Wyniki matury 2026 w V LO im. Poniatowskiego
Polski pisało w V LO 165 osób, angielski rozszerzony 145, a matematykę rozszerzoną 132. Fizykę wybrało 64 maturzystów, czyli o 24 więcej niż rok wcześniej. Tabela pokazuje przedmioty z co najmniej 10 zdającymi, z wynikiem z 2025 roku obok.
Średni wynik procentowy matury w V LO im. ks. Józefa Poniatowskiego (termin główny 2026 i 2025) na tle średniej szkół z Warszawy, z województwa mazowieckiego i z całej Polski. Różnica w punktach procentowych. Przedmioty, które pisało co najmniej 10 osób. Źródło: Mapa Wyników Egzaminów, dane CKE.| Przedmiot | V LO 2026 | Zdających | V LO 2025 | Warszawa | Województwo | Polska | Różnica z Polską |
|---|
| Polski, poziom podstawowy | 84,2% | 165 | 87,2%141 os. | 64,2% | 61,5% | 58,9% | +25,3 |
| Matematyka, poziom podstawowy | 93,8% | 165 | 94,9%141 os. | 65,7% | 62,4% | 59,0% | +34,7 |
| Angielski, poziom podstawowy | 97,5% | 137 | 98,5%119 os. | 86,6% | 81,0% | 78,4% | +19,1 |
| Angielski, poziom rozszerzony | 94,5% | 145 | 92,5%130 os. | 77,7% | 72,1% | 69,2% | +25,3 |
| Matematyka, poziom rozszerzony | 71,7% | 132 | 69,3%112 os. | 50,7% | 43,8% | 37,1% | +34,6 |
| Fizyka, poziom rozszerzony | 81,8% | 64 | 90,9%40 os. | 55,2% | 49,3% | 41,8% | +40,1 |
| Geografia, poziom rozszerzony | 83,7% | 55 | 83,4%56 os. | 53,8% | 46,3% | 40,6% | +43,1 |
| Chemia, poziom rozszerzony | 81,5% | 46 | 78,7%42 os. | 46,6% | 43,1% | 40,8% | +40,7 |
| Polski, poziom rozszerzony | 72,6% | 33 | 88,9%30 os. | 50,8% | 47,4% | 43,9% | +28,7 |
| Biologia, poziom rozszerzony | 72,0% | 31 | 81,5%29 os. | 46,1% | 43,1% | 40,7% | +31,3 |
| Niemiecki, poziom podstawowy | 92,2% | 11 | 88,3%11 os. | 89,4% | 86,2% | 70,7% | +21,4 |
| Angielski, poziom dwujęzyczny | 85,1% | 10 | 84,5%8 os. | 79,4% | 77,8% | 74,3% | +10,8 |
| Francuski, poziom podstawowy | 72,8% | 10 | 90,0%7 os. | 76,1% | 76,5% | 76,8% | −4,0 |
Co widać w tabeli? Chemia wyszła 81,5%, o 40,7 punktu procentowego więcej niż średnia Polski, i to najlepszy wynik z chemii na Mazowszu. Polski rozszerzony spadł z 88,9% do 72,6%, a biologia z 81,5% do 72,0%. Jedyny wynik poniżej średniej kraju to francuski podstawowy (72,8%), który pisało 10 osób.