Wyniki matury 2026 w IX LO im. Hoffmanowej
Matematykę rozszerzoną napisało w IX LO 315 osób na 330, które zdawały polski, więc rozszerzenie z matematyki wybiera tu prawie każdy. Angielski rozszerzony pisało 311 osób. Tabela pokazuje wszystkie przedmioty z co najmniej 10 zdającymi, z wynikiem z 2025 roku i średnimi Warszawy, Mazowsza i Polski.
Średni wynik procentowy matury w IX LO im. Klementyny Hoffmanowej (termin główny 2026 i 2025) na tle średniej szkół z Warszawy, z województwa mazowieckiego i z całej Polski. Różnica w punktach procentowych. Przedmioty, które pisało co najmniej 10 osób. Źródło: Mapa Wyników Egzaminów, dane CKE.| Przedmiot | IX LO 2026 | Zdających | IX LO 2025 | Warszawa | Województwo | Polska | Różnica z Polską |
|---|
| Polski, poziom podstawowy | 82,3% | 330 | 83,3%273 os. | 64,2% | 61,5% | 58,9% | +23,4 |
| Matematyka, poziom podstawowy | 95,3% | 330 | 95,6%273 os. | 65,7% | 62,4% | 59,0% | +36,3 |
| Angielski, poziom podstawowy | 97,7% | 283 | 98,8%248 os. | 86,6% | 81,0% | 78,4% | +19,3 |
| Matematyka, poziom rozszerzony | 72,0% | 315 | 65,5%261 os. | 50,7% | 43,8% | 37,1% | +34,9 |
| Angielski, poziom rozszerzony | 94,2% | 311 | 93,6%245 os. | 77,7% | 72,1% | 69,2% | +25,0 |
| Chemia, poziom rozszerzony | 71,9% | 136 | 68,7%127 os. | 46,6% | 43,1% | 40,8% | +31,2 |
| Biologia, poziom rozszerzony | 74,1% | 129 | 76,4%115 os. | 46,1% | 43,1% | 40,7% | +33,4 |
| Fizyka, poziom rozszerzony | 75,6% | 129 | 87,3%76 os. | 55,2% | 49,3% | 41,8% | +33,8 |
| Polski, poziom rozszerzony | 68,9% | 57 | 84,4%65 os. | 50,8% | 47,4% | 43,9% | +25,0 |
| Geografia, poziom rozszerzony | 81,8% | 53 | 79,9%47 os. | 53,8% | 46,3% | 40,6% | +41,2 |
| Hiszpański, poziom rozszerzony | 60,8% | 33 | 55,7%10 os. | 50,7% | 48,4% | 49,2% | +11,6 |
| Hiszpański, poziom podstawowy | 83,2% | 25 | 80,8%5 os. | 78,8% | 78,2% | 78,6% | +4,6 |
| Historia, poziom rozszerzony | 82,4% | 16 | 74,4%14 os. | 54,2% | 50,3% | 47,2% | +35,2 |
| Niemiecki, poziom podstawowy | 96,0% | 15 | 90,5%17 os. | 89,4% | 86,2% | 70,7% | +25,3 |
| Informatyka, poziom rozszerzony | 59,6% | 10 | 74,2%11 os. | 48,0% | 42,9% | 39,7% | +19,9 |
Co widać w tabeli? Matematyka rozszerzona poszła w górę z 65,5% w 2025 roku do 72,0%, mimo że pisało ją więcej osób (315 zamiast 261). W drugą stronę poszła fizyka: z 87,3% do 75,6%, przy grupie większej o 53 osoby. Polski rozszerzony spadł z 84,4% do 68,9%.