| 1 | V LO im. Augusta Witkowskiego1. w województwie | 89,9% | 79,0% | 93,8% | 96,8% | 252 | 90,9% | −1,02025: 90,9% | 15 |
| 2 | I LO im. Bartłomieja Nowodworskiego2. w województwie | 89,3% | 82,4% | 89,5% | 96,0% | 204 | 89,4% | −0,12025: 89,4% | 22 |
| 3 | VIII LO im. Stanisława Wyspiańskiego3. w województwie | 87,7% | 75,5% | 91,2% | 96,4% | 217 | 89,2% | −1,52025: 89,2% | 38 |
| 4 | VI LO im. Adama Mickiewicza4. w województwie | 87,3% | 78,0% | 87,0% | 96,9% | 227 | 87,3% | 0,02025: 87,3% | 43 |
| 5 | VII LO im. Zofii Nałkowskiej5. w województwie | 87,3% | 76,2% | 89,7% | 95,9% | 200 | 87,4% | −0,12025: 87,4% | 46 |
| 6 | II LO im. Króla Jana III Sobieskiego6. w województwie | 86,8% | 75,5% | 89,8% | 95,0% | 278 | 88,6% | −1,82025: 88,6% | 61 |
| 7 | X LO im. Komisji Edukacji Narodowej7. w województwie | 86,3% | 75,5% | 87,8% | 95,8% | 204 | 87,3% | −1,02025: 87,3% | 68 |
| 8 | Publiczne Salezjańskie LO8. w województwie | 85,6% | 79,1% | 82,7% | 95,1% | 184 | 85,3% | +0,32025: 85,3% | 75 |
| 9 | III LO im. Jana Kochanowskiego9. w województwie | 85,2% | 75,1% | 85,2% | 95,3% | 199 | 86,8% | −1,62025: 86,8% | 85 |
| 10 | IV LO im. Tadeusza Kościuszki11. w województwie | 85,0% | 74,2% | 85,3% | 95,6% | 212 | 85,1% | −0,12025: 85,1% | 89 |
| 11 | XLII LO im. Adama Mickiewicza12. w województwie | 84,9% | 73,0% | 88,0% | 93,7% | 110 | 87,4% | −2,52025: 87,4% | 92 |
| 12 | XXXI LO im. Romana Ingardena13. w województwie | 84,8% | 71,2% | 86,9% | 96,3% | 61 | 77,9% | +6,92025: 77,9% | 100 |
| 13 | Publiczne LO Zgromadzenia Sióstr Augustianek im. św. Rity14. w województwie | 84,2% | 75,0% | 88,1% | 89,6% | 53 | 89,8% | −5,62025: 89,8% | 116 |
| 14 | XIII LO im. Bohaterów Westerplatte15. w województwie | 84,2% | 73,7% | 83,6% | 95,2% | 210 | 83,4% | +0,82025: 83,4% | 119 |
| 15 | VII Prywatne LO im. Mikołaja Reja21. w województwie | 83,1% | 76,5% | 77,0% | 95,6% | 66 | 88,2% | −5,12025: 88,2% | 151 |
| 16 | VIII Prywatne Akademickie LO22. w województwie | 83,0% | 70,0% | 83,4% | 95,7% | 73 | 89,1% | −6,12025: 89,1% | 153 |
| 17 | Kostka Publiczne LO Jezuitów im. św. Stanisława Kostki24. w województwie | 82,2% | 70,6% | 80,8% | 95,3% | 123 | 80,7% | +1,52025: 80,7% | 182 |
| 18 | IX LO im. Zygmunta Wróblewskiego25. w województwie | 81,9% | 74,8% | 77,3% | 93,5% | 132 | 83,3% | −1,42025: 83,3% | 198 |
| 19 | XI LO im. Marii Dąbrowskiej26. w województwie | 81,8% | 74,8% | 77,8% | 92,9% | 173 | 83,8% | −2,02025: 83,8% | 201 |
| 20 | LO Zakonu Pijarów im. ks. Stanisława Konarskiego27. w województwie | 81,8% | 71,3% | 82,8% | 91,2% | 123 | 85,2% | −3,42025: 85,2% | 202 |
| 21 | LO z oddziałem dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego TSSP32. w województwie | 80,2% | 73,4% | 73,1% | 94,1% | 34 | 83,3% | −3,12025: 83,3% | 263 |
| 22 | III Społeczne LO im. Juliusza Słowackiego STO34. w województwie | 79,5% | 65,8% | 78,7% | 94,1% | 85 | 82,0% | −2,52025: 82,0% | 286 |
| 23 | XLIV LO im. ks. Stanisława Konarskiego35. w województwie | 79,0% | 66,7% | 77,5% | 92,6% | 159 | 81,2% | −2,22025: 81,2% | 319 |
| 24 | XXVI LO39. w województwie | 78,3% | 74,3% | 71,9% | 88,5% | 84 | 73,6% | +4,72025: 73,6% | 357 |
| 25 | XX LO im. Leopolda Staffa48. w województwie | 77,0% | 68,0% | 71,1% | 91,8% | 157 | 79,9% | −2,92025: 79,9% | 430 |
| 26 | I LO Sportowe52. w województwie | 76,4% | 64,1% | 79,3% | 85,6% | 27 | 75,2% | +1,22025: 75,2% | 463 |
| 27 | Publiczne LO Sióstr Prezentek59. w województwie | 75,3% | 68,2% | 71,1% | 86,6% | 64 | 77,1% | −1,82025: 77,1% | 523 |
| 28 | XXVIII LO im. Wojciecha Bednarskiego60. w województwie | 75,1% | 62,4% | 72,3% | 90,8% | 106 | 72,0% | +3,12025: 72,0% | 528 |
| 29 | XLIII LO im. Zofii Chrzanowskiej61. w województwie | 75,0% | 67,2% | 67,1% | 90,7% | 105 | 72,0% | +3,02025: 72,0% | 539 |
| 30 | XII LO im. Cypriana Kamila Norwida62. w województwie | 74,8% | 70,8% | 66,8% | 86,9% | 181 | 75,1% | −0,32025: 75,1% | 548 |
| 31 | XXVII LO im. dr. Henryka Jordana65. w województwie | 74,2% | 64,4% | 67,7% | 90,6% | 222 | 72,9% | +1,32025: 72,9% | 586 |
| 32 | XLI LO im. Księdza Jana Twardowskiego67. w województwie | 74,0% | 66,8% | 65,7% | 89,5% | 137 | 73,2% | +0,82025: 73,2% | 600 |
| 33 | XV LO im. Marii Skłodowskiej-Curie70. w województwie | 73,3% | 61,1% | 69,8% | 88,9% | 216 | 75,4% | −2,12025: 75,4% | 643 |
| 34 | XVII LO im. Młodej Polski71. w województwie | 72,8% | 70,9% | 58,4% | 89,1% | 72 | 77,5% | −4,72025: 77,5% | 663 |
| 35 | Katolickie LO im. Świętej Rodziny z Nazaretu74. w województwie | 72,0% | 65,1% | 66,2% | 84,7% | 62 | 81,4% | −9,42025: 81,4% | 706 |
| 36 | XVIII LO im. Profesora Akademii Krakowskiej św. Jana Kantego77. w województwie | 71,2% | 59,5% | 66,8% | 87,4% | 146 | 65,9% | +5,32025: 65,9% | 739 |
| 37 | XIV LO im. Mikołaja Kopernika78. w województwie | 71,0% | 63,3% | 61,9% | 87,7% | 118 | 63,7% | +7,32025: 63,7% | 753 |
| 38 | III Prywatne LO80. w województwie | 70,6% | 57,6% | 65,5% | 88,6% | 46 | 64,6% | +6,02025: 64,6% | 772 |
| 39 | Publiczne LO Sióstr Salezjanek im. Świętego Dominika Savio83. w województwie | 69,8% | 65,7% | 62,6% | 81,2% | 142 | 76,0% | −6,22025: 76,0% | 824 |
| 40 | XVI LO im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego85. w województwie | 69,7% | 67,4% | 57,4% | 84,2% | 134 | 62,3% | +7,42025: 62,3% | 831 |
| 41 | IV Prywatne LO im. Królów Polskich86. w województwie | 69,7% | 59,6% | 65,5% | 84,0% | 43 | 65,2% | +4,52025: 65,2% | 832 |
| 42 | XXIV LO im. Jana Pawła II89. w województwie | 68,8% | 61,2% | 60,8% | 84,5% | 159 | 68,9% | −0,12025: 68,9% | 877 |
| 43 | XXIII LO im. płk. pil. Stanisława Skarżyńskiego93. w województwie | 67,4% | 54,8% | 63,7% | 83,8% | 50 | 70,7% | −3,32025: 70,7% | 937 |
| 44 | Da Vinci Społeczne LO96. w województwie | 67,0% | 60,0% | 54,6% | 86,5% | 21 | – | –2025: poza rankingiem | 961 |
| 45 | V Prywatne LO im. Królowej Jadwigi99. w województwie | 66,5% | 60,3% | 55,6% | 83,5% | 83 | 66,0% | +0,52025: 66,0% | 989 |
| 46 | I Społeczne LO im. X. B. W. Ignacego Krasickiego100. w województwie | 66,4% | 59,3% | 54,0% | 85,8% | 53 | – | –2025: poza rankingiem | 991 |
| 47 | XXII LO im. Generała Bronisława Ducha104. w województwie | 64,9% | 58,1% | 56,2% | 80,2% | 21 | – | –2025: poza rankingiem | 1052 |
| 48 | Akademickie LO Emmanuel105. w województwie | 64,8% | 59,9% | 48,9% | 85,6% | 74 | 65,6% | −0,82025: 65,6% | 1056 |
| 49 | XXI LO im. Stanisława Ignacego Witkiewicza-Witkacego108. w województwie | 64,2% | 57,8% | 46,4% | 88,5% | 29 | 68,9% | −4,72025: 68,9% | 1086 |
| 50 | Publiczne LO im. Królowej Apostołów120. w województwie | 62,3% | 60,2% | 50,9% | 75,7% | 110 | 59,9% | +2,42025: 59,9% | 1184 |
| 51 | LO Mistrzostwa Sportowego125. w województwie | 60,7% | 56,2% | 53,2% | 72,5% | 39 | 61,9% | −1,22025: 61,9% | 1264 |
| 52 | Szkoła Mistrzostwa Sportowego LO Marcina Gortata127. w województwie | 60,4% | 58,4% | 45,9% | 76,8% | 53 | 56,1% | +4,32025: 56,1% | 1277 |
| 53 | Społeczne LO Mistrzostwa Sportowego131. w województwie | 59,8% | 53,2% | 49,9% | 76,2% | 32 | 53,0% | +6,82025: 53,0% | 1312 |
| 54 | XXIX LO im. Krzysztofa Kieślowskiego132. w województwie | 58,8% | 51,1% | 42,6% | 82,8% | 37 | – | –2025: poza rankingiem | 1342 |
| 55 | XXX LO im. Świętego Brata Alberta-Adama Chmielowskiego133. w województwie | 58,8% | 60,8% | 39,5% | 76,2% | 121 | 56,4% | +2,42025: 56,4% | 1346 |
| 56 | LO Huty im. Tadeusza Sendzimira141. w województwie | 55,3% | 57,1% | 36,4% | 72,6% | 63 | – | –2025: poza rankingiem | 1478 |
| 57 | XXV LO im. Stefana Żeromskiego145. w województwie | 50,0% | 45,5% | 37,1% | 67,5% | 140 | 43,5% | +6,52025: 43,5% | 1649 |
| 58 | Niepubliczne LO Szkoły Sportowej Piłki Nożnej im. Generała Bernarda Monda152. w województwie | 45,7% | 45,5% | 33,5% | 58,0% | 25 | – | –2025: poza rankingiem | 1733 |