| 1 | I LO im. Mikołaja Kopernika2. w województwie | 87,5% | 75,0% | 91,0% | 96,7% | 172 | 89,0% | −1,52025: 89,0% | 41 |
| 2 | V LO im. Stefana Żeromskiego3. w województwie | 86,9% | 71,6% | 91,8% | 97,1% | 146 | 87,4% | −0,52025: 87,4% | 59 |
| 3 | XX LO z oddziałami dwujęzycznymi im. Zbigniewa Herberta4. w województwie | 86,3% | 73,1% | 89,5% | 96,2% | 164 | 85,6% | +0,72025: 85,6% | 69 |
| 4 | II LO im. dr. Władysława Pniewskiego6. w województwie | 85,3% | 75,0% | 85,3% | 95,5% | 196 | 82,4% | +2,92025: 82,4% | 84 |
| 5 | VIII LO im. Komisji Edukacji Narodowej7. w województwie | 85,1% | 70,6% | 88,7% | 96,0% | 146 | 81,4% | +3,72025: 81,4% | 88 |
| 6 | III LO z oddziałami dwujęzycznymi im. Bohaterów Westerplatte9. w województwie | 84,5% | 68,2% | 88,1% | 97,2% | 113 | 88,6% | −4,12025: 88,6% | 107 |
| 7 | XIX LO im. Mariana Mokwy10. w województwie | 84,0% | 76,6% | 79,8% | 95,7% | 171 | 80,8% | +3,22025: 80,8% | 124 |
| 8 | X LO Dwujęzyczne im. Lecha Bądkowskiego16. w województwie | 81,5% | 67,7% | 80,5% | 96,3% | 164 | 78,9% | +2,62025: 78,9% | 216 |
| 9 | Uniwersyteckie LO z oddziałami dwujęzycznymi im. Pawła Adamowicza19. w województwie | 81,1% | 72,4% | 77,5% | 93,6% | 142 | 83,9% | −2,82025: 83,9% | 235 |
| 10 | ZSO nr 2 XXIV LO im. Stefana Banacha20. w województwie | 80,5% | 66,5% | 82,8% | 92,2% | 33 | 84,6% | −4,12025: 84,6% | 253 |
| 11 | ZSO nr 1 IX LO im. Krzysztofa Kolbergera30. w województwie | 77,7% | 65,4% | 75,0% | 92,8% | 198 | 76,4% | +1,32025: 76,4% | 386 |
| 12 | XV LO z oddziałami dwujęzycznymi im. Zjednoczonej Europy38. w województwie | 75,0% | 61,4% | 72,3% | 91,4% | 245 | 74,2% | +0,82025: 74,2% | 536 |
| 13 | ZSO nr 7 VII LO im. Józefa Wybickiego40. w województwie | 74,8% | 61,3% | 71,7% | 91,3% | 236 | 72,5% | +2,32025: 72,5% | 554 |
| 14 | Niepubliczne LO Mental Arts47. w województwie | 73,1% | 67,2% | 59,7% | 92,5% | 42 | 75,0% | −1,92025: 75,0% | 650 |
| 15 | Akademickie LO Lingwista im. Hymnu Narodowego55. w województwie | 70,2% | 61,0% | 58,3% | 91,3% | 55 | – | –2025: poza rankingiem | 798 |
| 16 | ZSO nr 8, XIV LO im. Jana Pawła II57. w województwie | 67,7% | 58,1% | 56,9% | 88,2% | 201 | 62,7% | +5,02025: 62,7% | 918 |
| 17 | Gdańskie LO58. w województwie | 67,1% | 64,9% | 54,3% | 82,0% | 27 | – | –2025: poza rankingiem | 958 |
| 18 | Chrześcijańskie Autorskie LO63. w województwie | 65,7% | 62,8% | 48,2% | 86,0% | 58 | 71,3% | −5,62025: 71,3% | 1016 |
| 19 | LO Thinking Zone64. w województwie | 65,6% | 55,1% | 50,1% | 91,7% | 40 | – | –2025: poza rankingiem | 1020 |
| 20 | ZSO nr 6, VI LO66. w województwie | 64,3% | 58,2% | 50,1% | 84,5% | 209 | 59,2% | +5,12025: 59,2% | 1081 |
| 21 | XXI LO z oddziałami sportowymi76. w województwie | 59,0% | 48,0% | 49,4% | 79,6% | 84 | 54,5% | +4,52025: 54,5% | 1333 |
| 22 | ZS Sportowych i Mistrzostwa Sportowego im. Janusza Kusocińskiego XII Sportowe LO z oddziałami mistrzostwa Sportowego77. w województwie | 58,7% | 47,9% | 55,8% | 72,3% | 87 | 63,6% | −4,92025: 63,6% | 1350 |
| 23 | Ogólnokształcące Liceum Programów Indywidualnych im. Admirała Józefa Unruga81. w województwie | 57,3% | 43,8% | 42,4% | 85,7% | 20 | – | –2025: poza rankingiem | 1410 |
| 24 | Szkoła Mistrzostwa Sportowego LO Marcina Gortata83. w województwie | 57,0% | 50,5% | 50,1% | 70,4% | 41 | 63,8% | −6,82025: 63,8% | 1419 |
| 25 | IV LO z oddziałami mistrzostwa Sportowego im. Marynarzy Wojsk Ochrony Pogranicza87. w województwie | 55,2% | 48,1% | 44,0% | 73,3% | 205 | 54,5% | +0,72025: 54,5% | 1485 |
| 26 | ZSO nr 10 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego, XXIII LO88. w województwie | 54,3% | 52,2% | 36,6% | 73,9% | 71 | 64,2% | −9,92025: 64,2% | 1520 |
| 27 | Szkoła Mistrzostwa Sportowego LO Gdańskiego Klubu Sportowego Gedania 192295. w województwie | 51,3% | 44,5% | 44,4% | 64,9% | 23 | – | –2025: poza rankingiem | 1612 |
| 28 | LO Mundurowe Spartakus im. Mieczysława Jałowieckiego100. w województwie | 50,0% | 45,1% | 37,0% | 68,0% | 73 | 45,9% | +4,12025: 45,9% | 1650 |
| 29 | LO TEB Edukacja101. w województwie | 50,0% | 44,4% | 34,7% | 70,9% | 36 | – | –2025: poza rankingiem | 1651 |
| 30 | Akademickie LO dla Młodzieży106. w województwie | 47,5% | 43,3% | 31,5% | 67,6% | 26 | – | –2025: poza rankingiem | 1709 |
| 31 | I LO Cn-B im. Polskich Spadochroniarzy108. w województwie | 46,1% | 47,5% | 25,6% | 65,2% | 79 | 47,2% | −1,12025: 47,2% | 1726 |