Wyniki matury 2026 w VIII LO: wszystkie przedmioty
Polski i matematykę podstawową pisało w 2026 roku 186 osób, o 46 więcej niż rok wcześniej. Angielski rozszerzony wybrało 173 maturzystów, a matematykę rozszerzoną 162. Poniżej są wszystkie przedmioty z co najmniej 10 zdającymi, z rokiem 2025 i średnimi Warszawy, Mazowsza i Polski.
Średni wynik procentowy matury w VIII LO im. Władysława IV (termin główny 2026 i 2025) na tle średniej szkół z Warszawy, z województwa mazowieckiego i z całej Polski. Różnica w punktach procentowych. Przedmioty, które pisało co najmniej 10 osób. Źródło: Mapa Wyników Egzaminów, dane CKE.| Przedmiot | VIII LO 2026 | Zdających | VIII LO 2025 | Warszawa | Województwo | Polska | Różnica z Polską |
|---|
| Polski, poziom podstawowy | 80,5% | 186 | 80,7%140 os. | 64,2% | 61,5% | 58,9% | +21,6 |
| Matematyka, poziom podstawowy | 95,3% | 186 | 97,2%140 os. | 65,7% | 62,4% | 59,0% | +36,2 |
| Angielski, poziom podstawowy | 97,3% | 163 | 98,2%126 os. | 86,6% | 81,0% | 78,4% | +18,9 |
| Angielski, poziom rozszerzony | 93,6% | 173 | 91,3%133 os. | 77,7% | 72,1% | 69,2% | +24,4 |
| Matematyka, poziom rozszerzony | 73,3% | 162 | 70,1%130 os. | 50,7% | 43,8% | 37,1% | +36,2 |
| Biologia, poziom rozszerzony | 74,0% | 66 | 82,6%33 os. | 46,1% | 43,1% | 40,7% | +33,2 |
| Chemia, poziom rozszerzony | 67,1% | 64 | 71,7%39 os. | 46,6% | 43,1% | 40,8% | +26,4 |
| Fizyka, poziom rozszerzony | 73,0% | 37 | 78,0%31 os. | 55,2% | 49,3% | 41,8% | +31,2 |
| Geografia, poziom rozszerzony | 80,2% | 36 | 83,1%31 os. | 53,8% | 46,3% | 40,6% | +39,7 |
| Polski, poziom rozszerzony | 74,9% | 30 | 73,6%20 os. | 50,8% | 47,4% | 43,9% | +31,0 |
| Historia, poziom rozszerzony | 86,3% | 22 | 77,4%16 os. | 54,2% | 50,3% | 47,2% | +39,1 |
| Informatyka, poziom rozszerzony | 73,7% | 17 | 92,3%19 os. | 48,0% | 42,9% | 39,7% | +34,0 |
| Niemiecki, poziom podstawowy | 87,2% | 11 | – | 89,4% | 86,2% | 70,7% | +16,4 |
Co widać w tabeli? Biologię i chemię pisało znacznie więcej osób niż w 2025 roku (66 zamiast 33 i 64 zamiast 39), a średnie spadły: biologia z 82,6% do 74,0%, chemia z 71,7% do 67,1%. Informatyka poszła w dół z 92,3% do 73,7%, ale pisało ją tylko 17 osób.