Licea na Bemowie: matura 2026
Najwyżej w dzielnicy jest Wojskowe Ogólnokształcące Liceum Informatyczne: średnia trzech matur 85,6%, matematyka rozszerzona 70,3% przy 48 zdających. To szkoła z 50 maturzystami.
Największe liceum Bemowa, LXXVIII LO im. Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, miało 243 zdających i średnią 73,4%, rok wcześniej 77,8%. Matematykę rozszerzoną pisały tam 53 osoby, ze średnią 25,4%.
Matura 2026, termin główny: szkoły na Bemowie, w których polski pisało co najmniej 20 osób, według średniej trzech matur obowiązkowych na poziomie podstawowym (polski, matematyka, angielski); pod nią średnia z 2025 roku. Kreska: mniej niż 20 zdających. Miejsce w rankingu liceów 2026 wśród 145 liceów Warszawy i 1841 w Polsce (technika nie są w rankingu). Źródło: Mapa Wyników Egzaminów, dane CKE.| Szkoła | Zdających | Polski P | Matematyka P | Angielski P | Matematyka R | Średnia trzech matur | Ranking liceów |
|---|
| Wojskowe Ogólnokształcące Liceum Informatyczneliceum | 50 | 66,6% | 94,6% | 95,5% | 70,3%48 os. | 85,6%2025: 89,0% | 26. w Warszawie76. w Polsce |
| Społeczne LO nr 99 STOliceum | 29 | 60,8% | 72,1% | 91,6% | – | 74,8%2025: – | 83. w Warszawie550. w Polsce |
| LXXVIII LO im. Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiejliceum | 243 | 62,3% | 67,3% | 90,7% | 25,4%53 os. | 73,4%2025: 77,8% | 88. w Warszawie635. w Polsce |
| LO Niepubliczne nr 29 im. Ignacego Jana Paderewskiegoliceum | 35 | 59,8% | 62,2% | 89,3% | – | 70,4%2025: 67,1% | 99. w Warszawie778. w Polsce |
Mniejsze szkoły i szkoły dla dorosłych, bez porównań, bo przy kilkunastu zdających jeden wynik mocno zmienia średnią: Liceum Niepubliczne Ogólnokształcące Fundacji Amicus (17 os.). Ich wyniki liczą się do średniej Bemowa w tabeli niżej.
Najwyżej w rankingu liceów Warszawy jest na Bemowie Wojskowe Ogólnokształcące Liceum Informatyczne: 26. miejsce wśród 145 liceów stolicy, 28. w województwie mazowieckim i 76. w rankingu liceów w Polsce (rok wcześniej 26. w Warszawie i 47. w Polsce). Ranking liczymy ze średniej trzech matur obowiązkowych.
Matura 2026 w szkołach na Bemowie: wszystkie przedmioty
Polski podstawowy pisały na Bemowie 374 osoby, matematykę rozszerzoną 127, a angielski rozszerzony 308.
Matura 2026, termin główny: średni wynik procentowy wszystkich szkół na Bemowie (także dla dorosłych), całej Warszawy i Polski. Przedmioty, które pisało w dzielnicy co najmniej 20 osób. Różnica w punktach procentowych. Źródło: Mapa Wyników Egzaminów, dane CKE.| Przedmiot | Bemowo 2026 | Bemowo 2025 | Warszawa | Polska | Różnica do Warszawy | Zdających |
|---|
| Polski, poziom podstawowy | 62,3% | 74,4% | 64,2% | 58,9% | −1,9 | 374 |
| Matematyka, poziom podstawowy | 69,2% | 72,5% | 65,7% | 59,0% | +3,5 | 373 |
| Angielski, poziom podstawowy | 90,8% | 90,0% | 86,6% | 78,4% | +4,1 | 370 |
| Matematyka, poziom rozszerzony | 47,2% | 43,8% | 50,7% | 37,1% | −3,5 | 127 |
| Angielski, poziom rozszerzony | 78,8% | 75,3% | 77,7% | 69,2% | +1,1 | 308 |
| Polski, poziom rozszerzony | 49,4% | 42,7% | 50,8% | 43,9% | −1,4 | 77 |
| Biologia, poziom rozszerzony | 38,3% | 41,7% | 46,1% | 40,7% | −7,8 | 41 |
| Fizyka, poziom rozszerzony | 46,9% | 61,0% | 55,2% | 41,8% | −8,3 | 54 |
| Geografia, poziom rozszerzony | 46,1% | 46,6% | 53,8% | 40,6% | −7,6 | 136 |
| Historia, poziom rozszerzony | 45,9% | 48,6% | 54,2% | 47,2% | −8,3 | 47 |
Co z tego wynika dla licealisty z Bemowa? Matematyka rozszerzona w dzielnicy (47,2%) to w praktyce wynik Wojskowego LO Informatycznego (70,3%) i LXXVIII LO (25,4%). Uczeń z LXXVIII LO, który chce zdawać rozszerzenie, zaczyna u nas od ciągów (4,9 punktu w arkuszu) i trygonometrii (4,1 punktu), a dopiero potem przechodzi do pochodnej.