| 1 | III LO im. Unii Lubelskiej1. w województwie | 87,8% | 75,0% | 92,0% | 96,5% | 164 | 89,9% | −2,12025: 89,9% | 37 |
| 2 | IX LO im. Mikołaja Kopernika2. w województwie | 86,4% | 75,1% | 88,2% | 95,9% | 189 | 84,9% | +1,52025: 84,9% | 67 |
| 3 | I LO im. Stanisława Staszica3. w województwie | 84,8% | 69,5% | 89,5% | 95,5% | 192 | 88,9% | −4,12025: 88,9% | 98 |
| 4 | II LO im. Hetmana Jana Zamoyskiego6. w województwie | 81,9% | 65,8% | 86,3% | 93,6% | 191 | 86,3% | −4,42025: 86,3% | 193 |
| 5 | V LO im. Marii Skłodowskiej-Curie7. w województwie | 81,5% | 66,6% | 84,6% | 93,3% | 258 | 83,6% | −2,12025: 83,6% | 217 |
| 6 | LO im. Jana III Sobieskiego8. w województwie | 80,6% | 70,4% | 78,5% | 92,9% | 55 | 83,0% | −2,42025: 83,0% | 252 |
| 7 | XXI LO im. św. Stanisława Kostki11. w województwie | 79,9% | 65,6% | 82,5% | 91,5% | 197 | 83,6% | −3,72025: 83,6% | 274 |
| 8 | Prywatne LO im. Królowej Jadwigi12. w województwie | 78,9% | 61,2% | 82,2% | 93,4% | 100 | 85,8% | −6,92025: 85,8% | 321 |
| 9 | XXX LO im. Księdza Jana Twardowskiego14. w województwie | 78,3% | 65,9% | 76,2% | 92,9% | 272 | 77,0% | +1,32025: 77,0% | 349 |
| 10 | ZS nr 1 im. Władysława Grabskiego XV LO22. w województwie | 75,2% | 64,7% | 70,2% | 90,7% | 125 | 77,6% | −2,42025: 77,6% | 526 |
| 11 | IV LO im. Stefanii Sempołowskiej23. w województwie | 74,6% | 65,8% | 68,9% | 89,2% | 233 | 79,0% | −4,42025: 79,0% | 560 |
| 12 | XXIX LO im. cc mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora”27. w województwie | 73,3% | 62,9% | 71,8% | 85,3% | 210 | 70,8% | +2,52025: 70,8% | 640 |
| 13 | LO im. Kazimierza Wielkiego33. w województwie | 71,4% | 58,0% | 71,5% | 84,5% | 54 | 76,1% | −4,72025: 76,1% | 731 |
| 14 | XXIII LO im. Nauczycieli Tajnego Nauczania34. w województwie | 71,1% | 59,5% | 65,2% | 88,5% | 249 | 71,6% | −0,52025: 71,6% | 746 |
| 15 | Niepubliczne LO38. w województwie | 70,0% | 55,2% | 66,2% | 88,8% | 39 | 76,2% | −6,22025: 76,2% | 806 |
| 16 | ZS Elektronicznych X LO Mistrzostwa Sportowego51. w województwie | 64,0% | 55,0% | 59,5% | 77,5% | 28 | – | –2025: poza rankingiem | 1097 |
| 17 | ZS Ekonomicznych im. A. i J. Vetterów XVI LO52. w województwie | 63,8% | 56,5% | 52,1% | 82,7% | 60 | 75,1% | −11,32025: 75,1% | 1112 |
| 18 | Śródziemnomorskie LO im. św. Dominika Guzmana53. w województwie | 62,5% | 51,5% | 47,1% | 88,8% | 33 | 68,2% | −5,72025: 68,2% | 1174 |
| 19 | VI LO im. Hugona Kołłątaja55. w województwie | 62,1% | 56,4% | 54,7% | 75,1% | 211 | 60,4% | +1,72025: 60,4% | 1193 |
| 20 | ZS nr 5 im. Jana Pawła II XXIV LO56. w województwie | 61,0% | 53,9% | 49,7% | 79,4% | 131 | 60,9% | +0,12025: 60,9% | 1242 |
| 21 | VII LO im. Marii Konopnickiej58. w województwie | 59,8% | 54,1% | 49,5% | 75,8% | 90 | 63,5% | −3,72025: 63,5% | 1313 |
| 22 | Prywatne LO im. Mieszka I59. w województwie | 59,3% | 52,0% | 51,6% | 74,3% | 43 | 68,3% | −9,02025: 68,3% | 1322 |
| 23 | VIII LO im. Zofii Nałkowskiej62. w województwie | 58,4% | 50,4% | 51,7% | 73,1% | 148 | 66,0% | −7,62025: 66,0% | 1360 |
| 24 | XIX LO im. Marii i Jerzego Kuncewiczów64. w województwie | 57,7% | 56,1% | 44,4% | 72,5% | 149 | 57,4% | +0,32025: 57,4% | 1400 |
| 25 | XXVII LO im. Zesłańców Sybiru66. w województwie | 55,3% | 49,9% | 41,9% | 74,1% | 163 | 51,4% | +3,92025: 51,4% | 1482 |
| 26 | XVIII LO im. Stanisławy Filipiny Paleolog71. w województwie | 54,4% | 50,4% | 44,0% | 68,8% | 74 | – | –2025: poza rankingiem | 1511 |
| 27 | ZS Chemicznych i Przemysłu Spożywczego im. gen. Franciszka Kleeberga XII LO81. w województwie | 50,7% | 46,6% | 38,0% | 67,4% | 59 | – | –2025: poza rankingiem | 1633 |
| 28 | XIV LO83. w województwie | 49,4% | 45,2% | 39,7% | 63,4% | 161 | 55,8% | −6,42025: 55,8% | 1669 |
| 29 | LO Lubelskiej Akademii WSEI85. w województwie | 48,4% | 40,3% | 30,2% | 74,6% | 38 | – | –2025: poza rankingiem | 1689 |
| 30 | Zaoczne LO Cosinus92. w województwie | 42,2% | 32,2% | 31,1% | 63,5% | 36 | 33,3% | +8,92025: 33,3% | 1772 |
| 31 | LO Lider94. w województwie | 40,2% | 32,8% | 30,3% | 57,5% | 36 | 35,7% | +4,52025: 35,7% | 1796 |