Wyniki matury 2026 w V LO we Wrocławiu
Polski pisało w V LO 178 osób, angielski rozszerzony 165, a matematykę rozszerzoną 110. Biologię wybrało 80 maturzystów, chemię 66. W tabeli są przedmioty z co najmniej 10 zdającymi, z wynikiem z 2025 roku i średnimi Wrocławia, Dolnego Śląska i Polski.
Średni wynik procentowy matury w LO nr V im. Generała Jakuba Jasińskiego (termin główny 2026 i 2025) na tle średniej szkół z Wrocławia, z województwa dolnośląskiego i z całej Polski. Różnica w punktach procentowych. Przedmioty, które pisało co najmniej 10 osób. Źródło: Mapa Wyników Egzaminów, dane CKE.| Przedmiot | V LO 2026 | Zdających | V LO 2025 | Wrocław | Województwo | Polska | Różnica z Polską |
|---|
| Polski, poziom podstawowy | 72,9% | 178 | 79,8%163 os. | 61,1% | 56,6% | 58,9% | +14,0 |
| Matematyka, poziom podstawowy | 87,9% | 178 | 92,9%163 os. | 65,0% | 57,9% | 59,0% | +28,9 |
| Angielski, poziom podstawowy | 95,7% | 176 | 98,0%162 os. | 85,0% | 79,8% | 78,4% | +17,3 |
| Angielski, poziom rozszerzony | 90,4% | 165 | 89,5%148 os. | 76,3% | 70,0% | 69,2% | +21,1 |
| Matematyka, poziom rozszerzony | 62,0% | 110 | 48,5%109 os. | 43,5% | 35,2% | 37,1% | +24,9 |
| Biologia, poziom rozszerzony | 67,4% | 80 | 70,6%68 os. | 46,0% | 39,4% | 40,7% | +26,7 |
| Chemia, poziom rozszerzony | 52,6% | 66 | 59,5%41 os. | 42,9% | 37,4% | 40,8% | +11,8 |
| Fizyka, poziom rozszerzony | 64,1% | 41 | 62,9%40 os. | 44,0% | 38,4% | 41,8% | +22,3 |
| Geografia, poziom rozszerzony | 74,3% | 26 | 67,0%25 os. | 46,2% | 39,3% | 40,6% | +33,8 |
| Polski, poziom rozszerzony | 54,4% | 26 | 77,5%44 os. | 41,2% | 36,6% | 43,9% | +10,5 |
Co widać w tabeli? Z egzaminów obowiązkowych spadły wszystkie trzy: polski z 79,8% do 72,9%, matematyka z 92,9% do 87,9%, angielski z 98,0% do 95,7%. Polski rozszerzony spadł z 77,5% do 54,4%, a chemia z 59,5% do 52,6%. Geografia poszła w górę z 67,0% do 74,3%.