Wyniki matury 2026 w CLV LO
Polski pisało w CLV LO w 2026 roku 186 osób, a w 2025 roku 121, więc rocznik był wyraźnie większy. Matematykę rozszerzoną wybrało 123 maturzystów. Angielski na poziomie dwujęzycznym pisało 95 osób, a na rozszerzonym 86. Tabela obejmuje przedmioty z co najmniej 10 zdającymi.
Średni wynik procentowy matury w CLV LO z oddziałami dwujęzycznymi im. Bohaterek Powstania Warszawskiego (termin główny 2026 i 2025) na tle średniej szkół z Warszawy, z województwa mazowieckiego i z całej Polski. Różnica w punktach procentowych. Przedmioty, które pisało co najmniej 10 osób. Źródło: Mapa Wyników Egzaminów, dane CKE.| Przedmiot | CLV LO 2026 | Zdających | CLV LO 2025 | Warszawa | Województwo | Polska | Różnica z Polską |
|---|
| Polski, poziom podstawowy | 82,8% | 186 | 78,5%121 os. | 64,2% | 61,5% | 58,9% | +23,9 |
| Matematyka, poziom podstawowy | 90,7% | 186 | 94,6%121 os. | 65,7% | 62,4% | 59,0% | +31,7 |
| Angielski, poziom podstawowy | 96,0% | 168 | 99,1%112 os. | 86,6% | 81,0% | 78,4% | +17,6 |
| Matematyka, poziom rozszerzony | 69,2% | 123 | 65,2%79 os. | 50,7% | 43,8% | 37,1% | +32,2 |
| Angielski, poziom dwujęzyczny | 84,9% | 95 | 80,6%70 os. | 79,4% | 77,8% | 74,3% | +10,6 |
| Angielski, poziom rozszerzony | 87,5% | 86 | 90,7%45 os. | 77,7% | 72,1% | 69,2% | +18,2 |
| Geografia, poziom rozszerzony | 66,3% | 52 | 65,5%31 os. | 53,8% | 46,3% | 40,6% | +25,8 |
| Biologia, poziom rozszerzony | 63,2% | 45 | 68,8%18 os. | 46,1% | 43,1% | 40,7% | +22,5 |
| Chemia, poziom rozszerzony | 63,8% | 41 | 69,1%16 os. | 46,6% | 43,1% | 40,8% | +23,0 |
| Polski, poziom rozszerzony | 64,5% | 37 | 72,9%28 os. | 50,8% | 47,4% | 43,9% | +20,7 |
| Fizyka, poziom rozszerzony | 71,3% | 28 | 75,5%26 os. | 55,2% | 49,3% | 41,8% | +29,5 |
| Niemiecki, poziom dwujęzyczny | 73,0% | 25 | 78,4%7 os. | 67,5% | 67,5% | 73,4% | −0,5 |
| Historia, poziom rozszerzony | 67,4% | 19 | 71,8%6 os. | 54,2% | 50,3% | 47,2% | +20,1 |
| Niemiecki, poziom podstawowy | 92,6% | 16 | 93,1%8 os. | 89,4% | 86,2% | 70,7% | +21,9 |
| Informatyka, poziom rozszerzony | 53,3% | 11 | 56,3%18 os. | 48,0% | 42,9% | 39,7% | +13,6 |
Co widać w tabeli? Polski podstawowy poszedł w górę z 78,5% do 82,8%, a matematyka rozszerzona z 65,2% do 69,2%. W dół poszły matematyka podstawowa (z 94,6% do 90,7%) i angielski podstawowy (z 99,1% do 96,0%), choć to nadal wyniki wysoko ponad średnią Polski. Niemiecki dwujęzyczny wyszedł 73,0%, odrobinę poniżej średniej kraju.