Liceum i technikum w Ursusie: matura 2026
W Ursusie maturę pisały dwie szkoły z co najmniej 20 zdającymi: LVI LO im. Rotmistrza Witolda Pileckiego (175 osób) i Technikum nr 8 im. Jana Karskiego (66). LVI LO ma średnią trzech matur 65,8% i 113. miejsce wśród 145 liceów Warszawy.
Technikum nr 8 poprawiło średnią z 48,9% do 56,5%. W LVI LO matematykę rozszerzoną pisało 41 osób, ze średnią 23,9%.
Matura 2026, termin główny: szkoły w Ursusie, w których polski pisało co najmniej 20 osób, według średniej trzech matur obowiązkowych na poziomie podstawowym (polski, matematyka, angielski); pod nią średnia z 2025 roku. Kreska: mniej niż 20 zdających. Miejsce w rankingu liceów 2026 wśród 145 liceów Warszawy i 1841 w Polsce (technika nie są w rankingu). Źródło: Mapa Wyników Egzaminów, dane CKE.| Szkoła | Zdających | Polski P | Matematyka P | Angielski P | Matematyka R | Średnia trzech matur | Ranking liceów |
|---|
| LVI LO im. Rotmistrza Witolda Pileckiegoliceum | 175 | 58,0% | 56,3% | 82,9% | 23,9%41 os. | 65,8%2025: 67,5% | 113. w Warszawie1013. w Polsce |
| Technikum nr 8 im. Jana Karskiegotechnikum | 66 | 47,5% | 46,1% | 76,0% | – | 56,5%2025: 48,9% | – |
Mniejsze szkoły i szkoły dla dorosłych, bez porównań, bo przy kilkunastu zdających jeden wynik mocno zmienia średnią: Niepubliczne LO Montessori (18 os.). Ich wyniki liczą się do średniej Ursusa w tabeli niżej.
Jedyne liceum Ursusa w rankingu liceów Warszawy to LVI LO im. Rotmistrza Witolda Pileckiego: 113. miejsce wśród 145 liceów stolicy, 218. w województwie mazowieckim i 1013. w rankingu liceów w Polsce (rok wcześniej 105. w Warszawie i 946. w Polsce). Ranking liczymy ze średniej trzech matur obowiązkowych.
Matura 2026 w szkołach w Ursusie: wszystkie przedmioty
Polski podstawowy pisało w szkołach dzielnicy 259 osób, angielski rozszerzony 225, a matematykę rozszerzoną 56.
Matura 2026, termin główny: średni wynik procentowy wszystkich szkół w Ursusie (także dla dorosłych), całej Warszawy i Polski. Przedmioty, które pisało w dzielnicy co najmniej 20 osób. Różnica w punktach procentowych. Źródło: Mapa Wyników Egzaminów, dane CKE.| Przedmiot | Ursus 2026 | Ursus 2025 | Warszawa | Polska | Różnica do Warszawy | Zdających |
|---|
| Polski, poziom podstawowy | 56,2% | 60,9% | 64,2% | 58,9% | −8,0 | 259 |
| Matematyka, poziom podstawowy | 54,4% | 49,7% | 65,7% | 59,0% | −11,3 | 260 |
| Angielski, poziom podstawowy | 81,9% | 80,4% | 86,6% | 78,4% | −4,8 | 260 |
| Matematyka, poziom rozszerzony | 24,9% | 16,9% | 50,7% | 37,1% | −25,8 | 56 |
| Angielski, poziom rozszerzony | 70,2% | 56,8% | 77,7% | 69,2% | −7,5 | 225 |
| Polski, poziom rozszerzony | 34,4% | 58,0% | 50,8% | 43,9% | −16,4 | 45 |
| Biologia, poziom rozszerzony | 31,4% | 30,1% | 46,1% | 40,7% | −14,7 | 38 |
| Geografia, poziom rozszerzony | 34,4% | 33,8% | 53,8% | 40,6% | −19,4 | 53 |
| Informatyka, poziom rozszerzony | 24,6% | 30,9% | 48,0% | 39,7% | −23,5 | 21 |
Co z tego wynika dla licealisty z Ursusa? Na egzaminie ósmoklasisty Ursus jest powyżej średniej Warszawy, a na maturze poniżej niej w każdym przedmiocie z tabeli. Matematyka podstawowa wyszła na 54,4%, o 11,3 punktu poniżej średniej Warszawy. Angielski rozszerzony poprawił się z 56,8% do 70,2%, ale nadal jest ostatni wśród dzielnic.