Licea i technika na Ochocie: matura 2026
Na Ochocie maturę pisało 15 szkół z co najmniej 20 zdającymi: 11 liceów i cztery technika. XIV LO im. Stanisława Staszica ma średnią trzech matur 90,5% i matematykę rozszerzoną na 75,3% przy 222 zdających.
Dwa pozostałe licea z czołówki straciły względem 2025 roku. VII LO im. Juliusza Słowackiego spadło z 92,3% do 89,8%, a XXI LO im. Hugona Kołłątaja z 92,1% do 87,3% i z 11. na 44. miejsce w Polsce.
Matura 2026, termin główny: szkoły na Ochocie, w których polski pisało co najmniej 20 osób, według średniej trzech matur obowiązkowych na poziomie podstawowym (polski, matematyka, angielski); pod nią średnia z 2025 roku. Kreska: mniej niż 20 zdających. Miejsce w rankingu liceów 2026 wśród 145 liceów Warszawy i 1841 w Polsce (technika nie są w rankingu). Źródło: Mapa Wyników Egzaminów, dane CKE.| Szkoła | Zdających | Polski P | Matematyka P | Angielski P | Matematyka R | Średnia trzech matur | Ranking liceów |
|---|
| XIV LO im. Stanisława Staszicaliceum | 229 | 79,2% | 95,1% | 97,3% | 75,3%222 os. | 90,5%2025: 91,8% | 6. w Warszawie8. w Polsce |
| VII LO im. Juliusza Słowackiegoliceum | 149 | 80,8% | 91,5% | 97,1% | 69,3%72 os. | 89,8%2025: 92,3% | 12. w Warszawie18. w Polsce |
| XXI LO im. Hugona Kołłątajaliceum | 203 | 79,3% | 87,7% | 94,9% | 58,0%126 os. | 87,3%2025: 92,1% | 20. w Warszawie44. w Polsce |
| XLVIII LO im. Edwarda Dembowskiegoliceum | 145 | 74,7% | 78,4% | 91,0% | 48,5%46 os. | 81,4%2025: 81,5% | 50. w Warszawie227. w Polsce |
| Akademickie LO przy PJATKliceum | 47 | 71,8% | 66,9% | 95,2% | 45,0%21 os. | 78,0%2025: 76,8% | 67. w Warszawie377. w Polsce |
| Korczakowskie LOliceum | 33 | 74,2% | 59,0% | 91,0% | – | 74,7%2025: – | 85. w Warszawie556. w Polsce |
| Technikum nr 24technikum | 77 | 64,5% | 70,1% | 87,7% | 30,8%38 os. | 74,1%2025: 73,8% | – |
| CLX LO im. gen. dyw. Stefana Roweckiego „Grota”liceum | 176 | 64,0% | 63,6% | 89,0% | 26,6%76 os. | 72,2%2025: 77,1% | 95. w Warszawie696. w Polsce |
| Niepubliczne LO nr 2 im. Janusza Korczakaliceum | 27 | 61,6% | 57,9% | 90,6% | – | 70,0%2025: 78,3% | 102. w Warszawie807. w Polsce |
| LO z oddziałami dwujęzycznymi Fundacji Szkolnejliceum | 98 | 63,7% | 56,2% | 87,6% | 23,7%32 os. | 69,1%2025: 74,5% | 105. w Warszawie859. w Polsce |
| LXIX LO z oddziałami integracyjnymi im. Bohaterów Powstania Warszawskiego 1944liceum | 98 | 60,2% | 56,9% | 84,6% | 27,5%20 os. | 67,3%2025: 68,9% | 110. w Warszawie945. w Polsce |
| Technikum Samochodowe nr 1 im. Romana Macieja Pijanowskiegotechnikum | 21 | 56,1% | 44,1% | 73,3% | – | 57,8%2025: – | – |
Pokaż pozostałe szkoły (3)
| Szkoła | Zdających | Polski P | Matematyka P | Angielski P | Matematyka R | Średnia trzech matur | Ranking liceów |
|---|
| Technikum nr 7technikum | 147 | 57,2% | 43,8% | 70,7% | 15,3%31 os. | 57,2%2025: 58,0% | – |
| LO Optima High Schoolliceum | 112 | 55,0% | 39,4% | 75,1% | – | 56,5%2025: – | 138. w Warszawie1440. w Polsce |
| Technikum nr 10 im. Eugeniusza Kwiatkowskiegotechnikum | 39 | 58,5% | 43,6% | 64,8% | – | 55,6%2025: 59,4% | – |
Mniejsze szkoły i szkoły dla dorosłych, bez porównań, bo przy kilkunastu zdających jeden wynik mocno zmienia średnią: CXXXIII LO dla Dorosłych (62 os.), Optima LO dla Dorosłych (10 os.). Ich wyniki liczą się do średniej Ochoty w tabeli niżej.
Najwyżej w rankingu liceów Warszawy jest na Ochocie XIV LO im. Stanisława Staszica: 6. miejsce wśród 145 liceów stolicy, 6. w województwie mazowieckim i 8. w rankingu liceów w Polsce (rok wcześniej 13. w Warszawie i 17. w Polsce). Ranking liczymy ze średniej trzech matur obowiązkowych.
Matura 2026 w szkołach na Ochocie: wszystkie przedmioty
Polski podstawowy pisały w szkołach dzielnicy 1673 osoby, matematykę rozszerzoną 729, a fizykę rozszerzoną 231.
Matura 2026, termin główny: średni wynik procentowy wszystkich szkół na Ochocie (także dla dorosłych), całej Warszawy i Polski. Przedmioty, które pisało w dzielnicy co najmniej 20 osób. Różnica w punktach procentowych. Źródło: Mapa Wyników Egzaminów, dane CKE.| Przedmiot | Ochota 2026 | Ochota 2025 | Warszawa | Polska | Różnica do Warszawy | Zdających |
|---|
| Polski, poziom podstawowy | 68,2% | 72,1% | 64,2% | 58,9% | +4,0 | 1673 |
| Matematyka, poziom podstawowy | 68,6% | 74,1% | 65,7% | 59,0% | +2,9 | 1671 |
| Angielski, poziom podstawowy | 87,3% | 90,0% | 86,6% | 78,4% | +0,6 | 1621 |
| Matematyka, poziom rozszerzony | 52,2% | 53,4% | 50,7% | 37,1% | +1,6 | 729 |
| Angielski, poziom rozszerzony | 79,5% | 78,7% | 77,7% | 69,2% | +1,8 | 1388 |
| Polski, poziom rozszerzony | 52,4% | 57,8% | 50,8% | 43,9% | +1,6 | 306 |
| Biologia, poziom rozszerzony | 52,2% | 63,0% | 46,1% | 40,7% | +6,0 | 271 |
| Chemia, poziom rozszerzony | 55,2% | 63,3% | 46,6% | 40,8% | +8,6 | 177 |
| Fizyka, poziom rozszerzony | 55,8% | 72,0% | 55,2% | 41,8% | +0,6 | 231 |
| Geografia, poziom rozszerzony | 52,5% | 52,3% | 53,8% | 40,6% | −1,2 | 391 |
| Historia, poziom rozszerzony | 62,6% | 57,5% | 54,2% | 47,2% | +8,4 | 134 |
| Informatyka, poziom rozszerzony | 62,9% | 68,8% | 48,0% | 39,7% | +14,8 | 133 |
Co z tego wynika dla licealisty z Ochoty? Przedmioty ścisłe i przyrodnicze idą tu bardzo dobrze: chemia rozszerzona 55,2% i fizyka 55,8%, w obu przypadkach drugi wynik wśród dzielnic, biologia 52,2%. Wszystkie trzy spadły jednak od 2025 roku, chemia z 63,3%, fizyka z 72,0%, a w całej Polsce te przedmioty też poszły w dół.