Licea i technika na Targówku: matura 2026
Na Targówku maturę pisało osiem szkół z co najmniej 20 zdającymi: sześć liceów i dwa technika. Najwięcej maturzystów ma XIII LO z oddziałami dwujęzycznymi im. płk. Leopolda Lisa-Kuli: 307, ze średnią trzech matur 81,3%.
Najwyższą średnią ma CXXXVII LO z oddziałami dwujęzycznymi im. Roberta Schumana: 84,3%. Największy spadek w dzielnicy ma XLVI LO im. Stefana Czarnieckiego, z 72,2% do 66,7%.
Matura 2026, termin główny: szkoły na Targówku, w których polski pisało co najmniej 20 osób, według średniej trzech matur obowiązkowych na poziomie podstawowym (polski, matematyka, angielski); pod nią średnia z 2025 roku. Kreska: mniej niż 20 zdających. Miejsce w rankingu liceów 2026 wśród 145 liceów Warszawy i 1841 w Polsce (technika nie są w rankingu). Źródło: Mapa Wyników Egzaminów, dane CKE.| Szkoła | Zdających | Polski P | Matematyka P | Angielski P | Matematyka R | Średnia trzech matur | Ranking liceów |
|---|
| CXXXVII LO z oddziałami dwujęzycznymi im. Roberta Schumanaliceum | 130 | 73,1% | 84,0% | 95,9% | 57,7%54 os. | 84,3%2025: 85,6% | 32. w Warszawie114. w Polsce |
| XIII LO z oddziałami dwujęzycznymi im. płk. Leopolda Lisa-Kuliliceum | 307 | 70,2% | 79,4% | 94,3% | 52,7%112 os. | 81,3%2025: 84,5% | 51. w Warszawie229. w Polsce |
| Polonijne LO Niepubliczne Klasykliceum | 37 | 59,6% | 73,3% | 85,6% | – | 72,8%2025: – | 92. w Warszawie661. w Polsce |
| XLVI LO z oddziałami dwujęzycznymi im. Stefana Czarnieckiegoliceum | 207 | 60,0% | 56,3% | 83,8% | 16,5%23 os. | 66,7%2025: 72,2% | 111. w Warszawie978. w Polsce |
| CLXII LO im. Szarych Szeregówliceum | 100 | 59,2% | 53,1% | 78,7% | – | 63,7%2025: 67,3% | 119. w Warszawie1117. w Polsce |
| Technikum nr 30technikum | 29 | 53,5% | 49,8% | 73,4% | – | 58,9%2025: – | – |
| Technikum nr 11 im. Piotra Wysockiegotechnikum | 83 | 50,5% | 44,4% | 73,5% | – | 56,1%2025: 60,6% | – |
| CII LO z oddziałami integracyjnymi im. księdza Józefa Woźniakaliceum | 52 | 52,4% | 41,1% | 70,0% | – | 54,5%2025: 58,3% | 142. w Warszawie1509. w Polsce |
Mniejsze szkoły i szkoły dla dorosłych, bez porównań, bo przy kilkunastu zdających jeden wynik mocno zmienia średnią: As-LO dla Dorosłych (37 os.), LO dla Dorosłych Zacisze (22 os.), Branżowa Szkoła II stopnia nr 1 (11 os.), LO Wyspa Jp2 (5 os.). Ich wyniki liczą się do średniej Targówka w tabeli niżej.
Najwyżej w rankingu liceów Warszawy jest na Targówku CXXXVII LO z oddziałami dwujęzycznymi im. Roberta Schumana: 32. miejsce wśród 145 liceów stolicy, 37. w województwie mazowieckim i 114. w rankingu liceów w Polsce (rok wcześniej 39. w Warszawie i 125. w Polsce). Ranking liczymy ze średniej trzech matur obowiązkowych.
Matura 2026 w szkołach na Targówku: wszystkie przedmioty
Polski podstawowy pisały w szkołach dzielnicy 1024 osoby, matematykę rozszerzoną 224, a polski rozszerzony 207.
Matura 2026, termin główny: średni wynik procentowy wszystkich szkół na Targówku (także dla dorosłych), całej Warszawy i Polski. Przedmioty, które pisało w dzielnicy co najmniej 20 osób. Różnica w punktach procentowych. Źródło: Mapa Wyników Egzaminów, dane CKE.| Przedmiot | Targówek 2026 | Targówek 2025 | Warszawa | Polska | Różnica do Warszawy | Zdających |
|---|
| Polski, poziom podstawowy | 62,2% | 67,1% | 64,2% | 58,9% | −2,1 | 1024 |
| Matematyka, poziom podstawowy | 63,9% | 66,9% | 65,7% | 59,0% | −1,8 | 1022 |
| Angielski, poziom podstawowy | 85,0% | 85,9% | 86,6% | 78,4% | −1,6 | 968 |
| Matematyka, poziom rozszerzony | 46,5% | 39,2% | 50,7% | 37,1% | −4,2 | 224 |
| Angielski, poziom rozszerzony | 74,0% | 67,2% | 77,7% | 69,2% | −3,6 | 783 |
| Polski, poziom rozszerzony | 52,0% | 53,1% | 50,8% | 43,9% | +1,2 | 207 |
| Biologia, poziom rozszerzony | 38,6% | 42,3% | 46,1% | 40,7% | −7,5 | 180 |
| Chemia, poziom rozszerzony | 33,6% | 36,3% | 46,6% | 40,8% | −13,0 | 102 |
| Fizyka, poziom rozszerzony | 45,1% | 56,1% | 55,2% | 41,8% | −10,1 | 67 |
| Geografia, poziom rozszerzony | 51,8% | 54,0% | 53,8% | 40,6% | −1,9 | 238 |
| Historia, poziom rozszerzony | 46,5% | 45,9% | 54,2% | 47,2% | −7,8 | 61 |
Co z tego wynika dla licealisty z Targówka? Polski rozszerzony wyszedł w dzielnicy na 52,0%, o 1,2 punktu powyżej średniej Warszawy. Słabiej jest z przedmiotami pod medycynę: biologia rozszerzona 38,6%, chemia 33,6%, obie poniżej średniej Polski.