Wyniki matury 2026 w IX LO we Wrocławiu
Maturę z polskiego pisało w IX LO 306 osób, o 32 więcej niż w 2025 roku. Polski rozszerzony wybrało 135 maturzystów, matematykę rozszerzoną 134, a historię 89. W tabeli są przedmioty z co najmniej 10 zdającymi, z wynikiem z 2025 roku i średnimi Wrocławia, Dolnego Śląska i Polski.
Średni wynik procentowy matury w LO nr IX im. Juliusza Słowackiego (termin główny 2026 i 2025) na tle średniej szkół z Wrocławia, z województwa dolnośląskiego i z całej Polski. Różnica w punktach procentowych. Przedmioty, które pisało co najmniej 10 osób. Źródło: Mapa Wyników Egzaminów, dane CKE.| Przedmiot | IX LO 2026 | Zdających | IX LO 2025 | Wrocław | Województwo | Polska | Różnica z Polską |
|---|
| Polski, poziom podstawowy | 75,7% | 306 | 74,3%274 os. | 61,1% | 56,6% | 58,9% | +16,8 |
| Matematyka, poziom podstawowy | 83,2% | 306 | 88,8%274 os. | 65,0% | 57,9% | 59,0% | +24,1 |
| Angielski, poziom podstawowy | 95,6% | 301 | 96,0%271 os. | 85,0% | 79,8% | 78,4% | +17,2 |
| Angielski, poziom rozszerzony | 89,2% | 285 | 84,5%248 os. | 76,3% | 70,0% | 69,2% | +20,0 |
| Polski, poziom rozszerzony | 55,9% | 135 | 64,8%81 os. | 41,2% | 36,6% | 43,9% | +12,1 |
| Matematyka, poziom rozszerzony | 55,6% | 134 | 47,4%137 os. | 43,5% | 35,2% | 37,1% | +18,5 |
| Historia, poziom rozszerzony | 54,3% | 89 | 62,1%33 os. | 50,5% | 45,5% | 47,2% | +7,1 |
| Geografia, poziom rozszerzony | 65,5% | 68 | 65,3%80 os. | 46,2% | 39,3% | 40,6% | +25,0 |
| Biologia, poziom rozszerzony | 56,5% | 62 | 62,6%70 os. | 46,0% | 39,4% | 40,7% | +15,8 |
| Fizyka, poziom rozszerzony | 47,4% | 52 | 56,0%29 os. | 44,0% | 38,4% | 41,8% | +5,6 |
| Chemia, poziom rozszerzony | 57,8% | 48 | 49,8%54 os. | 42,9% | 37,4% | 40,8% | +17,0 |
| Hiszpański, poziom dwujęzyczny | 49,8% | 30 | 58,6%16 os. | 50,7% | 50,7% | 54,8% | −4,9 |
| Informatyka, poziom rozszerzony | 54,6% | 24 | 52,8%26 os. | 51,5% | 41,9% | 39,7% | +14,9 |
Co widać w tabeli? Rozszerzona matematyka poszła w górę z 47,4% do 55,6%, a chemia z 49,8% do 57,8%. Matematyka podstawowa spadła z 88,8% do 83,2%, fizyka z 56,0% do 47,4%, a historia z 62,1% do 54,3%. Hiszpański dwujęzyczny (49,8%) jest jedynym wynikiem poniżej średniej Polski.