,8 |
| Informatyka, poziom rozszerzony | 76,1% | 61 | 76,0%55 os. | 48,0% | 40,8% | 39,7% | +36,4 |
| Fizyka, poziom rozszerzony | 81,0% | 50 | 86,7%31 os. | 47,6% | 40,1% | 41,8% | +39,2 |
| Geografia, poziom rozszerzony | 75,3% | 27 | 77,6%27 os. | 46,0% | 39,3% | 40,6% | +34,7 |
| Niemiecki, poziom rozszerzony | 77,6% | 14 | – | 69,8% | 61,4% | 61,2% | +16,4 |
| Polski, poziom rozszerzony | 69,3% | 13 | 82,9%18 os. | 47,3% | 45,6% | 43,9% | +25,4 |
| Angielski, poziom dwujęzyczny | 83,0% | 12 | – | 76,1% | 73,0% | 74,3% | +8,7 |
Co widać w tabeli? Matematyka rozszerzona poszła w górę z 69,4% do 78,4%, a szkoła wyprzedza średnią Poznania o 38,1 punktu procentowego. Biologia (78,2%) i chemia (73,6%) wypadły niżej niż w 2025 roku, kiedy miały 84,2% i 81,0%. Polski rozszerzony pisało tylko 13 osób.