Licea i technika na Bielanach: matura 2026
Z maturą jest podobnie. I Liceum w Chmurze miało 3047 zdających, sześciu na dziesięciu zdających maturę w szkołach na Bielanach. Przy jego średniej trzech matur 55,6% cała dzielnica wypada na mapie najsłabiej w Warszawie z matematyki podstawowej (49,6%).
Pozostałe licea dzielnicy wypadają zupełnie inaczej. CXXII LO im. Ignacego Domeyki ma średnią trzech matur 86,2%, XXII LO z oddziałami dwujęzycznymi im. José Martí 85,5%, a XLI LO im. Joachima Lelewela 84,9%. Każde z nich straciło jednak względem 2025 roku, XLI LO aż z 92,0%.
Matura 2026, termin główny: szkoły na Bielanach, w których polski pisało co najmniej 20 osób, według średniej trzech matur obowiązkowych na poziomie podstawowym (polski, matematyka, angielski); pod nią średnia z 2025 roku. Kreska: mniej niż 20 zdających. Miejsce w rankingu liceów 2026 wśród 145 liceów Warszawy i 1841 w Polsce (technika nie są w rankingu). Źródło: Mapa Wyników Egzaminów, dane CKE.| Szkoła | Zdających | Polski P | Matematyka P | Angielski P | Matematyka R | Średnia trzech matur | Ranking liceów |
|---|
| CXXII LO im. Ignacego Domeykiliceum | 211 | 68,2% | 93,4% | 97,1% | 75,5%184 os. | 86,2%2025: 91,6% | 25. w Warszawie70. w Polsce |
| XXII LO z oddziałami dwujęzycznymi im. José Martíliceum | 180 | 75,5% | 85,9% | 95,0% | 65,5%98 os. | 85,5%2025: 88,1% | 28. w Warszawie82. w Polsce |
| XLI LO im. Joachima Lelewelaliceum | 269 | 71,7% | 87,0% | 96,0% | 65,3%145 os. | 84,9%2025: 92,0% | 29. w Warszawie95. w Polsce |
| XCIV LO im. gen. Stanisława Maczkaliceum | 290 | 70,1% | 81,9% | 93,5% | 60,8%126 os. | 81,8%2025: 87,4% | 46. w Warszawie200. w Polsce |
| LO Niepubliczne nr 43 z oddziałami dwujęzycznymi im. Lotników Amerykańskichliceum | 51 | 65,3% | 74,9% | 95,2% | 47,9%27 os. | 78,4%2025: 83,9% | 63. w Warszawie341. w Polsce |
| Publiczne LO im. bł. ks. Romana Archutowskiegoliceum | 64 | 67,2% | 71,2% | 90,0% | 46,6%21 os. | 76,1%2025: 77,5% | 77. w Warszawie477. w Polsce |
| LII LO im. Władysława Stanisława Reymontaliceum | 198 | 59,0% | 62,7% | 88,6% | 25,1%67 os. | 70,1%2025: 77,2% | 100. w Warszawie802. w Polsce |
| LX LO im. Wojciecha Górskiegoliceum | 148 | 56,5% | 50,4% | 84,0% | – | 63,7%2025: 67,6% | 120. w Warszawie1118. w Polsce |
| XXXIX LO im. Lotnictwa Polskiegoliceum | 119 | 59,5% | 47,9% | 82,6% | – | 63,4%2025: 62,4% | 122. w Warszawie1140. w Polsce |
| LIX LO Mistrzostwa Sportowego im. Janusza Kusocińskiegoliceum | 151 | 51,9% | 56,8% | 73,3% | – | 60,7%2025: 61,8% | 130. w Warszawie1261. w Polsce |
| LO nr 13liceum | 42 | 51,4% | 46,1% | 83,0% | – | 60,2%2025: 64,7% | 131. w Warszawie1287. w Polsce |
| Technikum Księgarskie im. Stefana Żeromskiegotechnikum | 53 | 53,2% | 45,1% | 75,8% | – | 58,0%2025: 56,2% | – |
Pokaż pozostałe szkoły (3)
| Szkoła | Zdających | Polski P | Matematyka P | Angielski P | Matematyka R | Średnia trzech matur | Ranking liceów |
|---|
| Technikum nr 25 im. Stanisława Staszicatechnikum | 83 | 48,5% | 44,3% | 76,0% | 10,7%24 os. | 56,3%2025: 60,2% | – |
| I Liceum w Chmurzeliceum | 3047 | 52,4% | 36,6% | 77,8% | 19,2%407 os. | 55,6%2025: 60,3% | – |
| Technikum Ekonomiczne nr 5technikum | 90 | 39,7% | 32,2% | 62,6% | – | 44,9%2025: 45,9% | – |
Mniejsze szkoły i szkoły dla dorosłych, bez porównań, bo przy kilkunastu zdających jeden wynik mocno zmienia średnią: LO nr 50 Stowarzyszenie Kultury i Edukacji (17 os.), CXLI LO Specjalne (10 os.). Ich wyniki liczą się do średniej Bielan w tabeli niżej.
Najwyżej w rankingu liceów Warszawy jest na Bielanach CXXII LO im. Ignacego Domeyki: 25. miejsce wśród 145 liceów stolicy, 27. w województwie mazowieckim i 70. w rankingu liceów w Polsce (rok wcześniej 15. w Warszawie i 19. w Polsce). Ranking liczymy ze średniej trzech matur obowiązkowych.
Matura 2026 w szkołach na Bielanach: wszystkie przedmioty
W tabeli są wszystkie szkoły z dzielnicy, także I Liceum w Chmurze. Polski podstawowy pisało w nich razem 5027 osób, z czego 1980 poza Liceum w Chmurze.
Matura 2026, termin główny: średni wynik procentowy wszystkich szkół na Bielanach (także dla dorosłych), całej Warszawy i Polski. Przedmioty, które pisało w dzielnicy co najmniej 20 osób. Różnica w punktach procentowych. Źródło: Mapa Wyników Egzaminów, dane CKE.| Przedmiot | Bielany 2026 | Bielany 2025 | Warszawa | Polska | Różnica do Warszawy | Zdających |
|---|
| Polski, poziom podstawowy | 56,6% | 57,7% | 64,2% | 58,9% | −7,7 | 5027 |
| Matematyka, poziom podstawowy | 49,6% | 51,6% | 65,7% | 59,0% | −16,1 | 5010 |
| Angielski, poziom podstawowy | 81,6% | 84,1% | 86,6% | 78,4% | −5,0 | 4856 |
| Matematyka, poziom rozszerzony | 44,1% | 34,2% | 50,7% | 37,1% | −6,6 | 1144 |
| Angielski, poziom rozszerzony | 71,3% | 67,2% | 77,7% | 69,2% | −6,4 | 3881 |
| Polski, poziom rozszerzony | 42,7% | 36,4% | 50,8% | 43,9% | −8,1 | 1082 |
| Biologia, poziom rozszerzony | 31,0% | 35,7% | 46,1% | 40,7% | −15,1 | 947 |
| Chemia, poziom rozszerzony | 33,6% | 32,4% | 46,6% | 40,8% | −13,0 | 386 |
| Fizyka, poziom rozszerzony | 54,7% | 55,5% | 55,2% | 41,8% | −0,5 | 222 |
| Geografia, poziom rozszerzony | 45,5% | 43,9% | 53,8% | 40,6% | −8,2 | 1157 |
| Historia, poziom rozszerzony | 41,3% | 40,0% | 54,2% | 47,2% | −12,9 | 381 |
| Informatyka, poziom rozszerzony | 30,8% | 27,0% | 48,0% | 39,7% | −17,3 | 79 |
Co z tego wynika dla licealisty z Bielan? Bez Liceum w Chmurze szkoły na Bielanach mają z matematyki podstawowej 69,4%, wyraźnie powyżej średniej Warszawy (65,7%). Matematyka rozszerzona w całej dzielnicy poszła w górę z 34,2% do 44,1%, o 10,0 punktu.