| 1 | VIII LO im. Adama Mickiewicza1. w województwie | 90,7% | 80,6% | 94,4% | 97,1% | 200 | 90,9% | −0,22025: 90,9% | 7 |
| 2 | LO św. Marii Magdaleny2. w województwie | 89,6% | 82,4% | 89,7% | 96,9% | 141 | 92,1% | −2,52025: 92,1% | 21 |
| 3 | II LO im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej3. w województwie | 88,5% | 84,3% | 84,9% | 96,2% | 89 | 90,8% | −2,32025: 90,8% | 29 |
| 4 | I LO im. Karola Marcinkowskiego4. w województwie | 87,1% | 80,4% | 85,2% | 95,7% | 204 | 87,3% | −0,22025: 87,3% | 52 |
| 5 | XXXVIII Dwujęzyczne LO5. w województwie | 86,9% | 76,8% | 86,1% | 97,8% | 146 | 87,4% | −0,52025: 87,4% | 56 |
| 6 | XVI LO z oddziałami dwujęzycznymi im. Charles De Gaulle'a7. w województwie | 86,8% | 76,4% | 86,8% | 97,1% | 129 | 85,8% | +1,02025: 85,8% | 60 |
| 7 | III LO im. św. Jana Kantego8. w województwie | 86,5% | 76,5% | 87,0% | 95,9% | 162 | 88,4% | −1,92025: 88,4% | 65 |
| 8 | VII LO im. Dąbrówki9. w województwie | 85,5% | 75,1% | 86,1% | 95,4% | 149 | 87,9% | −2,42025: 87,9% | 79 |
| 9 | VI LO im. Ignacego Jana Paderewskiego10. w województwie | 84,6% | 73,9% | 85,7% | 94,2% | 171 | 84,7% | −0,12025: 84,7% | 103 |
| 10 | V LO im. Klaudyny Potockiej12. w województwie | 83,4% | 72,7% | 83,9% | 93,5% | 247 | 84,8% | −1,42025: 84,8% | 142 |
| 11 | IX LO im. Karola Libelta13. w województwie | 82,9% | 73,5% | 80,9% | 94,3% | 151 | 82,9% | 0,02025: 82,9% | 159 |
| 12 | IV LO im. Komisji Edukacji Narodowej16. w województwie | 81,4% | 73,9% | 76,8% | 93,5% | 153 | 83,1% | −1,72025: 83,1% | 224 |
| 13 | Publiczne Salezjańskie LO im. bł. Piątki Poznańskiej17. w województwie | 81,4% | 70,9% | 79,1% | 94,2% | 65 | 83,4% | −2,02025: 83,4% | 225 |
| 14 | XI LO im. Jadwigi i Wacława Zembrzuskich22. w województwie | 79,1% | 74,6% | 69,8% | 92,8% | 184 | 78,2% | +0,92025: 78,2% | 311 |
| 15 | XIV LO im. Kazimierza Wielkiego24. w województwie | 78,9% | 72,4% | 71,9% | 92,3% | 187 | 77,0% | +1,92025: 77,0% | 326 |
| 16 | Publiczne LO Zakonu Pijarów im. św. Józefa Kalasancjusza25. w województwie | 78,6% | 75,7% | 71,3% | 88,7% | 75 | 78,0% | +0,62025: 78,0% | 337 |
| 17 | Społeczne LO nr 4 STO26. w województwie | 78,4% | 73,0% | 69,0% | 93,2% | 73 | – | –2025: poza rankingiem | 345 |
| 18 | XVII LO29. w województwie | 77,7% | 68,4% | 71,5% | 93,3% | 163 | 77,4% | +0,32025: 77,4% | 387 |
| 19 | XV LO im. prof. Wiktora Degi35. w województwie | 76,9% | 72,0% | 68,2% | 90,6% | 141 | 75,8% | +1,12025: 75,8% | 434 |
| 20 | Publiczne LO KSW im. bł. Natalii Tułasiewicz41. w województwie | 76,1% | 72,4% | 70,5% | 85,6% | 63 | 77,8% | −1,72025: 77,8% | 475 |
| 21 | XXV LO im. Generałowej Jadwigi Zamoyskiej43. w województwie | 75,9% | 72,0% | 64,4% | 91,3% | 172 | 76,1% | −0,22025: 76,1% | 487 |
| 22 | XXXIX LO Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej45. w województwie | 75,6% | 74,0% | 66,3% | 86,5% | 59 | 73,4% | +2,22025: 73,4% | 504 |
| 23 | XXI LO im. gen. Władysława Andersa47. w województwie | 75,4% | 70,0% | 65,0% | 91,2% | 97 | 73,1% | +2,32025: 73,1% | 512 |
| 24 | X LO im. Przemysła II56. w województwie | 74,3% | 64,5% | 68,2% | 90,1% | 171 | 72,4% | +1,92025: 72,4% | 585 |
| 25 | XX LO im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego60. w województwie | 73,6% | 69,7% | 64,6% | 86,5% | 186 | 72,1% | +1,52025: 72,1% | 626 |
| 26 | Publiczne LO im. Romka Strzałkowskiego65. w województwie | 72,2% | 63,8% | 64,4% | 88,5% | 68 | 81,2% | −9,02025: 81,2% | 693 |
| 27 | LO im. Matki J. Borzęckiej Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego72. w województwie | 70,3% | 62,2% | 61,7% | 87,1% | 26 | – | –2025: poza rankingiem | 787 |
| 28 | Chrześcijańskie LO im. Króla Dawida85. w województwie | 67,2% | 62,4% | 54,5% | 84,8% | 32 | 79,6% | −12,42025: 79,6% | 947 |
| 29 | Społeczne LO nr 1 im. św. Urszuli Ledóchowskiej91. w województwie | 65,5% | 57,8% | 54,6% | 84,1% | 36 | – | –2025: poza rankingiem | 1026 |
| 30 | Private High School Gaudium et Studium LO93. w województwie | 65,1% | 60,7% | 59,2% | 75,4% | 25 | 72,4% | −7,32025: 72,4% | 1041 |
| 31 | XXVIII LO96. w województwie | 64,4% | 62,3% | 45,0% | 85,8% | 80 | 62,7% | +1,72025: 62,7% | 1076 |
| 32 | XXXI LO99. w województwie | 63,7% | 61,0% | 54,7% | 75,5% | 69 | 60,4% | +3,32025: 60,4% | 1114 |
| 33 | Niepubliczne Akademickie LO100. w województwie | 63,6% | 55,2% | 52,3% | 83,4% | 30 | – | –2025: poza rankingiem | 1122 |
| 34 | Sportowe LO im. Kazimierza Nowaka101. w województwie | 63,6% | 63,9% | 49,7% | 77,2% | 51 | 55,0% | +8,62025: 55,0% | 1123 |
| 35 | LO Mistrzostwa Sportowego110. w województwie | 61,3% | 57,3% | 53,8% | 72,8% | 144 | 63,3% | −2,02025: 63,3% | 1227 |
| 36 | LO Horyzont117. w województwie | 59,8% | 48,3% | 43,3% | 87,8% | 21 | – | –2025: poza rankingiem | 1311 |
| 37 | Prywatne LO Mieszko118. w województwie | 59,2% | 51,0% | 46,2% | 80,5% | 58 | 64,0% | −4,82025: 64,0% | 1325 |
| 38 | XXIX LO119. w województwie | 59,1% | 58,1% | 43,8% | 75,4% | 123 | 67,2% | −8,12025: 67,2% | 1329 |
| 39 | Akademickie LO WSHiU121. w województwie | 58,8% | 49,1% | 52,0% | 75,4% | 23 | – | –2025: poza rankingiem | 1345 |
| 40 | LO Szkoła Mistrzostwa Sportowego Marcina Gortata125. w województwie | 58,0% | 50,1% | 53,0% | 71,0% | 89 | 58,1% | −0,12025: 58,1% | 1383 |
| 41 | Prywatne LO Kossaka127. w województwie | 57,5% | 49,9% | 45,0% | 77,5% | 106 | 54,3% | +3,22025: 54,3% | 1407 |
| 42 | LO Liceum w Chmurze131. w województwie | 55,4% | 51,9% | 36,5% | 77,8% | 2585 | – | –2025: poza rankingiem | 1476 |
| 43 | Niepubliczne LO Scandynavia135. w województwie | 54,9% | 50,1% | 37,4% | 77,3% | 37 | 64,7% | −9,82025: 64,7% | 1495 |
| 44 | XVIII LO136. w województwie | 54,5% | 52,6% | 41,4% | 69,5% | 81 | 62,8% | −8,32025: 62,8% | 1506 |
| 45 | Publiczne LO Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców im. Kardynała Augusta Hlonda140. w województwie | 53,6% | 52,0% | 44,1% | 64,7% | 25 | – | –2025: poza rankingiem | 1542 |
| 46 | LO TEB Edukacja151. w województwie | 48,0% | 45,5% | 31,3% | 67,2% | 110 | – | –2025: poza rankingiem | 1697 |
| 47 | XXXVII LO z oddziałami terapeutycznymi im. Jana Pawła II154. w województwie | 45,5% | 38,9% | 30,6% | 66,9% | 39 | 45,1% | +0,42025: 45,1% | 1735 |