| 1 | Publiczne LO Politechniki Łódzkiej im. prof. Jana Krysińskiego1. w województwie | 90,2% | 79,5% | 93,3% | 97,7% | 123 | 91,0% | −0,82025: 91,0% | 11 |
| 2 | I LO im. Mikołaja Kopernika2. w województwie | 89,7% | 80,5% | 92,0% | 96,5% | 137 | 90,0% | −0,32025: 90,0% | 19 |
| 3 | III LO im. Tadeusza Kościuszki3. w województwie | 87,6% | 77,4% | 89,3% | 95,9% | 146 | 85,6% | +2,02025: 85,6% | 40 |
| 4 | XXI LO im. Bolesława Prusa4. w województwie | 86,7% | 80,7% | 83,1% | 96,3% | 160 | 84,3% | +2,42025: 84,3% | 62 |
| 5 | XXV LO im. Stefana Żeromskiego6. w województwie | 85,4% | 76,8% | 84,1% | 95,1% | 132 | 85,1% | +0,32025: 85,1% | 83 |
| 6 | XII LO im. Stanisława Wyspiańskiego7. w województwie | 85,0% | 69,9% | 90,8% | 94,2% | 142 | 86,4% | −1,42025: 86,4% | 90 |
| 7 | XXVI LO im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego8. w województwie | 84,5% | 73,0% | 84,9% | 95,5% | 194 | 83,7% | +0,82025: 83,7% | 108 |
| 8 | Publiczne LO Uniwersytetu Łódzkiego im. Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata10. w województwie | 82,4% | 72,3% | 80,1% | 94,8% | 108 | 88,3% | −5,92025: 88,3% | 177 |
| 9 | VIII LO im. Adama Asnyka13. w województwie | 80,9% | 76,1% | 72,0% | 94,6% | 127 | 80,4% | +0,52025: 80,4% | 239 |
| 10 | XXXI LO im. Ludwika Zamenhofa14. w województwie | 80,2% | 67,9% | 79,9% | 92,9% | 195 | 86,2% | −6,02025: 86,2% | 260 |
| 11 | Salezjańskie LO im. Księdza Bosko15. w województwie | 79,8% | 67,2% | 81,4% | 90,9% | 92 | 79,5% | +0,32025: 79,5% | 277 |
| 12 | XIII LO im. Marii Piotrowiczowej16. w województwie | 79,6% | 72,4% | 74,9% | 91,5% | 124 | 82,4% | −2,82025: 82,4% | 284 |
| 13 | XXIX LO im. hm. Janka Bytnara Rudego20. w województwie | 79,3% | 71,8% | 73,1% | 93,0% | 158 | 78,6% | +0,72025: 78,6% | 296 |
| 14 | IV LO im. Emilii Sczanieckiej21. w województwie | 79,1% | 68,0% | 73,3% | 96,1% | 117 | 80,8% | −1,72025: 80,8% | 306 |
| 15 | XXXIII LO im. Armii Krajowej23. w województwie | 78,8% | 73,0% | 74,5% | 88,8% | 175 | 77,4% | +1,42025: 77,4% | 327 |
| 16 | Katolickie LO im. Jana Pawła II24. w województwie | 78,7% | 72,0% | 72,7% | 91,4% | 38 | 78,3% | +0,42025: 78,3% | 330 |
| 17 | IX LO im. Jarosława Dąbrowskiego28. w województwie | 78,1% | 64,4% | 79,0% | 90,8% | 113 | 75,1% | +3,02025: 75,1% | 370 |
| 18 | II LO im. Gabriela Narutowicza35. w województwie | 75,5% | 74,3% | 60,0% | 92,2% | 111 | 73,5% | +2,02025: 73,5% | 508 |
| 19 | XV LO im. Jana Kasprowicza42. w województwie | 74,0% | 66,5% | 66,0% | 89,4% | 124 | 76,2% | −2,22025: 76,2% | 602 |
| 20 | XXXII LO im. Haliny Poświatowskiej w ZSO nr 147. w województwie | 72,7% | 63,6% | 70,0% | 84,6% | 159 | 72,8% | −0,12025: 72,8% | 666 |
| 21 | XI LO im. Józefa Piłsudskiego51. w województwie | 72,3% | 62,1% | 63,2% | 91,8% | 204 | 72,9% | −0,62025: 72,9% | 688 |
| 22 | VI LO im. Joachima Lelewela57. w województwie | 70,1% | 64,2% | 58,1% | 88,1% | 181 | 69,0% | +1,12025: 69,0% | 800 |
| 23 | XXIV LO im. Marii Skłodowskiej-Curie68. w województwie | 66,2% | 60,1% | 58,1% | 80,5% | 137 | 64,3% | +1,92025: 64,3% | 997 |
| 24 | XXX LO im. ks. bp. Ignacego Krasickiego71. w województwie | 64,5% | 57,2% | 53,3% | 82,9% | 149 | 66,1% | −1,62025: 66,1% | 1072 |
| 25 | XX LO im. Juliusza Słowackiego74. w województwie | 64,0% | 63,0% | 51,6% | 77,5% | 128 | 66,4% | −2,42025: 66,4% | 1093 |
| 26 | XLVII LO im. Stanisława Staszica76. w województwie | 63,3% | 58,0% | 55,2% | 76,8% | 124 | 63,1% | +0,22025: 63,1% | 1142 |
| 27 | XXIII LO im. ks. prof. Józefa Tischnera77. w województwie | 63,2% | 59,3% | 55,7% | 74,7% | 116 | 54,6% | +8,62025: 54,6% | 1144 |
| 28 | XXXIV LO im. Krzysztofa Kieślowskiego79. w województwie | 62,8% | 56,1% | 49,9% | 82,5% | 86 | 60,8% | +2,02025: 60,8% | 1159 |
| 29 | LO Stowarzyszenia Oświatowego im. Jolanty i Jana Misiaków81. w województwie | 61,9% | 51,4% | 49,6% | 84,8% | 25 | 62,7% | −0,82025: 62,7% | 1202 |
| 30 | Prywatne LO Nowoczesna Edukacja83. w województwie | 60,8% | 55,7% | 46,1% | 80,7% | 32 | 58,8% | +2,02025: 58,8% | 1251 |
| 31 | LO Mistrzostwa Sportowego Szkoła Mistrzów Kokoro-Centrum Przygotowań Olimpijskich84. w województwie | 60,8% | 56,0% | 56,2% | 70,2% | 32 | – | –2025: poza rankingiem | 1253 |
| 32 | Szkoła Mistrzostwa Sportowego LO Marcina Gortata90. w województwie | 58,1% | 45,5% | 54,3% | 74,5% | 67 | 62,8% | −4,72025: 62,8% | 1375 |
| 33 | LO Mikron91. w województwie | 57,9% | 48,6% | 47,1% | 77,9% | 20 | – | –2025: poza rankingiem | 1390 |
| 34 | XVIII LO im. Jędrzeja Śniadeckiego94. w województwie | 56,9% | 53,2% | 45,6% | 71,9% | 132 | 60,0% | −3,12025: 60,0% | 1428 |
| 35 | XLII LO im. Ireny Sendlerowej97. w województwie | 56,3% | 51,9% | 43,0% | 73,9% | 142 | 57,2% | −0,92025: 57,2% | 1452 |
| 36 | XLIV LO98. w województwie | 55,1% | 53,1% | 36,6% | 75,7% | 70 | 55,0% | +0,12025: 55,0% | 1487 |
| 37 | Aleliceum LO101. w województwie | 54,2% | 46,7% | 47,4% | 68,4% | 38 | – | –2025: poza rankingiem | 1522 |
| 38 | Mundurowe LO103. w województwie | 53,3% | 51,2% | 44,8% | 63,9% | 56 | 52,4% | +0,92025: 52,4% | 1551 |
| 39 | Społeczne LO TO Lykeion106. w województwie | 52,5% | 48,9% | 34,8% | 73,8% | 24 | – | –2025: poza rankingiem | 1575 |
| 40 | Międzynarodowa Szkoła Mistrzostwa Sportowego LO Edukacja i Sport109. w województwie | 51,1% | 41,1% | 47,0% | 65,1% | 50 | 53,5% | −2,42025: 53,5% | 1619 |
| 41 | LO Szkoły Mistrzostwa Sportowego im. Kazimierza Górskiego113. w województwie | 49,9% | 53,4% | 39,2% | 56,9% | 79 | 57,1% | −7,22025: 57,1% | 1654 |
| 42 | XLIII LO im. Juliana Tuwima114. w województwie | 49,7% | 45,7% | 35,5% | 68,0% | 121 | 55,4% | −5,72025: 55,4% | 1659 |
| 43 | LO GKJ z oddziałami dwujęzycznymi116. w województwie | 48,5% | 44,6% | 32,3% | 68,6% | 129 | 51,6% | −3,12025: 51,6% | 1687 |
| 44 | LO Sportowo-Mundurowe Centrum Edukacji Oświatowiec123. w województwie | 42,4% | 45,2% | 29,2% | 52,9% | 51 | 43,8% | −1,42025: 43,8% | 1769 |
| 45 | LO dla Młodzieży Cosinus126. w województwie | 41,1% | 44,9% | 24,6% | 53,7% | 36 | – | –2025: poza rankingiem | 1784 |