Licea na Ursynowie: matura 2026
Na Ursynowie maturę pisało dziesięć liceów z co najmniej 20 zdającymi, a techników nie ma tu wcale. Najwyższą średnią trzech matur ma niewielkie Społeczne LO nr 4 im. Batalionu AK „Parasol”: 88,9% przy 54 maturzystach.
Największe liceum dzielnicy, LXX LO im. Aleksandra Kamińskiego, miało 194 zdających i średnią 84,0%. Matematykę rozszerzoną pisało tam 130 osób, ze średnią 47,5%, mniej niż wynosi średnia Warszawy (50,7%).
Matura 2026, termin główny: szkoły na Ursynowie, w których polski pisało co najmniej 20 osób, według średniej trzech matur obowiązkowych na poziomie podstawowym (polski, matematyka, angielski); pod nią średnia z 2025 roku. Kreska: mniej niż 20 zdających. Miejsce w rankingu liceów 2026 wśród 145 liceów Warszawy i 1841 w Polsce (technika nie są w rankingu). Źródło: Mapa Wyników Egzaminów, dane CKE.| Szkoła | Zdających | Polski P | Matematyka P | Angielski P | Matematyka R | Średnia trzech matur | Ranking liceów |
|---|
| Społeczne LO nr 4 im. Batalionu AK „Parasol”liceum | 54 | 78,8% | 90,8% | 97,1% | 68,5%35 os. | 88,9%2025: 88,7% | 14. w Warszawie26. w Polsce |
| LXX LO im. Aleksandra Kamińskiegoliceum | 194 | 75,5% | 81,2% | 95,2% | 47,5%130 os. | 84,0%2025: 85,7% | 35. w Warszawie125. w Polsce |
| Niepubliczne LO im. Roberta Schumana Fundacji „Primus”liceum | 55 | 70,5% | 81,8% | 95,3% | 51,3%33 os. | 82,5%2025: 84,0% | 40. w Warszawie171. w Polsce |
| Społeczne LO nr 1 im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego STOliceum | 29 | 73,8% | 78,4% | 94,5% | – | 82,2%2025: – | 42. w Warszawie179. w Polsce |
| LO Przymierza Rodzin im. św. Jana Pawła IIliceum | 25 | 71,4% | 74,0% | 97,1% | – | 80,9%2025: 78,9% | 52. w Warszawie242. w Polsce |
| CLVIII LO z oddziałami dwujęzycznymi im. Księżnej Izabeli Czartoryskiejliceum | 131 | 67,8% | 71,9% | 93,5% | 32,5%52 os. | 77,7%2025: 77,7% | 68. w Warszawie385. w Polsce |
| LO Niepubliczne nr 40liceum | 101 | 63,3% | 74,0% | 94,1% | 46,3%38 os. | 77,1%2025: 80,7% | 74. w Warszawie421. w Polsce |
| LXIII LO im. Lajosa Kossuthaliceum | 159 | 66,8% | 71,2% | 90,8% | 45,3%49 os. | 76,3%2025: 79,6% | 75. w Warszawie466. w Polsce |
| CLXVI LO z oddziałami sportowymiliceum | 54 | 63,3% | 69,5% | 81,6% | 27,5%21 os. | 71,5%2025: – | 97. w Warszawie727. w Polsce |
| Niepubliczne LO nr 61 im. Stefana Kisielewskiegoliceum | 31 | 49,4% | 42,3% | 73,7% | – | 55,1%2025: 70,1% | 140. w Warszawie1488. w Polsce |
Mniejsze szkoły i szkoły dla dorosłych, bez porównań, bo przy kilkunastu zdających jeden wynik mocno zmienia średnią: Nowatorskie LO (13 os.). Ich wyniki liczą się do średniej Ursynowa w tabeli niżej.
Najwyżej w rankingu liceów Warszawy jest na Ursynowie Społeczne LO nr 4 im. Batalionu AK „Parasol”: 14. miejsce wśród 145 liceów stolicy, 16. w województwie mazowieckim i 26. w rankingu liceów w Polsce (rok wcześniej 27. w Warszawie i 51. w Polsce). Ranking liczymy ze średniej trzech matur obowiązkowych.
Matura 2026 w szkołach na Ursynowie: wszystkie przedmioty
Polski podstawowy pisało w szkołach dzielnicy 846 osób, matematykę rozszerzoną 385, a angielski rozszerzony 707. Z angielskiego rozszerzonego średnia 84,8% jest najwyższa w Warszawie.
Matura 2026, termin główny: średni wynik procentowy wszystkich szkół na Ursynowie (także dla dorosłych), całej Warszawy i Polski. Przedmioty, które pisało w dzielnicy co najmniej 20 osób. Różnica w punktach procentowych. Źródło: Mapa Wyników Egzaminów, dane CKE.| Przedmiot | Ursynów 2026 | Ursynów 2025 | Warszawa | Polska | Różnica do Warszawy | Zdających |
|---|
| Polski, poziom podstawowy | 69,0% | 69,2% | 64,2% | 58,9% | +4,7 | 846 |
| Matematyka, poziom podstawowy | 74,7% | 79,8% | 65,7% | 59,0% | +9,0 | 846 |
| Angielski, poziom podstawowy | 92,2% | 95,1% | 86,6% | 78,4% | +5,5 | 804 |
| Matematyka, poziom rozszerzony | 46,3% | 48,6% | 50,7% | 37,1% | −4,4 | 385 |
| Angielski, poziom rozszerzony | 84,8% | 82,2% | 77,7% | 69,2% | +7,1 | 707 |
| Polski, poziom rozszerzony | 43,0% | 66,2% | 50,8% | 43,9% | −7,7 | 174 |
| Biologia, poziom rozszerzony | 49,9% | 54,6% | 46,1% | 40,7% | +3,8 | 157 |
| Chemia, poziom rozszerzony | 45,0% | 40,5% | 46,6% | 40,8% | −1,6 | 89 |
| Fizyka, poziom rozszerzony | 55,0% | 68,2% | 55,2% | 41,8% | −0,2 | 54 |
| Geografia, poziom rozszerzony | 60,0% | 60,9% | 53,8% | 40,6% | +6,3 | 320 |
| Historia, poziom rozszerzony | 60,6% | 50,9% | 54,2% | 47,2% | +6,4 | 70 |
| Informatyka, poziom rozszerzony | 51,8% | 55,8% | 48,0% | 39,7% | +3,8 | 49 |
Co z tego wynika dla licealisty z Ursynowa? Angielski idzie tu dobrze od podstawówki do matury. Słabiej wygląda polski rozszerzony: 43,0% przy 66,2% rok wcześniej, a w Warszawie to 15. wynik wśród dzielnic. Matematyka rozszerzona spadła z 48,6% do 46,3%, choć w całej Warszawie poszła w górę.